Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Inštalácia a oprava vypínačov alebo zásuviek

Najmite si skúseného odborníka na inštaláciu a opravu vypínačov alebo zásuviek z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Inštalácia a oprava vypínačov alebo zásuviek

Potrebujete službu z oblasti inštalácia a oprava vypínačov alebo zásuviek? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na kontrolu stavu vypínačov, opravu a výmenu jednotlivých vypínačov. Cena montáže a výmeny zástrčiek a spínačov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, montáž vypínačov do smart domu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 21436 odborníkov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať inštaláciu zásuviek a vypínačov cez Wilio?
Ak chcete mať vhodne rozmiestnené a odborne nainštalované elektrické zásuvky a vypínače, potrebujete certifikovaných elektrikárov, ktorí poznajú zložité systémy obvodov a elektroinštalácie. Wilio vám poskytne odborníka, ktorý vám tieto práce zrealizuje. Zadajte si zadarmo dopyt na Wilio. Či už rekonštruujete dom alebo realizujete výstavbu nového domu, vždy sa oplatí na inštalovanie elektrických zásuviek a vypínačov nechať na profesionálov, aby spĺňali bezpečnostné kritériá. Elektrikári garantujú celý proces – od plánovania až po inštaláciu. Hoci zásuvky a vypínače vám bude inštalovať elektrikár, ich rozmiestnenie si však navrhnite vy. Vy najlepšie viete, čo potrebujete, myslite na možné varianty do budúcnosti. Po inštalácii zásuviek a vypínačov vykonajú záverečnú kontrolu funkčnosti a bezpečnosti. Jednoducho zadajte objednávku na platformu Wilio a informujte nás, kedy a kde nás potrebujete. Dostanete bezplatné a nezáväzné ponuky od elektrikárov vo vašom okolí. Zostáva už len vybrať toho pravého odborníka na realizáciu.
Kam by sme mali umiestniť elektrické vypínače a zásuvky v domácnosti?
Rozmiestnenie zásuviek si navrhnite vy na miestach, na ktorých často budete používať elektrické spotrebiče. V kuchyni je potrebné umiestniť dostatočný počet zásuviek pre všetky spotrebiče. Pre dobrý prístup k zásuvkám a ich elegantný vzhľad odporúčame použiť viacnásobné zásuvky (dvoj-/troj-zásuvka). Elektrické zásuvky je vhodné mať v každej časti kuchyne. Ani v súvislosti s ostrovčekom netreba opomenúť túto potrebu a umiestnite elektrické zásuvky aj v rámci ostrovčeka, buď z bočnej strany alebo ich nechajte zapustiť priamo do pracovnej dosky. Na zapojenie mixéra, hriankovača , odšťavovača alebo kávovaru sa Vám tam zásuvka celkom iste zíde. Odborníci tiež odporúčajú nainštalovať zásuvky aj v garáži, aby ste mali kde pripojiť nástroje, a vonku na terase kvôli pohodliu.
Musím zabezpečiť náradie alebo vybavenie pre službu inštalácie zásuviek a vypínačov?
Nie nevyhnutne. Elektrikári Wilio si väčšinou donesú potrebné nástroje a náradie pre konkrétnu prácu. Náradie, bez ktorého sa nezaobídete pri montáži zásuvky, sú štípacie kliešte a krížový skrutkovač . Obe by mali mať gumovú alebo plastovú rúčku, ktorá je vhodným elektrickým izolantom. Ďalej budeme potrebovať vŕtačky, kladivá, odizolovacie kliešte a skúšačku na zistenie prítomnosti napätia. V prípade, že máte niečo z toho, môžete to požičať elektrikárovi.
Ako dlho trvá inštalácia sieťovej zásuvky?
Ak to robí odborník, jednoduchá inštalácia jednej zásuvky trvá zhruba 30 minút. Montáž viacerých zásuviek a inštalácia nových rozvodov (kabeláž) trvá dlhšie, mala by však byť v rámci jedného dňa.
Môže mi Wilio elektrikár pomôcť opraviť moje zásuvky a vypínače?
Rozhodne! Ak máte problémy so zásuvkami - iskrenie, s typickým bzučaním, uvoľnené kontakty, nefunkčné zásuvky, preťažené obvody alebo vyhodené ističe, je lepšie pozvať si odborníka, ktorý disponuje potrebným vybavením, nehovoriac o tom, že zásuvky by mal opravovať a meniť iba kvalifikovaný elektrotechnik. Ak je problém neopraviteľný, môžu vám pomôcť aj pri výmene zásuviek, prípadne novej inštalácii.
Potrebujem odborný preukaz alebo povolenie na inštaláciu zásuviek a vypínačov?
Na súčasnú elektrickú inštaláciu v objekte budovy sú kladené viaceré požiadavky z hľadiska zabezpečenia spoľahlivej a bezpečnej prevádzky. Jednou z požiadaviek je aj požiarna bezpečnosť. (Vyhotovenie elektrických inštalácií v objektoch budov Všeobecné požiadavky na vnútorné elektrické rozvody v objektoch bytovej, občianskej a poľnohospodárskej výrobe rieši norma STN 33 2130:85 ). S odborníkmi určite prekonzultujte návrh riešenia elektroinštalácie, nevyhnutné je to najmä v prípade inteligentnej smart elektroinštalácie. Predídete tak množstvu problémov a ušetrite čas i peniaze. Spracovanie projektu a následná revízia celého systém sú potom ďalšími krokmi, ktoré je nevyhnutné zveriť do rúk kvalifikovanému odborníkovi. Je stále vhodné, aby prácu vykonal oprávnený a poistený elektrikár.
Ako inak môže Wilio pomôcť vylepšiť funkčnosť môjho domu?
Okrem rozmiestnenia a inštalácie elektrických zásuviek vo vašom dome môžu Wilio elektrikári pomôcť pri opravách elektroinštalácie, zapojení elektrických spotrebičov, či inštalácii internetovej prípojky. Ďalší Wilio remeselníci vám radi pomôžu s rekonštrukciou vášho interiéru, montážou nového nábytku, či uprataním, aby zlepšili dizajn, funkčnosť a pohodlie vášho domova.

Služby

Čo zahŕňajú služby inštalácie zásuviek a vypínačov?
Vyškolení a certifikovaní elektrikári inštalujú zásuvky a svetelné vypínače a zodpovedajú za prevádzkovú spoľahlivosť a bezpečnosť vášho domova. To môže obsahovať realizáciu káblových rozvodov, ich pripojenie k zdrojom energie a kontrolu ich funkčnosti. Pri rezervácii inštalácie vypínačov na Wilio si môžete vybrať:
Inštalácia zásuviek
Pred inštaláciou spotrebičov je nevyhnutné zabezpečiť dostatok napájacích bodov na podporu toku elektrickej energie, tzv. zásuviek. Elektrikári môžu pomôcť naplánovať, nainštalovať, vymeniť alebo pridať zásuvky a maximalizovať tak pokrytie obývanej oblasti elektrickou energiou. Začínajú kontrolou miesta a identifikáciou konkrétnych miest, kde pravdepodobne budete zásuvky potrebovať. Proces inštalácie zvyčajne zahŕňa: odskrutkovanie krycích dosiek, pripojenie ďalších káblov k existujúcim elektrickým zásuvkám a ich natiahnutie na rôzne miesta, montáž zásuviek a opätovné testovanie zdroja energie.
Inštalácia vypínačov svetla
Vypínače svetiel pripájajú elektrické svietidla k zdroju energie. S výmenou vypínačov vám Wilio rado pomôže. Môžeme vám pomôcť nainštalovať nové svetelné vypínače, ak pracujete na stavbe nového domu, alebo rekonštruujete svoju kúpeľňu alebo kuchyňu. Tento proces väčšinou spočíva v opätovnom pripojení existujúcich vypínačov alebo pripojení nových káblov k zdroju energie a namontovaní nových vypínačov. Ak chcete viacúčelové elektrické svetlá, môžete požiadať o inštaláciu dotykového stmievača s ovládaním intenzity osvetlenia, ktoré sú súčasťou modernej a dizajnovej domácnosti.
Inštalácia vonkajšej elektrickej zásuvky
Profesionálni elektrikári môžu tiež nainštalovať vonkajšie zásuvky na váš balkón, terasu alebo do záhrady. Umožňujú jednoduchšie a bezpečnejšie pripojiť vaše spotrebiče – gril, vysokotlakové čističe, dekoratívne osvetlenie priamo vonku. Všetky vonkajšie zásuvky a vypínače, napr. na terase, pri bazéne, musia mať ochranu proti vlhkosti. Váš elektrikár bude vedieť, že musí použiť krytie minimálne IP44. Platí to aj pre exteriérové osvetlenie. Pri všetkých zásuvkách do 20A, nielen v kúpeľni, musíme použiť doplnkovú ochranu prúdovým chráničom.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS