Inštalácia a oprava vypínačov alebo zásuviek Bratislava

Najmite si skúseného odborníka na inštaláciu a opravu vypínačov alebo zásuviek z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
19630 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať inštaláciu zásuviek a vypínačov cez Wilio?

Ak chcete mať vhodne rozmiestnené a odborne nainštalované elektrické zásuvky a vypínače, potrebujete certifikovaných elektrikárov, ktorí poznajú zložité systémy obvodov a elektroinštalácie. Wilio vám poskytne odborníka, ktorý vám tieto práce zrealizuje. Zadajte si zadarmo dopyt na Wilio. Či už rekonštruujete dom alebo realizujete výstavbu nového domu, vždy sa oplatí na inštalovanie elektrických zásuviek a vypínačov nechať na profesionálov, aby spĺňali bezpečnostné kritériá. Elektrikári garantujú celý proces – od plánovania až po inštaláciu. Hoci zásuvky a vypínače vám bude inštalovať elektrikár, ich rozmiestnenie si však navrhnite vy. Vy najlepšie viete, čo potrebujete, myslite na možné varianty do budúcnosti. Po inštalácii zásuviek a vypínačov vykonajú záverečnú kontrolu funkčnosti a bezpečnosti. Jednoducho zadajte objednávku na platformu Wilio a informujte nás, kedy a kde nás potrebujete. Dostanete bezplatné a nezáväzné ponuky od elektrikárov vo vašom okolí. Zostáva už len vybrať toho pravého odborníka na realizáciu.

Kam by sme mali umiestniť elektrické vypínače a zásuvky v domácnosti?

Rozmiestnenie zásuviek si navrhnite vy na miestach, na ktorých často budete používať elektrické spotrebiče. V kuchyni je potrebné umiestniť dostatočný počet zásuviek pre všetky spotrebiče. Pre dobrý prístup k zásuvkám a ich elegantný vzhľad odporúčame použiť viacnásobné zásuvky (dvoj-/troj-zásuvka). Elektrické zásuvky je vhodné mať v každej časti kuchyne. Ani v súvislosti s ostrovčekom netreba opomenúť túto potrebu a umiestnite elektrické zásuvky aj v rámci ostrovčeka, buď z bočnej strany alebo ich nechajte zapustiť priamo do pracovnej dosky. Na zapojenie mixéra, hriankovača , odšťavovača alebo kávovaru sa Vám tam zásuvka celkom iste zíde. Odborníci tiež odporúčajú nainštalovať zásuvky aj v garáži, aby ste mali kde pripojiť nástroje, a vonku na terase kvôli pohodliu.

Musím zabezpečiť náradie alebo vybavenie pre službu inštalácie zásuviek a vypínačov?

Nie nevyhnutne. Elektrikári Wilio si väčšinou donesú potrebné nástroje a náradie pre konkrétnu prácu. Náradie, bez ktorého sa nezaobídete pri montáži zásuvky, sú štípacie kliešte a krížový skrutkovač . Obe by mali mať gumovú alebo plastovú rúčku, ktorá je vhodným elektrickým izolantom. Ďalej budeme potrebovať vŕtačky, kladivá, odizolovacie kliešte a skúšačku na zistenie prítomnosti napätia. V prípade, že máte niečo z toho, môžete to požičať elektrikárovi.

Ako dlho trvá inštalácia sieťovej zásuvky?

Ak to robí odborník, jednoduchá inštalácia jednej zásuvky trvá zhruba 30 minút. Montáž viacerých zásuviek a inštalácia nových rozvodov (kabeláž) trvá dlhšie, mala by však byť v rámci jedného dňa.

Môže mi Wilio elektrikár pomôcť opraviť moje zásuvky a vypínače?

Rozhodne! Ak máte problémy so zásuvkami - iskrenie, s typickým bzučaním, uvoľnené kontakty, nefunkčné zásuvky, preťažené obvody alebo vyhodené ističe, je lepšie pozvať si odborníka, ktorý disponuje potrebným vybavením, nehovoriac o tom, že zásuvky by mal opravovať a meniť iba kvalifikovaný elektrotechnik. Ak je problém neopraviteľný, môžu vám pomôcť aj pri výmene zásuviek, prípadne novej inštalácii.

Potrebujem odborný preukaz alebo povolenie na inštaláciu zásuviek a vypínačov?

Na súčasnú elektrickú inštaláciu v objekte budovy sú kladené viaceré požiadavky z hľadiska zabezpečenia spoľahlivej a bezpečnej prevádzky. Jednou z požiadaviek je aj požiarna bezpečnosť. (Vyhotovenie elektrických inštalácií v objektoch budov Všeobecné požiadavky na vnútorné elektrické rozvody v objektoch bytovej, občianskej a poľnohospodárskej výrobe rieši norma STN 33 2130:85 ). S odborníkmi určite prekonzultujte návrh riešenia elektroinštalácie, nevyhnutné je to najmä v prípade inteligentnej smart elektroinštalácie. Predídete tak množstvu problémov a ušetrite čas i peniaze. Spracovanie projektu a následná revízia celého systém sú potom ďalšími krokmi, ktoré je nevyhnutné zveriť do rúk kvalifikovanému odborníkovi. Je stále vhodné, aby prácu vykonal oprávnený a poistený elektrikár.

Ako inak môže Wilio pomôcť vylepšiť funkčnosť môjho domu?

Okrem rozmiestnenia a inštalácie elektrických zásuviek vo vašom dome môžu Wilio elektrikári pomôcť pri opravách elektroinštalácie, zapojení elektrických spotrebičov, či inštalácii internetovej prípojky. Ďalší Wilio remeselníci vám radi pomôžu s rekonštrukciou vášho interiéru, montážou nového nábytku, či uprataním, aby zlepšili dizajn, funkčnosť a pohodlie vášho domova.

Služby

Čo zahŕňajú služby inštalácie zásuviek a vypínačov?

Vyškolení a certifikovaní elektrikári inštalujú zásuvky a svetelné vypínače a zodpovedajú za prevádzkovú spoľahlivosť a bezpečnosť vášho domova. To môže obsahovať realizáciu káblových rozvodov, ich pripojenie k zdrojom energie a kontrolu ich funkčnosti. Pri rezervácii inštalácie vypínačov na Wilio si môžete vybrať:

Inštalácia zásuviek

Pred inštaláciou spotrebičov je nevyhnutné zabezpečiť dostatok napájacích bodov na podporu toku elektrickej energie, tzv. zásuviek. Elektrikári môžu pomôcť naplánovať, nainštalovať, vymeniť alebo pridať zásuvky a maximalizovať tak pokrytie obývanej oblasti elektrickou energiou. Začínajú kontrolou miesta a identifikáciou konkrétnych miest, kde pravdepodobne budete zásuvky potrebovať. Proces inštalácie zvyčajne zahŕňa: odskrutkovanie krycích dosiek, pripojenie ďalších káblov k existujúcim elektrickým zásuvkám a ich natiahnutie na rôzne miesta, montáž zásuviek a opätovné testovanie zdroja energie.

Inštalácia vypínačov svetla

Vypínače svetiel pripájajú elektrické svietidla k zdroju energie. S výmenou vypínačov vám Wilio rado pomôže. Môžeme vám pomôcť nainštalovať nové svetelné vypínače, ak pracujete na stavbe nového domu, alebo rekonštruujete svoju kúpeľňu alebo kuchyňu. Tento proces väčšinou spočíva v opätovnom pripojení existujúcich vypínačov alebo pripojení nových káblov k zdroju energie a namontovaní nových vypínačov. Ak chcete viacúčelové elektrické svetlá, môžete požiadať o inštaláciu dotykového stmievača s ovládaním intenzity osvetlenia, ktoré sú súčasťou modernej a dizajnovej domácnosti.

Inštalácia vonkajšej elektrickej zásuvky

Profesionálni elektrikári môžu tiež nainštalovať vonkajšie zásuvky na váš balkón, terasu alebo do záhrady. Umožňujú jednoduchšie a bezpečnejšie pripojiť vaše spotrebiče – gril, vysokotlakové čističe, dekoratívne osvetlenie priamo vonku. Všetky vonkajšie zásuvky a vypínače, napr. na terase, pri bazéne, musia mať ochranu proti vlhkosti. Váš elektrikár bude vedieť, že musí použiť krytie minimálne IP44. Platí to aj pre exteriérové osvetlenie. Pri všetkých zásuvkách do 20A, nielen v kúpeľni, musíme použiť doplnkovú ochranu prúdovým chráničom.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia