Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Hydroizolácia základov

Hľadáte staviteľa na hydroizoláciu základov? V tejto kategórii máme 18752 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40162 profesionálov na Slovensku

71877 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Hydroizolácia základov

Potrebujete službu z oblasti hydroizolácia základov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nanášanie penetrácie, izolovanie základovej dosky a povrchové úpravy. Cena zaizolovania základov pred vlhkosťou sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: silikónový tmel, škárovacia malta, výplňový tmel, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18752 stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40162 profesionálov na Slovensku

71877 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho dodávateľa hydroizolácie 

Pri výbere správneho špecialistu na kontrolu vlhkosti je potrebné myslieť na niekoľko dôležitých vecí. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. 
Pred stretnutím s remeselníkmi sa vyzbrojte základnými znalosťami. Vyberte si niekoho, kto má veľa skúseností. Spýtajte sa na vzťahy s výrobcami produktov. Buďte aktívni a skontrolujte, či každý dokument obsahuje kľúčové informácie. Pomocou týchto jednoduchých kontrol zabránite tomu, že by vás oklamali.

Zistite viac o povahe produktu, o ponúkaných zárukách, získajte informácie o kvalifikáciách a školeniach. Pozrime sa na prvú položku z trojice trochu podrobnejšie. Pred stretnutím so živnostníkmi sa vyzbrojte základnými znalosťami. Predtým, než začnete zháňať remeselníka alebo rozpočtovať svoju prácu, skúste si urobiť základný prieskum.

Najbežnejším typom vlhkosti je stúpajúca vlhkosť, prenikajúca vlhkosť a kondenzácia – s každým typom je potrebné zaobchádzať odlišne. Pochopenie toho, ako každú z nich identifikovať, vám pomôže vyhnúť sa tomu, aby vás bezohľadný obchodník, ktorý sa vám snaží predať drahšie riešenie, ako ste potrebovali, mohol okradnúť.

Vyberte si niekoho, kto má veľa skúseností. Vyhľadajte živnostníka, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním podobných prác a ktorý sa špecializuje na každodenné diagnostikovanie a prácu s vlhkosťou. 

David je sanačným technikom už 30 rokov - a má vynikajúce spätné väzby od zákazníkov na stránke Wilio. Vysvetľuje, prečo je z jeho pohľadu dôležité najať si špecialistu: „Pokiaľ ide o hydroizolácie, myslím si, že kvalifikácia - alebo aspoň dobrá základná znalosť predmetu - sú skutočne dôležité. Zistil som, že ľudia často hľadajú bežných staviteľov. Ja som špecialista - špecializujem sa na stúpajúcu vlhkosť, hydroizolácie suterénov, červotoč, mokré a suché hniloby. Neriešim teda veci ako odkvapy a zvody. Všeobecní stavitelia môžu urobiť dobrú prácu pri opravách odkvapov, opravách strešných krytín atď. - keď je príčina vlhka správne diagnostikovaná. Výhodou výberu sanačného špecialistu je však to, že by mal byť schopný dostať sa ku koreňu problému - v prvom rade zistiť, v čom je problém. Môže vám povedať, či ide o stúpajúcu vlhkosť, kondenzáciu, penetračnú vlhkosť, hydrostatickú vlhkosť alebo čokoľvek iné. A potom to môžete podľa odporúčaných postupov riešiť.“ 

Pomôžeme vám nájsť profesionálnych odborníkov na izoláciu, na boj proti vlhkosti vo vašom okolí a získate skutočné ponuky už dnes. Okrem vyhľadávania recenzií na  živnostníka Wilio, nebojte sa požiadať o fotografie z predchádzajúcich prác. Odporúčame rozhovor s jedným alebo dvoma predchádzajúcimi zákazníkmi, pre ktorých vykonal podobnú prácu. To vám pomôže pochopiť, s akými prácami prídete do styku. Napríklad, boli dochvíľni a zdvorilí? Upratali po sebe poriadne? Došlo po dokončení práce k nejakému opätovnému zvlhnutiu? Opýtajte sa tiež na vzťahy s výrobcami. 

Sanační špecialisti zvyčajne spadajú do jednej z troch kategórií: Tí, ktorí pracujú pre veľké spoločnosti zaoberajúce sa hydroizoláciou (ktoré tiež predávajú výrobky pre hydroizoláciu); Tí, ktorí nie sú zamestnaní v produktových spoločnostiach - ale ktorí majú obchodné dohody s jedným alebo viacerými z nich, aby mohli používať ich produkty; Tí, ktorí fungujú úplne nezávisle. 

David vysvetľuje: „Stojí za to opýtať sa každého remeselníka, či má nejaké pridruženie alebo obchodné vzťahy s konkrétnymi výrobcami. Niektorí ľudia sa zaregistrujú u výrobcov, aby od nich výhodne nakupovali a používali určité produkty. Potom musíte byť trochu obozretní, pretože by vás mohli presviedčať, aby ste svoj problém riešili konkrétnym produktom namiesto toho, aby sa problém riadne diagnostikoval.“

David: „Takže, ak uvažujete o prijatí špecialistu na diagnostiku alebo ošetrenie problému súvisiaceho s vlhkosťou, opýtajte sa, či je pridružený k niektorému konkrétnemu výrobcovi produktu alebo či je úplne nezávislý. Stojí za to, aby ste navštívili aspoň troch odborníkov, ktorí si obzrú váš dom, diagnostikujú problém tak, ako ho vidia, a aby vám vypracovali ponuku práce. Niektorí nezávislí sanační špecialisti si účtujú poplatok za počiatočnú kontrolu a správu o stave vlhkosti.“Nie všetci to však robia - David hovorí, že vždy vykonáva bezplatný prieskum a písomnú správu - takže stojí za to hľadať – byť aktívny. 

Ak si na vykonanie prieskumu dohodnete sanačného špecialistu - napríklad na nehnuteľnosti, ktorú uvažujete kúpiť - začnite práve týmto prieskumom. To vám pomôže získať predstavu o technickom stave.

Počas dôkladného prieskumu podnikne špecialista na vlhkosť obvykle tieto kroky: Kontrola vonkajšej strany objektu s cieľom zistiť, či je povrch vlhký a ako je budova postavená (napríklad - má pevné alebo duté steny? sú tam odkvapy, vonkajšie vodovodné potrubia a odtoky? Existujú nejaké  poškodenia - napríklad prasknuté omietky alebo zlomené odkvapy?) Diskusia s majiteľom domu (ak je prítomný), ktorý sa pýta na históriu vlhkosti a či už boli proti vlhku vykonané nejaké preventívne práce. Obhliadka vnútra objektu s cieľom zistiť prípadné známky vlhkosti (napríklad uvoľnené tapety, odlupovanie farby alebo vodného znečistenia). Použitie vlhkomeru na stanovenie presnej diagnózy vlhkosti.

Sanačný špecialista tiež pravdepodobne urobí v rámci kontroly poznámky a / alebo urobí fotografie. Po návšteve s cieľom posúdiť váš problém by vám mal dobrý špecialista poskytnúť písomnú správu. Skontrolujte, či každá správa obsahuje kľúčové informácie. Tieto jednoduché kontroly spravte ihneď a vyhnete sa sklamaniu.
David upozorňuje na kľúčové prvky, ktoré by táto správa mala obsahovať: „Majiteľ domu by sa mal ubezpečiť, že každá správa, ktorú dostane, obsahuje nasledujúce veci: Pozorovania špecialistu o tom, čo našiel; Výsledky nameraných hodnôt z elektronického počítadla (na stanovenie úrovne vlhkosti); Závery o tom, čo považuje za zdroj problému; Odporúčania o tom, čo by s tým mal vlastník domu urobiť; Cenová ponuka za cenu vykonania tejto práce.“ 

Dobrou správou je, že existujú kľúčové príznaky, na ktoré si môžu vlastníci domu dávať pozor. David vysvetľuje: „Často to vôbec nie je stúpajúca vlhkosť - môže to byť jednoduchá kondenzácia, nesprávne fungujúce tesnenie predných dverí alebo dokonca netesný radiátor.“

Existujú určité spôsoby, ako môže majiteľ domu zistiť, či má alebo nemal stúpajúcu vlhkosť. Prvým z nich je hľadať plesne s čiernymi škvrnami: „Ak máte škvrny na stenách, vlhko nestúpa - takmer určite ide o kondenzáciu alebo únik vody. Na úrovni prvého poschodia vlhkosť stúpať nemôže! Znie divne, ale veľa ľudí si to stále myslí. Zvyšujúcu sa vlhkosť dosiahnete iba na prízemí - do výšky jedného metra, z vonkajšej strany 1,5 metra. Treťou častou chybou je, že mokrá hniloba pod soklom je vždy spôsobená vzlínajúcou vlhkosťou. Môže to byť stúpajúca vlhkosť, ale môže sa to vyskytnúť len preto, že je drevo v kontakte s murivom. Akékoľvek drevo, ktoré je v styku s murivom, je náchylné na huby. Nie je to teda určite stúpajúca vlhkosť. Dajte si pozor na každého, kto vám povie, že toto je jediná príčina.“ 

Zistite  podmienky ponúkanej záruky. Mnoho odborníkov na izoláciu proti vlhkosti ponúka záruky za prácu, ktorú poskytujú a za materiály, ktoré používajú. Aj keď to môže dať majiteľovi domu pocit istoty, David vysvetľuje, že je dôležité presne zistiť, aké sú podmienky záruky: „Poskytujeme 20-ročnú záruku. Dodávame však tiež - za príplatok - záruku krytú poistením. To znamená, že aj keby sme ukončili činnosť, práca, ktorú sme vykonali na vašom majetku, bude stále pokrytá. Ak jediná záruka, ktorú spoločnosť vydá, nie je krytá poistením - a potom spoločnosť prestane obchodovať - táto záruka nestojí ani za ten papier, na ktorom je napísaná.“