Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Korková podlaha

Hľadáte špecialistu na korkové podlahy? V tejto kategórii máme 23 516 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 551 profesionálov na Slovensku

71 233 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Korková podlaha

Potrebujete službu z oblasti korková podlaha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu, pokládku podlahy, finálne úpravy povrchu. Cena podlahy z korku sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lišty, fólie, lepidlo a nástroje, ktoré vám poskytne niektorý z našich 23 516 podlahárov v danej kategórii.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 551 profesionálov na Slovensku

71 233 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Pokiaľ máte radi ekologické materiály, pri voľbe podlahy bude u vás isto v hre i korková podlaha. Veľkým plusom korkovej podlahy je práve jej životné prostredie chrániaci rozmer, a teda fakt, že ide o produkt vyrobený z prírodného a ľahko obnoviteľného materiálu, korku. Korok je v pravom slova zmysle kôra korkového dubu, a na to, aby sme tento materiál získali, nie je vôbec potrebné dub zoťať.

Výhody korkovej podlahy

Korok ako materiál má viacero výhod. Nielen, že je odolný voči vlhkosti a plesniam, ale nedokážu ho napadnúť ani roztoče či škodcovia. Vďaka prírodnému pôvodu neprodukuje zapáchajúce plyny, a tým udržiava aj vaše ovzdušie zdraviu nezávadné a antialergénne.

Korková podlaha vám ponúkne mäkký a teplý, a teda veľmi komfortný materiál vhodný nielen do kuchyne, ale aj do kúpeľne. Tepelnoizolačné vlastnosti korkovej podlahy sú výborné, takže minimalizuje tepelné straty. Keď teda v zime vykúrite, vďaka korkovej podlahe zostane teplo vo vašich priestoroch veľmi dlhú dobu.

Korok ako materiál je pružný. Preto je nielen veľmi príjemný na chôdzu aj pre bosé chodidlá, ale vďaka tlmiacim schopnostiam pri chôdzi šetrí chrbticu a kĺby. Ak teda máte problémy s pohybovým ústrojenstvom, či chrbticou, je pre vás ideálny.

Korok disponuje izolačnými vlastnosťami, vďaka ktorým pohlcuje zvuk, čím pomáha vytvárať nehlučné a príjemné prostredie. Je vhodný pre použitie v bytovkách, kde býva miera hlučnosti od susedov vysoká.

Korkovú podlahu nájdete na trhu v rôznych farbách a dizajnoch. Môžete ju použiť v podobe plávajúcej korkovej podlahy alebo vo forme dlaždíc na lepenie. Medzi veľmi obľúbené dizajny patrí vzhľad imitácie dreva alebo kameňa, ktoré pôsobia veľmi moderným dojmom.

Povrchová úprava korkovej podlahy je vo väčšine produktov tvorená niekoľkými vrstvami UV žiarením tvrdeného laku, a preto je povrch odolný aj voči náhodnému poškriabaniu.

Faktory, ktoré je potrebné pred inštaláciou zohľadniť

Korok je veľmi odolný materiál, avšak nevyznačuje sa úplnou vodotesnosťou, ale iba vodoodolnosťou. Vďaka vodoodolnosti podlaha ani pri dlhodobom ponore vo vode nezačne hniť, avšak môže začať presakovať nakoľko nie je úplne vodotesná. 

Takisto ak máte doma väčšie plemená psov či mačiek, môžu byť na korkovej podlahe časom vidno škrabance od pazúrov.
Pri frekventovanom používaní alebo šliapaní po podlahe je potrebné korok po nejakej dobe prelakovať, a to v závislosti od namáhanosti materiálu. Stačia však na to klasické politúry a celkové ošetrenie nie je náročné. Pri využívaní korkovej podlahy pod nábytkom je potrebné ju kvôli možnosti preliačenin vystužiť, aby nevznikli nepekné trhliny či viditeľné stopy.

Cena 

Cena korkovej podlahy závisí od kvality a typu, ktorý si vyberiete. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov a kvalít pričom cena sa môže pohybovať od 15 € za m2 až po 60 €/m2. Priemerná cena je okolo 30€ za m2 v závislosti od výrobcu. Pokladanie korkovej podlahy nájdete na trhu v cene od 6 €/m2.

Otázky a odpovede

Prečo hľadať dodáveteľov a pokladačov korkovej podlahy na Wilio?

Nájsť dodávateľov a poskytovateľov služieb na Wilio je jednoduché a výhodné. Stačí ak zadarmo zadáte dopyt, popíšete o akú službu máte záujem, odpoviete na pár základných otázok, ktoré sa týkajú miesta dodania či vykonávania služby a času dodania. Ponuky od dodávateľov dostanete do pár minút. Vybrať si dokážete podľa cenovej ponuky, vašich preferencií či recenzií dodávateľov, ktorí vás oslovili.

Koľko trvá dodanie korkovej podlahy?

Doba dodania korkovej podlahy závisí hlavne od skladových zásob dodávateľa, ktorého si vyberiete. Najlepšie je sa vopred informovať, či je vami vybraný dizajn a farba na sklade a ako rýchlo je možné ju odoslať. Nezabudnite započítať dni prepravy, pokiaľ bude podlaha dodávaná kuriérom. V prípade, že chcete podlahu zároveň položiť tímom dodávateľa, vopred sa na danej službe dohodnite a spýtajte sa na prípadné poplatky.

Ako sa korková podlaha pokladá?

Položenie korkovej podlahy patrí medzi celkom jednoduché záležitosti, takže jej položenie dokážete za pár hodín po preštudovaní návodu vykonať aj celkom sami. Ak si však nie ste istí, spýtajte sa dodávateľa na možnosť najatia tímu na túto prácu. Doplnkové služby tohto typu sú väčšinou platené.

Do akých miestností môžeme korkovú podlahu využiť?

Pri správnej inštalácii, povrchovej úprave a údržbe, je možné korkovú podlahu použiť vo všetkých typoch priestorov, a teda v kuchyni, obývacej izbe, detskej izbe či dokonca kúpeľni. 

Avšak v miestnostiach, kde dochádza k pravidelnému styku s vodou, ako je napríklad kúpeľňa, môže korok po rokoch začať strácať svoj pôvodný tvar, prípadne vďaka nedokonalej vodotesnosti presakovať. V prípade použitia korkovej podlahy v kúpeľni je najvhodnejšie použiť tvrdý typ korku a všetko dokonale utesniť.

Ideálnym umiestnením pre korkovú podlahu sú detské izby, spálne či chodby. V kuchyni môže takisto často dochádzať ku stretu s vodou, avšak pri dostatočnej povrchovej úprave, lakovaniu a tesneniu, je možnosť poškodenia minimálna.

Môžeme inštalovať pod korkovú podlahu podlahové kúrenie?

Áno aj nie. Ak máte v dome či byte podlahové kúrenie a túžite po korkovej podlahe, musíte si zvoliť správny typ. Väčšinou ide o tvrdšie typy korkových podláh, ktoré sa vám nemusia zdať také príjemné na stúpanie ako ich mäkšie verzie. 

Korok ako materiál má vlastnosť vysokého tepelného odporu, a preto pri podlahovom vykurovaní bude na začiatku treba dodať oveľa viac energie. To však naspäť vyváži fakt, že po vykúrení bude teplotu udržiavať veľmi dlho, pretože minimalizuje tepelné straty.