Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nerezové zábradlie

Hľadáte staviteľa na nerezové zábradlie? V tejto kategórii máme 12 872 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 712 profesionálov na Slovensku
87 701 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Nerezové zábradlie

Potrebujete službu z oblasti nerezové zábradlie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh, výrobu, montáž a servis nerezového zábradlia. Cena zábradlia z nehrdzavejúcej ocele sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, zapracovanie zmien, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15 909 majstrov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
32 712 profesionálov na Slovensku
87 701 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Poskytovatelia15 909 poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Výber správneho materiálu pre systémy zábradlia 

Aj keď pri konštrukcii vlastného systému zábradlia možno uvažovať o mnohých materiáloch, väčšina architektov zistila, že oceľové zábradlie je náročné prekonať z hľadiska estetiky, funkčného výkonu a hodnoty. Systémy oceľových zábradlí môžu vyzerať elegantne a moderne alebo formálne a tradične. Oceľ má dlhú životnosť a je mimoriadne odolná - systémy oceľových zábradlí ponúkajú obrovskú hodnotu z hľadiska dlhodobých nákladov na vlastníctvo. 

Oceľ je často výberovým materiálom pre systémy zábradlí, pretože v porovnaní s hliníkom vykazuje vynikajúcu pevnosť a húževnatosť. Esteticky vzaté, oceľ ponúka jasné výhody: ochranná oxidačná vrstva hliníka má časom bielu farbu a niekedy bude mať jamky. Vďaka svojej mäkkosti je hliník náchylný na povrchové škrabance a preliačiny, čo sťažuje čistenie a údržbu. Z hľadiska dizajnu hliníkové zábradlie vyžaduje viac podpier ako oceľ, čo vytvára konštrukčné a technické obmedzenia. 

Aj keď je oceľ jednoznačne najlepšou voľbou materiálu pre systémy zábradlí, dramatické rozdiely medzi rôznymi druhmi ocele môžu byť prekvapivé. Výber správneho typu ocele pre váš projekt zábradlia je životne dôležitý pre návrh systému, ktorý poskytuje estetickú príťažlivosť, bezpečnosť a výkon, aký chcete vy a váš klient. 

Tu je to, čo potrebujete vedieť pri určovaní najlepších materiálov pre váš projekt systému zábradlia na mieru.

Pri navrhovaní a výrobe zábradľových systémov dominujú tri druhy ocele: uhlíková oceľ, nerezová oceľ a nehrdzavejúca oceľ. Zábradlie vyrobené z každého z týchto troch typov ponúka rôzne silné a slabé stránky. Pochopenie vašich možností a toho, ktoré aplikácie sú vhodné pre každú z nich, je nevyhnutné pri špecifikácii nového systému oceľových zábradlí.

Zábradlia z uhlíkovej ocele

Výhody: Silná, odolná, lacná 
Nevýhody: Nízka odolnosť proti korózii 
Najlepšie sa používa na: Kryté zábradlie 
Údržba: Menší náter farby 

Uhlíková oceľ obsahuje až dve percentá uhlíka, čo vytvára tvrdšiu a pevnejšiu oceľ. Uhlíková oceľ je najmenej nákladná z troch hlavných druhov ocele používaných v zábradliach a je najvhodnejšia na použitie v interiéroch s minimálnym vystavením znečisťujúcim látkam v životnom prostredí. Na rozdiel od nehrdzavejúcej ocele znamená uhlíková oceľ vďaka nízkej odolnosti proti korózii nevyhnutnosť ochranného náteru. Najobľúbenejšou metódou ochrany je práškové lakovanie, ktoré bráni korózii a je k dispozícii v nespočetnom množstve farebných prevedení. Aj keď je uhlíková oceľ lacnou voľbou, vyžaduje si pravidelnú údržbu, aby vyzerala čo najlepšie. Starostlivosť o systém zábradlia z uhlíkovej ocele by mala zahŕňať kontrolu častého opotrebovania, najmä v oblastiach s vysokou premávkou, ako aj odstraňovanie škrabancov od iných kovových predmetov (napríklad krúžkov a hodiniek). Tieto škvrny je možné ľahko odstrániť použitím opravnej farby. Nenechajte holú uhlíkovú oceľ odkrytú, pretože uhlíková oceľ môže bez náležitej údržby rýchlo hrdzavieť a korodovať. Zle udržiavané zábradlie z uhlíkovej ocele vyžaduje nákladnú opravu alebo opätovné poťahovanie, čomu by sa malo pokiaľ možno zabrániť. Na všeobecné čistenie bude mydlo a voda stačiť.

Zábradlia z nehrdzavejúcej ocele

Výhody: Odolná voči bežnej hrdzi a korózii 
Nevýhody: Môže korodovať v chlórovanom alebo slanom prostredí Najlepšie sa používa na: vnútorné alebo chránené zábradlie
Údržba: Pravidelné čistenie mydlom a vodou 

Nerezová oceľ sa udržiava ľahšie a nevyžaduje ochranný povlak, ale je zvyčajne nákladnejšia ako alternatíva s uhlíkom. Ak sa má považovať za nehrdzavejúcu oceľ, musí v nej byť 10,5% chrómu (alebo viac). Pridaním chrómu do zmesi vznikne oceľ, ktorá je vysoko odolná proti hrdzi a korózii. Môže byť tiež prítomných mnoho ďalších zliatin, z ktorých každá produkuje určitú triedu nehrdzavejúcej ocele vytvorenú na konkrétne účely. Zatiaľ čo dnes je k dispozícii viac ako 50 druhov nehrdzavejúcej ocele, systémy zábradlí profesionálnej kvality zvyčajne používajú triedy 304 alebo 316. Nehrdzavejúca oceľ triedy 304 je tiež známa ako „nehrdzavejúca oceľ 18-8“, čo sa týka zloženia 18% chrómu a 8% niklu. Tento typ nehrdzavejúcej ocele sa často používa v interiéroch. Aj keď je možné ľahko prijať farbu alebo práškové lakovanie, ak je požadovaná farba, nie je pre oceľ tejto triedy potrebný žiadny ochranný náter. Namiesto toho sú k dispozícii povrchové úpravy od saténu (zrnitosť 240) až po jemnejšie povrchové úpravy, vrátane zrkadlového povrchu. Okrem toho, že vyzerajú dobre, majú tieto povrchové úpravy aj praktický účel: napríklad saténové povrchové úpravy sa ľahko udržiavajú, zatiaľ čo zrkadlové povrchové úpravy poskytujú najvyššiu odolnosť proti korózii. Okrem interiérových aplikácií sa nehrdzavejúca oceľ triedy 304 dobre hodí aj do vonkajšieho prostredia, kde nie sú príliš drsné alebo extrémne podmienky alebo kde je systém zábradlia chránený pred prostredím. Údržba systému zábradlia z nehrdzavejúcej ocele triedy 304 je jednoduchšia ako systémy z uhlíkovej ocele. Jednoducho ho pravidelne utierajte mydlom a vodou, aby ste udržali jeho vzhľad. Aj keď nehrdzavejúca oceľ triedy 304 stojí viac ako uhlíková oceľ, vyžaduje oveľa menšiu údržbu. Trieda 304 je ideálna pre interiérové aplikácie, kde sa vyžaduje dobrý vzhľad a nízka údržba. 

Vonkajšie oceľové zábradlie na mieru  

Výhody: Najvyššia odolnosť proti korózii 
Nevýhody: Drahšie, môže sa časom poškodiť 
Najlepšie sa používa pre: Vonkajšie alebo extrémne prostredie, priemyselné použitie 
Údržba: Prakticky bez údržby 

Bez ohľadu na druh nehrdzavejúcej ocele odoláva korózii, keď jeho obsah chrómu interaguje so vzduchom okolo. Oxiduje na tenkú, mimoriadne stabilnú vrstvu ochranných atómov, ktorá zabráni ďalšej oxidácii alebo hrdzi. Ak je materiál akýmkoľvek spôsobom poškriabaný, obsah chrómu sa rýchlo znovu oxiduje - v podstate ide o samotnú opravu predtým, ako sa môže prejaviť korózia. To neznamená, že nehrdzavejúca oceľ je nepriepustná pre hrdzu a koróziu. Pri použití vo vysoko chlórovaných oblastiach, napríklad pri bazénoch alebo na pobreží, kde je systém vystavený pôsobeniu slanej vody vo vzduchu, nemôže chróm vždy tak rýchlo vytvoriť ochrannú vrstvu. Nehrdzavejúca oceľ 316 odoláva drsnému prostrediu s mierne vyšším obsahom niklu a dvoma percentami molybdénu, aby ďalej posilňovala svoju odolnosť proti korózii. Tieto pridané zliatiny zase robia z triedy 316 ideálnu voľbu pre vonkajšie aplikácie alebo tam, kde drsné faktory prostredia vyžadujú odolnejší materiál. Rovnako ako u nehrdzavejúcej ocele triedy 304, nie je potrebný žiadny ochranný náter a pre dosiahnutie správneho vzhľadu pre každú aplikáciu sú k dispozícii rôzne povrchové úpravy. Oceľ 316 je najobľúbenejšou voľbou pre vonkajšie a priemyselné aplikácie vďaka svojmu osvedčenému výkonu v náročných podmienkach. Aj keď žiadny materiál nie je úplne nepriepustný pre koróziu, nehrdzavejúca oceľ triedy 316 vydrží pri správnej údržbe roky zneužívania.

Faktory, ktoré treba brať do úvahy pri výbere materiálov zábradlia 

Či už pre svoj systém zábradlia zvolíte uhlíkovú alebo nehrdzavejúcu oceľ, pri rozhodovaní o tom, ktorý materiál použiť, zvážte svoju aplikáciu a celkové náklady na vlastníctvo. 

Odborníci často začínajú konverzácie s týmito otázkami: V akom prostredí bude systém zábradlia umiestnený? Na akej úrovni premávky bude zábradlie vystavené? Aká úroveň údržby sa očakáva? Aký je rozpočet projektu? 
Odpovede na tieto otázky sú dôležité pri špecifikácii vlastného systému zábradlia. 

Poloha a prostredie 

Bude systém zábradlia vnútri alebo vonku - alebo oboje? Prostredie inštalácie je rozhodujúcim faktorom pri určovaní najlepšieho materiálu pre váš nový systém zábradlia. Pamätajte, že vnútorné zábradlie je najviac ovplyvnené objemom a typom premávky na danom mieste. Nepredpokladajte, že lacná uhlíková oceľ je najlepšou voľbou pre vnútorné použitie. Zatiaľ čo systém z uhlíkovej ocele môže dobre fungovať v prostredí s nízkou premávkou, vnútorné aplikácie s vysokou premávkou - ako sú letiská, obchodné centrá, zdravotnícke zariadenia alebo vzdelávacie inštitúcie - často vyžadujú tvrdšie materiály, ktoré sa ľahšie udržiavajú. 

V oblastiach, kde sa po zábradlí môže pravidelne kĺzať veľa rúk, zvážte použitie nehrdzavejúcej ocele triedy 304. Nerezová oceľ 304 môže byť najlepšou voľbou pre systém zábradlia navrhnutý pre vnútorné aj vonkajšie použitie - najmä ak je vaša aplikácia vzdialená od veľkých plôch slanej vody a nebude vystavená extrémnym podmienkam. Zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ 304 sa zvyčajne používa pre interiérové aplikácie, je vhodná aj pre chránené vonkajšie aplikácie. 

Ak chce váš klient pohotovostný systém bez problémov, ponúka nehrdzavejúca oceľ 304 širokú škálu povrchových úprav, ktoré nevyžadujú pravidelnú údržbu. 
Pre vonkajšie aplikácie alebo pre aplikácie s extrémnymi teplotami, zrážkami alebo slanou vodou je obvykle najlepšou voľbou nehrdzavejúca oceľ 316. Napríklad systém zábradlí pre hotel na pláži by nevyžadoval nič menej ako nehrdzavejúcu oceľ triedy 316, aby odolal náročným podmienkam prostredia. 

Údržba 

Ak váš klient hľadá materiál s nízkou údržbou, nehrdzavejúcu oceľ nemožno poraziť. Teplá voda a mäkká handrička odstránia väčšinu nečistôt alebo odtlačkov prstov. Odolné škvrny je možné odstrániť organickým rozpúšťadlom, pokiaľ neobsahuje chlór. Na zábradlia z nehrdzavejúcej ocele je bezpečné používať acetón alebo minerálne liehoviny. V prípade aplikácií s vysokou premávkou maskuje povrch s nízkou zrnitosťou (napríklad satén) väčšinu každodenných škvŕn. 

Uhlíková oceľ si vyžaduje viac pozornosti, aby vyzerala a podávala svoje najlepšie výkony. Posádky údržby budú chcieť rýchlo opraviť škrabance pomocou laku, aby sa zabránilo korózii. Plán dlhodobej údržby, ktorý zahŕňa pravidelné premaľovanie alebo výmenu ochranného náteru, je takmer nevyhnutný, ale stojí za to. Správna údržba vonkajšieho ochranného náteru zabezpečí mnoho rokov služby systému zábradlia z uhlíkovej ocele. 

Rozpočet 

Cena je často faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri výbere správneho materiálu zábradlia pre váš projekt. Pri plánovaní rozpočtu projektu je rozumné vziať do úvahy počiatočné náklady na inštaláciu, ako aj celkové náklady na vlastníctvo. Výber lacnejšieho materiálu alebo povrchovej úpravy môže ušetriť peniaze vopred, ale môže sa stať nákladným ešte dlho po dokončení inštalácie. Pri výbere materiálu, ktorý je pre vašu aplikáciu najvhodnejší, prihliadnite na rámec inštalačných nákladov a zvážte budúce náklady na údržbu, čistenie, maľovanie a údržbu. Možno zistíte, že koncentrácia na lepší materiál vedie k nižším celkovým nákladom na vlastníctvo.

Nie ste si istí, kde začať? Pri výbere najlepšieho materiálu zábradlia pre váš ďalší projekt je potrebné zohľadniť veľa faktorov. Vyberte správny prístup a ste hrdinom; výber nesprávneho materiálu môže byť drahá chyba, ktorá vedie k nešťastnému klientovi. Ak si nie ste istí, aký prístup je vhodný pre vašu aplikáciu, je dôležité spolupracovať s kvalifikovaným a skúseným partnerom, ktorý vám vysvetlí vaše možnosti a navrhne systém, ktorý vyhovuje vašim potrebám pre nadchádzajúce roky.

Tu môže pomôcť odborník z Wilio. Pomôže vám nájsť správne riešenie pre váš projekt - bez ohľadu na veľkosť, rozpočet alebo aplikáciu. Naši odborníci sú pripravení pomôcť vám určiť, ktorý materiál a povrchová úprava je najvhodnejšia pre váš vlastný systém zábradlia.