Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kanalizácia, žumpa

Hľadáte odborníka na kanalizáciu, žumpu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 324 profesionálov na Slovensku
90 145 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Kanalizácia, žumpa

Potrebujete službu z oblasti kanalizácia, žumpa? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výkopové práce, osádzanie kanalizácie a žumpy, odčerpávanie septiku, servis. Cena septiku na odvádzanie dažďových a odpadových vôd sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: ochranné pomôcky a respirátory, ktoré vám poskytne niektorý z našich odborníkov v danej kategórií.

33 324 profesionálov na Slovensku
90 145 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Pochopenie septického systému vs. žumpy 

Moderný septik existuje už viac ako 100 rokov a to od vynálezu septiku, ktorý získal patent v Anglicku okolo roku 1900. Žumpa je oveľa staršia metóda likvidácie odpadu. Je ozaj stará a datuje sa do starovekého Ríma a pravdepodobne až do starej Babylonie, keď boli vynájdené prvé toalety. Oba systémy sa používajú na nakladanie s odpadom, keď pripojenie k centralizovanej komunálnej kanalizácii nie je praktické alebo dostupné. Obe metódy zdieľajú hlavný cieľ spočívajúci v separácii troch druhov organického odpadu nachádzajúcich sa v kanalizačnom systéme. 

Sú to: 
Spodina - menej hustá ako voda, pláva ako horná vrstva. Je biologicky odbúrateľná. Odpadová voda - samotná odpadová voda, ktorá je jedinou vrstvou distribuovanou do okolitej zeminy na prirodzené vstrebávanie. 
Kal - Akýkoľvek tuhý alebo organický odpad ťažší ako voda klesá do spodnej vrstvy v septiku alebo žumpe. Kal nie je biologicky odbúrateľný a musí sa pravidelne odčerpávať. 

Prečo je septický systém výhodnejší ako žumpa 

Kľúčovým slovom pri porovnaní týchto dvoch spôsobov zneškodňovania je „systém“. Žumpa je jednoducho dierovaný betónový alebo betónový kruh, podobne ako vložka na studňu, ale s otvormi, zakopaná pod zemou. Neexistuje rozsiahla distribúcia odpadových vôd. Všetko sa ukladá do žumpy, na dne sa hromadia kaly a odpadové vody a spodina odtekajú cez otvory priamo do bezprostrednej okolitej pôdy. Kal zo žumpy je potrebné často prečerpávať, aby sa udržali spodné otvory otvorené pre prúdenie vody, a žumpa si často vyžaduje jej premiestnenie, keď sa okolitá pôda nasýti natoľko, že sa odpadová voda zhromažďuje na povrchu zeme. Akákoľvek žumpa, ktorá dnes na najvyššom poste svojej existenciu, by bola s najväčšou pravdepodobnosťou nahradená moderným septickým systémom. 

Ekologický septik 

Septik je primárnou súčasťou septického systému, ktorý je súčasťou zložitej distribučnej metódy, ktorá posiela iba odpadovú vodu (vodu) do rozvodnej skrinky, ktorá má vývody pre viac perforovaných potrubí. Usmerňovače prepúšťania v septiku zabraňujú tomu, aby sa spodina dostala k výstupu. Prostredie uzavretej nádrže obsahuje baktérie tam, kde je to potrebné na strávenie spodiny. V závislosti od miestnych perkolačných testov (absorpčná kapacita zeme) sieť perforovaných rúrok rozložila odpadovú vodu na takú veľkú plochu, aká je nevyhnutná pre správnu absorpciu. Kaly a spodina nikdy zo septiku nevytečú, ak sú správne udržiavané. Špina trávená baktériami z nádrže sa premieňa na kvapalný odpad alebo klesá do kalovej vrstvy ako odpad. 

Septické systémy a žumpy vyžadujú na udržanie správnej činnosti odčerpávania kalu. To, ako často je potrebné čerpanie, bude závisieť od kapacity nádrže a počtu osôb v domácnosti. V spoločnosti, ktoré sa venujú septikom a žumpám ročne prečerpú viac ako 120 miliónov galónov septikov, takže viete, že sa môžete spoľahnúť na náš profesionálny servis pre všetky bytové, komunálne a obchodné potreby septiku. 

Aký je rozdiel medzi žumpou, septikom a tesniacou nádržou? 

Tieto nádoby sú určené na príjem a zadržiavanie odpadových vôd, ale potom sa stane to, čo tieto 3 nádoby odlišuje. So septikom preteká odpadová voda do lúhovacieho poľa, kde prechádza filtračným procesom. Žumpa je jama obložená cementom alebo kameňom a niekedy má výstupné potrubie spojené s inou jamou. Tesnice nádrž je iba uzavretá nádrž bez výstupu. Žumpám a tesným nádržiam chýba schopnosť filtrovať odpad a splašky nakoniec kontaminujú okolitú pôdu. Z tohto dôvodu sú žumpy a tesniace nádrže vo väčšine oblastí zastarané a nelegálne. Ak žijete v staršom dome a stále ste napojený na žumpu alebo tesniacu nádrž, pravdepodobne existujú nariadenia, ktoré vám ukladajú povinnosť na pravidelné prečerpávanie a čistenie. Bez ohľadu na to, na akom type kanalizácie váš dom beží, potrebujete pravidelnú údržbu a vyžadujú sa služby skúsených technikov 

Ak staviate nový domov, vašou jedinou a najpravdepodobnejšou voľbou na odčerpávanie odpadovej vody je septik alebo mestská kanalizácia. To by bolo založené na tom, či sa váš objekt môže napojiť k verejnej kanalizácii čo ale pri mnohých vidieckych oblastiach nie je možné. Ak v súčasnosti používate žumpu alebo tesniacu nádrž, nebuďte prekvapený, ak mestské predpisy vyžadujú, aby ste ju vymenili za septik. Medzitým sa uistite, že sa snažíte udržiavať integritu prostredia tým, že správne udržiavate žumpu alebo tesniacu nádrž. Pretože to nie je také bežné, noví poskytovatelia služieb možno nebudú vedieť, ako ich správne vyčistiť. Existujú ale spoločnosti, ktoré sa desiatky rokov venujú žumpám a tesniacim nádržiama ich technici majú skúsenosti so všetkými typmi nádob na odpadové vody. Ak sa chcete dozvedieť viac alebo naplánovať údržbu, kontaktujte nás alebo požiadajte o servis hneď.