Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Lepenie tapiet

Najmite si skúseného odborníka na lepenie tapiet z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Lepenie tapiet

Potrebujete službu z oblasti lepenie tapiet? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, nákup a lepenie tapiet na mieru. Cena vliesových dekoratívnych tapiet na stenu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, lepidlo, konzultácia, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18828 odborníkov v danej kategórií.
Pozrite tiežLepenie tapiet cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Lepenie tapiet

Vďaka novým technikám nie je lepenie tapiet tak fyzicky ani časovo náročné, ako bolo kedysi. S tapetou „paste the wall“ je tapetovanie hračka a v porovnaní s tradičnými metódami zavesenia tapiet ušetríte až 30 % času. 

Skôr ako začnete

Pred zavesením tapety budete možno musieť urobiť niekoľko úloh. Uistite sa, či sú steny úplne pripravené na tapetovanie. Naštudujte si, ako najlepšie postupovať, a vyhnite sa tak nepríjemným prekvapeniam pri práci. Položte si niekoľko otázok. Odstránili ste nejaké existujúce tapety? Sú vaše steny čerstvo omietnuté? Zatreli ste pukliny tmelom na stenu? Ak nie, skontrolujte stav stien a pripravte ich tak, aby pri lepení nenastali žiadne nepredvídateľné komplikácie, aby vám na nich nič nezavadzalo, nič sa neodlupovalo ani neodliepalo. Steny by mali byť hladké, suché a zbavené všetkých nečistôt. Ak sa chcete zbaviť aj tých najmenších nerovností, použite podšívkový papier. 

Nájdite si niekde na webe kalkulačku na výpočet a zabezpečte si presne toľko tapiet, koľko potrebujete. Ani viac, ani menej. Zoberte si niečo do rezervy, ale zbytočne to nepreháňajte. Pri meraní stien a počítaní spotreby nezabudnite vynechať okná a dvere v miestnosti. Všeobecne sa odporúča vziať 10 % navyše. Pri použití papiera s veľkým opakujúcim sa vzorom tiež pripočítajte niečo navyše – opakovanie vzoru je zvyčajne uvedené na štítku kotúča alebo na informácii o produkte. S predajcom tapiet sa dá väčšinou dohodnúť, že nepoužité kotúče je možné vrátiť (pozrite obchodné podmienky).

Pri samotnej kúpe tapety dajte pozor na to, aby všetky kotúče mali rovnaké číslo šarže a na štítku vytlačené rovnaké číslo, pretože farby a v niektorých prípadoch aj povrchová úprava sa môžu v rôznych šaržiach líšiť. 

Naplánovali ste si, ako zavesíte tapetu? Odporúča sa inštalovať ju zvisle, pokiaľ vzor nevyžaduje vodorovné zavesenie. Ak ju budete lepiť na podšívkový papier, jej zavesenie vykonajte v opačnom smere ako papier na podšívku, aby sa spoje nestretávali na rovnakom mieste a nevytvárali drážky. Máte na stenách niečo prichytené alebo pripevnené? Ak áno, pred aplikáciou papiera alebo samotnej tapety to dajte dole, vyberte skrutky a rozperky nechajte na mieste. Pozíciu každej z nich označte (napríklad zasunutím zápalky). Zápalky nechajte mierne vysunuté, aby ste neskôr rozperky našli a mohli ich neskôr znova použiť.

Ako zavesiť tapetu

Dbajte hlavne na bezpečnosť. Uchovávajte lepidlá, chemikálie a nožnice mimo dosahu detí. Počas nanášania a sušenia lepidiel na tapety vždy zabezpečte dobré vetranie Ak vešiate tapetu okolo schodiska, požiadajte niekoho, aby vám pomohol, pretože budete pracovať vo výške. 

Krok 1: Steny musia byť čisté, suché, rovné a hladké. Ak tapetujete na omietku, sadrokartón alebo drevo, naneste deň vopred univerzálny základný náter, aby tapeta na stenu dobre priľnula. Ak sú vaše steny pokryté lesklou alebo hladkou farbou, prebrúste ich a potom použite univerzálny základný náter. Ak sú namiesto toho pokryté matnou farbou, umyte ich čistiacim prostriedkom, ktorý obsahuje sódu bikarbónu, a steny nechajte 24 hodín vyschnúť. 

Krok 2: Teraz je čas pripraviť si pastu (lepidlo), ak nepoužívate už hotové namiešané. 

Krok 3: Vodováhou vyznačte zvislú čiaru 50 cm od rohu steny (ak má kotúč šírku 53 cm), čím sa zabezpečí, že začnete tapetovať od dokonale rovnej značky na zavesenie a zvyšné 3 cm vám umožnia vyhnúť sa nedokonalým rohovým spojom (ak nie je roh rovný), na ktoré sa môžete zamerať, keď dokončíte tapetovanie celej steny.

Krok 4: Pomocou štetca alebo valčeka začnite nanášať lepidlo na stenu v tenkej rovnomernej vrstve od zvislej čiary, ktorú ste práve vyznačili. Začnite zhora a po šírke valca postupujte smerom dole. Pomocou rebríka sa dostanete na strop. 

Krok 5: Položte tapetový kotúč na podlahu, zarovnajte ho so zvislou čiarou a začnite ho odvíjať až po hornú časť steny. Ponechajte 2 – 3 cm na strop.

Krok 6: Tapetu opatrne priblížte k stene a znova skontrolujte zarovnanie pruhu proti zvislej značke. Ak ste s umiestnením spokojní, pomocou hladidla na tapety ju vyrovnajte od stredu k okrajom, aby ste vyhladili všetky vzduchové bubliny a nerovnosti. Tapetu „paste the wall“ je možné ľahko premiestniť. Ak nie je pás umiestnený presne, ako chcete, pomaly ho snímte a premiestnite.

Krok 7: Nadbytočný papier na vrchnej a spodnej časti odrežte pomocou odlamovacieho noža a pravítka, spoje vyrovnajte pomocou valčeka a potom to opakujte po celej stene, pričom zakaždým skontrolujte, či sú spoje zarovnané. 

Krok 8: Ak chcete aplikovať tapetu okolo vypínača alebo zásuvky, zakryte ich pásom tapety a okolo nich vyrežte otvor odlamovacím nožíkom. 

 Krok 9: Ak chcete tapetovať okolo dverí a okien, prekryte zárubne a časti dverí pásom tapety, označte uhol a pomocou nožníc odstrihnite prebytočný papier. Nezabudnite, že na okne alebo dverách musíte nechať pár centimetrov navyše. Vystrihnite tapetu v uhle 45 ° k značke vľavo. Vyhlaďte hladidlom na tapety a odlamovacím nožíkom odrežte prebytočný papier. 

Krok 10: V ideálnom prípade by ste mali radiátory pred tapetovaním zvesiť, ale ak to nie je možné, môžete tapetovať za nimi. Zmerajte rozmer od stropu alebo okraja okna k upevneniu radiátora, pričom pridajte 2 až 3 cm pre zárezy okolo okenných rámov/stropu. Ak má tapeta vzory, pridajte dĺžku potrebnú na ich zarovnanie so susedným pásom. 

Krok 11: Pomocou nožníc, pravítka a odlamovacieho nožíka nastrihajte potrebnú dĺžku tapety a zaveste ju na stenu. Vyrovnajte ju okolo upevnení radiátora. 

Krok 12: Ak chcete tapetovať okolo rúrok, naneste lepidlo na stenu, potom zmerajte a odstrihnite kúsok tapety, ktorý budete potrebovať. Tapetu umiestnite za potrubie a vyhlaďte ju.

Vaša vybratá, zvolená a vysnívaná tapeta na stenu je teraz perfektne nalepená a vy si môžete vychutnať a užiť svoj nový dizajn a vzor na stene. A cítiť sa pri tom skvele a spokojne. Tak, ako ste plánovali.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS