Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kopanie základov

Hľadáte staviteľa na kopanie základov? V tejto kategórii máme 19 249 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 659 profesionálov na Slovensku

71 784 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Kopanie základov

Potrebujete službu z oblasti kopanie základov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie a vykopanie základov, úpravu terénu. Cena hĺbenia základov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, vývoz prebytočnej zeminy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19 249 majstrov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 659 profesionálov na Slovensku

71 784 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho pomocníka pre kopanie základov 

Pri výbere správneho špecialistu na pozemné práce a kopanie základov je potrebné myslieť na niekoľko kľúčových otázok. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. 

1.    Najprv sa vyzbrojte niektorými základnými znalosťami Spýtajte sa na niekoľko kľúčových otázok, aby ste zistili základné informácie. 
2.    Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého odborníka, o ktorom uvažujete.
3.    Vyberte si odborníka, ktorý je s vami ochotný komunikovať. 
4.    Spýtajte sa, kto skutočne bude robiť prácu. 

Pozrime sa na každý krok trochu viac hĺbky. 

Najprv sa vyzbrojte základnými znalosťami. 

Nie sú základy ako základy; veľa majiteľov domov si nie je istých, čo v skutočnosti kopanie základov znamená, a preto je obzvlášť zložité zistiť, či vám odborník poskytne správne informácie alebo projekt uskutoční správnym spôsobom. Jednoducho povedané pozemný robotník pripraví miesto pre nový dom alebo prístavbu. Spravidla očistia zem, kladú základy, inštalujú drenáž a vytvárajú prepojenia s existujúcim potrubím. Po dokončení stavby sa môžu tiež vrátiť a položiť dlažbu, chodníky, urobiť terénne úpravy a zabezpečiť príjazdové cesty. Keď si najmete pracovníka na prácu na takomto druhu projektu, je dobré najskôr si urobiť trochu vlastného prieskumu, aby ste v základoch porozumeli hlavným problémom a vedeli, ktoré sú kľúčové otázky. Najskôr sa porozprávajte s architektom, ktorý vypracoval vaše plány, a opýtajte sa ho, či existujú nejaké neobvyklé problémy, s ktorými sa na mieste pravdepodobne stretnete. Môžete ich rozobrať vo svojich počiatočných rozhovoroch s obchodníkmi a požiadať každého špecialistu, aby sa vyjadril ako s nimi zamýšľa nakladať. 

Matúš sa špecializuje na odvodňovanie, tvrdé terénne úpravy a na webe Wilio má bezchybné hodnotenie – až 100% pozitívnych spätných väzieb. Matúš odporúča tiež trochu si načítať tému na internete. 

Spýtajte sa na kľúčové otázky, aby ste zhodnotili skúsenosti pracovníkov.

Získajte ponuky aspoň od troch špecialistov na zabezpečenie základov, priveďte ich, aby navštívili miesto realizácie a ponúkli cenovú ponuku presne pre váš projekt. Vyberte si odborníka, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním podobných pracovných zákaziek ako potrebujete vy - napríklad s podobnými typmi a veľkosťami budov a s podobným časovým harmonogramom. 

Okrem kontroly spätnej väzby na Wilio si pozrite aj fotografie predchádzajúcich zákazok - a tiež sa spýtajte, či môžete hovoriť s jedným alebo dvoma z ich predchádzajúcich zákazníkov. Renomovaný obchodník by vás mal bez problémov nechať kontaktovať predošlých klientov, vďaka čomu získate príležitosť zistiť, s akými obchodníkmi sa chystáte pracovať. Zistite si viacero základných otázok ako napríklad: Sú zdvorilí a dochvíľni? Ako sa vyrovnali s neočakávanými zádrhmi? A bolo jednoduché ich kontaktovať po ukončení projektu, ak mal zákazník ďalšie otázky? 

Pri posudzovaní skúseností a schopností špecialistu na pozemné práce existuje niekoľko kľúčových otázok, na ktoré by mal byť schopný odpovedať. Matúš zdôrazňuje dve kľúčové témy, ktoré treba nastoliť. Prvým je zemný zdvih - pohyb zeme smerom nahor, ktorý môže nastať, keď hlinité pôdy navlhnú a rozšíria sa: Hlavným problémom pätiek bude vždy zdvíhacia plocha. Výkres, ktorý pre vás urobí váš architekt, by sa mal označiť, ak existuje riziko zdvihnutia - a ak existuje, bude musieť obchodník použiť vhodný produkt, ktorý chráni pred zdvíhaním zeme - na vnútornej strane pätiek. Ak sa spýtate pracovníka na zdvíhanie pôdy a nevie, o čom hovoríte, nie je dostatočne skúsený! Rozhodujúce je tiež testovanie drenáže. Ak vám majstri povedia, že len upchajú miesto privádzajúce vodu do jamy, ktorú vykopali, je to ďalší neúspech. Rovnako ako prietokovú skúšku (nalievanie vody do otvoru), stavebné predpisy vo všeobecnosti požadujú, aby ste vykonali vzduchovú skúšku. Vtedy zatvoríte všetky potrubia, vháňate vzduch do systému a nasadíte naň nový manometer - aby ste zistili, či zo systému neuniká vzduch. Existuje aj skúška tesnosti, kde naplníte systém vodou, utesníte ho a potom skontrolujete, či neuniká voda. Ak pracovníci nespomenú ani jeden z týchto dvoch posledných testov, keď sa ich spýtate ako plánujú skontrolovať odvodnenie, majte sa na pozore. 

Získajte bezplatnú cenovú ponuku 

Pomôžeme vám stretnúť profesionálnych odborníkov na budovanie základov z vášho okolia, aby ste ešte dnes dostali reálne ponuky. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého odborníka, o ktorom uvažujete. Každý obchodník by vám mal poskytnúť bezplatnú a podrobnú písomnú ponuku. V nej by mal rozdeliť a zdôrazniť všetky náklady, ktoré vám môžu potenciálne vzniknúť, od práce a materiálu až po odstránenie odpadu z miesta. Ako vysvetľuje Matúš, rôzni odborníci na základy spoplatňujú projekty rôznymi spôsobmi. Niektoré firmy, poskytujú zákazníkom niekoľko rôznych možností: Vysvetľujem zákazníkom, že môžu platiť za dennú sadzbu, alebo im môžem poskytnúť ponuku all inclusive. Niektoré firmy naopak ponúknu iba ponuku all inclusive - problém však je, že kým nevykopete pôdu a stavebný inšpektor ju neprejde, nemusíte nevyhnutne vedieť, do akej hĺbky bude potrebné kopať. Napríklad kresba architekta môže naznačovať, že by mala byť jama hlboká 1 m, potom príde stavebný inšpektor a povie, že musí byť hlboká 1,2 m. A to si samozrejme vyžaduje ďalšie náklady, pokiaľ ide o betón. To znamená, že ak dostanete iba cenovú ponuku na celkové náklady, obchodník pravdepodobne ponúkol najhorší variant. A nakoniec by ste za to mohli zaplatiť viac, a to nepotrebujete. Zákazníkovi nechávam možnosť zaplatiť za betón, až keď ako ho skontroluje stavebný inšpektor; takto neplatia za betón, ktorý nepoužijú. Mzdové náklady zostávajú u nás rovnaké. Zákazníkom dávam fixné mzdové náklady a už neúčtujem žiadne ďalšie poplatky - takže to často vyjde celkovo lacnejšie. 

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek platobný systém, nikdy neplaťte za projekt stavby v plnej výške, kým nebudú práce dokončené. Najskôr si prácu prezrite a zistite či ste s prácou úplne spokojní. Vyberte si odborníka, ktorý podporuje takýto spôsob platby. Spýtajte sa každého odborníka, ktorého zvažujete, či môžete byť prítomní, keď príde stavebný inšpektor. Dobrý obchodník by nemal mať problém s tým, aby ste sa do tejto fázy zapojili, ako zdôrazňuje Matúš: Skutočne by som chcel povzbudiť majiteľov domov, aby boli v tomto okamihu na mieste stavby. To, že sú zákazníci tam znamená, že si môžu vypočuť celú spätnú väzbu od stavebného inšpektora, ktorý je rozhodcom pre vás aj pre odborníka a garantom, že sa všetko robí správne. Jeho hodnotenie by malo tiež slúžiť na upokojenie majiteľa domu; neberte iba slová odborníka o tom, čo povedal stavebný inšpektor, ale situáciu si sami overte. 

Spýtajte sa, kto bude skutočne robiť objednanú prácu 

Spýtajte sa odborníka, ktorý príde riešiť váš projekt, kto bude skutočne robiť objednanú prácu. Bude v konečnom dôsledku zodpovedný za projekt on a bude viesť tím stálych zamestnancov? Alebo zadá prácu subdodávateľom? Mnoho dobrých špecialistov na základy a podklady zadáva určité úlohy subdodávateľom, čo nemusí nevyhnutne predstavovať problém. Ale ako Matúš zdôrazňuje, je dôležité zistiť, do akej miery sa bude práca zadávať externe - a čo je rozhodujúce, kto prevezme zodpovednosť v prípade akýchkoľvek problémov.  Na akomkoľvek mieste, kde sa zapájajú pätky alebo drenáž, sa vždy postarám o to, aby som jednal priamo so zákazníkom. Jediní subdodávatelia, ktorých používam, sú murári, a aj tam vždy používam rovnaký tím. Snažím sa tiež dať vlastníkovi domu aktualizáciu na konci každého dňa, aby mal stále prehľad o vykonaných prácach. Za všetku svoju prácu ponúkam záruku, a teda že ju zaručene stavebný inšpektor schváli. Tiež každému majiteľovi domu hovorím, aby skontaktoval sa so mnou, ak budú nejaké problémy, a my ich prídeme napraviť.