Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kosenie trávy

Najmite si skúseného odborníka na kosenie trávy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kosenie trávy

Potrebujete službu z oblasti kosenie trávy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na úpravu trávnika, zastrihávanie krikov, odstraňovanie plevelu. Cena údržby trávnika sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: benzín do kosačky, záhradné nožnice, substrát na výsev trávy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 9410 záhradníkov v danej kategórií.
Pozrite tiežKosenie trávy cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Aké služby kosenia trávnika si môžem objednať?

Pravidelné kosenie trávy
Na dosiahnutie kvalitného trávnika je ideálna týždenná alebo dvojtýždenná starostlivosť o trávnik. Kosenie trávnika by sa malo robiť pravidelne počas celého obdobia rastu od jari až do jesene, od apríla/mája do októbra v závislosti od počasia. Optimálna frekvencia kosenia pri bežnom trávniku obyčajne 1 x do týždňa, okrasný trávnik 2 x do týždňa. Ak nekosíte trávnik pravidelne, jeho kvalita sa zhoršuje a následné kosenie je náročnejšie a zdĺhavejšie. Nekosený, neudržiavaný trávnik láka aj škodcov a hmyz, preto ho udržiavajte v odporúčanej výške. Naše služby zahŕňajú pravidelné kosenie nie viac ako 1/3 jeho dĺžky, odstránenie buriny a zvyškov trávy, ošetrenie hrán trávnika. Organické zvyšky trávy môžete použiť ako mulč alebo do kompostu. Ak si to trávnik vyžaduje, môžete si rezervovať službu vertikulácie, prevzdušňovania a prerezávania trávnika, aby ste z neho odstránili odumreté časti. Poskytujeme tiež službu odvozu záhradného odpadu, z ktorého sa vytvorí kompost. Prípadne vám kompostovisko môžeme zriadiť u vás.
Jednorazové kosenie trávy
Nájsť niekoho, kto vám pomôže s jednorazovým kosením trávnika je zložitejšie ako nájsť osobu na pravidelné - periodické kosenie a takéto kosenie je veľmi často drahšie. Pomôžeme vám nájsť niekoho, kto vám poskytne kvalitné služby za primeranú cenu. Ak nemáte čas, objednajte si uvedené práce cez Wilio.

Často kladené otázky

Prečo si objednať službu kosenia trávnika vo vašej blízkosti cez Wilio?
Ak nemáte náradie a čas na kosenie trávnika alebo nemáte čas či trpezlivosť môžete si zabezpečiť spoľahlivé kosenie trávnika vo vašej blízkosti prostredníctvom služby Wilio. Ak túto úlohu prenecháte našim odborníkom, budete mať zdravšiu pôdu a zelenší trávnik bez vašej námahy. Pretože naši pracovníci poznajú všetky typy náradia a záhradnej techniky, môžu prácu vykonať efektívnejšie a rýchlejšie ako vy sami. Profesionáli trávnik pokosia na ideálnu výšku a tým zabezpečia jeho zdravý rast. Využite odborné znalosti našich Wilio záhradníkov na dosiahnutie optimálnej hustoty trávnika, jeho lepšieho vzhľadu, ktorým sa môžete pochváliť svojej rodine a priateľom! Stačí, ak na našej stránke zadáte požiadavku, uveďte, aký typ trávnika požadujete kosiť, kedy a kde nás potrebujete (čas a miesto kosenia). Môžete uviesť akú veľkú plochu treba pokosiť a počkať na ponuky od miestnych záhradníkov.
Aké sú výhody služby kosenia trávnika odborníkom v porovnaní s tým, že si to urobím sám?
Kosenie trávnika je časovo veľmi náročná úloha, ktorá vyžaduje správne zručnosti a znalosti, aby bolo vykonané správne a včas. Vyhnete sa tak neporiadku a potenciálnym úrazom, ktoré môžu vzniknúť pri neodbornej manipulácii s náradím či záhradnou technikou. Navyše, ak si najmete odborníka na pravidelné kosenie trávnika, starostlivosť o trávnik je neustále zabezpečená aj počas vášho pracovného času alebo vašej neprítomnosti.
Kedy mám kosiť trávnik a koľkokrát?
Trávnik je potrebné kosiť pravidelne a postupne – vždy maximálne o 1/3 dĺžky trávy, inak riskujete zhoršenie jeho stavu. Výška kosenia závisí od toho, aký trávnik doma máte – od druhov tráv. Vhodná výška kosenia trávnika, ktorý sa najčastejšie pri domoch zvykne vyskytovať je 3 – 5 cm. Kosenie pod 3 cm takýto trávnik poškodzuje.
Musím na kosenie trávnika cez Wilio poskytnúť vlastné náradie/záhradnú techniku?
Môžete, ak doma máte záhradnícke a kosiace nástroje. Služba kosenia trávnika vyžaduje kosačku na trávu, hrable na trávu, nožnice na trávu a tiež fúrik na odvoz pokosenej trávy. Na pokosenie veľkej záhrady a urýchlenie práce potrebujete benzínovú kosačku s pohonom a zberným košom. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom pri kosení trávnika, požiadajte Wilio záhradníka aj o dodanie záhradnej techniky na stanovené miesto.
Ako dlho zvyčajne trvá kosenie trávnika?
Závisí od veľkosti vášho trávnika a tiež od dostupnej záhradnej techniky. Služba kosenia trávnika pri menšej ploche trávnika (do 200m2) priemerne trvá menej ako hodinu, ak ju vykonáva kvalifikovaný záhradník. Pri väčších záhradných plochách to môže byť niekoľko hodín. Pri použití záhradných traktorov, čas kosenia bude kratší. Tieto časové odhady nezahŕňajú úpravu okrajov trávnika okolo chodníkov, záhonov a ďalšie potrebné služby v starostlivosti o trávnik.
Môže Wilio pomôcť aj s opravou mojej kosačky?
Áno! Ak vaša kosačka pri kosení náhle stratí výkon alebo sa vyskytne iný technický problém, dajte ju skontrolovať a opraviť odborníkom na kosačky. Jednou z našich služieb je aj servis, opravy, výmeny náhradných dielov a spojazdnenie kosačky.
Aké ďalšie služby starostlivosti o trávnik si môžem rezervovať cez Wilio?
Pravidelné kosenie trávneho porastu je základ, ale k dosiahnutiu jeho krásneho vzhľadu to nestačí. Okrem kosenia trávnika zabezpečujeme aj kompletnú starostlivosť o trávnik, ktorá zahŕňa napr. správny výber hnojiva a hnojenie, zavlažovanie, vertikulácia, dosievanie holých miest, likvidácia buriny, nežiadúcich dvojklíčnych rastlín, hubových ochorení, a plesní. Ak potrebujete založiť nový trávnik, trávny koberec, nájdeme Vám odborníka, ktorý to pre vás urobí.
Čo zahŕňajú služby kosenia trávnika?
Cieľom našich služieb kosenia trávnika je udržiavať váš trávny porast v správnej výške a dosiahnuť, aby bol váš trávnik krásny, zelený, svieži a vyzeral dokonale. Môžete si nás rezervovať na jednorazové kosenie alebo pravidelné týždenné kosenie od jari do jesene. Vďaka správnemu náradiu a skúsenostiam to naši odborníci na kosenie zvládnu za kratší čas a v lepšej kvalite.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Čo zahŕňajú služby starostlivosti o trávnik? Služby starostlivosti o trávnik môžu zahŕňať pokládku trávnika, pravidelné kosenie, orezávanie okrajov trávnika, tvarovanie okrasných rastlín a všetko potrebné pre udržiavanú záhradu. Orezávanie okrajov trávnika - tento proces orezávania trávnika je estetický a pomáha, aby trávnik vyzeral upravene. Tiež zabráni tomu, aby trávnik zasiahol vaše záhony a ďalšie záhradné prvky. Nanášanie ornice na trávu - pomáha podporovať svieži trávnik po celý rok. Jarné hnojenie trávnika – používame hnojivo s vysokým obsahom dusíka, ktorý je najzákladnejšou zložkou pri výžive trávnika. Jarným hnojením vášho trávnika zabezpečíme zdravý rast, tmavo zelené vyfarbenie, odolnosť voči škodcom a machu počas celej sezóny a trávnik obohatíme o špecifické živiny. Hnojenie sa nerobí výlučne na jar, aby sa zabránilo nežiaducim následkom spôsobeným horúcim a suchým počasím; odporúčame tiež hnojenie koncom leta. Na hnojenie na konci sezóny je vhodné hnojivo s vyšším obsahom draslíka, aby trávnik úspešne prezimoval. Na reprezentatívnom trávniku nie sú povolené žiadne buriny - akýkoľvek nežiaduci rast bude primerane vyriešený. Úspešný servis na trávniku znamená odstránenie všetkých burín, ktoré bránia absorpcii živín na vašom trávniku. 

Čo získate ako zákazník, keď sa rozhodnete pre starostlivosť o váš trávnik?  Môžete využiť tím na mieste a požiadať ho o radu v oblasti starostlivosti o trávnik pre ďalšiu údržbu. Profesionáli vám radi pomôžu. Naša prax ukázala, že rôzne trávniky vyžadujú rozdielne ošetrenie. Ak s nami nechcete iba službu kosenia trávy, pripravíme vám na mieru plán ošetrenia založený na jedinečných potrebách vášho trávnika. Môže to dokonca začínať od základov, keď bude na záhrade úplne odstránený akýkoľvek nežiaduci rast a bude položený úplne nový trávnik. Môžete si tiež objednať pravidelnú službu kosenia trávnika a my prinesieme všetko potrebné vybavenie. Používame moderné benzínové/motorové kosačky a z vašej strany nie je potrebná elektrina.

Často kladené otázky:                                                                                                                                        

Otázka: S kým môžem hovoriť, ak potrebujem zmeniť termín realizácie služby?

Odpoveď: Termín a čas služby si dohadujete priamo s vybraným poskytovateľom. Jednoducho mu napíšte o vašej potrebe preložiť službu na iný termín a potvrďte si to s ním.

Otázka: Poskytujete všetky potrebné služby pre trávnik?

Odpoveď: Áno, profesionáli na Wilio vedia poskytnúť všetky služby starostlivosti o trávnik majú k tomu všetko potrebné vybavenie a náradie.                                                  

Otázka: Vykonávate pravidelnú službu kosenia trávy?

Odpoveď: Áno, stačí na Wilio zadať dopyt ako často kosenie trávy požadujete, a budú vás kontaktovať odborníci na kosenie.

Otázka: Musím byť doma počas realizácie služby?

Odpoveď: Nie, nemusíte. Musíte však vami vybranému dodávateľovi poskytnúť prístup k plochám, na ktorých má vykonať práce.

Otázka: Musím zabezpečiť parkovanie?

Odpoveď: Áno, kvôli všetkému vybaveniu, ktoré prinesieme, musíme parkovať v blízkosti vášho objektu. 

Otázka: Koľko stojí služba kosenia trávnika?

Odpoveď: Cena kosenia trávnika sa líši v závislosti od lokality, veľkosti trávnika a potrebných postupov. Hodina kosenia stojí medzi 6-10eur v závislosti od zmienených faktorov. 

Otázka: Kedy by sa malo  uskutočniť posledné kosenie trávy v roku?

Odpoveď: Posledné kosenie sa robí vtedy, keď trávnik už nevykazuje žiadne prírastky biohmoty. Podľa počasia by posledné kosenie trávnika malo byť koncom októbra. Ak pretrváva priaznivé jesenné obdobie, alebo v našich najteplejších podmienkach, môžeme ho ešte naposledy pokosiť aj začiatkom novembra.                                                    

Otázka: Kedy by mal byť trávnik pokosený prvý krát v roku?

Odpoveď: Keď teploty vystúpia nad 5 stupňov Celzia, tráva výrazne zvýši svoju rýchlosť rastu, od konca apríla/začiatok mája. Veľmi dôležitá je výška kosenia.                     

Otázka: Kosíte aj vysokú trávu?

Odpoveď: Áno, profesionáli na Wilio vedia pokosiť aj vysokú trávu. Trávu najskôr znížime maximálne o 1/3 a potom postupne na požadovanú výšku.                                                  

Otázka: Viete si poradiť aj s machom?

Odpoveď: Áno, profesionáli na Wilio si vedia poradiť aj s každou nežiaducou burinou a machom.

Otázka: Môžete kosiť trávnik, keď prší?

Odpoveď: Bohužiaľ to nerobíme.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS