Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kúrenie, kurenári

Najmite si skúseného odborníka na kúrenie z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kúrenie, kurenári

Potrebujete službu z oblasti kúrenie, kurenári? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmenu radiátorov, servis a opravu kotlov, tlakové skúšky kúrenia a iné kúrenárske práce. Cena odborníkov na kúrenie sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: havarijná služba, odvzdušnenie radiátora a výmena hlavíc a ventilov, ktoré vám poskytne niektorý z našich 21782 kúrenárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho kúrenára/plynára
 
Pri výbere správneho odborníka na kúrenie alebo plynára existujú niektoré kľúčové problémy, na ktoré musíte myslieť. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. 

Vyberte si niekoho, kto má veľa konkrétnych skúseností 

Najskôr si vyberte odborníka na kúrenie, ktorý má veľa konkrétnych skúseností s vykonávaním svojho druhu práce. Ak je to napríklad porucha kotla, choďte za niekým, kto má skúsenosti s opravou kotlov - nielen s montérom plynu. Pretože aj keď je niekto plynárenský inžinier, môže to byť hlavne inštalatér a v skutočnosti nemá ani potuchy o opravách kotlov. Ľudia by mali hľadať spätnú väzbu Wilio špecifickú pre typ práce, ktorú potrebujú, aby odborník vykonal. Keď cez Wilio nájdete odborníka so správnymi skúsenosťami, požiadajte o prezretie fotografií jeho práce a - ak to bude veľká práca - skúste sa porozprávať s jedným alebo dvoma z ich predchádzajúcich zákazníkov. To vám umožní zistiť, aké je to mať ich doma, ako aj ich štandardný postup práce. 

Ak vaša práca zahŕňa plyn, skontrolujte, či je odborník zaregistrovaný pre výkon práce s plynom, inštaláciou a rozvodmi

Ak vaša práca v oblasti vykurovania zahŕňa plyn, plynár, ktorý na ňom pracuje, musí byť zo zákona byť zaregistrovaný ako oprávnená osoba s prácou s plynom, inštaláciou a rozvodmi, prácou na kotloch, varičoch, ohniskách a všetkých ostatných plynových zariadeniach. Tak si môžete ľahko preveriť, či je konkrétny kúrenársky technik alebo plynár akreditovaný pre túto prácu. Každý kúrenár a plynár by tiež mal mať pri sebe preukaz totožnosti s oprávnením na prácu s plynom. Keď k vám plynár dorazí, požiadajte o preukázanie toho, že je schopný na túto prácu. 

Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého odborníka, o ktorom uvažujete

Dávajte si pozor na odborníka, ktorý vám poskytne cenovú ponuku iba po telefóne - je nepravdepodobné, že bude vedieť odhadnúť presnú cenu bez toho, aby videl situáciu osobne. Preto vám odporúčame vybrať si niekoho, kto najskôr príde na obhliadku, najlepšie zdarma, aby videl, či je nutná menšia oprava alebo ide skôr o závažnejší problém, ktorý treba riešiť. Samozrejme, telefonicky mu to môžete vysvetliť, no obhliadka je v tomto prípade nevyhnutná, aby plynár správne vyhodnotil situáciu. 

Vyberte si živnostníka, ktorý vám po prezretí poskytne podrobnú písomnú ponuku so všetkými nákladmi, ktoré si práca bude vyžadovať. Mali by zahŕňať všetko od práce, materiálu až po prípadné ďalšie výdavky, napríklad poplatok za prepláchnutie kúrenia. V ponuke by malo byť tiež zrejmé, či sa od zákazníka očakáva, že zaplatí za akýkoľvek materiál vopred - napríklad nový kotol alebo súpravu radiátorov. Inžinier pre kúrenie a plyn Andrej má vynikajúce hodnotenie spätnej väzby Wilio. Vysvetľuje, že majiteľ domu by si nikdy nemal zvoliť živnostníka, ktorý požaduje úplnú platbu pred vykonaním práce. „Zistil som, že veľa ľudí sa mi skutočne snaží zaplatiť skôr, ako som urobil túto prácu! Nikdy to nerobte - vždy počkajte, kým sa úloha nedokončí a nebudete vedieť, že ste s prácou spokojní. Navrhoval by som tiež, aby si majiteľ domu vybral kúrenárskeho inžiniera, ktorý mu v cenovej ponuke dá celkovú cenu celej práce - nie hodinovú alebo dennú sadzbu. 
Získajte cenovú ponuku zdarma 

Pomôžeme vám stretnúť sa s profesionálnymi kúrenárskymi a plynárenskými technikmi vo vašom okolí a získate reálne ponuky už dnes. Požiadajte každého plynára, aby vysvetlil, čo plánuje robiť. Ako zdôrazňuje Andrej, skutočne dobrý inžinier kúrenia pomôže majiteľovi domu pochopiť, o čo ide: „Keď robím prácu, snažím sa zákazníkovi vysvetliť, prečo sa to robí, prečo som sa rozhodol k úlohe týmto spôsobom a k tomu, ako stroj v skutočnosti pracuje, aby mali prehľad aj do budúcna. Napríklad, veľa ľudí nevie, ako doplniť kotly a potom zaplatia odborníkovi niekoľko desiatok eru, aby zakaždým prišiel a doplnil kotol. Vybral by som si teda živnostníka, ktorý bol ochotný veci vysvetliť a ukázať vám, ako triediť malé a bezpečné veci, ktoré môžete urobiť sami.“ 

Spýtajte sa na odbornú kvalifikáciu a akreditáciu

 Ak má živnostník kvalifikáciu v odbore Inštalatérstvo a kúrenie pre domácnosť alebo príslušnú kvalifikáciu, je to určite dobrý indikátor toho, že svoju prácu berie vážne. Pretože však projekty vykurovania často zahŕňajú neočakávané riešenie problémov a učenie sa „v zamestnaní“, niekoľkoročné skúsenosti môžu byť minimálne rovnako platné. Tiež stojí za to sa opýtať, či je živnostník členom niektorého profesionálneho združenia. 

Pred začatím práce prediskutujte s plynárom potrebné materiály

Ak práca spočíva v nákupe príslušenstva a vybavenia, mohlo by vás lákať kúpiť si ich sami: Mnoho majiteľov domov sa vydá touto cestou, pretože si myslia že môžu kúpiť potrebné výrobky lacnejšie online. Inžinier kúrenia Andrej: „Lacnejšie veci nakupované online - kohútiky a ventily radiátorov a ďalšie veci - sú často oveľa menej kvalitné. Napríklad, niekto kúpil množstvo ventilov z internetu a ja som ich namontoval na osem alebo deväť radiátorov. Keď som ich všetky namontoval, zistil som, že teplo uniká, pretože veľkosť kohútikov nebola správna, i keď len o milimeter. V ten deň som tam bol až do noci, pretože museli byť všetky kohútiky odstránené a musel som každý z nich znova namontovať pomocou tesniacej pásky z PTFE, aby som ich zabalil, inak sa nemalo montovať.“ Dobrý odborník na kúrenie vám bude schopný vysvetliť výhody a nevýhody nákupu z rôznych zdrojov a mal by vám pomôcť vyhnúť sa „falošným úsporám“.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS