Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nízkoenergetické domy

Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy? V tejto kategórii máme 19564 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40273 profesionálov na Slovensku

72217 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Nízkoenergetické domy

Potrebujete službu z oblasti nízkoenergetické domy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh a vizualizáciu, cenovú ponuku, konzultáciu, výrobu jednotlivých prvkov, montáž a servis. Cena domov s nízkou energetickou náročnoťou sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: stavebné povolenie, zapojenie do siete, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19564 odborníkov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40273 profesionálov na Slovensku

72217 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

19564 poskytovateľov vo vašom okolí

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján M.

Firma
Zlaté Moravce
5,0

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio, v oblasti stavebníctva .poskytujem služby ako hrube stavby, stavby do holodomu ,základy a...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio, v oblasti stavebníctva .poskytujem služby ako hrube stavby, stavby do holodomu ,základy a zakladove dosky ,krovy, sadrokartóny, betónové ploty, výmena striech a iné

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej B.

Živnostník
Žilina
4,9

Elektroinštalácia

Pracujem ako samostatný projektant elektroinštalácií. Okrem projekčných služieb poskytujem aj realizáciu a revíziu elektroinštalácie. Práca na kľuč podľa požiadaviek zákazníka. V...Zobraziť viac

Pracujem ako samostatný projektant elektroinštalácií. Okrem projekčných služieb poskytujem aj realizáciu a revíziu elektroinštalácie. Práca na kľuč podľa požiadaviek zákazníka. V prípade, že potrebujete navrhnúť elektroinštaláciu vo vašej novostavbe tzv. Realizačný projekt alebo potrebujete kolaudovať stavbu a potrebujete Skutkovy stav ELI a revíziu, tak hľadáte práve mňa.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy, najmä tie, ktoré sa snažia dosiahnuť čistú nulovú energetickú hospodárnosť, využívajú množstvo energeticky efektívnych materiálov a stavebných postupov, ktoré je potrebné integrovať do najskorších fáz návrhu. Dizajnéri a architekti zvyčajne nemôžu špecifikovať určité podrobnosti týkajúce sa energie alebo môžu zanedbávať určité rozhodnutia týkajúce sa stratégií energetickej hospodárnosti počas fázy projektovania, čo vedie k ďalším nákladom pre staviteľov. Pre úspešný projekt s nulovou spotrebou energie by sa architekti a dizajnéri mali spolu so svojimi staviteľmi oboznámiť s 12 krokmi k nákladovo efektívnej stavbe domov s nulovou spotrebou energie a venovať osobitnú pozornosť nasledujúcim návrhovým stratégiám, ktoré podľa potreby podrobne rozpíšu o stavebných plánoch. Ak sa budete venovať týmto podrobnostiam energetickej hospodárnosti vo fáze projektovania, budú sa udržovať aj nízke stavebné náklady.

Výber správneho miesta

Ideálnym miestom pre domácnosť s nulovou energiou by bolo nerušené slnko, plochá topografia a miesto vystavené miernym poveternostným podmienkam. Malo by byť tiež umiestnené blízko prístupu k službám, obchodom a hromadnej doprave. Aj keď máloktoré miesto bude dokonalé, jeho selektívnosť sa určite vyplatí pri znížených nákladoch a lepšom životnom štýle. Solárny prístup je obzvlášť dôležitý. Dodávateľ solárnej energie môže vykonať analýzu miesta, aby sa ubezpečil, že na povrchoch stien alebo striech bude dostatok slnečného žiarenia, a navrhne optimálnu orientáciu a veľkosť solárnych povrchov. Ako to často býva dokonalý solárny prístup nie je vždy nutnosťou. Aj keď je solárny prístup menej ako optimálny alebo vôbec žiadny, môžete stále využívať všetky tu diskutované stratégie, aby sa váš domov a jeho energetická nezávislosť čo najviac priblížila k nule.

Orientácia budovy

Orientujte budovu tak, aby čo najviac využívala sezónne slnečné uhly na pasívne vykurovanie a chladenie a na maximálnu výrobu solárnej energie. V závislosti od podnebia to môže spočívať v maximalizácii pasívneho solárneho zisku v chladnom podnebí alebo v prirodzenom tienení v teplom podnebí. U solárnych panelov je výhodnejšia priama orientácia južnej strechy. Ak však južná orientácia nie je možná, obráťte sa na svojho solárneho technika, aby ste určili optimálnu orientáciu na optimalizáciu solárneho zisku pre vaše miestne klimatické podmienky.

Podnebie

Zvážte, ako miestna klíma ovplyvňuje dizajn. Úrovne izolácie, vzduchotesnosť, stratégie regulácie vlhkosti, možnosti denného osvetlenia a mnoho ďalších prvkov dizajnu musia odrážať klimatické pásma a miestne podmienky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať potrebám dizajnu v teplejších klimatických podmienkach.

Tvar

Počas fázy koncepčného návrhu zvážte použitie menej jednoduchších tvarov ako mnohých menších tvarov s vysokou architektonickou zložitosťou. Jednoduchšia stavebná hmota sa bude budovať ľahšie a lacnejšie, vzduchotesne sa izoluje v teréne.

Veľkosť

Myslite na to, že malé a dizajnové priestory sú určené skôr na použitie kupujúcim ako na predajnú hodnotu. Mnoho menších rodín môže pohodlne žiť v dobre navrhnutom dome s rozlohou 1 500 - 1 800 štvorcových stôp s premyslenou funkčnosťou, skladovaním a plynulosťou dopravy. Samotná budova môže stáť stovky eur za štvorcový meter, takže vzdanie sa niekoľkých štvorcových metrov z celkovej plochy môže ušetriť tisíce eur na stavebných nákladoch. Pri starostlivom plánovaní zmenšenie veľkosti domu ušetrí energiu a zaplatí za všetky energetické vylepšenia potrebné pre dom na dosiahnutie nulovej čistej energie.

Tepelná hranica

Jasne definujte tepelnú hranicu v projektových plánoch. To znamená rozhodnúť sa, čo je vo vnútri a čo mimo podmieneného priestoru. Napríklad: vetrané podkrovie a pivničné priestory sú mimo upraveného priestoru. Ak je zvolený potrubný vykurovací a chladiaci systém, je obzvlášť dôležité ponechať priestor v upravenej podobe na uchovanie všetkých prvkov systému.

Stropy

V celom dome používajte iba jeden typ stropu: plochý alebo katedrálny. Kedykoľvek sa zmení výška stropu, bude tu miestnosť oddeľujúca miestnosť s vysokým stropom od nevykurovaného priestoru, zvyčajne podkrovia. Táto „vysoká stena“ môže byť veľmi zložitá na vzduchové utesnenie a izoláciu. Úroveň izolácie tejto steny by sa mala rovnať ostatným vonkajším stenám a na jej izoláciu bude potrebné ju pokryť tuhým materiálom. Ak je k dispozícii viac ako jedna výška stropu, vypracujte jasné podrobnosti týkajúce sa vzduchového tesnenia, izolácie a pevného podkladu.

Presahy striech

Navrhnite stratégiu solárneho tienenia, ktorá umožní slnečnému žiareniu budovu, ak je to potrebné, a zabráni prehriatiu, keď to nie je potrebné. Jednou zo stratégií je navrhnúť a postaviť pevné previsy striech, najmä na južnej a západnej strane, ktoré sú vystavené priamemu popoludňajšiemu slnku. Vypočítajte a špecifikujte južný previs strechy, aby ste maximalizovali vystavenie zimnému slnku a minimalizovali teplo z letného slnka. Tieto pevné previsy musia byť kompromisom medzi podobnými uhlami slnka na jar a na jeseň, keď sú požiadavky na kúrenie alebo chladenie veľmi odlišné. Alternatívou by bolo uvažovať o kratšom pevnom previse od 12 do 18 palcov spolu s vonkajším tienením, ako sú napríklad markízy, spolu s vonkajším tienením, ako sú markízy, slnečné clony alebo vegetácia. To umožní väčší tepelný zisk počas jari a menší tepelný zisk počas jesene.

R-hodnoty

Zadajte hodnoty R na plánoch pre steny, strop a podlahy a hodnoty U pre okná a dvere. V chladnom podnebí sú typické hodnoty R R-30 až R-40 pre steny, R-60 pre stropy a R-38 pre podlahy. V teplom podnebí sú typické hodnoty R R-19 pre steny, R-38 pre stropy a R-19 pre podlahy. Optimálne hodnoty R a U pre vaše konkrétne klimatické pásmo by sa mali určiť pomocou pre energetické modelovanie.

Tepelné premostenie

Na plánoch jasne uveďte opatrenia na zabránenie tepelným mostom. Môže ísť napríklad o použitie pokročilých rámovacích techník pre systémy stien, podláh a stropov, ako aj o vonkajšie penové opláštenie, stupňovité čapovanie a dvojité čapovanie.

