Montáž TV na stenu

Najmite si skúseného odborníka na montáž tv na stenu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
17162 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať montáž televízora na stenu cez Wilio?

Umiestnenie televízora na stenu je dizajnové a z hľadiska úspory miesta praktické. Jeho inštalácia je však náročnejšia, preto montáž nechajte na Wilio profesionálov so správnymi nástrojmi a know-how. Pri kúpe televízora Vám môže maloobchodný predajca ponúknuť aj inštalačné služby, ale môžete ušetriť peniaze a získať lepšie služby, ak si najmete inštalatéra televízora na Wilio vo vašom okolí. Porovnajte si hodnotenia a recenzie spokojných zákazníkov a vyberte si technika, ktorý namontuje váš televízor bez poškodenia steny a televízora. Zadajte úlohu na Wilio zdarma a oznámte, aké služby montáže na stenu potrebujete. Dostanete ponuky od miestnych montážnikov, a ak chcete mať skvetý zážitok z filmov a hudobných relácií, pomôžu Vám aj so zapojením domáceho kina.

Prečo by som mal pripevňovať televízor na stenu?

Existuje mnoho dôvodov, prečo zavesiť televízor na stenu. Je to najmä úspora miesta, je menej pravdepodobné jeho poškodenie a je to aj bezpečnejšie pre deti. Televízna obrazovka na stene zároveň vylepší dizajn Vašej miestnosti, a poskytne komfortnejšie sledovanie a lepšie zážitky.

Akú veľkosť televízorov (s akou uhlopriečkou) je možné namontovať na stenu?

Vyberte si TV vhodnú veľkosťou pre Vašu miestnosť. Pri voľbe vhodnej uhlopriečky musíte zvážiť niekoľko podstatných faktorov. Ak totiž zvolíte príliš malú, môže narušiť Váš komfort pri jej sledovaní. Ak je naopak príliš veľká, môže prevziať nadvládu nad Vašou obývačkou. Pri výbere TV by sme mali myslieť na vhodnú pozorovaciu vzdialenosť, ktorá sa odvíja od dĺžky uhlopriečky a rozlíšenia. Vo všeobecnosti platí – čím väčšia uhlopriečka, tým väčšia vzdialenosť obrazovky od pohovky bude potrebná (cca 1m vzdialenosti na 40cm uhlopriečky televíznej obrazovky). Veľkosť miestnosti zásadne ovplyvňuje veľkosť televízora. Čím vyššie rozlíšenie obrazovky, tým bližšie sa môžete posadiť. Je vhodné dosiahnuť optimálnu pozorovaciu vzdialenosť, v mieste, kde budete od svojej TV sedieť. Ak zavesíte televízor na stenu a skryjete vodiče do steny, dostanete užitočný a estetický priestor.

Môžete namontovať televízor na tehlovú stenu, prípadne nad krb?

Áno, televízor je možné primontovať na tehlovú alebo panelovú stenu. Váš montážnik v závislosti od toho zvolí správny spôsob prichytenia. Televízor neodporúčame namontovať na stenu nad krbom. Ak sa rozhodnete, beriete na seba možné riziko poškodenia televízora teplom a stratou platnosti záruky. Váš montážnik však skontroluje miesto montáže a prípadne odporučí to najlepšie.

Ako dlho trvá pripojenie televízora?

Inštalácia televízora na stenu, .t.z. zavesenie televízora na držiak – konzolu, a jeho pripojenia, trvajú približne 2 hodiny; zložitejšie inštalácie môžu trvať dlhšie. Ak máte záujem o rýchlu, odbornú montáž a ušetrenie peňazí, kontaktujte Wilio. Priemerne náklady na montáž televízora na stenu cez Wilio sa pohybujú od 20-50eur. Základná inštalácia televízora s plochou obrazovkou je lacnejšia, ďalšie služby ako montáž reproduktorov, inštalácia domáceho kina, ukrytie kabeláže, aby vizuálne nenarúšala interiér bude finančne nákladnejšia.

Služby

Čo robia technici pri montáži na stenu?

Profesionálni inštalatéri vedia, ako namontovať televízor na akýkoľvek povrch a zakryjú neestetické káble. Vďaka robustným nástenným konzolám, odborným skúsenostiam a správnemu náradiu vám televízor nainštalujú bezpečne, v správnej výške a bez znehodnotenia steny.

Montáž televízora

Dajte inštalatérovi vedieť, akú veľkosť uhlopriečky , typ a značku televízora máte, aby mohol vybrať správne držiaky, ktoré bezpečne unesú jeho hmotnosť a zanechajú elegantný a profesionálny povrch. Ak máte špeciálne požiadavky, skúsený inštalatér vie, ako namontovať televízor na stenu bez držiakov.

Televízne rozvody

Či už je váš televízor pripevnený priamo na stenu, existujú rôzne spôsoby ako schovať káble pri inštalácii televízora, domáceho kina alebo káblovej televízie, aby nepokazili dizajn miestnosti.

Pripojenie reproduktorov

K televízorom môžete pripojiť ďalšie reproduktory, reproduktorové lišty, zvukové panely a tak získať podmanivý priestorový zvuk, aby Vám poskytli optimálny zážitok z domáceho kina a z počúvania hudby. Televízne rozvody a vodiče vieme dizajnovo a esteticky schovať do stien.

Nastavenie TV

Ak mate nainštalovaný nový televízor, miestni technici môžu tiež zahrnúť službu nastavenia televízora. Pomôžu Vám s pripojením káblovej televízie, satelitnej stanice (Skylink) alebo internetovej televízie (UPC, Magio alebo Orange), s naladením analógových kanálov, a môžu kalibrovať televízor – nastavenie obrazu napr. jas, kontrast alebo teplotu farieb podľa štandardu, ktorý sa používa vo filmových štúdiách, aby ste z Vášho nového HD, 4K alebo Smart TV vyťažili maximum.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia