Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Krbové kachle, kozuby

Hľadáte krbára na stavbu krbu či kachlí? V tejto kategórii máme 14 308 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

4 581 profesionálov na Slovensku

82 669 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Krbové kachle, kozuby

Potrebujete službu z oblasti krby, kachle? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, montáž a osadenie krbov a kachlí. Cena krbových pecí sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pozáručný servis, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 21 194 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

4 581 profesionálov na Slovensku

82 669 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

21 194 poskytovateľov vo vašom okolí

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek R.

Firma
Bratislava
4,7

Rekonštrukcia bytu

Moja práca je aj moje hobby, poskytujem stavebné služby rôzneho druhu. Vždy sa snažim vyhovieť spokojnosti klienta lebo ta je pre mna prvoradá,kvalitne detaily su dôležite pre celkový výsledok práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard G.

Firma
Bratislava
4,5

Pokladanie alebo výmena podlahy

Ponukam pokladku plavajucej podlahy. 3,-/m2 od ocistenia a pripravy povrchu az po samotne olistovanie na komplet. Ziadna fuserina. Rychlo, lacno a kvalitne. Zaruka 5r. Dlhodoba prax Laminatove, vinylove, drevene podlahy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Referencie

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

Emil D.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cenová úroveň

Nízka

Krbové kachle, kozuby

Práca bola odvedená na 1. Pán Drábik bol ochotný popremýšľať a nájsť čo najvhodnejší spôsob pripojenia našich dosť atypických kachlí ako z hľadiska ceny tak aj kvality. Za mňa teda veľká pochvala a vďaka. Môžem len odporúčať tohto majstra 😉.

Mária S.
Miloslavov
Peter T.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cenová úroveň

Nízka

Obnova a rekonštrukcia

Velka spokojnost s pristupom a prevedenou pracou. Pana Tanka urcite oslovime so spolupracou aj v buducnosti. Mozeme len odporucat.

Lenka G.
Bratislava
Ľubomír F.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cenová úroveň

Nízka

Obnova a rekonštrukcia

Úplná spokojnosť. Byt pripravili pre rekonštrukciu podľa dohody. Počas prác sme ešte rozšírili zadanie o niektoré búracie práce. Všetko bolo urobené včas.

Peter K.
Sliač
Pavol K.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cenová úroveň

Stredná

Obnova a rekonštrukcia

Pan je sikovny a dochvilny, plati u neho vsetko na com sme sa dohodli, pracu vykonal kvalitne. Urcite odporucame spolupracu.

Matej Z.
Bratislavský kraj
Matúš C.
Firma
Kvalita
4,0
Prístup
4,0
Cenová úroveň

Stredná

Obnova a rekonštrukcia

Išlo o dokončenie a prerábku vybraných prác 1.etapy rekonštrukcie bytu po prvom zhotoviteľovi (ktorý niektoré práce vykonal neodborne). Kvalita prác aj komunikácia s Matúšom Csöllem boli dobré, cenová úroveň je stredná. Z projektu bola vyňatá 2.etapa rekonštrukcie.

Iľja I.
Bratislavský kraj
Ako prebieha inštalácia krbu

Stavba teplovzdušného krbu na drevo
Teplovzdušné krby sú súčasťou stavby vášho domu, takže ich realizácia alebo oprava, či už krbu alebo komína, je často zložitý proces. Váš technik pri stavebných prácach na realizáciu krbu použije kameň, tehly, kameň, obklady / kachle, ale aj iné materiály ako sadrokartón či drevo. Navrhne - nastaví vhodný komínový systém založený na optimálnom prúdení vzduchu, odvádzaní spalín, s cieľom zabezpečiť tepelný komfort vo vašej budove, zaistí jeho tesnosť, aby sa zabránilo návratu splodín. Inštalatér začne umiestnením vášho ohniska (zvyčajne z tehál, keramických dlaždíc alebo betónu), aby poskytoval pevný a bezpečný základ pre vaše kúrenie na drevo. Ďalej nainštaluje vašu jednotku a pripojí dymovody (zvnútra a zvonka, na vašu strechu), aby odvádzali dym von z vášho domu.
Inštalácia plynového krbu
Keď si vyberiete najlepší plynový krb pre váš priestor (či už pri stene, vstavaný, voľne stojaci alebo vo vnútri vašej existujúcej krbovej konštrukcie), inštalatér vám pomôže s pripojením plynu. Ak u vás ešte nemáte čerpaciu stanicu, zariadi pripojenie alebo doručenie plynovej fľaše. Ďalej váš inštalátor krbu zostaví všetky diely vrátane krbovej jednotky a dymovodov. Vyreže otvory na umiestnenie dymovodu cez strop a strechu a zabezpečí, aby boli všetky medzery pevne utesnené, aby sa zabránilo úniku a poškodeniu. Nakoniec pripojí plyn a otestuje váš novo nainštalovaný krb.
Inštalácia elektrického krbu
Váš inštalatér elektrického krbu začne zapojením a vyskúšaním krbu, aby sa zistilo, či funguje. Potom pripojí krb k stene na miesto určenia, prípadne vyreže otvor na stenu, aby sa tam vstavaný krb zmestil. Ďalej pripojí napájací zdroj (pre tento krok možno budete potrebovať licencovaného elektrikára). Nakoniec nainštaluje všetky dekorácie (napríklad guľatiny), ktoré sa dodávajú s krbom, a namontuje predný sklenený panel.
Často kladené otázky

Prečo si rezervovať montáž alebo stavbu krbu cez Wilio?
Existuje len málo vecí, ktoré by boli príjemnejšie, ako tráviť zimný večer pri teplom krbe. Najskôr však si budete musieť nechať krb postaviť. Existuje veľa detailov, ktoré urobia váš krb bezpečným, funkčným a estetickým. Preto je montáž krbu úlohou, ktorú by ste mali zveriť radšej niekomu, kto má bohaté skúsenosti a potrebné nástroje, aby to zvládol. Tak zarezervujte si montáž krbu cez Wilio a v krátkom čase si budete užívať jeho podmanivú atmosféru. Či potrebujete inštaláciu nového krbu, alebo si nechať opraviť svoj súčasný krb, ste na správnom mieste. Jednoducho pošlite svoju požiadavku, vyberte si svojho inštalatéra a nechajte si nainštalovať alebo opraviť krb, ktorý vám vyhovuje.
Aký typ krbu by som si mal nechať nainštalovať?
Závisí to od toho, aké sú vaše priority, či už estetika, teplo, účinnosť alebo pohodlie. Teplovzdušné krby na drevo ponúkajú v porovnaní s alternatívami vynikajúcu účinnosť vyhrievania, majú klasický vzhľad, zatiaľ čo plynové a elektrické krby sú modernou alternatívou a sú nenáročné na údržbu.
Je potrebné pri stavbe krbu vyriešiť aj komín?
Áno. Ak staviate krb na drevo, budete ako súčasť služby potrebovať nainštalovať aj komín. Pri zadávaní dopytu na Wilio sa o tom zmieňte a potvrďte s vybraným technikom.
Môžete nainštalovať krb bez komína?
Áno. Plynové a elektrické krby nevyžadujú komíny, pretože neprodukujú dym.
Potrebujete kvalifikovanú firmu na inštaláciu krbov?
Stavba alebo montáž krbu nie je regulovaná a často ju robia zdatní remeselníci, avšak je dobré vybrať si dodávateľa s odbornou spôsobilosťou zapísaného v cechu kachliarov. Minimálne je dôležité to, aby remeselník už mal za sebou niekoľko úspešných realizácií krbov – to odporúčame preveriť. Predsa, ide len o potenciálne nebezpečnú záležitosť v domácnosti, ktorá môže spôsobiť požiar, a tým nemalé škody. Pri stavbe komína je potrebná revízia kominárom. Realizácia musí byť v súlade s platnými bezpečnostnými predpismi.
Ako dlho trvá stavba krbu?
Stavba klasického krbu na drevo je v podstate mokrý stavebný proces a trvá väčšinou niekoľko dní až jeden týždeň, keď všetko ide bez problémov. O stavbu krbu je ideálne zaujímať sa približne 2-3 mesiace pred požadovaným termínom, aby ste mali dostatok času na konzultáciu a prípravnú dokumentáciu. Výber správneho typu, vhodné umiestnenie v priestore, napojenie na externý prívod vzduchu, vyriešenie odvodu spalín do komína – to všetko a ešte viac treba zvážiť, aby vám krb bez problémov slúžil dlhé roky. Zvyčajne to vyžaduje aj obhliadku stavby alebo konzultáciu s projektantom domu. Následne sa vypracuje projektová dokumentácia krbu a taktiež je potrebné podať ohlásenie stavby na stavebný úrad vo Vašej obci/meste. Vyžaduje sa aj stanovisko hasičov k projektovej dokumentácii ako príloha. Takisto budete potrebovať od vašej obci súhlas so stavbou malého zdroja znečistenia ovzdušia, kde pri žiadosti predložíte projektovú dokumentáciu. Pri výstavbe komína sa po jeho vystavaní musí urobiť revízia – na to budete potrebovať kominára, ktorého Vám vie zabezpečiť dodávateľ krbu alebo si ho viete objednať sami. Pri stavbe nového domu je vhodné myslieť na krb už pri jeho projektovaní a zakomponovať ho priamo do stavebnej dokumentácie domu. Inštalácia elektrického alebo plynového krbu je pomerne jednoduchá a môže trvať iba 4 hodiny.
Koľko stojí inštalácia krbu?
Cena krbu je veľmi individuálna záležitosť. Pokiaľ ide o kompletnú stavbu teplovzdušného krbu s komínom, náklady sa pohybujú okolo 3000 - 15000 eur v závislosti od komplexnosti krbovej vložky a rozsahu a prevedenie súvisiacich stavebných prác. V prípade potrebnej stavby komína sa táto cena môže ešte navýšiť. Cena môže byť omnoho nižšia v závislosti od predprípravy, ktorú už máte, prípadne ak ide iba o jednoduché osadenie krbovej vložky (cca 500 eur). Cena opráv závisí od rozsahu realizovaných prác, resp. rozsahu poškodenia. Oprava môže obsahovať úkony, ako je oprava obloženia, komína, výmenu krbovej vložky, oprava závesu dverí krbovej vložky. Stále je s dodávateľom potrebné dohodnúť sa, či cenová ponuka má zahŕňať materiál aj prácu.
Čo všetko zahŕňa inštalácia krbu?
Stavba krbu zahŕňa poväčšine odborné poradenstvo od výberu krbovej vložky a kachlí, vypracovania projektovej dokumentácie, podkladov pre ohlásenie stavby, prípadne stavebné povolenie, realizáciu stavebných prác, vrátane revízie komína, ak je súčasťou stavby. Odborník vám nepredáva len krbovú vložku, ale aj skúsenosti, kvalitnú stavbu krbu na kľúč zodpovedajúcu súčasným normám a trendom. Dôležité je jasne si s dodávateľom odkomunikovať, čo má jeho dodávka obsahovať. Obsah prác bude závisieť od typu krbu.