Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Liate podlahy

Najmite si skúseného odborníka na liate podlahy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Liate podlahy

Potrebujete službu z oblasti liate podlahy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh, konzultáciu, nanášanie liatej podlahy. Cena liatej dlažby sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náradie, náklady na dopravu, dodatočné úpravy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18705 podlahárov danej kategórií.
Pozrite tiežLiate podlahy cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Objevte výhody a nevýhody liatej podlahy

Výhoda liatých podláh

Nedávno ste sa presťahovali a váš nový domov si vyžaduje nové podlahy? Alebo hľadáte náhradu svojej súčasnej podlahy? Liata podlaha môže byť, okrem praktických riešení, solídnou a štýlovou voľbou. Liatu podlahu je možné napríklad nainštalovať priamo na existujúcu dlažbovú podlahu.

Výberom liatej podlahy získate podlahu, ktorá je mimoriadne vhodná na podlahové vykurovanie, ale ktorá vyzerá aj esteticky. Liate podlahy sú bezproblémové, vďaka čomu miestnosti vyzerajú priestrannejšie a priehľadnejšie. Okrem toho si môžete vybrať zo širokej škály dizajnových možností, pretože liate podlahy sa dodávajú v mnohých rôznych druhoch a v mnohých rôznych farbách.

Ak hľadáte podlahu, ktorá vyžaduje len veľmi malú údržbu, je veľmi vhodná liata podlaha. Praktickými výhodami liatej podlahy sú légie. Liate podlahy sa ľahko udržiavajú čisté, vyžadujú len minimálnu údržbu a sú veľmi pevné. Priemerná liata podlaha vydrží až 30 rokov. Je to teda veľmi odolná možnosť. Schopnosť inštalovať podlahu na existujúcu základňu je ďalšou výhodou, ktorá odstraňuje potrebu akýchkoľvek búracích alebo demontážnych prác pred inštaláciou. Liata podlaha je ďalej vhodná do každej miestnosti. Okrem toho, že liata podlaha je nenáročná na údržbu a vyzerá úžasne, materiál vysoko tlmí zvuk, čo znamená, že podlaha znižuje hladinu hluku.

Nevýhody liatej podlahy

Liata podlaha môže mať za určitých okolností aj nevýhody v porovnaní s podlahami z iných materiálov, ale týmto nevýhodám sa dá ľahko zabrániť. Jednou z nevýhod liatej podlahy je, že v novostavbách môžu na podlahe vzniknúť trhliny. V 95% prípadov sa to stane, pretože liata podlaha je pripevnená k základom. Trhlina sa formuje v základoch a keď sa roztiahne a liata podlaha nemôže prekonať trhlinu, trhlina efektívne pokračuje cez liatu podlahu a potenciálne sa ešte viac roztrhne. Tomu sa dá zabrániť nanesením ďalšej vrstvy, aby sa zabránilo tvorbe trhlín. Či je to potrebné posúdiť pre každú jednotlivú situáciu osobitne. Je však potrebné poznamenať, že nová liata podlaha dokážeeliminovať statické premostenie trhlín viac ako 2,5 mm. Tvorba trhlín teda nemusí brániť vašej voľbe pre liatu podlahu.

Ďalšou nevýhodou liatej podlahy je, že, ako sa uvádza, hoci je veľmi pevná, nie je úplne odolná proti poškriabaniu. To sa však dá ľahko vyriešiť použitím podložiek alebo kobercov pod nábytkom. Nakoniec sa môže na vašej liatej podlahe vyskytnúť sfarbenie, čomu sa však zabráni nanesením ďalšej vrstvy dokončovacieho laku, ktorý zabráni zafarbeniu, alebo výberom liatej podlahy, ktorá nezmení farbu. Vyššie uvedená liata podlaha je jednou z liatych podláh bez zmeny farby.
V nepravdepodobnom prípade, že by sa liatá podlaha poškodila ju budú môcť špecializované firmy opraviť 

Rozdiely medzi liatymi podlahami a betónovými podlahami

Stále pochybujete o tom, či zvoliť liatu alebo betónovú podlahu (napr. Betón, betónový betón, domáci betón, živý betón, tzv. Dizajnový betón alebo betónový vzhľad)? Radi vám vysvetlíme rozdiely, aby ste mohli urobiť dobre informovaný výber.

Udržateľnosť

Nová podlaha je celkom veľká investícia. Takže je dobré, ak vaša podlaha nepotrebuje výmenu už po niekoľkých rokoch. Liate podlahy sú udržateľnejšie pretože sú viazané na cement. Dôvodom je to, že liate podlahy majú vlastnosti premosťovania trhlín až do 2,5 milimetra. Cementom liate podlahy sú zložené z vody a cementu, a preto sa môžu zmenšovať. Výsledkom je, že betónové podlahy spojené cementom predstavujú vyššie riziko vzniku trhlín. Na druhej strane liate podlahy vydržia až 30 rokov! Cementové liate podlahy sú tiež menej odolné proti poškriabaniu ako PU liate podlahy. Vďaka tomu časom prejavia ďalšie známky používania. Podlahy, ktoré sú úplne odolné proti poškriabaniu, v skutočnosti neexistujú, takže v prípade liatych podláh na odlievanie PU je tiež dôležité prijať preventívne opatrenia, aby sa zabránilo poškriabaniu (napr. Pod nábytok si dajte koberce). PU liate podlahy sú veľmi silné. To vyplýva zo skutočnosti, že liate podlahy EPI PU boli vyvinuté na základe priemyselných podláh. Vďaka tomu liate podlahy EPI PU kombinujú únosnosť priemyselnej podlahy so štýlovosťou dizajnovej podlahy.

Pohodlie a dizajn

Ako liate podlahy PU, tak aj liate podlahy spojené cementom majú celkom elegantný a moderný vzhľad. Oba materiály preto pôsobia pekným priemyselným dojmom, avšak liate podlahy ponúkajú oveľa viac dizajnových možností. Na rozdiel od cementových podláh vám liate podlahy EPI Superbase ponúkajú široký výber farieb a typov, z ktorých si môžete vybrať, aby vaša podlaha dokonale vyhovovala vášmu vkusu. Liate podlahy sú tiež dobrou voľbou s ohľadom na pohodlie. Aj keď je možné podlahy spojené cementom aj liate podlahy PU kombinovať s podlahovým vykurovaním, môže byť podlaha viazaná na cement stále dosť chladná. PU liate podlahy neprijímajú priamo okolité teplo a preto podlaha nie je chladná ani v zime a dokonca ani na vaše bosé nohy!

Údržba

Obe podlahy sa ľahko udržiavajú, ale betónová podlaha na cementovej báze uvoľňuje prach, a preto je potrebné ich častejšie čistiť. Ako už bolo spomenuté, podlahy spojené cementom sú menej odolné proti poškriabaniu ako liate podlahy PU. Pretože sa môžu na PU liatej podlahe tiež vytvárať škrabance, je dôležité to vziať do úvahy pri čistení a údržbe vašej podlahy. Pri vysávaní používajte mäkkú kefu a nepoužívajte drsné čistiace prostriedky. Tiež sa odporúča umiestniť pred dvere absorpčnú rohožku, aby ste zabránili poškriabaniu pieskom a sutinami na podlahe. Potrebujete tipy na údržbu svojej lejacej podlahy? Prečítajte si viac tu! 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS