Krby, kachle

Najmite si skúseného odborníka na krby a kachle z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15521 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať montáž alebo stavbu krbu cez Wilio?

Existuje len málo vecí, ktoré by boli príjemnejšie, ako tráviť zimný večer pri teplom krbe. Najskôr však si budete musieť nechať krb postaviť. Existuje veľa detailov, ktoré urobia váš krb bezpečným, funkčným a estetickým. Preto je montáž krbu úlohou, ktorú by ste mali zveriť radšej niekomu, kto má bohaté skúsenosti a potrebné nástroje, aby to zvládol. Tak zarezervujte si montáž krbu cez Wilio a v krátkom čase si budete užívať jeho podmanivú atmosféru. Či potrebujete inštaláciu nového krbu, alebo si nechať opraviť svoj súčasný krb, ste na správnom mieste. Jednoducho pošlite svoju požiadavku, vyberte si svojho inštalatéra a nechajte si nainštalovať alebo opraviť krb, ktorý vám vyhovuje.

Aký typ krbu by som si mal nechať nainštalovať?

Závisí to od toho, aké sú vaše priority, či už estetika, teplo, účinnosť alebo pohodlie. Teplovzdušné krby na drevo ponúkajú v porovnaní s alternatívami vynikajúcu účinnosť vyhrievania, majú klasický vzhľad, zatiaľ čo plynové a elektrické krby sú modernou alternatívou a sú nenáročné na údržbu.

Je potrebné pri stavbe krbu vyriešiť aj komín?

Áno. Ak staviate krb na drevo, budete ako súčasť služby potrebovať nainštalovať aj komín. Pri zadávaní dopytu na Wilio sa o tom zmieňte a potvrďte s vybraným technikom.

Môžete nainštalovať krb bez komína?

Áno. Plynové a elektrické krby nevyžadujú komíny, pretože neprodukujú dym.

Potrebujete kvalifikovanú firmu na inštaláciu krbov?

Stavba alebo montáž krbu nie je regulovaná a často ju robia zdatní remeselníci, avšak je dobré vybrať si dodávateľa s odbornou spôsobilosťou zapísaného v cechu kachliarov. Minimálne je dôležité to, aby remeselník už mal za sebou niekoľko úspešných realizácií krbov – to odporúčame preveriť. Predsa, ide len o potenciálne nebezpečnú záležitosť v domácnosti, ktorá môže spôsobiť požiar, a tým nemalé škody. Pri stavbe komína je potrebná revízia kominárom. Realizácia musí byť v súlade s platnými bezpečnostnými predpismi.

Ako dlho trvá stavba krbu?

Stavba klasického krbu na drevo je v podstate mokrý stavebný proces a trvá väčšinou niekoľko dní až jeden týždeň, keď všetko ide bez problémov. O stavbu krbu je ideálne zaujímať sa približne 2-3 mesiace pred požadovaným termínom, aby ste mali dostatok času na konzultáciu a prípravnú dokumentáciu. Výber správneho typu, vhodné umiestnenie v priestore, napojenie na externý prívod vzduchu, vyriešenie odvodu spalín do komína – to všetko a ešte viac treba zvážiť, aby vám krb bez problémov slúžil dlhé roky. Zvyčajne to vyžaduje aj obhliadku stavby alebo konzultáciu s projektantom domu. Následne sa vypracuje projektová dokumentácia krbu a taktiež je potrebné podať ohlásenie stavby na stavebný úrad vo Vašej obci/meste. Vyžaduje sa aj stanovisko hasičov k projektovej dokumentácii ako príloha. Takisto budete potrebovať od vašej obci súhlas so stavbou malého zdroja znečistenia ovzdušia, kde pri žiadosti predložíte projektovú dokumentáciu. Pri výstavbe komína sa po jeho vystavaní musí urobiť revízia – na to budete potrebovať kominára, ktorého Vám vie zabezpečiť dodávateľ krbu alebo si ho viete objednať sami. Pri stavbe nového domu je vhodné myslieť na krb už pri jeho projektovaní a zakomponovať ho priamo do stavebnej dokumentácie domu. Inštalácia elektrického alebo plynového krbu je pomerne jednoduchá a môže trvať iba 4 hodiny.

Koľko stojí inštalácia krbu?

Cena krbu je veľmi individuálna záležitosť. Pokiaľ ide o kompletnú stavbu teplovzdušného krbu s komínom, náklady sa pohybujú okolo 3000 - 15000 eur v závislosti od komplexnosti krbovej vložky a rozsahu a prevedenie súvisiacich stavebných prác. V prípade potrebnej stavby komína sa táto cena môže ešte navýšiť. Cena môže byť omnoho nižšia v závislosti od predprípravy, ktorú už máte, prípadne ak ide iba o jednoduché osadenie krbovej vložky (cca 500 eur). Cena opráv závisí od rozsahu realizovaných prác, resp. rozsahu poškodenia. Oprava môže obsahovať úkony, ako je oprava obloženia, komína, výmenu krbovej vložky, oprava závesu dverí krbovej vložky. Stále je s dodávateľom potrebné dohodnúť sa, či cenová ponuka má zahŕňať materiál aj prácu.

Čo všetko zahŕňa inštalácia krbu?

Stavba krbu zahŕňa poväčšine odborné poradenstvo od výberu krbovej vložky a kachlí, vypracovania projektovej dokumentácie, podkladov pre ohlásenie stavby, prípadne stavebné povolenie, realizáciu stavebných prác, vrátane revízie komína, ak je súčasťou stavby. Odborník vám nepredáva len krbovú vložku, ale aj skúsenosti, kvalitnú stavbu krbu na kľúč zodpovedajúcu súčasným normám a trendom. Dôležité je jasne si s dodávateľom odkomunikovať, čo má jeho dodávka obsahovať. Obsah prác bude závisieť od typu krbu.

Ako prebieha inštalácia krbu

Stavba teplovzdušného krbu na drevo

Teplovzdušné krby sú súčasťou stavby vášho domu, takže ich realizácia alebo oprava, či už krbu alebo komína, je často zložitý proces. Váš technik pri stavebných prácach na realizáciu krbu použije kameň, tehly, kameň, obklady / kachle, ale aj iné materiály ako sadrokartón či drevo. Navrhne - nastaví vhodný komínový systém založený na optimálnom prúdení vzduchu, odvádzaní spalín, s cieľom zabezpečiť tepelný komfort vo vašej budove, zaistí jeho tesnosť, aby sa zabránilo návratu splodín. Inštalatér začne umiestnením vášho ohniska (zvyčajne z tehál, keramických dlaždíc alebo betónu), aby poskytoval pevný a bezpečný základ pre vaše kúrenie na drevo. Ďalej nainštaluje vašu jednotku a pripojí dymovody (zvnútra a zvonka, na vašu strechu), aby odvádzali dym von z vášho domu.

Inštalácia plynového krbu

Keď si vyberiete najlepší plynový krb pre váš priestor (či už pri stene, vstavaný, voľne stojaci alebo vo vnútri vašej existujúcej krbovej konštrukcie), inštalatér vám pomôže s pripojením plynu. Ak u vás ešte nemáte čerpaciu stanicu, zariadi pripojenie alebo doručenie plynovej fľaše. Ďalej váš inštalátor krbu zostaví všetky diely vrátane krbovej jednotky a dymovodov. Vyreže otvory na umiestnenie dymovodu cez strop a strechu a zabezpečí, aby boli všetky medzery pevne utesnené, aby sa zabránilo úniku a poškodeniu. Nakoniec pripojí plyn a otestuje váš novo nainštalovaný krb.

Inštalácia elektrického krbu

Váš inštalatér elektrického krbu začne zapojením a vyskúšaním krbu, aby sa zistilo, či funguje. Potom pripojí krb k stene na miesto určenia, prípadne vyreže otvor na stenu, aby sa tam vstavaný krb zmestil. Ďalej pripojí napájací zdroj (pre tento krok možno budete potrebovať licencovaného elektrikára). Nakoniec nainštaluje všetky dekorácie (napríklad guľatiny), ktoré sa dodávajú s krbom, a namontuje predný sklenený panel.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia