Kosenie trávy Bratislava

Najmite si skúseného odborníka na kosenie trávy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
8494 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si objednať službu kosenia trávnika vo vašej blízkosti cez Wilio?

Ak nemáte náradie a čas na kosenie trávnika alebo nemáte čas či trpezlivosť môžete si zabezpečiť spoľahlivé kosenie trávnika vo vašej blízkosti prostredníctvom služby Wilio. Ak túto úlohu prenecháte našim odborníkom, budete mať zdravšiu pôdu a zelenší trávnik bez vašej námahy. Pretože naši pracovníci poznajú všetky typy náradia a záhradnej techniky, môžu prácu vykonať efektívnejšie a rýchlejšie ako vy sami. Profesionáli trávnik pokosia na ideálnu výšku a tým zabezpečia jeho zdravý rast. Využite odborné znalosti našich Wilio záhradníkov na dosiahnutie optimálnej hustoty trávnika, jeho lepšieho vzhľadu, ktorým sa môžete pochváliť svojej rodine a priateľom! Stačí, ak na našej stránke zadáte požiadavku, uveďte, aký typ trávnika požadujete kosiť, kedy a kde nás potrebujete (čas a miesto kosenia). Môžete uviesť akú veľkú plochu treba pokosiť a počkať na ponuky od miestnych záhradníkov.

Aké sú výhody služby kosenia trávnika odborníkom v porovnaní s tým, že si to urobím sám?

Kosenie trávnika je časovo veľmi náročná úloha, ktorá vyžaduje správne zručnosti a znalosti, aby bolo vykonané správne a včas. Vyhnete sa tak neporiadku a potenciálnym úrazom, ktoré môžu vzniknúť pri neodbornej manipulácii s náradím či záhradnou technikou. Navyše, ak si najmete odborníka na pravidelné kosenie trávnika, starostlivosť o trávnik je neustále zabezpečená aj počas vášho pracovného času alebo vašej neprítomnosti.

Kedy mám kosiť trávnik a koľkokrát?

Trávnik je potrebné kosiť pravidelne a postupne – vždy maximálne o 1/3 dĺžky trávy, inak riskujete zhoršenie jeho stavu. Výška kosenia závisí od toho, aký trávnik doma máte – od druhov tráv. Vhodná výška kosenia trávnika, ktorý sa najčastejšie pri domoch zvykne vyskytovať je 3 – 5 cm. Kosenie pod 3 cm takýto trávnik poškodzuje.

Musím na kosenie trávnika cez Wilio poskytnúť vlastné náradie/záhradnú techniku?

Môžete, ak doma máte záhradnícke a kosiace nástroje. Služba kosenia trávnika vyžaduje kosačku na trávu, hrable na trávu, nožnice na trávu a tiež fúrik na odvoz pokosenej trávy. Na pokosenie veľkej záhrady a urýchlenie práce potrebujete benzínovú kosačku s pohonom a zberným košom. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom pri kosení trávnika, požiadajte Wilio záhradníka aj o dodanie záhradnej techniky na stanovené miesto.

Ako dlho zvyčajne trvá kosenie trávnika?

Závisí od veľkosti vášho trávnika a tiež od dostupnej záhradnej techniky. Služba kosenia trávnika pri menšej ploche trávnika (do 200m2) priemerne trvá menej ako hodinu, ak ju vykonáva kvalifikovaný záhradník. Pri väčších záhradných plochách to môže byť niekoľko hodín. Pri použití záhradných traktorov, čas kosenia bude kratší. Tieto časové odhady nezahŕňajú úpravu okrajov trávnika okolo chodníkov, záhonov a ďalšie potrebné služby v starostlivosti o trávnik.

Môže Wilio pomôcť aj s opravou mojej kosačky?

Áno! Ak vaša kosačka pri kosení náhle stratí výkon alebo sa vyskytne iný technický problém, dajte ju skontrolovať a opraviť odborníkom na kosačky. Jednou z našich služieb je aj servis, opravy, výmeny náhradných dielov a spojazdnenie kosačky.

Aké ďalšie služby starostlivosti o trávnik si môžem rezervovať cez Wilio?

Pravidelné kosenie trávneho porastu je základ, ale k dosiahnutiu jeho krásneho vzhľadu to nestačí. Okrem kosenia trávnika zabezpečujeme aj kompletnú starostlivosť o trávnik, ktorá zahŕňa napr. správny výber hnojiva a hnojenie, zavlažovanie, vertikulácia, dosievanie holých miest, likvidácia buriny, nežiadúcich dvojklíčnych rastlín, hubových ochorení, a plesní. Ak potrebujete založiť nový trávnik, trávny koberec, nájdeme Vám odborníka, ktorý to pre vás urobí.

Čo zahŕňajú služby kosenia trávnika?

Cieľom našich služieb kosenia trávnika je udržiavať váš trávny porast v správnej výške a dosiahnuť, aby bol váš trávnik krásny, zelený, svieži a vyzeral dokonale. Môžete si nás rezervovať na jednorazové kosenie alebo pravidelné týždenné kosenie od jari do jesene. Vďaka správnemu náradiu a skúsenostiam to naši odborníci na kosenie zvládnu za kratší čas a v lepšej kvalite.

Aké služby kosenia trávnika si môžem objednať?

Pravidelné kosenie trávy

Na dosiahnutie kvalitného trávnika je ideálna týždenná alebo dvojtýždenná starostlivosť o trávnik. Kosenie trávnika by sa malo robiť pravidelne počas celého obdobia rastu od jari až do jesene, od apríla/mája do októbra v závislosti od počasia. Optimálna frekvencia kosenia pri bežnom trávniku obyčajne 1 x do týždňa, okrasný trávnik 2 x do týždňa. Ak nekosíte trávnik pravidelne, jeho kvalita sa zhoršuje a následné kosenie je náročnejšie a zdĺhavejšie. Nekosený, neudržiavaný trávnik láka aj škodcov a hmyz, preto ho udržiavajte v odporúčanej výške. Naše služby zahŕňajú pravidelné kosenie nie viac ako 1/3 jeho dĺžky, odstránenie buriny a zvyškov trávy, ošetrenie hrán trávnika. Organické zvyšky trávy môžete použiť ako mulč alebo do kompostu. Ak si to trávnik vyžaduje, môžete si rezervovať službu vertikulácie, prevzdušňovania a prerezávania trávnika, aby ste z neho odstránili odumreté časti. Poskytujeme tiež službu odvozu záhradného odpadu, z ktorého sa vytvorí kompost. Prípadne vám kompostovisko môžeme zriadiť u vás.

Jednorazové kosenie trávy

Nájsť niekoho, kto vám pomôže s jednorazovým kosením trávnika je zložitejšie ako nájsť osobu na pravidelné - periodické kosenie a takéto kosenie je veľmi často drahšie. Pomôžeme vám nájsť niekoho, kto vám poskytne kvalitné služby za primeranú cenu. Ak nemáte čas, objednajte si uvedené práce cez Wilio.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia