Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kovové schody

Najmite si skúseného odborníka na kovové schody z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kovové schody

Potrebujete službu z oblasti kovové schody? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zamranie, výrobu, montáž, servis. Cena schodiska z kovu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15057 odborníkov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Kovové schody cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Kovové schodisko je obľúbenou voľbou medzi staviteľmi, architektmi a dizajnérmi. Kovové prvky, ako sú zábradlia, je možné kombinovať s inými materiálmi alebo môžu byť z kovu vyrobené celé schodiská. Existuje niekoľko kľúčových dôvodov, prečo je kov skvelou voľbou pre rezidenčné a komerčné schodiskové projekty. Spolu preskúmame výhody kovových schodísk.

Výhoda č. 1: Extrémna univerzálnosť

Kovové schodisko je možné na mieru navrhnúť a skonštruovať do rôznych tvarov a veľkostí. Či už je váš štýl jednoduchý, elegantný, tradičný alebo moderný, možnosti dizajnu sú nekonečné. Medzi bežné kovové schodiskové materiály patrí nehrdzavejúca oceľ, hliník a kované železo. Každá z týchto kovových možností ponúka jedinečné estetické a konštrukčné výhody a náš tím úzko spolupracuje s každým zákazníkom na určení druhu kovu, ktorý sa najlepšie hodí pre daný projekt. Každá z možností kovu môže byť tiež spájaná s inými dizajnovými materiálmi, aby sa vytvoril jedinečný vzhľad. Kov je často kombinovaný s drevom, sklom a / alebo káblovou lištou, aby získal ohromujúci povrch.

Výhoda č. 2: Minimálna údržba

Okrem všestrannosti dizajnu sú kovové schody známe aj tým, že vyžadujú veľmi malú údržbu. Na rozdiel od dreva kovové schody nevyžadujú tmel, lak alebo farbu, aby si zachovali vynikajúci vzhľad.

Výhoda č. 3: Maximálna životnosť

Kovové schodiská vyžadujú len veľmi malú údržbu a sú skutočne postavené tak, aby vydržali. Kovové schodiská sú vysoko funkčné a odolné voči extrémnym teplotným zmenám a kolísaniu vlhkosti. Ideálna voľba - do interiéru aj do exteriéru. Ďalej točité kovové schodisko odoláva živlom ako napríklad vetru, moru a piesku pri voľbe v domoch blízko vody.

Po mnoho rokov sa stavitelia, dizajnéri, architekti a majitelia domov rozhodli vylepšiť obytné a obchodné priestory pomocou kovových schodísk. Sme hrdí na to, že ponúkame širokú škálu štýlov a povrchových úprav spolu s komplexnými dizajnérskymi službami, aby sme vytvorili dokonalé kovové schodisko pre vaše potreby. 

Sprievodca dokonalým kovovým schodiskom

Či už podnikáte v priemyselnom sektore alebo by ste chceli také schodisko do vášho domu, je pre jednotlivca, ktorý chce použiť takýto dizajn alebo niečo medzi tým, výber alebo návrh kovového schodiska ozaj ťažký. Možno ste už niekde videli dizajn a chcete ho replikovať. 

Bohužiaľ existuje len veľmi málo obchodov s kovovými schodiskami, ak vôbec existujú. Je pravdepodobnejšie, že budete musieť hovoriť so spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na ich výrobu na mieru. Ale kde začať?

Rozpočet

Väčšina kovových schodísk, ktoré ste videli, boli vyrobené na mieru, podľa návrhu architekta alebo majiteľov. Existujú však špecializované spoločnosti, ktoré budú konzultovať, navrhovať, vyrábať a inštalovať. Existuje veľa spôsobov, ako znížiť náklady, aby ste sa držali konkrétneho rozpočtu, a preto vám odporúčame, aby ste sa obrátili na spoločnosť poskytujúcu „kompletné služby“, aby ste to čo najlepšie využili.

Dizajn

Veľkosť je všetko

Určite budete chcieť začať tým, že sa ubezpečíte, že požadovaný dizajn sa hodí do vášho priestoru. Začnite meraním celkového sklonu. Toto je meranie od dokončenej podlahy dole po úroveň dokončenej podlahy hore. Potom budete musieť vypočítať požadovaný počet schodov. Aby zostalo v súlade so stavebnými predpismi, schodisko pre domácnosť musí stúpať od 190 do 220 mm. Štandardná výška schodu je okolo 200 mm.

Teraz vypočítajte počet schodov. Spravidla potrebujete o jeden nájazd menej ako počet schodov. Ďalej vypracujte postup - meranie od hrany jedného schodu k druhému. V súlade s predpismi by minimálna vzdialenosť mala byť 220 mm, zatiaľ čo stúpanie schodiska by nemalo presiahnuť 42 °. Pokiaľ ide o šírku, neexistujú žiadne obmedzenia, ale štandardné lišty merajú 860 mm a pre hlavné schodisko navrhujeme šírku medzi 800 mm a 900 mm. Pre sekundárne schodiská sa odporúča minimálna šírka 600 mm

Schody a požiarne úniky

Rovné a úzke, alebo točivé?

Jedným z rastúcich trendov, ktorý sme si všimli, je točité schodisko. Stále dominuje priame schodisko, ktoré je najjednoduchšou a zvyčajne najlacnejšou možnosťou, aleaj  točité schodiská sa používajú stále častejšie. Musíte si položiť jednu jednoduchú otázku: ako sa vaše kovové schodisko dostane z miesta, kde začína, na miesto, kde musí skončiť? Spravidla je základňa schodiska najlepšie umiestnená v blízkosti hlavného vchodu a ak je to možné, nemali by ste prechádzať inou miestnosťou, aby ste sa dostali po schodoch od predného vchodu. To je absolútne nevyhnutné, ak je k budove tretí vchod, pretože schody budú musieť slúžiť aj ako úniková cesta. Ak sú na schodisku potrebné zákruty, najjednoduchšou možnosťou je rozdeliť schodisko na 2 časti a spojiť ich s 90 ° otočným stojiskom. Ak by ste mali použiť otočku o 180 °, bolo by to známe ako polovičné stojisko. Kroky, ktoré sa pri lezení zatáčajú do zákruty, sa nazývajú „navíjačky“ na navigáciu o 90 °. Otočka pozostávajúca z troch navíjačov je známa ako „navíjač drakov“. Často sa používajú v hornej a dolnej časti letov na zaoblenie rohov. Točité schodiská nie sú práve najpraktickejšie, takže je ťažké vziať nábytok hore a dole. Tiež bývajú o niečo nákladnejšie ako štandardné schodiská. Môžu však dodať budove skutočný charakter a vo všeobecnosti vyzerajú fantasticky. Sú tiež skvelou voľbou, ak je váš priestor obmedzený.

Zábradlie.

Toto je prvá vec, ktorú si ľudia na vašom schodisku všimnú. Zábradlia sú kombináciou vretien, zábradlia a stĺpikov. Tieto prvky často dodávajú kovovému schodisku jeho charakter. Drevené, sklenené, kovové a dokonca aj studové steny môžu tvoriť zábradlie. V dobových domoch boli zábradlia často komplikovane vyrezávané, dnes si to však ľudia zjednodušujú. Zvyčajne využitím moderných materiálov, ako sú vrstvené sklenené panely a kovové napínacie drôty.

Prečo používať kov?

Kovové schodiská prešli z pohľadu čisto priemyselného na moderné miesto v domácnosti. Vzhľadovo sú menej ťažké ako drevo. Kovové schodiská vydržia dlhšie vo vlhkých priestoroch, ako sú pivnice, alebo vonku, ak sú pozinkované. Môžu byť práškovo lakované v akejkoľvek farbe, ktorá sa vám páči. So zábradlím a stĺpikmi z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii so schodmi z číreho skla môžete mať rafinovaný a drahý vzhľad za veľmi rozumnú cenu. Stručne povedané, môžu byť úplne fantastické, ale pamätajte, že zle navrhnuté kovové schodisko môže pôsobiť príliš priemyselne.

Predpisy

  • Schodiská by mali mať maximálny zdvih 220 mm a minimálny zdvih 220 mm
  • Mali by mať maximálny sklon 42 °
  • Schody by mali mať zábradlie aspoň na jednej strane, ak sú široké menej ako 1 meter, a na oboch stranách, ak sú širšie ako táto.
  • Zábradlia na schodoch a odpočívadlách by mali mať minimálnu výšku 900 mm
  • Žiadne otvory zábradlia by nemali umožňovať priechod gule 100 mm

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS