Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Napínacie stropy

Hľadáte odborníka na napínacie stropy? V tejto kategórii máme 18833 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40163 profesionálov na Slovensku

71884 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Napínacie stropy

Potrebujete službu z oblasti napínacie stropy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh riešení, vizualizáciu, výrobu a montáž napínacích stropov. Cena podhľadov a napínacích stropov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, kovanie, náradie, lepidlo, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18833 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40163 profesionálov na Slovensku

71884 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Napínané stropy

Napínaný/ strečový strop je systém zaveseného stropu, ktorý sa skladá z dvoch základných komponentov - obvodovej dráhy a ľahkej látkovej membrány, ktorá sa napína  do dráhy a pripína. Okrem stropov je možné systém použiť aj na obklady stien, rozptyľovače svetla a výstavy .

Napínacie stropy umožňujú zabudovanie všetkých typov svietidiel, mriežok a upevňovacích bodov pomocou patentovanej podpory úchytu. Môžu byť zabudované na takmer všetky typy otvorov. V súčasnosti sa využíva ako alternatíva k sadrokartónovým stropom.

Materiál membrány (plachty) je 0,2 mm hrubý PVC, plne recyklovateľný. Napínaná membrána  je dodávaná v širokej škále farieb a povrchových úprav, ktoré zahŕňajú mat, satén, vysoký lesk, lak, dierovaný a priehľadný povrch.

Materiál môže byť potlačený alebo natretý a je úplne vodotesný, umývateľný a neprepúšťa paru. Materiál je tiež bezúdržbový, hygienický, netoxický a je ohňovzdorný podľa noriem triedy Euro B-s1, d0 v súlade s normou EN 13501.1 ekvivalentnou vo Veľkej Británii s triedou „O“.

Ľahké plachty sú vyrobené z valcovaných materiálov a vytvárajú akýkoľvek tvar a veľkosť, obvykle do 50 metrov štvorcových v jednom kuse. Každý panel obsahuje ultrazvukom zváraný „Harpoon Edge“, ktorý sa pripája podľa potreby na konkrét;ne miesto.

Typicky je polokrytá PVC lišta voľbou pre architektov a dizajnérov, pretože umožňuje ľahké tvarovanie kriviek, kupol, klenieb a mnohých ďalších tvarov. V prípade potreby sú k dispozícii hliníkové rozchody kolies.

Inštaláciu vykonávajú vyškolení pracovníci a veľké plochy stropných otvorov dokážu rýchlo pokryť s minimálnym množstvom odpadu. 

Čo je to napínaný strop? 

Výhodou napínaných stropných systémov je dokonale hladký strop, ktorý sa môže stať výrazným a vzrušujúcim prvkom interiérového dizajnu vášho domu. Môžete si byť istí, že váš napínaný strop nikdy nepraskne a nezhromažďuje plesne ani prach. Na rozdiel od bežného  stropu zo sadrokartónu napínaný strop časom nepopraská a nezmení sa. Pre lepšiu predstavu o tom, čo je napínaný strop si predstavte krásny sklenený strop z jedného kusa skla.

Už sa vám to páči?

Čítajte ďalej. Ponúkame široký výber príjemných farieb pre váš budúci napínaný strop – stačí si vybrať svoju obľúbenú. Môžete si zvoliť typ povrchovej úpravy: lesklý, matný alebo saténový.

Je namieste otázka, či  inštalácia strečového stropu nebude trvať dlho alebo spôsobovať neporiadok, podobne ako iné typy stavebných prác. Dobrá správa je, že pri použití napínaného stropu to tak nie je! Celý proces trvá len pár hodín a zvyčajne v miestnosti nezanecháva zvyšky alebo prach.

Aké sú výhody napínacích stropov?

Napínané stropy ponúkajú veľa výhod v porovnaní s inými tradičnými možnosťami stropu. Tu je ich stručný prehľad:

• inštalácia nevyžaduje prípravu štrukturálneho stropu
• inštalácia nevytvára žiadne zvyšky typické pre stavby / práce pri rekonštrukcii
• proces inštalácie je jednoduchý a rýchly
• stropná membrána časom nemení farbu ani nepraská
• membrána je odolná proti vlhkosti a plesniam
• hladký povrch sa mimoriadne ľahko čistí
• reflexný strop funguje ako stropné zrkadlo a vizuálne dotvára priestor
• dá sa ľahko prispôsobiť tlačenými vzormi a rôznymi tvarmi. 

Pokiaľ ide o finančnú stránku veci, napínané stropy sú vynikajúcou voľbou. Po prvé, žiadne prípravné práce na strope znamenajú úsporu materiálov aj pracovných hodín. Po druhé, inštalácia je v mnohých prípadoch taká jednoduchá, že nevyžaduje profesionálne služby a môžete bezpečne pracovať sami. A nakoniec, životnosť a nízke nároky na údržbu systémov strečových stropov znamenajú z dlhodobého hľadiska ešte väčšie úspory!

Ak nainštalujem napínaný strop, koľko z výšky miestnosti stratím?

Systém napínacích stropov vynikajúco šetrí priestorom a uberá iba 2,5 - 5 cm z výšky miestnosti. Niektoré zariadenia však môžu toto číslo výrazne zvýšiť. V závislosti na konkrétnom type nastavenia a požadovanom efekte, je pri určovaní výšky budúceho stropu potrebné pred inštaláciou napínaného stropu vziať do úvahy prítomnosť a umiestnenie nasledujúcich systémov a zariadení:

• svietidlá
• otvory vzduchovodu
• vzduchové potrubia a potrubia
• vedenie vysokého napätia
• hrubé alebo viacnásobné káble
• detektory dymu
• protipožiarne postrekovače
• ventilátory
• bezpečnostné kamery

Vo väčšine prípadov sú technické potrubia a potrubia umiestnené za konštrukciou stropu a nemajú žiadny vplyv na výšku inštalácie napínaného stropu. Niekedy je však účelom inštalácie strečového stropu zakryť vzduchové potrubie alebo potrubie pre príjemnejší vzhľad. V takom prípade si inštalácia vyžaduje viac miesta. Podobne si niektoré typy svietidiel a iných spotrebičov môžu vyžadovať inštaláciu o čosi nižšie.

Aký je najlepší čas na inštaláciu napínacieho stropu počas renovácie miestnosti?

Inštaláciu napínacieho stropu začnite, keď sú už všetky práce v miestnosti dokončené. Je to preto, aby sa  zabezpečilo, že sa jemná stropná membrána náhodne nepoškodí ostrým nástrojom alebo kúskami stavebného materiálu. Všetky práce na stenách a povrchu podlahy v miestnosti by mali byť dokončené ešte predtým, ako pozvete inštalatérov stropu - inak by mohlo byť ťažké inštalovať strečový strop súbežne s podlahou a v pravom uhle k stenám. Pri plánovaní pokrytia stien dekoračnými alebo funkčnými materiálmi, ako sú tapety v spálni alebo panely v kúpeľni, je na vás, aby ste si vybrali a schválili, ktorú prácu budú dodávatelia robiť ako prvú. Pri prvej inštalácii panelov alebo dlaždíc je však dobré skontrolovať, či medzi konštrukčnou stenou a hornými radmi dlaždíc nie je prázdny priestor.

Ako vyčistím svoj napínací strop?

Jednou z mnohých výhod, ktoré moderný napínaný strop ponúka, je jednoduchá a ľahká údržba. Natiahnutá membrána stropného systému je dokonale plochá a hladká až do tej miery, že je reflexná. Okrem toho je takýto strop odolný voči plesniam, vďaka čomu sú strešné stropy vynikajúcou voľbou pre kúpeľne aj pre vnútorné bazény. Z týchto dôvodov je čistenie strečového stropu jednoduché. 

Majte na pamäti nasledujúce rady:

• pokiaľ váš napínaný strop nie je zafarbený alebo postriekaný, nie je potrebné ho umývať
• na čistenie napínaného stropu nepoužívajte pevné predmety, drsné povrchy alebo mopy a štetce s tvrdými štetinami
• na čistenie napínaného stropu nemožno použiť žieravé chemikálie alebo silné rozpúšťadlá. 

Vhodným riešením je použitie mäkkej handričky s jemnou vrstvou saponátu alebo teplou mydlovou vodou. Prach je možné odstrániť pomocou vysávača, avšak v takom prípade musíte byť obzvlášť opatrní, aby nedošlo k prepichnutiu jemného povrchu.

Je možné na napínaný strop vytlačiť obrázok?

Áno! Napínané stropy ponúkajú veľký výber, vrátane tlačených obrázkov. Táto možnosť otvára neobmedzené príležitosti pre kreatívnych majiteľov domov a profesionálnych návrhárov interiérov. 

Od jednoduchých vzorov až po sofistikovanú súhru svetiel a tieňov, od jasných a živých výtlačkov fotografií až po čisté formy abstraktnej extravagancie - akýkoľvek obraz, na ktorý si spomeniete, môže byť vytlačený na napínanú stropnú membránu a dotvárať tak vzhľad miestnosti. 

Pre lepšiu predstavu, tu je krátky zoznam bežných výtlačkov:

• fotografia oblohy na poludnie s niekoľkými krásnymi oblakmi
• jasný záber polnočnej oblohy so súhvezdiami
• simulačná potlač staromódneho luxusného tvarovaného stropu s rímsami atď.
• fotografia hlbokého lesa nasnímaná zdola. 

Kombinácia obrazových výtlačkov s povrchovou úpravou  napínaného stropu a ďalších doplnkov, ako napríklad LED osvetlenie, ponúka ešte viac skvelých dizajnových možností.