Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nerezové schody

Hľadáte staviteľa na nerezové schody? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 083 profesionálov na Slovensku
88 608 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Nerezové schody

Potrebujete službu z oblasti nerezové schody? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh, vizualizáciu, výrobu, montáž a servis schodiska. Cena schodov z nehrdzavejúcej ocele sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, pozáručný servis, predpríprava, ktoré vám poskytne niektorý z našich majstrov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 083 profesionálov na Slovensku
88 608 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Materiály

Hlavným materiálom nerezových schodísk je nehrdzavejúca oceľ – nerez/ antikor/ ušľachtilá oceľ. Všetky uvedené názvy označujú to isté. Obrovskou výhodou nereze oproti iným materiálom, ktoré sa používajú na výrobu schodov, je nekonečná životnosť a totálna bezúdržbovosť.

Nerezové schody nebudete musieť nikdy natierať. Jediný úkon, ktorý si takého schody budú pravidelne vyžadovať, je čistenie od bežných domácich alebo iných nečistôt – najmä pri exteriérových schodoch. 

Nehrdzavejúca oceľ je materiál, ktorý je pomerne stály a v interiéroch sa sťahuje a rozťahuje minimálne. Nerezové schody budú najmä v exteriéroch „pracovať“ o niečo viacej. Priame denné svetlo počas horúcich letných dní a mráz počas zimy spôsobia, že schodisko bude meniť svoje vlastnosti, ale so všetkými okolnosťami sa ráta pri montáži. Vhodným ukotvením a spojovacím materiálom sa spomenutý jav minimalizuje. 

Typickým prvkom, ktorý sa používa súbežne s nerezovými schodami je sklo. Používa sa ako výplň do zábradlí a je možné ho využiť aj na schody samotné. Takto pripravené nášľapy sa pripevnia na nerezovú konštrukciu a vzniká tak moderne vyzerajúce schodisko, ktoré sa okamžite stáva dominantou každého priestoru. 

Nerezové schody sa môžu kombinovať aj s drevom. Opäť je možné drevo využiť na zhotovenie samotných schodov aj zábradlia. Drevená výplň pri nerezových schodoch je možná, ale v praxi sa vyskytuje minimálne. 

Postup práce

Pri schodoch do interiéru aj exteriéru bude postup práce rovnaký. Na začiatku sa vymeria miesto osadenia schodiska. Ak sa jedná o schody do exteriéru, práca bude pomerne jednoduchá. Aj tu však záleží od komplikovanosti schodiska aj objektu, ku ktorému ho inštalujeme. 
Schody a aj ostatné komponenty sa dovezú na miesto inštalácie. Jednotlivé segmenty sa spájajú do výsledného tvaru schodiska. Začína sa kotvením nosnej konštrukcie v spodnej časti aj vo vrchnej časti. Podľa typu schodiska (točité, konzolové, priamočiare a pod.) sa jednotlivé časti upevňujú o murivo, podlahu a strop. 

Počas celej montáže sa dôsledne kontroluje horizontálna aj vertikálna línia, ktorá musí byť vodorovná. Medzi jednotlivé schody sa umiestňujú segmenty, ktoré môžu byť nastaviteľné. Vďaka nim je počas montáže možné prispôsobiť sa nerovnostiam stien alebo podlahy. Tiež sa charakteristika schodiska dá mierne upraviť ešte počas samotnej montáže.  

Pri inštalácii schodov je potrebné myslieť aj na zábradlie. Materiál zábradlia môže byť nerez, ale pomerne často sa využíva kombinácia nerez a sklo. Sklo sa umiestňuje ako výplň zábradlia a výberom rôznych typov skiel (číre, mliečne a pod.) môžeme dosiahnuť presvetlenie alebo, naopak, zatmavenie priestoru. 

Často kladené otázky

Prečo si vybrať nerezové schody na Wilio?

V interiéri aj v exteriéri sú nerezové schody exkluzívnym doplnkom, ktorý každému priestoru dodá exkluzívny a moderný vzhľad. Dizajn aj materiál ponúkajú nekonečné možnosti a oproti tradičným materiálom poskytujú viacero výhod. V prípade, že rekonštruujete alebo dokončujete modernú novostavbu, vyťažte z ponúknutej možnosti maximum a osaďte schody z nehrdzavejúcej ocele. Zadajte dopyt na stránke Wilio a získajte viacero cenových ponúk na výrobu a montáž vašich schodov. 

Aké práce si vyžadujú nerezové schody?

Na začiatku je predstava majiteľa, ktorý sa rozhodne, aký typ schodov z nereze potrebuje. Na výber je množstvo variantov – konzolové, točité, stupňovité a pod. je potrebné odmerať výšku celého schodiska, jeho šírku a tieto údaje odovzdať dodávateľovi, ktorý pripraví orientačnú cenovú ponuku. Výrobcovia schodov k vám môžu obratom vyslať pracovníka, ktorý sám preverí parametre priestoru a s majiteľom dohodne typ schodiska a poradí najlepšie konštrukčné riešenie. Keď sú schody na mieru vyrobené, nasleduje ich dovoz a montáž skúsenými profesionálmi. Schody je možné ihneď používať.

Prečo hľadať nerezové schody na Wilio?

Na stránke Wilio sa nachádza viacero dodávateľov nerezových schodov. Po zadaní vášho dopytu sa vám ozvú výrobcovia, ktorí vám prichystajú cenovú ponuku a najmä vám poradia ten správny typ schodov do vášho interiéru alebo aj exteriéru. Výroba aj montáž si vyžaduje presnosť a skúsenosti. Preto nestrácajte čas hľadaním na internete a vyberte si svoje schody cez Wilio už dnes.

Ako dlho trvá dodanie nerezových schodov?

Dĺžka dodania závisí od tvaru, zložitosti a množstva schodov spolu s ich doplnkami. Dodaciu lehotu predlžuje aj požiadavka na atypické rozmery a zložité konštrukčné riešenia. Dodávatelia, ktorých získate na stránke Wilio, vám zabezpečia čo najrýchlejšie dodanie a profesionálnu montáž bez obštrukcií. Dodanie schodov s typickými rozmermi a tvarmi sa realizuje v priebehu dvoch týždňov. Zložitejšie varianty alebo schody s veľkým množstvom materiálu sa zvyčajne dodávajú za 3 – 4 týždne.

Ako nájdem kvalitné nerezové schody?

Nájsť kvalitné nerezové schody je jednoduché. Stačí zadať dopyt na stránke Wilio, udať  približné rozmery a lokalitu, kde chcete schody montovať. Obratom získate cenové ponuky od poskytovateľov z vášho okolia. Pozorne si porovnajte viacero cenových ponúk a vyberte si tú, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Prečítajte si aj recenzie zákazníkov, ktorí si nerezové schody nechali dodať v minulosti. 

Mám dodať materiály a vybavenie?

Pri dodávke a montáži nerezových schodov môžete poskytnúť svoje vybavenie a náradie. Nie je to však nutné. Každý dodávateľ zabezpečí bezpečnú dopravu schodov aj iného materiálu. Profesionáli, ktorí vám vaše nové nerezové schody nainštalujú, budú mať vlastné náradie, ktoré dobre poznajú a prácu tak vykonajú kvalitne a bezpečne. 

Koľko stoja nerezové schody?

Cena nerezových schodov závisí od množstva schodov, typu schodiska doplnkov, ktoré sa použijú pri montáži. Cena klasických schodov v interiéri, ktoré spájajú dve poschodia a obsahuje aj zábradlie je 2.000 – 4.000 €.  V cene je zahrnuté nerezové schodisko, montáž aj doplnky. Komplikovanejšie tvary a väčšie rozmery budú cenu schodiska navyšovať. Investícia sa majiteľovi mnohonásobne vráti – nerezové schody sú bezúdržbové a nezničiteľné. Pri vyhľadávaní na stránke Wilio dostanete viacero cenových ponúk. Ľahko prispôsobíte výber dodávateľa vašim požiadavkám  a možnostiam. 

Rady a tipy:

1.    Vyberajte s rozvahou
Pri úvahách o type schodiska, ktoré použijete vo vnútri alebo v exteriéri, vyberajte a zvažujte poctivo. Ponúkajú sa viaceré materiály a každý má okrem svojej ceny aj plusy a mínusy. Berte do úvahy funkciu schodov (reprezentačná, úžitková), kto ich bude používať (deti, dospelí, domáci, návštevníci) a či vám vynaložené prostriedky prinesú želaný efekt. 

2.    Porovnávajte cenové ponuky
V súčasnosti sa na trhu vyskytuje veľké množstvo firiem, ktoré vám nerezové schody vedia vyrobiť, dodať a aj namontovať. Pokúste sa získať cenové ponuky mimo región, v ktorom žijete a porovnajte ich s vašimi lokálnymi. Táto stratégia sa vám oplatí najmä v prípade, že sa bývate vo väčšom meste, kde sú ceny prác aj materiálov rádovo omnoho vyššie ako inde.

3.    Zvážte použitie skla
Schodisko sa kvôli bezpečnosti inštaluje spolu so zábradlím. Už niekoľko rokov je trendom používať sklenené výplne zábradlia. Takéto riešenie je moderné a elegantné, v domácnosti má však jeden háčik. Každú sklenú plochu bude potrebné pravidelne umývať. Popri oknách tak pribudne ďalšia plocha, ktorá si bude vyžadovať vašu pozornosť, čas a námahu.