Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Inštalácia / oprava klimatizácie

Najmite si skúseného odborníka na inštaláciu či opravu klimatizácie, z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Inštalácia / oprava klimatizácie

Potrebujete službu z oblasti inštalácia / oprava klimatizácie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie klimatizácie, napojenie interiérovej a exterieróvej jednotky, čistenie a výmena filtrov. Cena montáže a reparácie chladenia sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: filter, konzola, non-stop havaríjna služba, dezinfekcia, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17244 špecialistov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

17244 poskytovateľov vo vašom okolí

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Martin V.
Živnostník
Bratislava
5,0
Elektroinštalácia

Autoelektrika v aute, klimatizácie v aute a byte, elektrika a voda v dome, bežné opravy v dome

Zadať dopyt
Palo P.
Firma
Sabinov
4,9
Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej ponuky sme zaradili aj rekuperácie značky FLEXIT. Každú montáž robíme kvalitne a precízne, akoby sme ju robili sami pre seba. Po našom odchode po nás ostane iba príjemný chlad z Vašej novej klimatizácie. Každá montáž je jedinečná a pre presné určenie ceny je najlepšie osobné stretnutie na mieste montáže. Pri obhliadke, ktorá je vždy zdarma, si spolu prejdeme možnosti a z katalógu vyberieme vhodnú klimatizáciu pre Vás. Následne dostanete cenovú ponuku, ktorá je samozrejme tiež zdarma. Napíšte nám ešte dnes :)

Zadať dopyt
Zobraziť viac

Referencie

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

Oto Z.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Inštalácia / oprava klimatizácie

s ponukanou sluzbou som velmi spokojna. prisli dvaja milí a prijemní páni. profesionalny a ludsky pristup. pracu urobili dosledne a rychlo. vrelo odporucam! o rok dufam znova 😉

Kristína B.
Mníchova Lehota
Palo P.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Inštalácia / oprava klimatizácie

Palko je prijemny a praca bola urobena ako treba. Dakujeme.

Jana I.
Bratislava
Palo P.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Inštalácia / oprava klimatizácie

Všetko podľa dohody, odporúčam

Miloš M.
Bratislava

Rady a tipy

Dobré zadanie je základ

Napíšte do zadania čo najpresnejší popis aké práce potrebujete vykonať a v akom rozsahu aby odborník presne vedel, aká je vaša predstava.

Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Často kladené otázky

Prečo hľadať odborníka na inštaláciu / opravu klimatizácie na Wilio?
Hľadáte odborníka na inštaláciu či opravu klimatizácie vo vašom okolí? Aby klimatizácia fungovala dobre, je potrebné aby bola správne nainštalovaná, pravidelne čistená a udržiavaná. Prípadné opravy musí riešiť kvalifikovaný odborník. Wilio vám pomôže nájsť odborníkov na klimatizácie z okolia. Stačí zadať dopyt a za pár minút dostanete prvé ponuky od miestnych odborníkov, ktorí prácu odvedú vtedy keď vám to vyhovuje a za priateľskú cenu. Vaša klíma bude tak počas horúcich dní vždy spoľahlivo a príjemne chladiť.
Čo je súčasťou štandardnej údržby klimatizácie ?
Počas servisu klimatizácie skontroluje servisný technik chladivo (R32, R410A), tlak v systéme, filtre, elektroniku, tesnenia a odtok kondenzátu. Vydezinfikuje a vyčistí výparník, filtre, kryty, vonkajšie kondenzátory, odpad kondenzátu a elektroniku. Skontroluje chladiaci okruh, hlučnosť, chod jednotlivých prevádzkových režimov a dotiahne spoje.
Prečo je potrebné vykonávať pravidelný ročný servis klimatizácie, tzv. profylaxiu?
Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnou podmienkou pre jej bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť. Kontrola a oprava klimatizácie nezahŕňa len čistenie klimatizácie a dezinfekciu, ale aj revíziu chodu zariadenia. Vyčistenie klimatizácie vie znížiť spotrebu energie a teda aj cenu prevádzky. Zanedbanie nevyhnutnej údržby spôsobí stály pokles výkonu klimatizácie, zatiaľ čo spotreba energie sa bude zvyšovať.
Ako často treba vykonávať servis klimatizácie?
To ako často treba vykonať servis klimatizácie bude závisieť od toho, ako často používate klimatizačnú jednotku a ako veľmi prašné, alebo znečistené je vonkajšie prostredie. Ak pravidelne čistíte filtre každých pár týždňov a udržiavate vonkajšiu jednotku čistú od nečistôt a pavučín, profesionálnu údržbu budete potrebovať iba raz ročne.
Mám dať klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť?
Pri rozhodovaní, či by ste mali klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť, zvážte faktory ako: vek klimatizačnej jednotky, jej energetická účinnosť a cenu novej jednotky versus náklady na opravu.
Aké typy opráv klimatizácie bývajú najčastejšie potrebné?
Chladiarenske opravy klimatizácie: • Naplnenie novým chladivom s odstránením miesta úniku chladiva • Doplnenie chladiva • Výmena súčiastky v chladiacom okruhu • Nový kompresor Elektrické opravy klimatizácie: • Zásah, alebo diagnostika problému v el. okruhu • Elektrická oprava klimatizácie s výmenou súčiastky • Náhradný rozbehový kondenzátor Opravy kondenzátu: • Oprava kondenzátu: prečistenie • Oprava kondenzátu: prerábka (iné uloženie, lepenie, vŕtanie) • Oprava čerpadla kondenzátu • Montáž čerpadla kondenzátu • Oprava / výmena hadice / trubky na kondenzát
Čo sa stane, ak nebude vykonaný pravidelný servis klimatizácie?
Klimatizačná jednotka má v sebe komponenty, ktoré filtrujú vzduch, a ak sa tieto filtre pravidelne nečistia začnú v jednotke rásť baktérie ktoré budú pri fungovaní klimatizácie prenášané do obehu. Pravidelný servis je preto potrebný aby bol vzduch z klimatizácie čistý a zdravotne nezávadný, ale aj preto aby klimatizačná jednotka fungovala bez porúch, aby malo zariadenie čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie a dlhú životnosť.
Ako často je potrebné robiť servis klimatizačnej jednotky?
Odborníci odporúčajú vykonávať servis klimatizácie v bytoch a domoch raz ročne. Najlepšie začiatkom jari. Aby ste si však zaistili, že vaša klimatizácia bude fungovať efektívne, je ju okrem ročného servisu treba aj pravidelne čistiť.
Koľko stojí servis klimatizácie?
Priemerné náklady na servis klimatizácie sa pohybujú od 50 do 300 €. Cena závisí od toho koľko je zapojených klimatizačných jednotiek, akého sú typu, kde sú umiestnené a ďalších faktorov.

Ako prebieha inštalácia klimatizácie?

Obhliadka a zameranie klimatizácie
Každá inštalácia klimatizácie začína obhliadkou a zameraním. Je to jeden z najdôležitejších krokov potrebných na to aby bola klimatizácia užívateľsky komfortná, efektívna, realizovateľná a s čo možno najmenším zásahom do tvojho objektu. Počas obhliadky sa dimenzuje počet jednotiek potrebných na inštaláciu, ich výkon a umiestnenie.
Inštalácia a montáž klimatizácie
Nástenné klimatizácie najčastejšie pozostávajú z jednej vonkajšej jednotky a z jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Pri inštalácii klimatizácie treba tieto vnútorné a vonkajšie jednotky prepojiť s chladivom ako aj elektricky, čo si vyžaduje odbornosť a skúsenosti. Preto je potrebné sa obrátiť na odborníka. Montáž klimatizácie sa začína presným určením miesta vonkajších a vnútorných jednotiek. Je potrebné aby sa potrubia vedúce ku vnútorným a vonkajším jednotkám mohli byť bez prekážok privedené až ku zariadeniam. Rovnako je potrebné určiť kam sa bude odvádzať kondenz. Pri chode klimatizácie vzniká veľa vody preto musí odtok vody byť v spáde. Za deň sa jej môže vytvoriť až päť litrov. Voda sa obvykle odvádza buď von, mimo domu napr. do zvodov, do sifónu alebo do nádržky na WC. Potrubia sa dajú viesť káblovým kanálom, ale môžu sa zabudovať aj do stien, ak sa na inštaláciu myslí dostatočne vopred alebo to hrúbka muriva umožňuje. V prípade uloženia potrubí do stien sú potrebné väčšie búracie práce a sú po ňom nutné ďalšie rekonštrukčné práce ako napr. maľovanie. Zároveň je to finančne aj časovo náročnejšie. Následne sa namontuje konzola pre uloženie vonkajšej jednotky a vnútorná nosná platňa. Keď je montáž vonkajších a vnútorných jednotiek hotová a aj potrubia a vedenia sú na svojich miestach, pospájajú sa rúry a káble, zariadenie sa odvzdušní, zapojí sa do elektriny a podľa potreby sa naplní dodatočným chladiacim prostriedkom. Na záver sa kontroluje jeho správne fungovanie a testuje sa prístrojmi na meranie tlaku, tak aby bol výkon klimatizácie dostatočný aj pri veľkej zaťaži.
Prečo musí klimatizáciu inštalovať len akreditovaná osoba?
Inštalácia klimatizácie v sebe zahŕňa aj napúštanie chladivom. Podľa platnej legislatívy s ním môžu nakladať výhradne certifikovanej osoby. Inštaláciu klimatizácie preto môže zo zákona vykonávať len akreditovaný odborník.

Čo je súčasťou štandardnej údržby klimatizácie ?

Údržba klimatizácie

dezinfekcia výparníka

čistenie krytu vnútornej jednotky

kontrola hlučnosti motora a ložísk

vyčistenie elektroniky

dotiahnutie elektro a mechanických spojov

dezinfekcia odpadu kondenzátu

kontrola a čistenie alebo výmena filtrov

čistenie vonkajších kondenzátorov

kontrola ovládacích funkcií

kontrola režimov Fan, Cool, Heat

kontrola stavu tepelných izolácií

kontrola tesnosti chladiaceho okruhu

čistenie krytov vonkajšej jednotky

Ako prebieha inštalácia klimatizácie?

Obhliadka a zameranie klimatizácie
Každá inštalácia klimatizácie začína obhliadkou a zameraním. Je to jeden z najdôležitejších krokov potrebných na to aby bola klimatizácia užívateľsky komfortná, efektívna, realizovateľná a s čo možno najmenším zásahom do tvojho objektu. Počas obhliadky sa dimenzuje počet jednotiek potrebných na inštaláciu, ich výkon a umiestnenie.
Inštalácia a montáž klimatizácie
Nástenné klimatizácie najčastejšie pozostávajú z jednej vonkajšej jednotky a z jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Pri inštalácii klimatizácie treba tieto vnútorné a vonkajšie jednotky prepojiť s chladivom ako aj elektricky, čo si vyžaduje odbornosť a skúsenosti. Preto je potrebné sa obrátiť na odborníka. Montáž klimatizácie sa začína presným určením miesta vonkajších a vnútorných jednotiek. Je potrebné aby sa potrubia vedúce ku vnútorným a vonkajším jednotkám mohli byť bez prekážok privedené až ku zariadeniam. Rovnako je potrebné určiť kam sa bude odvádzať kondenz. Pri chode klimatizácie vzniká veľa vody preto musí odtok vody byť v spáde. Za deň sa jej môže vytvoriť až päť litrov. Voda sa obvykle odvádza buď von, mimo domu napr. do zvodov, do sifónu alebo do nádržky na WC. Potrubia sa dajú viesť káblovým kanálom, ale môžu sa zabudovať aj do stien, ak sa na inštaláciu myslí dostatočne vopred alebo to hrúbka muriva umožňuje. V prípade uloženia potrubí do stien sú potrebné väčšie búracie práce a sú po ňom nutné ďalšie rekonštrukčné práce ako napr. maľovanie. Zároveň je to finančne aj časovo náročnejšie. Následne sa namontuje konzola pre uloženie vonkajšej jednotky a vnútorná nosná platňa. Keď je montáž vonkajších a vnútorných jednotiek hotová a aj potrubia a vedenia sú na svojich miestach, pospájajú sa rúry a káble, zariadenie sa odvzdušní, zapojí sa do elektriny a podľa potreby sa naplní dodatočným chladiacim prostriedkom. Na záver sa kontroluje jeho správne fungovanie a testuje sa prístrojmi na meranie tlaku, tak aby bol výkon klimatizácie dostatočný aj pri veľkej zaťaži.
Prečo musí klimatizáciu inštalovať len akreditovaná osoba?
Inštalácia klimatizácie v sebe zahŕňa aj napúštanie chladivom. Podľa platnej legislatívy s ním môžu nakladať výhradne certifikovanej osoby. Inštaláciu klimatizácie preto môže zo zákona vykonávať len akreditovaný odborník.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Inštalácia / oprava klimatizácieDušan V.
Inštalácia / oprava klimatizácieDavid V.
Inštalácia / oprava klimatizácieErik A.
Inštalácia / oprava klimatizácieEduard R.
Inštalácia / oprava klimatizáciePeter Č.
Inštalácia / oprava klimatizácieTomáš C.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS