Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Montované domy Prešov

Hľadáte staviteľa na montované domy v lokalite Prešov? V tejto kategórii máme 20 354 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 597 profesionálov na Slovensku

71 450 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Montované domy Prešov

Hľadáte montované domy Prešov? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Cemjate, Delni. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Fintice, Kapušany, Medzany. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:montované garáže, garáže na kľúč, drevodomy, domy na kľúč. Zabezpečia pre vás návrh, vizualizáciu, cenovú ponuku, výrobu jednotlivých modulov, montáž a servis a použijú pri tom stavebné povelenia, inžinierske siete, použitie prémiových materiálov, vŕtačku, náradie, skrutky. Vyberte si najlepšiu ponuku pre montované domy Prešov z našich stavbárov.

29 597 profesionálov na Slovensku

71 450 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Montované domy

zburanie strechy a nadstavba domu z montovaných dielov realizacia samostatnej bytovej jednotky z vlastným vonkajšim schodiskom na starsom rodinnom...Zobraziť viac

zburanie strechy a nadstavba domu z montovaných dielov realizacia samostatnej bytovej jednotky z vlastným vonkajšim schodiskom na starsom rodinnom dome pôdorisu 10*10

Ľubomír K.
Pezinok
Novostavba

Zháňame niekoho, kto nám urobí omietky v novostavbe (múry z ytongu) - 4-izbový bungalov. Precíznosť a kvalita práce je...Zobraziť viac

Zháňame niekoho, kto nám urobí omietky v novostavbe (múry z ytongu) - 4-izbový bungalov. Precíznosť a kvalita práce je nevyhnutná. Vopred ďakujeme za cenové ponuky (práca + materiál).

Lucia H.
Čaňa
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo...Zobraziť viac

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové...Zobraziť viac

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

Po obhliadke pozemku poprosím o približnú cenovú kalkuláciu stavby domu do štádia hrubá stavba, holodom a na kľúč...pozemok sa nachádza...Zobraziť viac

Po obhliadke pozemku poprosím o približnú cenovú kalkuláciu stavby domu do štádia hrubá stavba, holodom a na kľúč...pozemok sa nachádza pri Podbrezovej- Horná Lehota

Robert G.
Banská Bystrica
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Dobrý deň, hľadáme firmu na výstavbu garáže - miesto realizácie Dunajská Lúžna. Projekt pošlem na vyžiadanie Ďakujem pekne Fencíková

Gabriela V.
Dunajská Lužná
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Prečo sú montované domy finančne výhodnejšie a kvalitnejšie ako domy postavené na mieste?

 • menej odpadu. Pri stavbe klasických domov vzniká veľa odpadu vo forme prebytočných materiálov. Ak sa pri montovaných domoch do nich zabudujú všetky dôležité komponenty už vo fabrike pri ich výrobe, je možné významne vylepšiť systém a znížiť množstvo odpadu.
 • menej práce a času. Počas tradičného budovania vystupuje osobitne niekoľko skupín subdodávateľov (inštalatéri, elektrikári, maliari a stavitelia), ktorí vykonávajú určenú prácu. Táto práca je často oneskorená alebo sťažená prácou iných subdodávateľov. Keď sú moduly alebo panely postavené vo výrobnom závode, je možné riadiť prácu efektívnejšie, aby sa vykonávala rýchlo. Nákup modulárneho montovaného domu je tiež v podstate „jedným kontaktným miestom“. Aj keď nie sú všetky povrchové úpravy lacné, môžete sa ešte dohodnúť, pretože modulárny domáci výrobca nakupuje produkt vo veľkom a úspory prenesie na kupujúceho. Šetríte tiež stres a čas potrebný na starostlivé vybratie vlastných spotrebičov a príslušenstva. Majitelia modulárnych domov tvrdia, že môžete očakávať úsporu približne 10 až 20 % z celkových nákladov na stavbu modulárneho domu v porovnaní s výstavbou domu postaveného na kľúč. Očakáva sa, že tieto úspory nákladov budú pre panelový dom nižšie, pretože výstavba trvá dlhšie a stále je potrebné najať si dodávateľa, ktorý dokončí stavbu po dokončení na mieste.
 • kvalita. Modulárne a panelové domy sa často považujú za bezpečnejšie a lepšie stavané ako tradičné stavby. „Zdá sa, že kombinácia modulov s modulmi poskytovala v podstate silný systém, ktorý fungoval oveľa lepšie než bežné bytové rámovanie.“ Montované domy sú veľmi kvalitné nielen vďaka spojom medzi modulmi. 
 • proces kontroly. Montované domy sú opätovne kontrolované v každom kroku výrobného procesu, čo zaručuje, že všetky materiály sú vyrobené podľa určitých štandardov. Väčšina bežných domov postavených na mieste podstúpi iba jednu kontrolu, čo znamená, že sa môžu vyskytnúť nejaké problémy, ktoré vám môžu uniknúť a časom spôsobovať problémy. 
 • pevnosť. Sú konštruované tak, aby vydržali prepravu. Keďže montované domy musia byť odoslané na stavenisko, musia byť schopné vydržať proces prepravy, čo znamená, že je možné pridať ďalšiu štrukturálnu podporu, ktorá sa nepridáva počas tradičnej výstavby na mieste.
 • postavené v bezpečnom prostredí. Modulárne a panelové domy sú postavené v továrni, ktorá je chránená pred environmentálnymi záťažami. Materiály nebudú ovplyvnené extrémnymi poveternostnými podmienkami, ktoré môžu poškodiť integritu domu ešte predtým, ako je postavený.
 • energetická účinnosť. Montované domy môžu byť „ekologickejšie“ ako klasické domy. Všetko je vyrobené vo fabrike, kde je menej odpadu vo forme stavebných materiálov. Spoločnosti s väčšou pravdepodobnosťou opätovne využijú odpad. Odpad, ktorý vzniká v továrňach, sa často recykluje a znovu používa. Napríklad mnoho výrobcov prefabrikovanej guľatiny drví nepoužité guľatiny a drevo na drevnú štiepku alebo buničinu, ktorá sa predáva alebo znovu používa.

Domy postavené v továrni môžu mať tesnejšie spoje ako tradičné domy, čo znamená, že medzi miestnosťami alebo vonkajším prostredím uniká menej vzduchu. Tesné spoje pomáhajú zadržiavať teplo alebo klímu, ktorú udržiavate v obydlí. Keď sú spoje medzi miestnosťami tesnejšie, môžete svoj domov ľahko rozdeliť na zóny otvorením alebo zatvorením vetracích otvorov, čím v konečnom dôsledku spotrebujete menej energie na vykurovanie a chladenie oblastí, ktoré najviac využívate. 

Mnoho modulárnych domov obsahuje energeticky účinné a udržateľné materiály, ako sú energeticky najúčinnejšie spotrebiče, korkové alebo bambusové podlahy. Možno dokonca nájdete výrobcov, ktorí ponúkajú vylepšenia v podobe solárnych panelov alebo energeticky úsporných ohrievačov vody.

Túžiť po montovanom dome je jedna vec, ale porozumieť podrobnostiam a prepracovať sa až k stavbe môže byť trošku náročnejšie. Dobrou správou je, že tento proces sa až tak veľmi nelíši od procesu stavby tradičného domu, ale je oveľa rýchlejší.

Aj keď je montovaná stavba všeobecne akceptovaná ako kvalitná forma stavby domu, kúpa nesprávneho pozemku môže zvýšiť celkové náklady, dokonca úplne zmeniť vaše plány. Pred kúpou zvážte: 

1. Obmedzenia budovania v meste alebo susedstve.

Vždy skontrolujte nariadenia o budovaní vo vašom potenciálnom bydlisku a okolí, aby ste sa uistili, že dostanete oprávnenie postaviť si montovaný dom – presnejšie typ montovaného domu, ktorý chcete postaviť. Napríklad niektoré štvrte vyžadujú, aby vlastníci pozemkov používali konkrétne stavebné firmy alebo stavali domy podľa konkrétnej radovej zástavby. Niektoré domy sa do takejto zástavby jednoducho esteticky nehodia.

2. Ľahký prístup.

Pamätajte, že vaše moduly, panely alebo súprava musia byť dodané domov prostredníctvom nadrozmerného nákladného vozidla. Ak staviate modulárny dom, na jeho položenie na základňu sa používa žeriav. Ak sú jediným spôsobom, ako sa dostať na pozemok vášho domu, úzke, eróziou poznačené cesty, alebo ak je vaše stavenisko schované v lese, môžu vás čakať nepríjemné situácie, pokiaľ ide o náklady na prípravu staveniska. Ak nájdete pekný pozemok, ktorý je ľahko prístupný po ceste, z dlhodobého hľadiska budete môcť ušetriť peniaze.

3. Vzorky pôdy.

Pred kúpou pozemku sa obráťte na jeho súčasného vlastníka s otázkou, či môžete zaplatiť za prieskumné vrty alebo prieskum pôdy. Typ pôdy, na ktorej bude váš dom postavený, môže významne ovplyvniť náklady na položenie správneho základu. Napríklad dom postavený na ílovitej pôde alebo, naopak, na tvrdom skalnatom podloží môže poriadne zvýšiť vaše základné výdavky. Ílovitá pôda má stále tendenciu pracovať. Tento neustály pohyb môže viesť k nepravidelnostiam v „usadzovaní“ domu, jeho otváraniu až praskaniu a posúvaniu sadrokartónu, okien a dverí a problémom s pripojením na verejné siete. Dom postavený na hline by mal mať pred položením základov zhutnenú pôdu. V niektorých prípadoch môže byť potrebné podoprieť nosníky namontované pod domom, aby nedošlo k poškodeniu pri posune pôdy. 

Na druhej strane, ak je pôda zložená z príliš veľkého množstva hornín, môže byť vŕtanie a kopanie pivnice alebo len základov príliš drahé. Neexistuje správny alebo nesprávny typ pôdy, na ktorej by sa dalo stavať, ale pred kúpou pozemku by ste mali vedieť, s čím pracujete, aby ste si mohli ujasniť náklady na správnu prípravu staveniska.

4. Verejné služby.

Za predpokladu, že chcete používať verejné služby, ako je voda, plyn a elektrina, je dôležité skontrolovať vo svojom meste alebo kraji, kde sú najbližšie prepojenia k požadovanému stavenisku. Za pripojenie k týmto službám budete musieť zaplatiť. Ak žijete mimo mestskej časti, možno budete musieť zaplatiť za vyhotovenie studne alebo septiku. Je dôležité vedieť, čo musíte urobiť (a koľko budete musieť zaplatiť), aby bol váš dom plne funkčný.

Financovanie a výber vášho domu

Proces získavania financovania a výber vášho domu idú ruka v ruke. Je to zložité, pretože skôr ako si vyberiete výrobcu alebo pozemok, potrebujete vedieť, koľko si toho môžete dovoliť. Skutočné financovanie montovaného domu je našťastie veľmi podobné financovaniu domov postavených na mieru. Pamätajte, že keď komunikujete s bankami o tom, že si vezmete hypotéku, musíte zohľadniť všetky náklady – na pozemok, dom a ďalšie náklady na práce, ktoré sa zaviažete vykonať pri príprave pozemku a dokončení stavby. 

To, že sa montovaný dom dá postaviť za pár dní alebo týždňov, ešte neznamená, že je to krátky a jednoduchý proces. Majitelia modulárnych domov tvrdia, že takýto dom sa dá postaviť približne za štyri mesiace, od plánovania až po nasťahovanie. To znamená, že väčšina výrobcov modulárnych a panelových domov funguje tak, aby bola možnosť bývania poskytnutá minimálne za osem až dvanásť týždňov, takže je rozumné odhadnúť, že prejsť celým procesom od začiatku do konca môže trvať štyri až šesť mesiacov.

Podľa prieskumu výstavby trvá stavba priemerného rodinného domu od povolenia po jeho dokončenie sedem až osem mesiacov, čo znamená, že výber montovaného domu vám môže v závislosti od špecifík vašej stavby ušetriť dva až štyri mesiace času. Montovaná stavba domu má tri všeobecné fázy:

 1. Plánovanie.

Fáza plánovania je v skutočnosti najmenej predvídateľnou fázou z hľadiska dĺžky. Je to preto, lebo v závislosti od toho, kde žijete a kde plánujete stavať a aký je realitný trh, môže trvať nejaký čas, kým nájdete dokonalý pozemok, zabezpečíte stavebné povolenie, dokončíte výber domu a prípadne i jeho vybavenia, nájdete si výrobcu a stavebnú firmu, a uzatvoríte pôžičku na bývanie (ak je nutná). Na dokončenie tejto fázy musíte počkať minimálne jeden mesiac. Pamätajte tiež na to, že veľa výrobcov montovaných stavieb môže niektoré z týchto prác vybaviť za vás – najmä proces zabezpečenia stavebných povolení. 

2. Výroba a príprava staveniska.

Výroba a príprava miesta sú časovo dosť predvídateľné, môžu sa však líšiť v závislosti od výrobcu, ktorého si vyberiete, a jeho konkrétneho časového harmonogramu výroby. Napríklad majitelia modulárnych domov tvrdia, že na stavbu a prípravu treba šesť týždňov, ale mnohí výrobcovia modulárnych domov navrhujú dlhší časový rámec – často osem až dvanásť týždňov. Nezabudnite, že túto strednú fázu ovplyvňuje aj harmonogram vášho dodávateľa stavebných prác. Ak nemôže dokončiť prípravné práce na pozemku pre zlé počasie alebo problémy s plánovaním u subdodávateľov, váš plán na bývanie môže byť posunutý, aj keď je váš montovaný dom pripravený na vybudovanie.

3. Konštrukcia.

To, že váš dom dorazí na pozemok, ešte neznamená, že ste v cieli. Modulárny dom je možné dodať a poskladať za pár dní, ale po dodaní ešte stále treba istý čas na to, kým ho „zapnete“. Musí byť napríklad chránený proti poveternostným vplyvom, aby sa zabránilo úniku vody medzi modulmi, musia byť pripojené inžinierske siete (vnútri aj vonku), pripevnené vnútorné steny a dokončené kontroly. Ak staviate panelový alebo predbežne rezaný dom, je potrebné urobiť ešte viac, aby bol pripravený na nasťahovanie sa. Je potrebné namontovať všetky interiérové zariadenia a dokončiť povrchovú úpravu. Na túto fázu budete potrebovať minimálne šesť týždňov. 

Klady a zápory montovaných domov

Stavba domu každého druhu má klady aj zápory, ale panelová výstavba domov je vynikajúcim spôsobom, ako kontrolovať náklady a zároveň rýchlo postupovať. Klady a zápory sa líšia v závislosti od vašej konkrétnej situácie, rozpočtu, preferencií a časovej osi. 

Výhody

 • Menej nákladné ako tradičné domáce zostavy. Náklady na montované domy sú zvyčajne nižšie ako na klasické murované domy v priemere o 10 až 20 %.
 • Rýchlejšia výstavba. Postavenie tradičného domu trvá spravidla o jeden až štyri mesiace dlhšie ako stavba panelového domu.
 • Flexibilná veľkosť a estetika. Existuje veľa možností, pokiaľ ide o dizajn, rozloženie a veľkosť. Modulové systémy ponúkajú možnosti „jednorazového nákupu“. Modulárne domáce balíčky sú často „all inclusive“.
 • Energeticky úsporné. Spôsob, akým sú montované domy postavené, použité materiály a vzduchotesná konštrukcia vytvárajú kombináciu energeticky efektívneho priestoru, ktorý môže znížiť priebežné účty za energie.

Niektoré obmedzenia 

Ak pracujete s výrobcom montovaných domov, môže byť výber príslušenstva a vnútorného vybavenia obmedzený. Stavba môže byť nákladnejšia ako nákup už hotového, existujúceho domu. Je možné nájsť postavený dom vhodný presne pre vás, ktorý je lacnejší ako montovaný dom. Proces výberu a stavby môže byť časovo náročnejší ako kúpa existujúceho domu. Môže sa vám podariť nájsť a presťahovať sa do existujúceho domu za pár mesiacov, alebo dokonca týždňov.

Záver 

Panelová bytová výstavba je rýchly a nákladovo efektívny spôsob, ako postaviť dom v kratšom a úspornejšom režime v porovnaní s výstavbou tradičného domu. Najdôležitejšou vecou je urobiť si prieskum, dôkladne sa porozprávať s každým výrobcom, nad ktorým uvažujete, a prevziať zodpovednosť za stavbu vášho domu. Ak sa vám podarí vybaviť si všetky náležitosť a ísť si za svojím vysnívaným bývaním, montovaný dom môže byť pokojne pre vás tou správnou voľbou.