Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Náhrobné kamene, náhrobné pomníky

Hľadáte kamenára na náhrobné kamene, náhrobné pomníky? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 159 profesionálov na Slovensku
88 946 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Náhrobné kamene, náhrobné pomníky

Potrebujete službu z oblasti náhrobné kamene, náhrobné pomníky? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na konzultáciu a pomoc pri výbere riešení, výrobu a osadenie náhrobného kameňa, servis. Cena náhrobných dosiek sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, dodatočné gravírovanie do náhrobného kameňa, konzultácie, ktoré vám poskytne niektorý z našich kamenárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 159 profesionálov na Slovensku
88 946 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť
Čo by mali ľudia očakávať pri komunikácii s kamenárstvom?

Rôzne spoločnosti zamerané na výrobu náhrobných kameňov budú mať odlišné procesy vytvárania personalizovaných náhrobných kameňov pre rodiny. Pred nákupom u kamenára sme vám odporúčali skontrolovať či na cintoríne existujú nejaké špeciálne požiadavky, ktoré by ste mali o náhrobných kameňoch vedieť. Napríklad žulový náhrobný kameň môže byť vhodný len na niektorých častiach cintorína, zatiaľ čo bronz môže byť vhodnejší pre iné časti, napríklad pamätnú záhradu.

Väčšina poskytovateľov náhrobných kameňov chápe dôležitosť vytvorenia jedinečného a prispôsobeného náhrobku ako pamiatky na život človeka. Špecialisti na náhrobné kamene sa zvyčajne stretávajú s rodinami, aby diskutovali o rôznych možnostiach návrhu, požadovaných nápisoch, špecifikáciách veľkostí a ďalších. Vedy začnú pracovať pracovať tak, aby vyhovovali vašim potrebám a želaniam, pričom budú dodržiavať všetky obmedzenia alebo pokyny týkajúce sa cintorína.

Môže mi pohrebníctvo pomôcť rozhodnúť sa, akým náhrobkom ozvláštniť miesto odpočinku milovaného človeka?

Určite áno. Keďže je k dispozícii toľko možností farieb, veľkostí a kvality, výber správneho náhrobku môže byť ohromujúcou úlohou. Väčšina pohrebných ústavov vám rada pomôže s rozhodnutím.

Ako dlho je možné rozhodovať sa o správnom výbere náhrobného kameňa? 

Aj keď neexistujú žiadne stanovené pravidlá týkajúce sa toho, čo sa považuje za bežné množstvo času na rozhodnutie a obstaranie náhrobku, niektoré cintoríny majú obmedzenia, pokiaľ ide o to, ako skoro je možné náhrobný kameň umiestniť. Niektoré náboženské zvyky a kultúry si okrem toho môžu vyžadovať obrady okolo položenia náhrobku, čo by mohlo ovplyvniť načasovanie.

Ako dlho trvá výroba pomníka?

Vytvorenie pomníka samozrejme trvá určitý čas, najmä ak máte vygravírovaný špeciálny alebo iný nápis. V niektorých prípadoch môže vytvorenie náhrobku trvať niekoľko týždňov a tak isto treba rátať aj s časom potrebným na jeho doručenie. Najlepšie urobíte, keď požiadate zástupcu spoločnosti o konkrétne informácie, ale priemerný čas je od 4 do 6 týždňov.

Môžem pridať niečo k existujúcemu náhrobku?

Áno. Ak chcete niečo na existujúci náhrobný kameň alebo hrob, môžeme urobiť úpravy pre doplnenie písma a / alebo nápisov k existujúcim textom na náhrobku.

Aké sú typické náklady na náhrobný kameň alebo pomník?

Náklady sa budú líšiť v závislosti od použitých materiálov a typu požadovaného náhrobku. Ak chcete získať konkrétnu cenovú ponuku, odporúčame vám kontaktovať zástupcu, ktorý vám poskytne konkrétne informácie a tak isto aj čo najpresnejšie ceny.

Čo potrebujem vedieť o kúpe náhrobného kameňa?

Najdôležitejšie je vedieť, aké sú pravidlá a predpisy cintorína, na ktorý umiestnite náhrobný kameň. Každý cintorín je iný. Požiadajte o pomoc miestnu spoločnosť zaoberajúcu sa poskytovaním náhrobných kameňov.

Ako dlho trvá výroba náhrobného kameňa?

Ak si objednáte kameň, ktorý je na mieste a v inventári spoločnosti, môžete ho mať za 4-6 týždňov. Ak chcete objednať a nechať sa v kameňolome vyrezať kameň, doba samotnej výroby je približne 90 dní. Keď si objednáte špeciálne farebné kamene (zvyčajne sa dovážajú), trvá to asi 4 až 5 mesiacov. Tieto termíny sú však len odhadované.

Môže mi cintorín účtovať inštalačný poplatok, ak si kúpim náhrobný kameň z iného zdroja?

Za nákup od spoločnosti poskytujúcej náhrobné kamene by ste nemali byť penalizovaný. Ak si cintorín účtuje inštalačný poplatok za náhrobný kameň zakúpený z iného zdroja, musí tiež účtovať inštalačný poplatok, ak je náhrobný kameň zakúpený od nich.

Výber a zakúpenie pomníka alebo náhrobného kameňa je činnosť, ktorá sa vyskytne raz za život, a často sa deje v mene nedávno zosnulého člena rodiny. Bez predchádzajúcich skúseností s nákupom pamätníkov chápeme, množstvo otázok, ktoré smerujete na spoločnosť, ktorá sa zaoberá ich výrobou. Určite kontaktujte takú pohrebnú službu alebo kamenárstvo, ktoré vám na všetky otázky zodpovie a pomôže vám s výberom.

Aký materiál sa odporúča pre náhrobný kameň?

V súčasnosti sú cintorínske pamätníky a náhrobky najčastejšie zo žuly, mramoru alebo bronzu. Z mnohých dôvodov vám ale budú odborníci odporúčať žulu. Prírodná žula poskytuje širokú škálu farebných možností vrátane červenej, modrej a čiernej. Žula je v porovnaní s inými materiálmi základného kameňa oveľa tvrdšia a hustejšia, čo umožňuje väčšiu odolnosť, ak je to potrebné, aby odolali extrémnym podmienkam počasia a prostredia.

Ponúka výber žulového kameňa krajšiu farbu ako iné materiály?

Pokiaľ ide o prácu so žulou, máte na výber širokú paletu farieb; s domácimi aj medzinárodnými farbami. Rôzne spoločnosti ponúkajú viac ako 28 domácich a 34 medzinárodných granitov s farebnými odtieňmi od modrej, čiernej, červenej a šedej. Rozhodnutie o farbe môže byť niekedy ovplyvnené výberom písma alebo množstvom umeleckých diel. Pamiatky požadované na zobrazenie portrétov alebo veľké detailné leptanie na šírku vyžadujú vysoký kontrast, aby dosiahli čo najlepší výsledok. Za týchto okolností sa v týchto situáciách odporúča použiť veľmi tmavú žulu. Najčastejšie je farebné rozhodovanie osobné, pričom nijaká konkrétna farba nie je lepšia ako ostatné.

Existujú nejaké obmedzenia kde umiestniť pamätník / náhrobný kameň?

Pokiaľ obmedzenia cintorína nevyžadujú inak, jediným obmedzením v pôvodnom rozsahu je vaša predstavivosť. Spoločnosti venujúce sa náhrobným kameňom môžu vytvoriť tradičné náhrobné kamene obsahujúce iba jednoduché písmo; a môžu tiež vytvárať výnimočne jedinečné náhrobky obsahujúce laserom vypálené umelecké diela pôvodne vzorkované z osobných fotografií.

V spolupráci s vami môžeme vytvoriť príbeh vášho milovaného človeka žulou pomocou kombinácie grafických prvkov, písma, osobných fotografií a jedinečných snímok. Kreatívny personál efektívne spojí váš výber a vytvorí nádherné zastúpenie na počesť života vášho milovaného človeka.

Ako vytvoríte portrét alebo fotografiu v náhrobnom kameni?

Mnohé spoločnosti používajú techniku laserového vypaľovania vykonávanú počítačovým strojom. Pomocou laserového vypaľovania dokážu dosiahnuť viac detailov, pokiaľ ide o replikáciu osobných portrétov a fotografií. V súvislosti s replikáciou portrétov a fotografií je dobré mať na pamäti, že čím kvalitnejšia bude pôvodná fotografia, tým kvalitnejšie bude vypaľovanie na žule. Nikdy však neodradíme jednotlivcov, aby nám ukazovali akékoľvek umelecké diela alebo fotografie.

Ako dlho trvá dokončenie pomníka?

Pomník bude hotový za 2 - 4 mesiace. Výroba unikátnych alebo vlastných pamätníkov môže trvať až 4 mesiace. Tradičné náhrobky sú ľahšie dostupné a môžu byť doručené do 2 mesiacov. Ak to bude potrebné do konkrétneho dátumu, budeme sa snažiť vyhovieť vašim potrebám.

Kto inštaluje pomníky?

To často závisí od cintorínskych predpisov, vo väčšine prípadov vám namontujú pomníky odborníci, ktorí pomník vyrábali. Zákazníci si však môžu malé pamätníky nainštalovať aj sami. Väčšie pamätníky by však mali byť inštalované odborníkmi, aby sa zabránilo trieskam alebo poškriabaniu.

Je potrebné pamätník kúpiť, aj keď je človek spopolnený?

Umiestnenie pamätníka poskytuje blízkym a pozostalým miesto na zamyslenie sa nad životom, ktorý táto osoba prežila, a umožňuje tak nechať na hrobovom mieste kvety alebo sviečky a rôzne sošky. Budúce generácie potom môžu navštíviť stránku, kde nájdete genalogické informácie. Ak je pohreb na cintoríne, môžu existovať predpisy, ktoré vyžadujú, aby ste tento hrob označili pamätníkom. Toto nariadenie majú prakticky všetky cintoríny. 

Umožňujú všetky cintoríny osadenie rovnakého pomníka?

Krátka odpoveď je nie. Cintoríny skutočne dodržiavajú svoje vlastné predpisy, pričom pamätníky a nariadenia o náhrobných kameňoch sa líšia od cintorína k cintorínu. Na niektorých cintorínoch idú predpisy tak ďaleko, že sa líšia od sekcie k sekcii alebo dokonca od pozemku k pozemku. Vždy odporúčame skontrolovať si na vašom konkrétnom cintoríne podmienky osadenia náhrobného kameňa, aby ste sa uistili, že výber farieb, rozmerov, tvarov a umeleckých diel bude v súlade s existujúcimi predpismi.