Inštalácia / oprava klimatizácie

Najmite si skúseného odborníka na inštaláciu či opravu klimatizácie, z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15652 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Najlepšie hodnotení

odborníci na klimatizáciu

Zadať dopyt
Martin V.

Solárne, fotovoltaické panely

Autoelektrika v aute, klimatizácie v aute a byte, elektrika a voda v dome, bežné opravy v dome

ŽivnostníkBratislava, Slovensko
Palo P.

Inštalácia / oprava klimatizácie

Poskytujem montáž a servis klimatizácií.

FirmaSabinov, Slovensko

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

Priemerné hodnotenie poskytovateľov od našich zákazníkov je 4,6 z 5.

Zadať dopyt
Oto Z.

Mníchova Lehota, Slovensko

Inštalácia / oprava klimatizácie

s ponukanou sluzbou som velmi spokojna. prisli dvaja milí a prijemní páni. profesionalny a ludsky pristup. pracu urobili dosledne a rychlo. vrelo odporucam! o rok dufam znova 😉
Kristína B.
Zákazník
Palo P.

Bratislava, Slovensko

Inštalácia / oprava klimatizácie

Palko je prijemny a praca bola urobena ako treba. Dakujeme.
Jana I.
Zákazník
Palo P.

Bratislava, Slovensko

Inštalácia / oprava klimatizácie

Všetko podľa dohody, odporúčam
Miloš M.
Zákazník

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo hľadať odborníka na inštaláciu / opravu klimatizácie na Wilio?

Hľadáte odborníka na inštaláciu či opravu klimatizácie vo vašom okolí? Aby klimatizácia fungovala dobre, je potrebné aby bola správne nainštalovaná, pravidelne čistená a udržiavaná. Prípadné opravy musí riešiť kvalifikovaný odborník. Wilio vám pomôže nájsť odborníkov na klimatizácie z okolia. Stačí zadať dopyt a za pár minút dostanete prvé ponuky od miestnych odborníkov, ktorí prácu odvedú vtedy keď vám to vyhovuje a za priateľskú cenu. Vaša klíma bude tak počas horúcich dní vždy spoľahlivo a príjemne chladiť.

Čo je súčasťou štandardnej údržby klimatizácie ?

Počas servisu klimatizácie skontroluje servisný technik chladivo (R32, R410A), tlak v systéme, filtre, elektroniku, tesnenia a odtok kondenzátu. Vydezinfikuje a vyčistí výparník, filtre, kryty, vonkajšie kondenzátory, odpad kondenzátu a elektroniku. Skontroluje chladiaci okruh, hlučnosť, chod jednotlivých prevádzkových režimov a dotiahne spoje.

Prečo je potrebné vykonávať pravidelný ročný servis klimatizácie, tzv. profylaxiu?

Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnou podmienkou pre jej bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť. Kontrola a oprava klimatizácie nezahŕňa len čistenie klimatizácie a dezinfekciu, ale aj revíziu chodu zariadenia. Vyčistenie klimatizácie vie znížiť spotrebu energie a teda aj cenu prevádzky. Zanedbanie nevyhnutnej údržby spôsobí stály pokles výkonu klimatizácie, zatiaľ čo spotreba energie sa bude zvyšovať.

Ako často treba vykonávať servis klimatizácie?

To ako často treba vykonať servis klimatizácie bude závisieť od toho, ako často používate klimatizačnú jednotku a ako veľmi prašné, alebo znečistené je vonkajšie prostredie. Ak pravidelne čistíte filtre každých pár týždňov a udržiavate vonkajšiu jednotku čistú od nečistôt a pavučín, profesionálnu údržbu budete potrebovať iba raz ročne.

Mám dať klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť?

Pri rozhodovaní, či by ste mali klimatizačnú jednotku opraviť alebo vymeniť, zvážte faktory ako: vek klimatizačnej jednotky, jej energetická účinnosť a cenu novej jednotky versus náklady na opravu.

Aké typy opráv klimatizácie bývajú najčastejšie potrebné?

Chladiarenske opravy klimatizácie: • Naplnenie novým chladivom s odstránením miesta úniku chladiva • Doplnenie chladiva • Výmena súčiastky v chladiacom okruhu • Nový kompresor Elektrické opravy klimatizácie: • Zásah, alebo diagnostika problému v el. okruhu • Elektrická oprava klimatizácie s výmenou súčiastky • Náhradný rozbehový kondenzátor Opravy kondenzátu: • Oprava kondenzátu: prečistenie • Oprava kondenzátu: prerábka (iné uloženie, lepenie, vŕtanie) • Oprava čerpadla kondenzátu • Montáž čerpadla kondenzátu • Oprava / výmena hadice / trubky na kondenzát

Čo sa stane, ak nebude vykonaný pravidelný servis klimatizácie?

Klimatizačná jednotka má v sebe komponenty, ktoré filtrujú vzduch, a ak sa tieto filtre pravidelne nečistia začnú v jednotke rásť baktérie ktoré budú pri fungovaní klimatizácie prenášané do obehu. Pravidelný servis je preto potrebný aby bol vzduch z klimatizácie čistý a zdravotne nezávadný, ale aj preto aby klimatizačná jednotka fungovala bez porúch, aby malo zariadenie čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie a dlhú životnosť.

Ako často je potrebné robiť servis klimatizačnej jednotky?

Odborníci odporúčajú vykonávať servis klimatizácie v bytoch a domoch raz ročne. Najlepšie začiatkom jari. Aby ste si však zaistili, že vaša klimatizácia bude fungovať efektívne, je ju okrem ročného servisu treba aj pravidelne čistiť.

Koľko stojí servis klimatizácie?

Priemerné náklady na servis klimatizácie sa pohybujú od 50 do 300 €. Cena závisí od toho koľko je zapojených klimatizačných jednotiek, akého sú typu, kde sú umiestnené a ďalších faktorov.

Ako prebieha inštalácia klimatizácie?

Obhliadka a zameranie klimatizácie

Každá inštalácia klimatizácie začína obhliadkou a zameraním. Je to jeden z najdôležitejších krokov potrebných na to aby bola klimatizácia užívateľsky komfortná, efektívna, realizovateľná a s čo možno najmenším zásahom do tvojho objektu. Počas obhliadky sa dimenzuje počet jednotiek potrebných na inštaláciu, ich výkon a umiestnenie.

Inštalácia a montáž klimatizácie

Nástenné klimatizácie najčastejšie pozostávajú z jednej vonkajšej jednotky a z jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Pri inštalácii klimatizácie treba tieto vnútorné a vonkajšie jednotky prepojiť s chladivom ako aj elektricky, čo si vyžaduje odbornosť a skúsenosti. Preto je potrebné sa obrátiť na odborníka. Montáž klimatizácie sa začína presným určením miesta vonkajších a vnútorných jednotiek. Je potrebné aby sa potrubia vedúce ku vnútorným a vonkajším jednotkám mohli byť bez prekážok privedené až ku zariadeniam. Rovnako je potrebné určiť kam sa bude odvádzať kondenz. Pri chode klimatizácie vzniká veľa vody preto musí odtok vody byť v spáde. Za deň sa jej môže vytvoriť až päť litrov. Voda sa obvykle odvádza buď von, mimo domu napr. do zvodov, do sifónu alebo do nádržky na WC. Potrubia sa dajú viesť káblovým kanálom, ale môžu sa zabudovať aj do stien, ak sa na inštaláciu myslí dostatočne vopred alebo to hrúbka muriva umožňuje. V prípade uloženia potrubí do stien sú potrebné väčšie búracie práce a sú po ňom nutné ďalšie rekonštrukčné práce ako napr. maľovanie. Zároveň je to finančne aj časovo náročnejšie. Následne sa namontuje konzola pre uloženie vonkajšej jednotky a vnútorná nosná platňa. Keď je montáž vonkajších a vnútorných jednotiek hotová a aj potrubia a vedenia sú na svojich miestach, pospájajú sa rúry a káble, zariadenie sa odvzdušní, zapojí sa do elektriny a podľa potreby sa naplní dodatočným chladiacim prostriedkom. Na záver sa kontroluje jeho správne fungovanie a testuje sa prístrojmi na meranie tlaku, tak aby bol výkon klimatizácie dostatočný aj pri veľkej zaťaži.

Prečo musí klimatizáciu inštalovať len akreditovaná osoba?

Inštalácia klimatizácie v sebe zahŕňa aj napúštanie chladivom. Podľa platnej legislatívy s ním môžu nakladať výhradne certifikovanej osoby. Inštaláciu klimatizácie preto môže zo zákona vykonávať len akreditovaný odborník.

Rady a tipy

01.
Dobré zadanie je základ

Napíšte do zadania čo najpresnejší popis aké práce potrebujete vykonať a v akom rozsahu aby odborník presne vedel, aká je vaša predstava.

02.
Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

03.
Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia