Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kované brány

Najmite si skúseného odborníka na kované brány z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kované brány

Potrebujete službu z oblasti kované brány? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, montáž, servis. Cena brán z kovu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, predpríprava, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17039 odborníkov v danej kategórií.
Pozrite tiežKované brány cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Kované brány

Brány z tepaného železa sú atraktívnym spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť svojho majetku. Tieto brány, ktoré transformujú premenia/zmenia vzhľad vášho domova, sú často prvou vecou, ktorú hostia pred vstupom uvidia, a preto je nevyhnutné, aby pôsobili tým správnym dojmom.

Brány z tepaného železa sú našťastie vyrobené z kvalitných materiálov a mali by byť krásnym doplnkom vašej záhrady alebo príjazdovej cesty. Tieto brány, zábradlia a ploty sa dodávajú typizované / štandardné, zatiaľ čo stĺpiky brán sú k dispozícii ako voliteľné doplnky - ak ich potrebujete.

Rôzne typy brán z tepaného železa

Tepané železo je už po stáročia oceňované ako stavebný materiál. Ak sa používa ako súčasť brány alebo plotu, môže vniesť do každého domu štýlovú a krásnu podobu.

Brány poskytujú nielen prístup do nehnuteľnosti a z nej a pohodlný vstupný priestor pre vozidlá aj chodcov, brány a ploty z tepaného železa tiež vytvárajú estetický dojem a zvyšujú hodnotu a atraktivitu ulíc.

Jedným z najbežnejších dôvodov, prečo si ľudia vyberú kovovú bránu alebo plot pre exteriér svojho domova, je ich klasický vzhľad - sála z nich zmysel pre luxus a históriu a sú stelesnením starosvetskej krásy.

Pravých brán z tepaného železa je v skutočnosti málo a je ich ďaleko, pretože majú sklon k hrdzaveniu, najmä vo vlhkom alebo slanom prostredí. V týchto prostrediach sa častejšie používajú iné materiály a pri dnešných moderných a sofistikovaných procesoch spracovania je takmer nemožné rozlíšiť medzi nimi. Kvalitné železo je produkt, ktorý je schopný odolávať všetkým typom počasia. A s našimi robustnými ochrannými nátermi a odbornou inštaláciou si môžete byť istí, že vaše železné brány vydržia po celý život. 

Brány a ploty na ochranu súkromia

Jedným z najbežnejších dôvodov, prečo si ľudia vyberajú oplotenie alebo bránku z tepaného železa je ochrana súkromného územia. Komerčné kovové oplotenie je možné použiť na zníženie viditeľnosti po celom obvode, na zabránenie nežiaducich účinkov z vonkajšieho prostredia. 

V závislosti od požadovaného typu ochrany súkromia je možné vytvoriť rôzne dizajny a mnohé majú ručne kované prvky, ktoré dopĺňajú architektúru vášho domova a váš osobný štýl.

Príjazdové brány

Brány pre príjazdovú/prístupovú cestu sú oveľa viac než len spôsob obmedzenia prístupu. Bez ohľadu na zemepisnú polohu - tepané železo má potenciál zachytiť celý rad umeleckých historických štýlov vrátane secesného, gotického alebo dokonca barokového štýlu. Naše železné brány, ktoré pútajú pozornosť a vytvárajú výrazný dojem, sú dôležitou súčasťou každej nehnuteľnosti a sú vytvorené tak, aby obstáli v skúške času.

Preferujete niečo originálne? Ponúkame tiež personalizovanú dizajnovú službu, ktorá dokáže vytvoriť jedinečný a prispôsobený štýl tepaného železa, ktorý bude vyhovovať vášmu domovu aj vašim estetickým preferenciám. Ponúkame dvojdielne, otočné a posuvné brány, môžeme zahrnúť aj dizajnové prvky a rôzne zložité motívy, rozsiahle krivky, zložité špirály a vodorovné a zvislé stĺpy. 

Záhradné brány

Doprajte si na záhrade posvätné miesto, ktoré by ste chceli ešte viac zútulniť? Kované záhradné brány môžu vytvoriť očarujúci vstup do tohto zvláštneho kúta vášho exteriéru a môžu byť navrhnuté tak, aby zodpovedali vašej ochrane súkromia a estetickému vkusu. 

A čo krásna mriežka z tepaného železa, ktorú zavŕši váš kvetinový ornament? Naši majstri kováči môžu vytvoriť na mieru akýkoľvek typ dekoračného alebo ornamentálneho dizajnu, o ktorom snívate. 

Bezpečnostné ploty a brány

Bezpečnostné ploty a brány k bazénu sú o bezpečnosti, takže ich konštrukcia a inštalácia musia byť prvotriedne. A samozrejme nenahrádzajú dohľad nad deťmi, ale môžu poskytnúť obrovský pocit bezpečia, najmä ak sú vyrobené z tak odolného a robustného materiálu, ako je tepané železo.

Bezpečnostné oplotenie bazéna môže tiež výrazne vylepšiť vzhľad jeho okolia. S pridaním ozdobných, umeleckých a architektonických akcentov môže bezpečnostný plot z kovaného železa nielen vyzerať veľkolepo, ale tiež zvýšiť skutočnú a vnímanú hodnotu akejkoľvek nehnuteľnosti.

Náš tím môže navrhnúť váš bezpečnostný plot bazénu tak, aby vyhovoval všetkým špecifikáciám a vašim individuálnym preferenciám štýlu. Či už dávate prednosť klasickým dizajnom, zložitým krivkám a špirálam, alebo milujete majestátnosť stĺpov označených tradičnými plotovými hrotmi, vaše možnosti sú prakticky nekonečné.

Balustrády 

Stojí za zmienku kvôli ich schopnosti skutočne premeniť tepané železo na umelecké dielo. Balustrády nie sú len atraktívnym vnútorným a vonkajším dizajnovým prvkom, sú dôležitým bezpečnostným opatrením na zábradlí, schodoch, palubách a balkónoch.

Tvárnosť železa umožňuje, že do každej balustrádovej tabule môžu byť zakomponované zložité krivky, oblúky a ďalšie motívy, od symetrických železných stĺpikov ako súčasť vily v stredomorskom štýle, alebo kráľovské špirály pod zábradlím z lešteného dreva. Každý samostatný stĺpik môže byť vyrobený ručne tak, aby vyhovoval vašim dizajnovým preferenciám, a zároveň bol v súlade s príslušnými stavebnými predpismi a špecifikáciami.

Či už v interiéri alebo exteriéri, vyrábame a inštalujeme rad návrhov balustrád s dlhou životnosťou. Na rozdiel od dreva alebo hliníka, ktoré môžu podliehať hnilobe a hrdzavieť, tepané železo obstojí vo všetkých poveternostných podmienkach, čo z neho robí dokonalý materiál na použitie na balustrádu na palube, balkóne a verande. A zabudnite na údržbu. S ochranným náterom a nepreniknuteľným jadrom sú naše železné zábradlia určené na celý život. A na rozdiel od skla, ktoré je potrebné neustále čistiť, je naše ozdobné zábradlie zo železa takmer bezúdržbové!

Drahé

Zatiaľ čo ploty z tepaného železa môžu poskytnúť veľa rôznych variácií od elegantného po rustikálny, ich vzhľad má svoju cenu. Kované železo je kvôli svojmu materiálu a problémom pri jeho výrobe nákladnejšie ako drevené a vinylové ploty. Okrem toho aj inštalácia je tiež o niečo nákladnejšia, najmä ak je dizajn kovaného železa vyrobený na mieru.

Odolnejšie

Kované oplotenie je oveľa pevnejšie ako iné bežné materiály na oplotenie, ako je drevo alebo vinyl. Pretože sa tepané železo tak ľahko nepoškodí, je z bezpečnostných dôvodov lepším materiálom ako mnoho iných plotov. Trvanlivosť tiež znamená, že ploty z tepaného železa vydržia oveľa dlhšie ako iné ploty. Väčšinou sa tieto ploty ľahko udržiavajú, najmä ak sú natreté farbou. Farba zabráni tomu, aby sa v drobných trhlinkách, ktoré sa môžu v kovoch vytvárať, zhromažďovali látky, ktoré by mohli spôsobiť ich koróziu.

Časom sa prejaví poškodenie počasím

Existujú protichodné štúdie o tom, či je tepané železo v odolnosti proti korózii lepšie alebo horšie ako iné zliatiny železa. Faktom zostáva, že ak je plot z tepaného železa dostatočne zvetraný, začne korodovať. S hrdzou na tepanom železe sa dá zvlášť ťažko pracovať kvôli troske v kovu. Troska je vedľajším produktom pri tavení rudy z kameňa. Je to zreteľnejšie, keď je kov ohnutý alebo leptaný. Zatiaľ čo troskové vlákna dávajú tepanému železa povrch podobný drevu, ktoré je vizuálne atraktívne, tento povrch je zvyčajne sprevádzaný drobnými jamkami, ktoré môžu zhromažďovať vodu spôsobujúcu koróziu. Je ťažké tieto jamky vyčistiť, najmä ak začínajú hrdzavieť. Ako už bolo spomenuté vyššie, maľovanie tepaného železa môže zabrániť tvorbe hrdze. V priebehu času však poveternostné podmienky spôsobia praskanie farby a v dôsledku toho bude potrebné každých pár rokov znovu nanášať nový náter.

Dekoratívne

Termín tepané sa používal pre tento typ železa, pretože sa dalo tepať do mnohých rôznych tvarov a vzorov. Samotná zliatina má elastickú a tvárnu povahu, ktorú môžu mnohí umelci a dizajnéri tvarovať do zaujímavých vzorov. Existujú knihy a webové stránky, ktoré obsahujú zaujímavé vzory a fotografie plotov z tepaného železa, ktoré sú skvelé na hľadanie inšpirácií na použitie v domácich podmienkach.

Ochrana súkromia

Aj keď je možné tepané železo ohýbať do mnohých rôznych prevedení a tvarov, ploty vyrobené z tohto materiálu sú zvyčajne veľmi dobre priehľadné. Priame vodorovné pruhy, ktoré sú bežnými vzormi pre ploty z tepaného železa, sa všeobecne považujú za „otvorené“ vzory. Otvorené vzory zvyčajne obsahujú železné tyče, ktoré sú dosť blízko seba, aby udržali ľudí a zvieratá mimo nášho objektu, ale dostatočne robustné na to, aby ich bolo možné prehliadnuť.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS