Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nerezové komíny

Najmite si skúseného odborníka na nerezové komíny z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Nerezové komíny

Potrebujete službu z oblasti nerezové komíny? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na poradenstvo, výrobu, montáž a servis nerezových komínov. Cena komínov z nehrdzavejúcej ocele sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, uchopenie a pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17131 kominárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky 

Aké zručnosti má odborník na nerezové komíny?

Rozhodli ste sa pre kúrenie drevom a potrebujete si do domu zabudovať komínovú rúru? Rozhodli ste sa pre inštaláciu nerezového komína, no neviete si poradiť s výberom toho správneho typu? Výhodou objednania si profesionálnych služieb je odborný prístup. Pri montáži nerezových komínov Vám odporúčame konzultácie s kominárom. Odborník Vám odpovie na všetky dôležité otázky a vyrieši problémy, s ktorými si neviete rady. Kominár Vám postaví komín presne podľa vašich požiadaviek a možností. Poradí si aj s technicky náročnejšími problémami a zabezpečí spoľahlivú funkčnosť vystavanej konštrukcie. 

Ako nájdem kvalitného odborníka na nerezové komíny?

Rozhodli ste sa pre nový komín a hľadáte niekoho kto prácu vykoná precízne, rýchlo a nebude pri montáži vykonávať rozsiahle búracie práce? Nájsť šikovného kominára, ktorý splní všetky požiadavky a odborne pristúpi k práci nebolo nikdy ľahšie, pretože Wilio Vám s tým pomôže. Stačí ak do dopytu zadáte, čo potrebujete a počkáte na ponuky. Wilio informuje vhodných odborníkov na montáž komínov, ktorí sa vo svojej práci vyznajú. Informuje odborníkov nachádzajúcich sa vo vašom okolí, ktorí dokážu vykonať prácu v požadovanom čase. Následne stačí, aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. Wilio Vám pomôže nájsť odborníkov ponúkajúcich kvalitné služby za rozumnú cenu. O kvalite jednotlivých kominárov sa môžete presvedčiť aj Vy sami a to tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. 

Akú prácu vykonáva odborník?

Ak sa rozhodnete, že montáž nerezového komína prenecháte na odborníka, prvou z jeho prác je obhliadka. Pred začatím prác sa treba dobre rozhodnúť kam komínový systém chcete umiestňovať. Či to bude vo vnútornom objekte, alebo bude komín viesť po vonkajšej strane objektu. Po obhliadke teda nasleduje konzultácia zákazníka s odborníkom. Rozhodnutie o jeho umiestnení a výber vhodného typu komína. Pred realizáciou montáže odborník vytvára návrh. Keďže komínový systém je dôležitou časťou stavby, nemalo by sa nič zanedbať. Po príprave prichádza na rad montáž. Montáž nerezových komínov býva rýchla a práca môže byť hotová počas jedného dňa.

Môžem si nerezový komín namontovať svojpomocne?

Ak sa rozhodnete pre svojpomocnú montáž, mali by ste si najskôr naštudovať potrebné informácie o nerezových komínoch. Pre správny výber musíte zvážiť spôsob montáže, v ktorých častiach bude komínový systém upevnený a aké zručnosti na to potrebujete. Na internete nájdete niekoľko návodov na svojpomocnú montáž komína, ktoré Vám môžu pomôcť vykonať montážnu prácu správne. Ak však nedisponujete dostatočnými zručnosťami, odporúčame Vám staviť na šikovného odborníka. Vkladáte peniaze do kvalitného komínového systému, preto dbajte na to, aby vaša vykonaná práca bola rovnako kvalitná a výsledkom neboli nadbytočné náklady. Ak si nie ste dostatočne istý svojimi zručnosťami pri montáži, zvoľte si radšej služby profesionála, pri ktorom budete mať istotu, že komín je zmontovaný správne. 

Mám odborníkovi na nerezové komíny dodať materiály alebo nástroje?

Existujú dve varianty odpovede na túto otázku. V prvej variante si privolávate odborníka k obhliadke terénu. Na základe obhliadky si vypočujete odborníkove rady a konzultujete s ním svoje požiadavky. Po konzultácii odborník môže zabezpečiť vhodný typ komínovej konštrukcie pre Váš projekt, na ktorom bude následne pracovať. V druhej variante máte komínovú konštrukciu zakúpenú a prizývate odborníka k jej profesionálnemu zmontovaniu. To znamená, že dodanie materiálu – nerezovej komínovej konštrukcie sa odvíja od dohody medzi zákazníkom a odborníkom. Čo sa týka nástrojov, každý profesionál vlastní základné nástroje používané pri práci. Pri montáži nerezového komína bude odborník potrebovať cement, minerálnu vatu, silikón, skrutky a náradie. Keďže cez Willio si k práci zvete naozaj profesionála, nie je potrebné, aby zákazník dodával odborníkovi pracovné nástroje. 

Koľko stojí montáž nerezového komínu?

Celková cena sa skladá z ceny komína a ceny montáže. Finálna cena je teda ovplyvnená výberom komínového systému, od jeho dĺžky, priemeru a počtu kolien použitých na komín.  Čo sa týka ceny za montáž, tak tá je takisto ovplyvnená výberom komínového systému. Spôsob montáže sa líši pri komínoch prestupujúcich stenou alebo strechou a to ovplyvňuje cenu. Rozdiel je aj v dĺžke komína, ktorý sa môže montovať iba pozdĺž stien alebo viesť až k streche. V cene sú zahrnuté aj dokončovacie práce. Medzi ne patrí napríklad vývod k spotrebičom. V rámci montáže sú nacenené aj akékoľvek atypické služby podľa vašich požiadaviek. 

Aké typy nerezových komínov ponúka trh?

Najbežnejšie využívané typy nerezových komínov:

Trojvrstvové komíny
Ak hľadáte komínovú konštrukciu vhodnú k výstavbe nového domu, alebo ku kúpe nového spaľovacieho zariadenia v existujúcich budovách, trojvrstvové komíny sú vhodným riešením. Montáž tejto konštrukcie je vhodná do interiérového aj exteriérového priestoru. Má nízku hmotnosť, takže na montáž nie je potrebný betónový základ. Konštrukcia sa jednoducho ukotvuje k stene pomocou nerezových svoriek. 

Koncentrické komíny
Montáž tejto konštrukcie je vhodná do interiéru. Je to najčastejšie používaný nerezový typ komína využívaných do bytových domov so samostatnými kotlami. Takisto ako trojvrstvoví komín, ani tento typ nepotrebuje betónový základ. Je vhodný na napájanie viacerých spotrebičov naraz.

Vysokotlakové komíny
Vysokotlakové komíny sú prispôsobené na vyššie teploty a tlak, s pridanými spojovacími prvkami pre lepšie tesnenie. Konštrukcia je vhodná pre interiérovú aj exteriérovú montáž bez betónového základu.

Ako postupuje kominár pri montáži nerezového komínu?

Trh ponúka nerezové komínové systémy, ktoré môžu viesť vnútrom alebo vonkajškom objektu. Výber závisí na tom čo potrebujete. Zavádzanie nerezového komínu po vonkajšom objekte je častejšie a preto si predstavíme postup pri montáži tohto typu komína, vedeného po vonkajšej fasáde objektu. 

-    Kominár začína montáž stanovením výšky otvoru, do ktorého bude následne osádzať tzv. rúrové koleno komínového systému. Stanovenú výšku si označuje z vonkajšej aj vnútornej strany steny. 
-    Pomocou vŕtacieho kladiva odborník navŕtava do označeného priestoru viacero dier. Tento otvor do jadra vyvŕtava v o 3 cm väčšom priemere ako je priemer spojovacieho článku. Spojovací článok prepája kachle a prípojku kúreniska. 
-    Montáž pokračuje nasunutím spojovacieho článku do prípojky kúreniska. Následne do spojovacieho článku kominár vkladá rúrky a ďalšie prvky, ako čistiaci otvor, revízny otvor a nivelačnú podložku. 
-    Čistiaci a revízny otvor upevňuje pomocou svoriek na nivelačnú podložku a prepája s rúrkami. 
-    Rúrky vedie smerom k prípojke kúreniska. K tomu k vonkajšej časti steny montuje vyúsťovací prvok smerom nahor. Všetky časti upevňuje svorkami.
-    Priamo nad prípojku kúreniska z vonkajšej strany upevňuje stenovú objímku. Nasledujúce stenové objímky kominár upevňuje s cca 4 metrovými rozstupmi. 
-    Po zmontovaní vonkajšej konštrukcie, pripája nerezovú rúru komína ku kachliam.
-    Všetky spoje musia byť precízne skontrolované. 
-    Duté priestory medzi murivom a nerezovou rúrou sú vyplnené. Práca sa finalizuje očistením steny sadrou. 

Rady a tipy

Cenové ponuky obratom
Nestrácajte čas zháňaním odborníka na montáž nerezového komína po známych, alebo žiadaním ponúk od rôznych firiem. Zožeňte si vhodného odborníka cez Wilio. Napíšte do zadania dopytu čo najpresnejšie, akú prácu potrebujete zrealizovať. Čoskoro začnete dostávať ponuky od rôznych šikovných odborníkov priamo z Vášho okolia. Stačí si len vybrať. 

Neprekročte svoj rozpočet
Ceny za montáž nerezového komína sa môžu líšiť. S Wilio si však jednoducho dokážete porovnať viaceré ponuky a vybrať si z nich takú, ktorá najviac vyhovuje Vášmu rozpočtu a potrebám. Pri dopyte stačí upozorniť poskytovateľa služby, aký je Váš rozpočet a požiadavky realizácie.

Nájdite tých najlepších odborníkov na montáž nerezového komína 
Najmite si tých najlepšie hodnotených odborníkov z Vášho okolia. Výberom cez Wilio tak získate kvalitného pracovníka, na ktorého sa viete spoľahnúť. Za rozumnú cenu.  

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS