Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Interiérové ​​dvere

Najmite si skúseného odborníka na interiérové ​​dvere z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Interiérové ​​dvere

Potrebujete službu z oblasti interiérové ​​dvere? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, montáž a aretáciu, údržbu, renováciu. Cena dverí do vnútorných priestorov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: tmel, klučky a zámky, úprava povrchu, lak, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15781 stolárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Ůžitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Interiérové dvere - ako ich vybrať? 

Či už vymieňate opotrebované dvere do interiéru, rozhodli ste sa pre rekonštrukciu, alebo len chcete vylepšiť vzhľad vášho domova, nové interiérové dvere predstavujú osviežujúcu zmenu, ktorá upúta už na prvý pohľad. Ak si pri výbere neviete poradiť, náš sprievodca vám s výberom správnych interiérových dverí pomôže.

Čo všetko by ste mali vedieť pred zakúpením nových dverí?
Interiérové dvere sa od seba odlišujú štýlom, povrchovou úpravou, materiálom, prevedením, veľkosťou, aj kovaním. Preto by ste pred ich zakúpením mali mať na pamäti niekoľko vecí:

Typ dverí. 

Poznáme dva základné typy interiérových dverí a to závesné a doskové.
Súčasťou závesných interiérových dverí sú samotné dvere a závesy, ktoré sa montujú na rám dverí. Doskové dvere sú len základné dvere, ktoré neobsahujú rám, závesy, ani kľučky. 

Veľkosť dverí. 

Ak dvere meníte, vyberte také, ktoré budú mať rovnakú veľkosť, ako tie súčasné. V ponuke výrobcov nájdete dvere široké 60, 70, 80, či 90/197. Pre interiér si zvoľte minimálne “osemdesiatky”, kvôli pohodlnému sťahovaniu nábytku. Do kúpeľne, alebo na WC postačia dvere šírky 70 cm. 

Ľavé, alebo pravé?

Ak chcete zistiť, či budú interiérové dvere pravé, alebo ľavé, postavte sa pred stavebný otvor a predstavte si, na ktorej strane budú pánty. Ak sú na pravej strane, budú to dvere pravé. Ak na ľavej, budú to dvere ľavé. Vo všeobecnosti platí, že dvere by sa mali otvárať tak, aby ste po ich otvorení videli väčšiu časť miestnosti. 

Štýl dverí. 

Interiérové dvere sú k dispozícii v rôznych štýloch a vďaka tomu si môžete vylepšiť každú izbu vo svojej domácnosti. Čo však diktujú súčasné trendy? 
Ak v bývaní preferujete originalitu, môžete siahnuť po “dverách do stodoly”. Ide o dvere najčastejšie v rustikálnom štýle, ktoré dodajú remeselný nádych každému priestoru. Môžu byť zavesené na hornej koľajnici, alebo sa kĺžu po dolnej koľaji. Súčasťou takýchto dverí sú aj rôzne kovania, ktoré ozvláštňujú ich vzhľad. 

Ak potrebujete v bývaní ušetriť priestor, vhodnou voľbou sú posuvné dvere do puzdra. Ide o ideálne riešenie v malých bytoch, v ktorých nie je priestor na klasické dvere. Stavebné puzdro umiestnené v stene slúži na zasunutie celých dverí. Posuvné dvere môžu byť jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové. 

Dvojkrídlové, alebo dvojité dvere sú vhodné do väčších priestorov a predstavujú výrazný prvok každého bývania. Dvojkrídlové dvere môžu mať obidve krídla rovnaké, alebo každé krídlo inak veľké. 

Zhrňovacie “harmonikové dvere” sa po otvorení sklopia po častiach pozdĺž koľajnice. Sú vhodné do menších domácností, v ktorých je nutné šetriť priestor. 
Francúzske dvere sú skvelým riešením do každého moderného bytu, alebo domu. Ich charakteristickou črtou sú sklenené výplne až po podlahu. Neposkytujú takmer žiadne súkromie, ale prinášajú so sebou tú správnu dávku elegancie. 

Lietacie dvere ponúkajú otváranie do oboch strán bez toho, aby uzatvárali priestor. V ponuke výrobcov nájdete lietacie dvere celej dĺžky, ale aj ich skrátenú verziu, ktorá vyzerá ako dvere do westernového salónu. 

Povrchová úprava dverí.

Povrchová úprava, ktorú vyberiete pre svoje nové dvere závisí od času a peňazí, ktoré môžete investovať. Môžete si zaobstarať dvere základnej farby, ktoré sú pripravené na ďalšiu úpravu. Ďalšou možnosťou sú morené dvere, ktoré zvýrazňujú vzor prírodného dreva. Najjednoduchšou možnosťou je však zakúpiť si hotové dvere z výroby, ktoré sú pripravené priamo na inštaláciu. 

Materiál.

Interiérové dvere sa vyrábajú z rôznych materiálov. Obľúbené sú napríklad laminátové interiérové dvere, ktoré sú navrhnuté tak, aby budili vzhľad a dojem skutočného dreva. Ich veľkou výhodou je aj cenová dostupnosť. Sú vysoko odolné a časom nevyblednú. Drevené dvere sa vyrábajú z domácich, ale aj cudzokrajných stromov a ide o elegantné riešenie do každého bývania. Sú síce drahšie, ale o to kvalitnejšie. Na výrobu sa bežne používa napríklad dub, ktorý má tvrdé drevo, preto sú aj samotné dvere pevné a odolné. Obľúbená je však aj borovica, ktorá sa síce radí medzi mäkké drevá, ale samotné dvere sú ľahké a funkčné. Dvere z MDF dosiek sú trvanlivé a odolné. Plastové dvere sú zas odolné voči vode a veľkou výhodou je, že sú dostupné v rôznych farbách a dekoroch. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS