Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nahrávanie videa

Najmite si skúseného odborníka na nahrávanie videa z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Nahrávanie videa

Potrebujete službu z oblasti nahrávanie videa? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nahrávanie videa, úpravu videa, postprodukciu. Cena zhotovenia videa sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: kostýmy, vizuálne efekty, konzultácia, ktoré vám poskytne niektorý z našich 2364 profesionálov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Svadobné video

Natočiť si vlastnú svadbu?

Ak si nedáte vytvoriť z vašej svadby profesionálne video, často vás to môže naozaj mrzieť. V skutočnosti páry, ktorým sa dostane do rúk profesionálne video, nakoniec zistia, že to bola zrejme zatiaľ ich najlepšia investícia, akú mohli v deň svadby urobiť. Video je jediný možný spôsob a najjednoduchší spôsob, ako znova prežiť jeden z najdôležitejších dní vášho života. Predstavte si, že máte dobre pripravené video zo svadby vašich rodičov, alebo dokonca starých rodičov. Bolo by to na nezaplatenie. Svadby sú jedným z mála životných okamihov, keď sa dve rodiny stretnú, aby oslávili život. Na svadobné videá sa pozeráme ako na „rodinný dokument“ viac ako na čokoľvek iné. Pretože také skutočne sú.

Prečo by som nemohol nechať svojho strýka Vlada urobiť to zadarmo?

Samozrejme, môžete, ale… Aj keď má strýko Vlado len tie najlepšie úmysly, má aj správne vybavenie na vykonávanie tejto činnosti? Má na natáčanie svadby výdrž, know-how a skúsenosti? Môže predvídať dôležité udalosti a vedieť, čo a kedy treba natočiť? Vydrží nepiť tak, aby video nebolo rozmazané, prípadne aby ste si na ňom nebodaj nenašli úplne inú svadbu, úplne inej neznámej dvojice? Ak to neurobí, pravdepodobne nebudete spokojní s výsledkami.

Ako zistím, ktorý kameraman je pre mňa vhodný?

Závisí to od toho, čo od kameramana chcete, ale hlavne od jeho skúsenosti, portfólia, prípadne referencií. Môžete mať perfektne vybavenú novovzniknutú spoločnosť s najmodernejšími prístrojmi, ale s nulovými skúsenosťami. Síce vám dodajú perfektne čisté video so zaujímavými scénami a efektmi, ale v konečnom dôsledku môžete prísť na to, že tie najdôležitejšie momenty vášho života na videu chýbajú. Dostanete množstvo digitálneho materiálu, ale nič z toho, čo by vás vlastne potešilo.

Alebo môžete mať staršiu, zavedenú spoločnosť či jednotlivca, ktorý možno nemá také perfektné vybavenie, ale má dlhoročné skúsenosti, za sebou obrovské množstvo hodín natočeného videa a kvalitné referencie, ktoré vám vie poskytnúť na počkanie a prípadne vás vie aj skontaktovať s bývalými klientmi.

Alebo môžete mať oboje…

Ako ho nájsť

Určite nežijete len vo svojej bubline, stretávate sa s množstvom starších i mladších ľudí, máte kontakty, viete zistiť, kto a kedy mal svadbu. Skontaktujte sa s tými správnymi ľuďmi, ktorí vás budú vedieť nasmerovať k tým správnym ľuďom.
 
V čase internetu vôbec nie je problém zadať si do vyhľadávača kľúčové slová. Google vie o vás a o oblasti, v ktorej žijete a o ktorú sa zaujímate, oveľa viac než vy, takže vám počas krátkej chvíle nájde množstvo relevantných výsledkoch, ktoré vás môžu zaujímať a z ktorých si budete vedieť určite vybrať.

Sociálne siete vedia o vás a o vašich známych a neznámych ešte oveľa viac ako Google, takže si sadnite za počítač a hľadajte na Facebooku či Instagrame. Neexistuje, aby sa vám do piatich minút nezačali ukazovať reklamy od všetkých možných i nemožných spoločností a živnostníkov, ktorí sa zaoberajú presne tým, čo potrebujete.

Najjednoduchší spôsob ako nájsť profesionála ktorý vám vytvorí vaše video je zadať dopyt na Wilio a počkať na ponuky. Potom stačí pozrieť si ukážky prác, hodnotenia, porovnať ceny a máte vybavené. 

Vyberte si, stretnite sa   

Ak ste si už nejakým spôsobom vybrali kameramana, najlepšie však viacerých, oslovte ich a skúste si dohodnúť stretnutie. Ideálne v jeho domovskom prostredí, kde vám môže poukazovať všetko vybavenie, ktoré používa – fotoaparáty, kamery, svetlá.

Vysvetlite mu, akú máte predstavu, ako dlho chcete, aby bol počas vášho dňa s vami. Či ho potrebujete od pýtania nevesty, alebo stačí od obradu, alebo chcete zachytiť iba následnú hostinu, zábavu a tancovačku.

Vypočujte si jeho návrhy, spýtajte sa na referencie a ideálne by bolo, keby vám i ukázal svoje predchádzajúce práce. Spýtajte sa, ako pracuje, čo potrebuje od vás na to, aby celé vaše, ale aj jeho snaženie sa dopadlo presne podľa vašich predstáv. Správna firma s dlhoročnými skúsenosťami vám dodá kvôli jednoduchšiemu rozhodovaniu všetky potrebné informácie.

Najlepší kameramani sú takí, ktorých ani nie je vidno. Nie sú síce úplne neviditeľní, ale zanechávajú veľmi malú stopu. Blesky vo fotoaparáte používajú iba zriedkavo a ani na tmavé scény nepoužívajú príliš silné svetlá. Neobťažujú hostí svojou prítomnosťou a natáčajú situácie presne tak, ako plynú, nevytvárajú žiadne zbytočné umelé kompozície. Iba v prípade, ak je to skutočne nutné.

V ceste vám nestoja ani oni, ani káble, ktoré používajú pri svojej práci. Jednoducho s vami spolupracujú, a to tak, že ani neviete, že táto spolupráca vlastne prebieha. 

Koľko hodín videa vám spraví kameraman

Pri typickom celodennom natáčaní vznikne od tri do osem hodín surových záberov. Každá udalosť je však jedinečná a môže sa veľmi líšiť v závislosti od harmonogramu udalostí v daný deň, čo neznamená, že kameraman strávi s vami iba tri až osem hodín. V závislosti od toho, čo všetko si prajete nakrúcať, môže s vami pobudnúť až dvanásť hodín (alebo i viac). V prípade potreby je možné dohodnúť ďalšie hodiny na základe hodinových sadzieb.

Čo by ste mali očakávať od úprav a hotového videa

Mali by ste sa smiať, plakať a vo väčšine prípadov byť úplne ohromení kvalitou úpravy. Jedna vec je iba natočiť svadbu, ale skutočné umenie spočíva v úprave. Videá by mali obsahovať filmovú úvodnú montáž udalostí, ktoré viedli k samotnej svadbe. Hlavné udalosti, ako je napríklad obrad a recepcia prezentované v reálnom čase s tým, čo sa javí ako viacnásobné uhly kamery. Ďalej by malo obsahovať všetky najdôležitejšie udalosti až po odčepčenie, ktoré sa robí o polnoci, odchod mladomanželov prezliecť sa do niečoho menej formálneho, ako sú svadobné šaty, až po ich opätovný príchod. Tu sa video môže skončiť, keďže teraz už zvykne pokračovať zábava voľnejšie a nič podstatné sa už na svadbách v takýchto pokročilejších hodinách nedeje. Počas trvania videa sú v ňom zakomponované rôzne umelecké sekvencie ako spomalené či zrýchlené zábery, opakovania zaujímavých udalostí a scén.  

Ak sa vyskytne problém s hotovým videom, môžete ho opraviť

Isteže, komplikácie môžu nastať vždy. Problémy sú však zriedkavé, ale môžu zahŕňať nesprávne napísaný názov či chybné DVD, ktoré spôsobuje problémy s prehrávaním. Profesionálne firmy vám dokonca môžu poslať video na odsúhlasenie pred tým, než vám ho poskytnú na vybranom dátovom nosiči. Ak chcete, v posledných fázach procesu úprav si tiež môžete posedieť v ich domácom štúdiu a vylepšovať veci. Na konci dňa budete mať vaše svadobné video hotové v takej forme, aby ste s ním boli rozhodne spokojní.

Ako dlho budete trvať dokončenie videa

Priemerný čas dodania je štyri až dvanásť týždňov – všetko závisí od sezóny. Nie je síce nezvyčajné, ak sa k vám konečný produkt dostane aj za viac ako dvanásť týždňov, ale to sa stáva zriedka.

Svadby sa väčšinou konajú v jarných a jesenných mesiacoch, keď je už počasie ustálené a nie je ani horúco na to, aby sa topili torty a nevestin mejkap, ale ani nie príliš zima na to, aby hostia pomrzli niekde počas cesty z obradu do sály, v ktorej sa budete zabávať. Je jasné, že ak býva v exponovaných obdobiach viac svadieb, kameramani majú viac práce, a teda aj dlhší čas dodania videa.

S tým súvisí aj ich rezervácia. Ak máte vyhliadnutých takých, o ktorých nechcete prísť a sú naozaj skvelí, často sa musíte prispôsobovať vy im a nie oni vám. Spolu si musíte prejsť voľné termíny a dohodnúť sa. Ak už máte vybavené všetko ostatné, budete sa musieť prispôsobiť situácii, prípadne si tých svojich objednať skutočne s mimoriadne veľkým predstihom.

Pamätajte však, že hoci je všetko okolo svadby naozaj dôležité a robíte všetko pre to, aby všetko dopadlo najlepšie, ako sa dá, najdôležitejšie je predsa len to, aby vám to klaplo v spoločnom živote.  

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS