Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Inšpekcie a revízie

Najmite si skúseného odborníka na inšpekcie a revízie z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Inšpekcie a revízie

Potrebujete službu z oblasti inšpekcie a revízie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na kontrolu a posúdenie jednotky, vyhodnotenie stavu. Cena kontrol a prehliadok sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vyhotovenie certifikácie, odborné skúšky, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 21506 technikov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa inšpekcií a revízii

Prečo by som si mal najať inšpektora nehnuteľností?

Kúpa domu je jedným z najväčších finančných záväzkov, ktorí si ľudia v priebehu života berú na seba. Všetci kupujúci - od zriedkavo kupujúcich po tých, ktorí kúpili veľa domov za účelom predaja a zisku  - môžu pri kúpe domu profitovať z prehliadky domu, pretože prehliadka domu pred zakúpením má veľa výhod. 

Potenciálni kupujúci by si mohli ľahko všimnúť opotrebované spínače svetiel, preliačiny dverí a poškriabanie podlahy. Tieto druhy problémov je možné ľahko vyriešiť. Kvalitná domová inšpekcia by mohla odhaliť skryté a nákladnejšie štrukturálne problémy. Expertný inšpektor na nehnuteľnosti môže posúdiť stav systému HVAC ( kúrenie, ventilácia a klimatizácia), podkrovia a vonkajšej izolácie, vodovodných potrubí a elektrických systémov. Rozhodujúce je, že domová prehliadka môže odhaliť vážnejšie problémy, napríklad nerovnomerné sadanie domu, ktoré môže mať vplyv na celistvosť podláh a stien. Odstránenie týchto závažných problémov môže byť mimoriadne nákladné. Expertný inšpektor na nehnuteľností môže určiť nezdravú hladinu rádioaktívneho  radónu, ktorá by mohla mať vplyv na nových majiteľov.
Komplexná inšpekcia domu tak umožňuje kupujúcim vyhnúť sa potenciálnym výdavkom, a poskytuje príležitosť odstúpiť z pochybnej kúpy domu.

Čo potrebujem vedieť pred najatím si inšpektora nehnuteľností?

Ak uvažujete o kúpe domu, je rozumné najať si inšpektora nehnuteľností, aby ste sa ubezpečili, že vaša investícia je výhodná a nehnuteľnosť nesužujú vážne problémy. Ide o veľké rozhodnutie a preto by ste si mali vybrať profesionála. Pri hľadaní inšpektora si urobte prieskum v danej oblasti, poraďte sa s priateľmi o prípadných odporúčaniach a vyhľadajte si on-line recenzie na vytipovaných inšpektorov. Ďalej sa uistite, či je váš prípadný inšpektor odborne spôsobilý na vykonávanie inšpekcií vo vašej oblasti. To všetko môžete jednoducho urobiť na Wilio. 

Najatie certifikovaného inšpektora však zaručuje, že je odborne vyškolený. Uistite sa tiež, že je poistený, takže ak sa domáci inšpektor dopustí nákladnej chyby, náklady na jej odstránenie sa môžu pokryť z jeho poistenia. Inšpektor poskytne na konci inšpekcie odbornú správu. Potenciálnych inšpektorov môžete skontrolovať tak, že požiadate o príklady ich predchádzajúcich správ, aby ste zistili, či bola inšpekcia vykonaná dôkladne. Spýtajte sa inšpektora, či vykonáva svoju prácu na plný úväzok, pretože je to dobrá vizitka jeho práce. Na záver skontrolujte, či je inšpektor členom profesionálneho združenia domácich inšpektorov, čo je tiež dobrým znakom spoľahlivého profesionála. Ak si robíte tieto úlohy vopred, budete mať pri ďalšej domovej prehliadke väčší pokoj.

Za čo zodpovedajú domoví inšpektori?

Pri kúpe nového domu má zmysel nechať vykonať dôkladnú domovú inšpekciu kvalifikovaným inšpektorom na nehnuteľností, aby sa v budúcnosti predišlo nákladným a neočakávaným opravám. Napríklad inšpekcia domu môže odhaliť štrukturálne problémy, ktoré by ovplyvňovali funkciu a prevádzku domu, problémy so vzduchotechnikou alebo klimatizáciou, alebo to, či dom nerovnomerne sadá/pracuje, resp. mu praskajú steny. Najatím kvalifikovaného inšpektora s poistením na nehnuteľnosti sa takýmto nákladným rizikám môžete vyhnúť. Inšpektorovi na nehnuteľnosti by nemalo uniknúť nič, čo by malo byť opravené pred predajom, a čo by kupujúci po zakúpení domu musel opravovať na vlastné náklady.

Ak inšpektor nie je správne poistený a prehliadne alebo neodhalí zásadnú chybu v technickom stave domu, môže znášať náklady za potenciálnu opravu. Neexistuje však záruka, že by ste tieto peniaze mohli ľahko získať späť. Preto je najlepšie najať si dobre poisteného, licencovaného inšpektora nehnuteľností, ktorý dokáže pokryť prípadné záväzky prostredníctvom svojej profesionálnej poistnej zmluvy.

