Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nádrž na dážďovú vodu Košice

Hľadáte poskytovateľa na nádrž na dážďovú vodu v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 22 592 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 985 profesionálov na Slovensku

73 690 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Nádrž na dážďovú vodu Košice

Hľadáte nádrž na dážďovú vodu Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Dargovských hrdinov, Ťahanovciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Rozhanovce, Medzev, Kysak. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:prenájom ťažkej techniky, pozáručný servis a drobné opravy. Zabezpečia pre vás dopravu, montáž a zapojenie nádrže a použijú pri tom izolačný materiál, skrutkovač, prípojky na odkvapový systém. Vyberte si najlepšiu ponuku pre nádrž na dážďovú vodu Košice z našich odborníkov.

29 985 profesionálov na Slovensku

73 690 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výhody zberu dažďovej vody

1. Ľahko sa udržuje

Využívanie systému na zachytávanie dažďovej vody poskytuje určité výhody. Po prvé, zber dažďovej vody nám umožňuje lepšie využívať energetické zdroje. Je to nevyhnutné, pretože pitná voda nie je ľahko obnoviteľná a pomáhame tak minimalizovať plytvanie. Systémy na zachytávanie dažďovej vody sú založené na jednoduchej technológii.

Celkové náklady na ich inštaláciu a prevádzku sú oveľa nižšie ako náklady na systémy na čistenie alebo prečerpávanie vody. Údržba vyžaduje málo času a energie. Výsledkom je zachytávanie vody, ktorá sa dá dobre využiť, niekedy dokonca aj bez čistenia.

2. Nezávislé zásobovanie vodou

Zber dažďovej vody poskytuje nezávislý zdroj vody tam, kde je čistá voda nákladná alebo ťažko dostupná. Zber dažďovej vody je dobrým zdrojom čistej vody a zvyšuje množstvo dostupnej pitnej vody.

V rozvinutých  krajinách sa dažďová voda zachytáva na použitie ako doplnkový zdroj vody a nie ako hlavný zdroj. Zbieranie dažďovej vody môže znížiť celkovú úroveň jej plytvania.

3. Znižovanie účtov za vodu

Voda zhromaždená v systéme na zachytávanie dažďovej vody sa okrem pitia dá použiť aj na niekoľko iných spôsobov. Pre mnoho rodín a malých firiem to znamená veľké zníženie účtov za energie.

V priemysle môže získavanie dažďovej vody poskytnúť potrebné množstvo vody na to, aby mnoho operácií prebehlo hladko bez toho, aby ste museli vyčerpať blízke zdroje vody.

Znižuje sa tiež riziko pôdnej erózie.

4. Vhodné na zavlažovanie

V skutočnosti sú požiadavky na budovanie novej infraštruktúry systému na zachytávanie dažďovej vody malé. Väčšina striech funguje ako funkčná spádová oblasť. To tiež znižuje vplyv na životné prostredie znížením používania strojov.

Dažďová voda neobsahuje veľa chemikálií nachádzajúcich sa v podzemných vodách, takže je vhodná na zavlažovanie a polievanie záhrad. Skladovanie veľkých nádrží zozbieranej vody je v skutočnosti skvelým nápadom pre oblasti, kde sú v letných mesiacoch bežné lesné požiare.

5. Znižuje dopyt po podzemnej vode

S pribúdajúcim počtom obyvateľov sa neustále zvyšuje aj dopyt po vode. Výsledkom je, že veľa obytných zón a priemyselných odvetví ťaží podzemné vody, aby naplnili svoje každodenné potreby. To viedlo k vyčerpaniu podzemnej vody, ktorá v niektorých oblastiach s veľkým nedostatkom vody klesla na kriticky nízku úroveň.

Zber dažďovej vody umožňuje, aby sa hladiny podzemnej vody skôr udržiavali, než aby sa znižovali.

6. Doplnok v čase sucha

Mnoho krajín, najmä v suchých prostrediach, využíva zber dažďovej vody ako lacný a spoľahlivý zdroj čistej vody. Ak dôjde k suchu, dá sa použiť dažďová voda zachytená v predošlých mesiacoch.

V suchom prostredí sú vyvýšeniny terénu postavené tak, aby zachytávali a zabraňovali stekaniu dažďovej vody z kopcov a svahov a zlepšovali zavlažovanie. Aj v obdobiach s malými zrážkami sa zhromažďuje dostatok vody na to, aby plodiny mohli rásť.

Vodu je možné zhromažďovať zo striech, priehrad a jazierok, ktoré môžu byť skonštruované tak, aby zadržiavali veľké množstvo dažďovej vody, takže aj v dňoch, keď dôjde k malým alebo žiadnym zrážkam, je k dispozícii dostatok vody na zavlažovanie plodín.

7. Znižuje riziko povodní a erózie pôdy

Počas dažďov sa voda zhromažďuje vo veľkých skladovacích nádržiach, čo tiež pomáha pri znižovaní rizika povodní v niektorých nízko položených oblastiach. Okrem toho tiež pomáha zmierňovať eróziu pôdy a kontamináciu povrchových vôd pesticídmi a hnojivami z odtoku dažďovej vody, čo vedie k čistejším jazerám a rybníkom.

8. Dažďová voda na pitné účely

Dažďová voda udržuje prostredie zelené a vhodné pre život. Dažďová voda je tiež zbavená solí alebo znečisťujúcich látok nachádzajúcich sa v podzemných vodách. Ak je dažďová voda správne zachytávaná pomocou vhodne dimenzovaného systému a vybavenia, môže sa použiť na pitné účely. 

9. Niekoľko iných účelov 

Ak sa dažďová voda zachytí, môže sa použiť na niekoľko iných, než pitných spôsobov. Napríklad na varenie, kúpanie, splachovanie toaliet, umývanie odevov a náradia, polievanie záhrady, umývanie automobilov atď.

Nevýhody zberu dažďovej vody

1. Nepredvídateľné zrážky

Zrážky sa dajú len ťažko predvídať a niekedy môžu byť malé alebo žiadne. V oblastiach s obmedzeným množstvom zrážok nie je vhodné spoliehať sa na samotnú dažďovú vodu.

Zber dažďovej vody je vhodný v tých oblastiach, kde je veľa zrážok. Ak je dážď nepredvídateľný, môže byť pre zachytenie dostatočného množstva vody rozhodujúce použitie systému uloženia dažďovej vody.

2. Počiatočné vysoké náklady

V závislosti na veľkosti a technologickej úrovni systému môže systém na zachytávanie dažďovej vody stáť od 200 do 2 000 eur. Rovnako, ako solárne panely,  náklady sa vrátia späť za 10 - 15 rokov, čo opäť závisí od množstva zrážok a zložitosti systému.

3. Pravidelná údržba

Systémy na zachytávanie dažďovej vody vyžadujú pravidelnú údržbu, pretože môžu byť náchylné na hlodavce, komáre, rast rias, hmyz a jašterice. Ak nie sú správne udržiavané, môžu sa stať problémovými.

4. Niektoré typy striech môžu presakovať chemikálie alebo trus zvierat

Niektoré typy striech môžu presakovať chemikálie, hmyz, nečistoty alebo trus zvierat, ktoré môžu škodiť rastlinám, ak sa používajú na polievanie záhrad a polí.

5. Limity skladovania

Zberné a skladovacie zariadenia môžu tiež mať určité obmedzenia týkajúce sa množstva dažďovej vody, ktoré môžete uložiť. Počas silného lejaku nemusí byť zberný systém schopný zadržať všetku dažďovú vodu, ktorá končí odtokom do riek a potokov.

Zber dažďovej vody je systém, ktorý časom naberá na výhodnosti. Oblasti, ktoré sú vystavené veľkému množstvu zrážok, budú mať zo systému najväčší úžitok a budú schopné ľahko distribuovať vodu do suchých oblastí.