Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Krídlové garážové brány
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Krídlové garážové brány

Potrebujete službu z oblasti krídlové garážové brány? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, montáž a servis. Cena dvojkrídlových garážových dverí sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: bezpečnostný zámok, lak, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Dvojkrídlové garážové brány

Dvojkrídlové garážové brány sú typickou voľbou pri výbere brány pre garáže či malé skladové priestory.

Ak hľadáte cenovo dostupnú alternatívu garážových brán, krídlové garážové brány budú pre vás ideálnou voľbou. Okrem veľmi priaznivej ceny je ich veľkým benefitom aj jednoduché ovládanie, malá náročnosť na priestor, bezproblémová manipulácia či nízka hlučnosť aj vysoká odolnosť pri prevádzkovom zaťažení. Napriek nižšej cene sa môžete spoľahnúť na ich dlhú životnosť.

Po tom ako zvážite váš rozpočet, berte do úvahy aj faktory ako náklady na údržbu a chod brány, rozmery brány, použitý materiál, vyhotovenie či stupeň bezpečnosti. Aj keď je počiatočná investícia pomerne nízka, výmena samotnej brány alebo jej ovládania môžu vašu počiatočnú investíciu značne navýšiť. Preto by ste mali investovať svoj čas do občasnej, nenáročnej údržby, ktorá však násobne predĺži životnosť vašej krídlovej garážovej brány.

V minulosti sme mohli krídlové garážové brány vidieť najmä v drevenom prevedení. Dnes si môžeme vyberať z mnohých materiálov, farieb či prevedenia, tak aby brána dokonale ladila a hrala s fasádou, okennými rámami či vašim exteriérovým tienením. Výrobcovia sú dnes schopní vyrobiť vám garážovú bránu podľa vašich predstáv či už ide o tradičný alebo atypický tvar a materiál. V pravom krídle brány štandardne býva namontovaná vložka zámku a ľavé krídlo býva ukotvené na jej hornom a dolnom konci. Ako sme už spomenuli, dnes na trhu nájdeme rôzne možnosti a tieto štandardizované vlastnosti vedia výrobcovia upraviť vašim potrebám a možnostiam, ktoré vaša garáž či skladovací priestor ponúka.

Nároky na priestor pre montáž a samotný chod dvojkrídlovej garážovej brány sú skutočne minimálne, keďže nezasahujú do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže. Tento typ garážovej brány je možné inštalovať do priestoru, kde už krídlová garáž bola montovaná, ale aj do takmer každej garáže v novostavbe. Jediným limitujúcim faktorom môže byť terén, ktorý nedovoľuje dvojkrídlové brány namontovať do garáže so zvažujúcou sa príjazdovou cestou. Nevýhodou oproti sekciovým bránam sú ich horšie termoizolačné vlastnosti a riziko poškodenia vozidla krídlom brány pri silnom vetre alebo neopatrnej manipulácii s bránou.

Krídla garážovej brány bývajú vyrobené z odolných hliníkových profilov. Výplň krídel tvoria panely o hrúbke 40 mm izolované tvrdenou polyuretánovou penou a uložené horizontálne nad sebou. Viacero typov krídlových brán nemá prerušený tepelný most, preto sú vhodné skôr do nevykurovaných alebo čiastočne vykurovaných priestorov. Ak trávite v garáži viac času, odporúčame dať prednosť sekciovej alebo rolovacej bráne, ktoré zabezpečia príjemnejšiu vnútornú teplotu.

Cenu garážových brán ovplyvňuje mnoho faktorov. Najhlavnejšími faktormi, ktoré udávajú cenu sú rozmery, výrobca a materiál. Typické materiály pre krídlové garážové brány bývajú hliník, oceľ, plast, drevo. Okrem štandardných dvojkrídlových brán sa vyrábajú aj brány s krídlom jedným. Tie sú však o niečo menej praktické. Ďalším faktorom, ktorý cenu značne ovplyvňuje je spôsob otvárania garážovou brány. Za automatické otváranie si budete musieť priplati oproti klasickému mechanickému otváraniu. Rovnako tak cenu ovplyvní to či si vyberiete klasickú farbu, alebo sa rozhodnete pre nevšednejšiu prípadne kvalitnejšiu, ktorá však bude odolnejšia voči poveternostným podmienkam či obdobiu dažďov. Krídlových garážových brán je niekoľko typov, ktoré sa okrem ceny líšia aj hrúbkou a vnútornou výplňou. Pre príklad môže krídlová garážová brána na garáž pre jedno auto so šírkou do 4 metrov stáť okolo 750 eur. Ak by ste radšej mali bránu automatickú s motorovým pohonom počítajte s cenou okolo 900-100 eur. V tejto cene však väčšinou už býva zarátané dodanie a montáž. Štandardná dodacia lehota je zvyčajne do dvoch týždňov. Ak však ide o atypickú bránu, prípadne si ju želáte vyhotoviť na mieru, dodanie sa môže natiahnuť na minimálne mesiac.

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu, zadajte dopyt a naši overení dodávatelia garážových brán vám pošlú ponuku do pár minút. Potom si už iba porovnáte cenové ponuky, prečítate si recenzie a môžete si vybrať toho správneho špecialistu, ktorý vám poradí pri výbere a profesionálne zhotoví a namontuje vašu novú garážovú bránu.

Garážové brány na mieru

Dnes si nemusíte vyberať iba z katalógovej ponuky výrobcov. Množstvo garáží si vďaka špecifickým parametrom vyžaduje individuálne riešenie. Či už ide o novostavbu alebo rekonštruujete garáž a chcete vymeniť aj vstupnú bránu, garážová brána na mieru je tým najlepším riešením.

Pri výbere garáže na mieru myslite na viacero faktorov:

Všímajte si materiál

Garážové brány každý deň odolávajú vonkajšiemu pôsobeniu slnka, vetra, dažďa a iných. Okrem toho sa s nimi takmer denne manipuluje. Materiál by preto mal byť odolný, trvácny a kvalitnejší. Najbežnejším materiálom na výrobu garážových brán je najčastejšie hliník, ktorý má všetky spomenuté vlastnosti a navyše aj relatívne dobre izoluje.

Bezpečnosť je základ

V garážach či skladových priestoroch uskladňujeme hodnotnejšie veci. Treba preto myslieť aj na to, aby sme ich dostatočne chránili. Bezpečnostný zámok odradí zlodejov a vy sa nemusíte o svoj majetok strachovať. Dnes sú na trhu veľmi kvalitné zámky za prijateľné ceny. Stačí si vybrať zo širokej ponuky alebo vám dodávateľ pri výbere poradí. Ak si však chcete bť zabezpečením garáže stopercentne istý, zvoľte bezpečnostný alarm.

Ovládanie garážovej brány

Chcete si dopriať komfort a pohodlie? Siahnite po automatickom ovládacom systéme na otváranie brány. Investicia je síce vyššia, no váš komfort bude dokonalý. Ak ste fanúšikom nových technológií posuňte ovládanie brány o level vyššie s ovládaním cez mobilnú aplikáciu.

Dizajn garážovej brány

Okrem funkčnosti, praktickosti a bezpečnosti je tu aj vizuálna stránka, ktorú by ste určite nemali zanedbať. Brána musí esteticky ladiť so zovňajškom vášho domu. Výberom nesprávnych farieb by ste poškodili aj tej najdrahšej bráne. Doplnky k bráne či iné povrchové úpravy dodajú vašej bráne a vášmu domovu šmrnc.

Otázky a odpovede

Prečo hľadať dodávateľov krídlových garážových brán na Wilio?

Nájsť dodávateľov na Wilio je jednoduché. Stačí ak zadáte dopyt, popíšte o akú službu máte záujem, odpoviete na pár základných otázok, ktoré sa týkajú miesta osadenia brány či vašej predstave o zhotovení a čase dodania. Ponuky od dodávateľov dostanete do pár minút a vyberiete si podľa cenovej ponuky či recenzií dodávateľov, ktorí vás oslovili.

Koľko trvá dodanie?

Ak je brána, ktorú ste si vybrali v štandardných farbách, rozmeroch a prevedení dodanie by nemalo trvať dlhšie ako dva týždne. Pokiaľ ste si však objednali bránu na mieru jej dodanie môže trvať až 10 týždňov.

Aká býva priemerná cena tohto typu garážovej brány?

Cena štandardných dvojkrídlových brán sa pohybuje okolo 1 000 EUR. V tejto sume však nie je započítaný pohon brány, montáž či doprava.

Čo je zahrnuté v cene?

V cene zväčša bývajú zahrnuté náklady za bránu samotnú a montáž. Ak však meníte starú bránu za novú a chceli by ste, aby firma zabezpečila aj odvoz starej brány, musíte sa informovať u dodávateľa či takúto možnosť ponúka a aký poplatok si účtuje za túto službu. Rovnako tak by ste sa mali informovať o tom koľko budete platiť za dopravu.

Aké doplnky sa dajú priplatiť k štandardnej krídlovej garážovej bráne?

K základnej zostave, ktorá obsahuje krídla, izoláciu, bezpečnostný zámok a základný motív je možné si priplatiť za zateplenie garážovej brány, vetraciu mriežku, personálne dvere v bráne či špeciálnu povrchovú úpravu. Doplnky k bráne ako automatické ovládanie (vypínač alebo diaľkové ovládanie) väčšinou bývajú súčasťou základnej ceny.