Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kovové ploty

Hľadáte železiara na kovové ploty? V tejto kategórii máme 19220 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40188 profesionálov na Slovensku

71929 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Kovové ploty

Potrebujete službu z oblasti kovové ploty? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, montáž, servis. Cena oplotení z kovu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19220 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40188 profesionálov na Slovensku

71929 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

19220 poskytovateľov vo vašom okolí

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

René M.

Živnostník
Košice
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť...Zobraziť viac

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Živnostník
Galanta
4,6

Murárske práce, murár

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem...Zobraziť viac

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem certifikatom na velkoroZmerove obklady a maloformatove obklady od firiem,murexin a mapei

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír Š.

Firma
Nitra
4,3

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne...Zobraziť viac

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne ale vzdy na kluc (dodanie služby od zadania az po odovzdanie vratane vsetkych potrebnych ukonov a komponentov pre kompletne zrealizovanie) zadajte nam požiadavku a my sa postarame o všetko.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Všetko o kovových plotoch 

V súčasnosti sú kovové panely a stĺpy rámujúce záhrady s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobené z hliníka alebo ocele, ktoré evokujú vzhľad tepaného železa. V nasledujúcich riadkoch nájdete všetko, čo potrebujete vedieť pri výbere kovových plotov. 

Dejiny kovových plotov 

V koloniálnych časoch si len tí najbohatší mohli dovoliť dovážať kované – teda ručne tvarované – kovanie pre svoje jemné tehlové a kamenné meštianske domy. Avšak na začiatku 18. storočia, keď sa kováčstvo rozrástlo na domácom trhu, začalo ozdobné železo zdobiť rozmanitejšie štýly domov. Populárne kovové výrobky dosiahli vrchol počas viktoriánskej éry, keď zlievarne začali odlievať a hromadne vyrábať prepracované pikety, stĺpy a zvitkové detaily. 

V dnešnej dobe majú kovové ploty za cieľ kombinovať tradičné železo s použitím dostupnejšej ocele alebo hliníka odolného proti poveternostným vplyvom, zvyčajne s dutými tyčami vyrobenými tak, aby pripomínali pevné štvorcové tyče. Ľahšie panely sú zvyčajne spojené upevňovacími prvkami, čo uľahčuje inštaláciu. Aj klasická lesklá čierna farba kovaného železa je vylepšená o viacstupňový proces práškového lakovania s dlhšou životnosťou, ktorý výrazne znižuje údržbu. 

Ak si projekty obnovy vyžadujú pravé tepané železo, musí sa remeselník spoliehať na zachránený materiál, ktorý sa dá roztaviť, a ktorý sa dá ručne prepracovať, čo robí pravé oplotenie z tepaného železa neúmerne nákladným. 

To, čo sa dnes predáva ako tepané železo, je často masívna oceľ (dá sa nájsť aj masívny hliník), ktorá je zdobená zvitkami vyrobenými strojom a odlievanými detailmi, napríklad rozetami. Zákaznícky výrobca môže kombinovať materiály a výrobné metódy v závislosti od rozpočtu a spárovať liatinové detaily s tyčami z dutej ocele, čo šetrí náklady na materiál. 

Niektorí špičkoví výrobcovia používajú formy na liatinové plotové panely, ktoré sa vyznačujú tvarmi, ktoré sa nachádzajú v katalógoch okrasných kovaní z viktoriánskej éry. 

Zistite, ktorý typ a štýl plotu bude vášmu domu najlepšie lichotiť tak, aby to nebolo príliš nákladné, no zároveň tak, aby ste si vylepšili výhľad na váš pozemok z krajnice. 

Jednoduché línie tohto plotu z pevnej ocele odrážajú podhodnotený štýl murovaného radového domu. Liatinové gule zakončujú každý dutý stĺp, zatiaľ čo rozložené detaily liatia dodávajú príjemný vzhľad tyčiam privareným ku koľajniciam pozdĺž hornej a dolnej časti.

Materiál: rúrkový hliník 

Tvarované ako oceľové oplotenie do vopred zmontovaných panelov alebo kusov pre zostaviteľné súpravy pre domácich majstrov s piketmi, ktoré sa zaskrutkujú do koľajníc. 

Výhody: Nikdy nehrdzavie a je asi štyrikrát ľahší ako oceľ. 

Nevýhody: Viditeľné spojovacie prvky, ktoré prerazia každú tyč. Zvyčajne sú viditeľné skrutkové hlavy, ktoré smerujú od ulice. 

Nenápadné konzoly na panely, ktoré sa pripájajú k bočnej strane stĺpika alebo k lištám, ktoré sa zasúvajú dovnútra stĺpika. Rovnako ako oceľ, aj pevné cípy lamely vyzerajú najlepšie. Kovové sú odolnejšie ako plastové verzie s klipom. Prvky ako prstene a oblúky pomáhajú základnému dizajnu odlíšiť sa. 

Materiál: masívna oceľ 

Kusy sú opracované a potom zvarené. Koľajnice sa pripevňujú k stĺpikom pomocou konzol, úchytiek alebo zvarov. 

Výhody: Môže obsahovať pevné krivky a zvitky, povrazy ako záhyby a špicaté vrcholy, ktoré napodobňujú tepané železo. K dispozícii sú zložitejšie vzory ako s rúrkovým oplotením. Spravidla sú tiež silnejšie a bezpečnejšie ako rúrková oceľ. 

Nevýhody: Povrchová úprava nemusí obsahovať pozinkovaný povlak, čo si vyžaduje viac údržby. 

Možnosti nákupu kovových plotov 

1. Nákup hotových panelov z domáceho centra
2. Panely pripravené na montáž
3. Najatie profesionála na vykonanie všetkých prác 

1. Panely: Domáce centrá a dodávatelia plotov majú v ponuke rúrkové hliníkové panely dlhé 6 stôp, ktoré sú spojené skrutkami. Domáce centrá vhodné pre domácich majstrov ponúkajú zvyčajne najlepšie ceny, ale obmedzený počet dizajnov. Skrutky, ktoré spájajú kolíky s koľajnicami, vám umožňujú panel „poskladať“ podľa sklonu dvora. 

Panely z dutej ocele sú navzájom zvarené alebo v cenovo výhodných verziách spojené nitmi. Keďže je oceľ pevnejšia,  dodáva sa v paneloch, čo sťažuje jej prepravu, ale umožní vám to nainštalovať menej stĺpov. 

2. Pripravené na montáž: Výroba hliníkových panelov zo škatuľovej súpravy priskrutkovaním kolíkov ku koľajniciam zníži cenu panelu. Tieto panely sú ale k dispozícii iba v tých najzákladnejších štýloch. Hoci ide o časovo náročnú prepravu, škatule sa ľahko prepravujú aj s priemerne veľkým osobným autom. 
Oceľ je oproti hliníku náročnejšie zohnať ako stavebnicu. 

3. Profesionálny produkt: Je často najlepšou voľbou z masívnej ocele, ktorá však vyžaduje ťažké mechanizmy na jej zdvíhanie. Ak máte silne sklonenú nehnuteľnosť, možno budete chcieť profi regálové hliníkové panely alebo zasadenie oceľových panelov tak, aby konzistentne sledovali sklon. Môže byť zložité urobiť to tak, aby vám pod plotom zostal dostatok miesta na strihanie trávy. 

Priemerný dom potrebuje plot dlhý 70 metrov. Ak nechcete kopať takmer 40 stĺpových otvorov potrebných na inštaláciu rúrkového hliníkového plotu, najmite si profesionála.

Ako kotviť do betónovej dlažby 

Pre novú inštaláciu si objednajte stĺpiky s kovovými doskami privarenými na dno – skrutky do muriva držia dosku k betónu. Na premiestnenie stĺpika je možné použiť dodatočne namontovaný držiak, ktorý pracuje s rovnakými skrutkami a potom ich zakrýva obložením. 

Ako kotviť do muriva 

Spojenie koľajníc z oceľového alebo hliníkového plotového panela s tehlovou stenou, alebo medzi murovanými stĺpmi vyžaduje pre každú tyč pevnú konzolu s maľovanými skrutkami. Na rozloženie použite nastaviteľné úchytky, ktoré nie sú štvorcové, ale majú napríklad osemhranný tvar. 

Odstránenie hrdze

V momente, keď dôjde k porušeniu laku na oceli alebo železe, je len otázkou času, kedy sa vytvorí hrdza. Ako sa tejto situácii vyhnúť? 

Vezmite protiprachovú masku, rukavice a okuliare a vyberte svoje brusivo: hrubý brúsny papier alebo drôtenú kefu na malé plochy, alebo vrták vybavený lamelovým kotúčom pre väčšie miesta. Odstráňte hrdzu až na holý kov a na jemný povrch použite brúsny papier s jemným zrnom, ktorý po celom obvode odstráni okraje zvyšnej farby. 

Kov umyte mydlom a vodou, potom opláchnite a nechajte vyschnúť. Zalepte oblasti okolo poškodenia postreku páskou. Brúsenú časť natrite kovovým základným náterom inhibujúcim hrdzu. Ak je časť silne jamkovaná, vyplňte medzery brúsnym základným náterom. 

Na základný náter nastriekajte lesklý vrchný náter, ktorý zodpovedá farbe vášho existujúceho plotu – ťažko dostupné farby skúste hľadať v obchode s autodielmi. 

Ozdobte si dvor kvetinovými záhonmi s ľahko inštalovateľným, 30 až 48 palcov vysokým, plotom z pevnej ocele. Zatlačte každý panel do zeme a držte ho vo zvislej polohe pomocou kolíkov na oboch koncoch. Panely spojte dokopy, aby ste predĺžili chod alebo otočili zákruty.