Koľko stojí najatie domáceho inšpektora?

Cena za služby inšpektora nehnuteľností závisí od mnohých faktorov:

 • Skúsenejší inšpektori vo všeobecnosti účtujú vyššie sadzby.
 • Väčšina inšpektorov účtuje poplatky podľa veľkosti domu. S pribúdajúcou plochou domu stúpajú aj náklady na domové prehliadky.
 • Vek domu môže ovplyvniť náklady na inšpekciu.
 • Tiež môže byť kontrola domu vo vidieckej oblasti nákladnejšia, ak musí inšpektor cestovať, aby mohol skontrolovať vašu vybranú nehnuteľnosť.

Okrem toho, môžu majitelia domov začať so základnou domovou prehliadkou za paušálny poplatok. Následne alebo paralelne si môžu však najať špecializovanejších inšpektorov na hlbšie preskúmanie konkrétnych problémov. Medzi tieto problémy patria napríklad statika nehnuteľností, množstvo baktérií pri kontrole studní, plesne a prítomnosť škodlivých látok alebo kontrola vody, plynu a kanalizácie alebo septiku. Budúci kupujúci by si zapojenie inšpektora mali vopred premyslieť, aby mohli pripraviť rozpočet na dôkladnú inšpekciu domu, ktorá im zabezpečí najväčší komfort pri rozhodovaní o kúpe.

Aké sú výhody a nevýhody inšpekcie domu pred jeho predajom?

Existuje niekoľko plusov a mínusov pri kontrole pred predajom. Medzi výhody patria:

 • Kontrola pred predajom môže odhaliť položky, ktoré je potrebné opraviť a venovať im pozornosť.
 • Včasná prehliadka poskytuje čas na vykonanie opráv a aktualizácií v rámci prípravy na uvedenie vášho domu do predaja, aby ste mohli vypýtať lepšiu cenu za vašu nehnuteľnosť a osloviť čo najviac potenciálnych kupcov.
 • Ak bol dom, ktorý inzerujete zdedený, prehliadka pred predajom vám dá vedieť, aká bola starostlivosť o dom pred prevzatím vlastníctva. 
 • Riešenie opráv vyžadovaných kontrolou pred predajom môže ušetriť predajcovi aj kupujúcemu potenciálne stresujúce rokovania. Ak domáci inšpektor kupujúceho odhalí nedostatky, o ktorých neviete, možno budete musieť s potenciálnym kupujúcim vyjednať nižšiu cenu, aby ste pokryli náklady na nevyhnutnú opravu.
 • Na druhej strane existujú určité nevýhody, ktoré sa týkajú vykonania domovej prehliadky pred predajom:
 • Predávajúci je právne viazaný informovať potenciálneho kupujúceho o akýchkoľvek problémoch s domom. Ak vás domová inšpekcia prekvapí odhalením veľkého a nákladného problému, musíte o tom informovať kupujúceho.
 • Predbežná kontrola zvyšuje náklady na predaj domu. Kontroly pred predajom sa zvyčajne pohybujú od 150 eur vyššie, môžu sa však veľmi líšiť v závislosti od konkrétnych okolností.
 • Napokon predbežná kontrola nezaručuje, že inšpektor kupujúceho neodhalí problémy, ktoré sa pri vašej predbežnej kontrole neobjavili.

Môže kupujúci po domovej prehliadke odstúpiť od zmluvy?

Áno, kupujúci môže po domovej prehliadke odstúpiť od zmluvy, ale iba ak je to uvedené v pôvodnej kúpnej zmluve. Na odstúpenie a vrátenie zaplatených peňazí je zvyčajne obmedzený čas, ktorý je zvyčajne okolo troch dní. Po tomto termíne by ste mohli ešte odstúpiť, ale svoje peniaze nemusíte dostať späť jednoducho.
Je zriedkavé, že by domová prehliadka obsahovala iba pozitívne správy. Správy z inšpekcie domu podrobne popisujú väčšie chyby v domácnosti, ktorých oprava je drahá, spolu s menšími a ľahšími opravami. Ak tiež možný kupujúci zistí potenciálnu chybu v dome, ktorá nie je uvedená v inšpekčnej správe, má kupujúci právo najať na prehliadku špecializovaného inšpektora (napríklad pleseň v dome alebo vlhkosť v suteréne). Potenciálny kupujúci preto môže po domovej prehliadke zmeniť názor. Alebo ak by došlo k sekundárnej špecializovanej kontrole, ktorá by odhalila nákladný problém, kupujúci by sa mohol rozhodnúť odstúpiť od kúpy.

Ak sa vyskytnú problémy, kupujúci nemusí po vykonaní domovej prehliadky nevyhnutne odstúpiť od kúpy. Ak existujú problémy, ktoré je potrebné vyriešiť, môže kupujúci rokovať s predávajúcim o ponechaní prostriedkov v úschove, zatiaľ čo predávajúci odstráni nedostatky. Alternatívne môžu kupujúci a predávajúci opätovne prehodnotiť cenu domu, ktorá bude odrážať náklady na opravy uvedené v inšpekčnej správe.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS