Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Montované garáže

Najmite si skúseného odborníka na montované garáže z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Montované garáže

Potrebujete službu z oblasti montované garáže? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh, vizualizáciu, výrobu jednotlivých modulov, montáž a servis častí. Cena modulárnych garáží sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, stavebné povolenie, napojenie na siete, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17773 odborníkov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Montované garáže

Asi poznáte slová ako „modulárny“, „prenosný“ alebo „panelový“ používané pri opise garáží. Pojmy „modulárny“ a „prenosný“ sú používané z dôvodu opisu typov montovaných garáží.

Ak sa montovaná garáž označuje ako „modulárna“, často to znamená, že je väčšia a na miesto dorazí v podobe niekoľkých montovaných „modulov“, ktoré si vyžadujú finálnu montáž po dodaní. Môže to byť jedno poschodie, podkrovie, dvojgaráž alebo niečo väčšie.

„Prenosné“ garáže sú zvyčajne úplne zmontované. Pri dodaní sa jednoducho umiestnia na požadované miesto. Ak je to potrebné, dajú sa neskôr naložiť a presunúť na iné miesto.

„Modulárne“ garáže aj „prenosné“ garáže sa zvyčajne umiestňujú na pripravený základ, napríklad na zhutnenom štrku. Ak počas hľadania tej správnej  garáže narazíte na pojmy „prenosný“, „modulárny“ alebo „panelový“, môžete si byť istí, že všetky tri pre vás predstavujú zaujímavé možnosti, ako získať dobrú a kvalitnú garáž.

V tomto blogovom príspevku objasníme všetky nejasnosti okolo otázky „čo je to montovaná garáž“ a zároveň vám ponúkame  5 možností montovaných garáží pre porovnanie.

Čo je to montovaná garáž?

Montovaná garáž bola pred prepravou na miesto úplne alebo čiastočne zmontovaná u výrobcu. V závislosti na svojej veľkosti je garáž postavená a prepravovaná po častiach, čo umožňuje jej rýchle a ľahké umiestnenie na mieste. Stručne povedané, montované garáže sú vopred postavené, prenosné konštrukcie, ktoré umožňujú časovo efektívne a jednoduché dodanie na miesto.

Aké sú výhody montovanej garáže?

V posledných rokoch sa montované garáže stali jedným z najobľúbenejších riešení garáží pre tisíce ľudí po celom Slovensku. Modulárne garáže sú výhodné pre tých ľudí, ktorých domy nedisponujú garážou alebo pridaným úložným priestorom. Tu sú niektoré z výhod, ktoré vedú majiteľov domov k tomu, aby si montovanú garáž zabezpečili a nechali doviesť domov.

Cenová dostupnosť

Montované garáže vám ušetria veľa peňazí, najmä ak sa rozhodnete pre montovanú garážovú súpravu. Modulárne garáže vyžadujú menej peňazí, v porovnaní s nákladmi potrebnými  na výstavbu tradičnej garáže.

Prispôsobenie

Tieto garáže sú k dispozícii v mnohých rôznych štýloch a materiáloch. Máte možnosť výberu. Svoju garáž  môžete mať jednoduchú alebo prepracovanú. (poznámka: čím viac prispôsobení, tým viac sa zvýšia vaše konečné náklady).

Časová efektívnosť

Namiesto toho, aby ste čakali mesiace na vybudovanie svojej garáže, vám môže montovaná garáž doraziť k domu v priebehu niekoľkých dní.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Montované garáže sú ekologickejšou voľbou, pretože pri ich výrobe vzniká menšie množstvo odpadu – zvyšné  materiály z jednej garáže sa dajú použiť na ďalšie.

Teraz poďme preskúmať niektoré možnosti montovanej garáže, ktoré máte k dispozícii. Pamätajte, že trvanlivosť a kvalita sú kľúčové faktory, ktoré sú nevyhnutné pri hľadaní najlepšej montovanej garáže. 

Typy montovaných garáží

Plne postavená garáž pre jedno auto

Táto montovaná, vopred postavená garáž je klasikou. Montovaná garáž pre jedno auto je vytvorená tak, aby sa dnu zmestilo každé vozidla alebo nákladné vozidlo bežnej veľkosti. Má podlahu, ktorá je navrhnutá  pre vysoké zaťaženie. Silná podlaha prispôsobená  veľkým zaťaženiam poskytuje roky trvanlivosti a zároveň znižuje vaše celkové náklady na garáž – vyhnete sa drahým základom. Ak potrebujete mať o niečo viac miesta na uskladnenie, zvážte montovanú garáž pre jedno auto.

Dvojitá široká garáž dodávaná ako dva kusy

Montované garáže poskytujú veľa možností! Ak je jedna nedostatočne veľká alebo ak máte viac ako jedno vozidlo, je garáž s dvojnásobnou šírkou tou správnou voľbou. Tento typ prefabrikovanej garáže je vyrobený dostatočne veľký na to, aby pojal viac vozidiel. Je vyrobený z dvoch kusov, ktoré sa potom spoja na mieste. Okrem skladovania vozidla je tento dizajn montovanej garáže ideálny na použitie ako dielňa alebo organizovaný úložný priestor. Dvojité široké garáže majú tiež vysokoodolnú podlahu a lisované trámy.

Kovová montovaná garážová súprava
Tento variant montovanej garáže je DIY (z angl. urob si sám), čo znamená, že všetky diely sú vám doručené a potom si garáž sami skonštruujete. Kovové montované garáže je možné objednať aj kompletne vopred zmontované. Kovové montované garáže sa dajú ľahko postaviť, ak sa rozhodnete pre svojpomocnú montáž. Výzvou  môže byť ktorákoľvek fáza montáže. Tiež budete musieť zohľadniť pridaný čas potrebný na stavbu garáže. Tieto garáže sú jednou z najlacnejších možností a sú známe svojou odolnosťou voči ohňu. Poskytujú pevný a praktický priestor pre vaše vozidlo a skladovanie.

Stavebnica garáže z drevených trámov

Spočiatku by ste si drevené trámy s garážami asi nespájali. Nenechajte ale sa odradiť názvom. Trámy z dreva a garáže patria do rovnakej konštrukčnej rodiny. Tieto montované garáže sú tiež svojpomocne zhotoviteľné. Garáže z trámov svojím vzhľadom pripomínajú kôlňu. Stavbu podopierajú drevené stĺpy, ktoré sa musia ukotviť do základov. Najobľúbenejšou bránou pre tieto garáže je kovová, ale sú k dispozícii aj ďalšie možnosti. Podlahy je často betónová.

Montovaná garáž pre tri autá

Ak nestačia dve, vyskúšajte tri! Modulárne garáže sa dodávajú v mnohých veľkostiach. Montovaná garáž pre tri autá vám ponúka priestor pre vaše vozidlá, traktor, motocykel a ďalšie! Rovnako ako dvojitá široká garáž, montovaná garáž pre tri automobily by sa dodala v troch kusoch a spojila na mieste. Dodávajú sa  tiež s odolnou podlahou dostatočne silnou na to, aby uniesla vaše vozidlá, kosačku alebo motocykel. Montované garáže sa dodávajú v širokej škále veľkostí (na trhu sú dokonca aj garáže pre štyri automobily). 

Dve požiadavky na vašu montovanú garáž

Pri investovaní do novej vonkajšej skladovacej budovy - montovanej garáže, je potrebné, aby garáž spĺňala dve základné požiadavky.

1.Najprv budete hľadať odolnosť. Bude vaša garáž dostatočne pevná, aby boli vaše vozidlá a iné veci v bezpečí?

2.Chcete, aby bola vaša montovaná garáž kvalitne postavená. Vydrží moja modulárna garáž skúšku časom? 

Pri práci na návrhu je potrebné zvážiť niekoľko vecí: 

1 - Skladovanie vozidiel: Koľko vozidiel plánujete uložiť v garáži?

To sa na začiatku môže zdať jednoznačné - ak máte 2 autá, potom chcete 2 parkovacie miesta, že? Ďalšou vecou, ktorú je potrebné zvážiť, je iné vybavenie okrem vozidiel. To môže zahŕňať kosačky, vozíky, štvorkolky alebo iné záhradné potreby. Je však nesprávne, že veľa ľudí si kupuje garáže bez toho, aby premýšľali o tom, koľko vozidiel chcú v nej uložiť.

2 - Miestnosť pre koníčky: Koľko miesta chcete mať v garáži po zaparkovaní vozidla?

Veľa ľudí si predstaví garáž ako miesto s veľkým pracovným stolom, s dostatkom miesta na náradie v skrinkách alebo na stene. Ak je pracovný stôl potrebný a  chcete ho mať vo svojej garáži, musíte tento priestor zohľadniť počas procesu projektovania.

Čo sa stane, ak tento ďalší priestor neplánujete?

Predstavte si, že máte v pláne zaparkovať svoje auto v garáži, ale nepridáte priestor pre pracovný stôl. Zrazu zistíte, že sa vaše náradie sa nebezpečne blízko k vášmu autu a nemáte takmer žiadny priestor na prechod alebo skutočnú prácu!

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o optimalizácii montovanej garáže, prečítajte si náš článok o montovaných dvojgarážach pre autá s podkrovím.

3 - Úložný priestor: Potrebujete ďalší bočný alebo podkrovný priestor?

Je to podobné ako v prípade pracovného stola alebo náradia. Úložný priestor v podkroví garáže je skvelým spôsobom, ako využiť podkrovie vašej garáže alebo iné malé plochy.

4 - Rozmery: Koľko miesta teda potrebujete?

Pre priemerné automobily, minivany a SUV postupujte podľa týchto pokynov:

1 auto: šírka garáže 3,5 - 4 m
2 autá: šírka 8 - 10 m
3 autá: široké 10-12 m 

Ak máte v pláne zaparkovať pickup alebo väčšie vozidlo v garáži, mali by ste do každej časti pridať ďalšie 0,5 m.

Tieto merania umožnia štandardnému vozidlu dostatočný priestor na parkovanie, otvorenie dverí atď., ale neumožňujú umiestniť veľa doplnkov.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS