Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kanalizácia, žumpa Košice

Hľadáte odborníka na kanalizáciu, žumpu v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 19622 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kanalizácia, žumpa Košice

Hľadáte kanalizácia, žumpa Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Čaňa, Kechnec, Jasov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:krtkovanie, čistenie kanalizácie, opravy potrubia, zriadenie kanalizačnej prípojky. Zabezpečia pre vás výkopové práce, osádzanie kanalizácie a žumpy, odčerpávanie septiku, servis a použijú pri tom ochranné pomôcky a respirátory, potrubia, minibagre. Vyberte si najlepšiu ponuku pre kanalizácia, žumpa Košice z našich odborníkov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Kanalizácia, žumpa

Vykopat a odstranit staru zumpu 1m3,vykopat(rozsirit) povodnu jamu pre vacsiu betonovu zumpu cca 6m3 , objednat,osadit a sfunkcnit novu zumpu.Dodavka na kluc.

Milena P.
Trebostovo
Kanalizácia, žumpa

Podľa priloženého dokumentu - "situácia RD Model (1)" potrebujeme osadiť a zabezpečiť (zabetónovať - vysoká spodná voda) vodomernú šachtu na pozícii VŠ5 (výkop už urobený) zatiaľ bez napojenia na verejný vodovod (prípojka do domu existuje). Plastovú vodomernú šachtu podľa požiadavkov SEVAK máme zakúpenú.Na označenom mieste podľa priloženého dokumentu vykopať, osadiť a pripojiť žumpu cca 12m3.

Adrián Š.
Višňové
Kanalizácia, žumpa

Výkop sa realizuje cez záhrady rodinných domov bez nejakých pevných prekážok /betón,asfalt/ v hĺbke 150-160 cm.Hľadám najvýhodnejšiu cenu.

Pavol T.
Turie
Kanalizácia, žumpa

Podla projektovej dokumentacie, potrebujem vykopat a osadit betonovu vodomernu sachtu + reviznu sachtu max 1 meter od hranice pozemku. Sachty pripojit k existujucim pripojkam. Jedna sa o prazdny, dobre pristupny pozemok pripraveny na vystavbu RD. Sachty musia byt certifikovane, firma musi mat opravnenie na vykon cinnosti, kvoli ZSVS a kolaudacii

Dusan B.
Nitra
Kanalizácia, žumpa

Potrebujem rozbiť betón a vykopať prívod odpadu z kúpeľne do žumpy. Vyznačená červená čiara má zhruba 11 metrov a približne tak nejak by malo ísť to potrubie. Hĺbku neviem presne povedať, každopádne odpad bude tlačený pomocou prečerpávačky, keďže terén ide od domu k žumpe do mierneho svahu.

Tomáš C.
Melčice-Lieskové
Kanalizácia, žumpa

Potrebovala by som nájsť na pozemku prameň a vyvŕtať studňu a zabezpečiť projektovú dokumentáciu. Rúra by mala byť atestovaná na pitnú vodu a hrubá cca 30cm.

Katarína M.
Cífer
Kanalizácia, žumpa

dobry den potrebboval by som napojit 4 okapy a spravit trativod a vsakovacie iglu. dom ma 10x11 metrov vyska 3 metre

Peter B.
Chorvátsky Grob
Kanalizácia, žumpa

Pripojenie kanalizačnej a vodovodnej prípojky. Hruba stavba sa nachadza na konci pozemku priblizne 50m od napojenia IS.

Tomáš K.
Bratislava
Kanalizácia, žumpa

Toto je foto suseda pod nami. Najprv som vymenil sprchový kút (bol prasknutý), ale pravdepodobne je poškodený odpad v podlahe.

Zoltán F.
Bratislava
Kanalizácia, žumpa

rekonstruujeme byt a potreboval by som bud zvacsit odpadovy privod do stupacky, alebo otocit jeho cast ak sa to da, vidte fotky.

Richard Č.
Bratislava
Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Sprievodca pre vlastníkov domu na údržbu a problémy so žumpou 

Zatiaľ čo mestské domy majú tendenciu pripájať sa na komunálnu kanalizáciu, mnoho vidieckych a starších vidieckych domov využíva na nakladanie s odpadom samostatný septik. Na rozdiel od kanalizácie vyžaduje septik pravidelnú údržbu kvôli spôsobu, akým nakladá s vašim odpadom. To je nákladné pri práci v spoločnosti zaoberajúcej sa odpadovým hospodárstvom, ale môžete ušetriť peniaze tým, že si septický systém budete udržiavať sami. 

Ako fungujú septické systémy 

Septické systémy pozostávajú z dvoch hlavných komponentov: studne alebo septiku a odtokového poľa. Moderné systémy na zvýšenie účinnosti používajú namiesto studne septik. Aj keď niektoré staršie domy stále používajú studne. Aj keď je to v zásade rovnaká koncepcia, existujú určité drobné rozdiely v dizajne, ktoré môžu viesť k rôznym problémom. 

Moderná septiková nádrž 

Táto veľká podzemná nádrž je priamo spojená s hlavným odpadovým potrubím vášho domu. Keď spláchnete toaletu alebo drez, tečie odpadová voda do nádrže, kde ju trávia anaeróbne baktérie. Týmto procesom sa odpad rozdelí na tri časti. Tuhý odpad klesá na dno a na povrchu ostávajú ľahšie častice. Keď sa do nádrže vypustí viac splaškov, staršia voda sa natlačí do odtokových rúrok, kde neškodne vsakuje do okolitého poľa. 

Staršia žumpa 

V starších septických systémoch s dobrým základom sa nachádza veľká murovaná studňa pokrytá kamenným alebo betónovým vekom, do ktorej namiesto nádrže prúdi odpadová voda. Akonáhle sa splašky dostanú do studne, anaeróbne baktérie sa nimi začnú kŕmiť. Pozdĺž povrchu sa vytvára pevný odpad a vytvára sa spodina. Na rozdiel od nádrží, ktoré majú potrubie vedúce do odtokového poľa, majú steny studne malé otvory, cez ktoré voda presakuje do okolitej zeme. Pretože proces nie je taký efektívny ako v prípade septikov, sú dnes žumpové studne v niektorých štátoch nelegálne. 

Bežné problémy so septickými systémami 

Všeobecne platí, že septické systémy v priebehu roka vyžadujú malú údržbu, a preto je jednoduché na to zabudnúť. To vedie k problémom, ktoré môžu potenciálne viesť k tomu, že vám splaškové vody zaplavia záhradu alebo podzemné časti domu. Preplnený septik je najčastejší problém, s ktorými sa stretnete. 

Upchaté žumpové studne 

Žumpové studne sa spoliehajú na baktérie, ktoré separujú tuhý a kvapalný odpad, ale tento proces nie je dokonalý. V priebehu času sa môžu upchať otvory vo vašej žumpe, čo spôsobí zaseknutie odpadovej vody. Ak nebude žumpa udržiavaná v čistote, môže si začať vyžadovať čerpanie niekoľkokrát ročne. Môže sa to dokonca vyskytnúť, ak na dne nie je veľké množstvo tuhého odpadu z dôvodu nemožnosti úniku vody. 

Príznak plnej septikovej nádrže 

Pokiaľ nebude septik odčerpávaný každé tri až päť rokov, môže byť váš septik taký plný tuhého odpadu, že pretečie. Najmenej škodlivým znakom je vytrvalý zápach v blízkosti nádrže alebo vo vašej kúpeľni. Tento hnijúci zápach môže byť zreteľnejší v horúcom počasí. Ďalším častým príznakom je pomaly odtekajúca alebo často upchatá toaleta. Čističe ponorov a odtokov sa ukážu ako neúčinné, ak problém súvisí so septikom a nie s jednoduchým upchávaním odtoku. Pokračujúce používanie toalety bez čistenia septiku môže viesť k pretečeniu a poškodeniu vašej domácnosti. Tretím znakom plnej septiku je vlhká zem nad umiestnením nádrže. V extrémnych prípadoch môžu záplavy zahŕňať aj viditeľné splašky alebo toaletný papier. Akékoľvek rastliny v zaplavenej oblasti môžu ochorieť alebo odumrieť a zanechať na trávnikoch vypálené škvrny alebo iné estetické škody. 

Metódy čistenia  septikov

Existujú tri základné spôsoby vyčistenia vášho septického systému, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody. Predtým, ako sa pokúsite sami vyprázdniť žumpu, nezabudnite si skontrolovať miestne a štátne zákony. 

Prevzdušňovanie 

Chemická alternatíva na čistenie žumpy, prevzdušňovanie spočíva v nalievaní kyseliny sírovej do studne alebo nádrže. Kyselina rozkladá tuhý odpad a kaly a umožňuje priechod vzduchu. Vďaka tomu sa odpad rozpustí bez rozsiahleho čerpania. Nevýhodou tejto metódy je, že kyselina sírová je korozívna a pri nesprávnom použití môže spôsobiť poškodenie vášho septického systému. 

Ďalšou alternatívnou metódou použitou v studniach, ktorá môže znížiť alebo vylúčiť potrebu čerpania, je použitie vodného lúča. Vysokotlakový výbuch tlačí vodu do zeme na dne žumpy a rozbije pevnú látku. Táto metóda má najrýchlejší čas zotavenia pri čistení studne. 

Čerpanie

Najbežnejšou metódou čistenia žumpy je použitie veľkého čerpacieho vozíka. Toto vozidlo vyprázdňuje vašu žumpu do veľkej skladovacej nádrže. Podľa prieskumov sa cena za čerpanie zvyčajne pohybuje medzi 75 a 200 eur, ale väčšie nádrže môžu stáť 300 a viac eur. Tento odhad nezahŕňa ďalšie náklady, ako napríklad vykopanie a doplnenie pôdy nad nádržou. Môžete sa rozhodnúť, že si sami vyhĺbite kryt šachty, alebo si prenajmete rýpadlo-nakladač pre väčšie operácie. Čerpanie sa považuje za najzákladnejšiu metódu čistenia septikov a malo by sa vykonávať každé dva až štyri roky. Niektoré menšie nádrže môžu vyžadovať ročné čerpanie, ak sa používajú veľmi intenzívne, zatiaľ čo aj veľké a zriedka používané nádrže by sa mali čerpať najmenej raz za päť rokov. Upozorňujeme, že v mnohých štátoch je čerpanie žumpy bez náležitej certifikácie nezákonné. 

Preventívna údržba 

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zabezpečiť, aby váš septický systém fungoval efektívne, je postarať sa o to, aby do neho šlo len to, čo do neho patrí. Pretože sa studne aj septiky spoliehajú na to, že baktérie rozkladajú odpad, veľa látok sa nedá ľahko odbúrať a môže dokonca zabíjať užitočné baktérie. Medzi takéto látky patria: Domáce chemikálie, najmä amoniak alebo antibakteriálne čistiace prostriedky, zabíjajú baktérie a zabraňujú rozpadu odpadových vôd. Plienky, papierové obrúsky a ďalšie hygienické a papierové výrobky nie sú určené na splachovanie a môžu spôsobiť upchatie. Pretože nie sú určené na to, aby sa rozkladali tak rýchlo ako toaletný papier, tieto výrobky môžu ostať v septickom systéme až do ďalšieho čerpania harmonogramu. Tuk tuhnutím chladne a má lepivé vlastnosti. Nielen, že sa na nich budú lepiť vlasy a iné nečistoty, ale aj mastnota bude lemovať steny potrubí, až sa vytvorí blokáda. Vyvarujte sa ukladania kostí alebo rastlinných látok do odpadu. Môže to spôsobiť uvoľnenie tuku alebo iných nerozpustných tekutín do septického systému. Práškové pracie prostriedky obsahujú nerozpustný íl, ktorý môže spôsobiť upchatie. Pokiaľ je to možné, používajte preto iba tekuté čistiace prostriedky. Je tiež dôležité nepoužívať príliš veľa vody naraz. Namierte zvody mimo septický systém a zabráňte spusteniu viacerých spotrebičov náročných na vodu naraz. Bez ohľadu na to, či máte studňu alebo septik, odbúravanie odpadu trvá určitý čas a veľké objemy prichádzajúcej vody v krátkom čase môžu prekonať obmedzenú kapacitu vášho systému. 

Testovanie septických hladín 

Septické systémy sú určené na separáciu a ukladanie odpadu. Vo výsledku je potrebné ich občas vyčistiť, aby nedošlo k pretečeniu alebo upchatiu. Jednoduchý test možno vykonať pomocou tyčinky dostatočne dlhej na to, aby sa dotkla dna vašej studne alebo nádrže. Po ponorení a preskúmaní by hladina kalu mala byť tretina alebo menej ako výška nádrže. Ak má hladina kalu vyššiu úroveň, budete musieť pumpovať. 

Usmerňovače upchatia 

Pretože septiky zahŕňajú odtokové polia, údržba si vyžaduje ďalšie kroky. Napríklad predné a zadné prepážky septiku musia byť chránené pred kalmi, aby sa zabránilo možnému prasknutiu. Medzi bežné príznaky poškodených odtokov patrí neobvykle bujná vegetácia alebo nepríjemný zápach pochádzajúci z odtokového poľa. 

Špeciálne poznámky k žúmpovým lagúnam 

Menej častou variáciou žumpy je nadzemná žumpová lagúna. Táto forma septického systému sa objavuje predovšetkým v oblastiach, kde pôda nemôže podporovať odtokové pole a komunálne kanalizačné systémy nie sú k dispozícii. Odpadová voda sa čerpá do plytkej lagúny, kde odpad rýchlo rozkladá slnečné svetlo a kyslík. Pri starostlivosti o žumpovú lagúnu je potrebné dodržať niekoľko zásadných krokov. 

Predchádzanie erózii 

Erózia pôdy obklopujúcej lagúnu je hlavným problémom. Z tohto dôvodu by ste mali po obvode lagúny inštalovať malé odolné rastliny, ktoré vám pomôžu znížiť eróziu bez blokovania prúdenia vzduchu po povrchu. Stromy a kríky, ktoré na jeseň stratia lístie, môžu tiež zakrývať lagúnu a brániť správnemu prevzdušňovaniu, preto sa vyhnite ich výsadbe v blízkosti lagúny. 

Údržba 

Ak sa úroveň priblíži k hornému násypu, môže byť nevyhnutné bagrovať lagúnu pomocou rýpadla. Kroviny rastúce v lagúne navyše upchávajú systém a bránia procesu prevzdušňovania. Preto je dôležité odstrániť všetky stromčeky, ktoré sa objavia v lagúne, kým sú malé, inak budete musieť na ochranu svojho systému použiť rýpadlo-nakladač. 

Bezpečnosť 

Vzhľadom na exponovanú povahu žumpových lagún je dôležité pridať oplotenie, ktoré zabráni vniknutiu detí alebo zvierat. Ohradu upravte tak, aby bola dostatočne veľká na to, aby umožnila kosenie. Budete tiež musieť každoročne ošetrovať svoju lagúnu dunksmi, ktoré sú k dispozícii v miestnej agentúre pre rozšírenie krajov. Tieto malé disky pomáhajú zabrániť množeniu komárov. 

Regióny