Ohradenie izolácie

Uveďte, že izolácia stien musí byť úplne pokrytá pevnými doskami z dosiek OSB, Thermoply alebo podobných materiálov, a nikdy nenavrhujte steny tam, kde je ťažké správne zakryť izoláciu. Osobitnú pozornosť venujte podhľadom, podkroviam, okrajom vaní, ohrievačom TZB a krbovým obložením. Ak kreslíte steny so zdvojenými čapmi, nezabudnite uviesť podrobnosti o uzatvorení rámovej dutiny vrátane preglejkovej čiapky cez paralelné horné dosky a preglejkové vložky vo vnútri okenných a dverových otvorov. Dobrým sprievodcom pre základnú izoláciu a vzduchové tesnenie je kontrolný zoznam hodnotiacich polí.

Vzduchotesná norma

Uveďte normu vzduchotesnosti, ktorá sa má dosiahnuť na plánoch. To sa všeobecne vyjadruje vo výmenách vzduchu za hodinu pri 50 Pascaloch (ACH50). Prahová hodnota potrebná na dosiahnutie čistej nulovej energie by mala byť 2,0 ACH50 alebo menej.

Systémy vzduchovej bariéry

Uveďte typ použitého systému vzduchovej bariéry. Bude to vzduchotesný prístup k sadrokartónu, membrána a páska ZIP System SIGA, aerobarrier alebo niečo iné? Uveďte vzduchotesné materiály a techniky na projektových plánoch.

Smerovanie vzduchu pomocou ventilátora

Špecifikujte, aby sa po inštalácii stropných sadrokartónových dosiek a pred inštaláciou izolácie uskutočňovalo vzduchové nasmerovanie vzduchotechnických dverí, aby sa zistilo neočakávané úniky vzduchu a efektívne ich utesnilo. Tento proces je obzvlášť užitočný, ak posúvate cieľ úniku vzduchu nižšie. Keď si osvojíte techniky a dokážete spoľahlivo dosiahnuť svoj cieľ, malo by postačovať testovanie dúchadlových dverí na konci stavby.

Vykurovacie a chladiace zariadenie

Múdro vyberte všetky vykurovacie a chladiace zariadenia a ich potrubia, kanály a vedenia chladiva. Nastavte systém teplej vody a uveďte jeho stupeň účinnosti. Nakreslite ich do plánov a uveďte potrebu utesnenia všetkých prienikov. V prípade potrubných systémov sa snažte priviesť manipulátor vzduchu a všetky potrubia do tepelnej hranice. Zvážte použitie takých tepelných čerpadiel, ktoré sú vysoko energeticky účinné.

Vetranie

Na projektové plány nakreslite mechanické ventilačné zariadenie a vedenie a podľa možnosti umiestnite zariadenie a kanály do upravenej konštrukcie budovy. Pamätajte, že ventilátory s rekuperáciou tepla potrebujú odtok kondenzátu. V plánoch uveďte všetky stupne účinnosti zariadenia. Podľa týchto šiestich krokov vykonajte správny návrh vetrania s rekuperáciou tepla a výber zariadenia.

Ohrievač vody

Rozhodnite sa, aký typ ohrievača vody sa má použiť a kde bude najlepšie jeho umiestnenie. Elektrické odporové ohrievače vody by mali byť centrálne umiestnené vo vnútri klimatizovaného priestoru v podnebí s prevládajúcim vykurovaním a mimo klimatizovaného priestoru v podnebí s prevládajúcim chladením. V podnebí s prevládajúcim vykurovaním by mali byť ohrievače vody s tepelným čerpadlom umiestnené mimo upraveného priestoru v oblastiach s objemom asi 1 000 kubických stôp. Garáž alebo suterén sú často dobré, pretože tieto miesta nie sú priamo vykurované, ale po celý rok zostávajú relatívne teplé. Ohrievače vody s tepelným čerpadlom tiež ponúkajú možnosti vedenia, ktoré umožňujú ich umiestnenie vo vnútri domu. Ak sa plynové ohrievače vody používajú vo vzduchotesných domácnostiach, musia byť uzavretými spaľovacími modelmi.

Solárny energetický systém

Na základe presného energetického modelu určte optimálnu veľkosť fotovoltaického systému tak, aby vyhovoval energetickým potrebám domu. Skontrolujte, či je k dispozícii dostatočná plocha strechy so správnym sklonom a orientáciou na dodanie dostatočnej energie na dosiahnutie nulového energetického prahu. Uistite sa, že komíny, vodovodné prieduchy a ďalšie výstupky strechy sú umiestnené mimo oblasti strechy plánovanej pre solárne panely.

Spotrebiče

Uveďte energeticky účinné spotrebiče a ich hodnotenie, ktoré boli vybrané počas energetického modelovania. Stránka Energy Star Products je dobrým zdrojom pre výber efektívnych spotrebičov. Nezabudnite vziať do úvahy elektrické sušičky bielizne a vrchné dosky indukčných pecí z dôvodu vysokej energetickej účinnosti.

Zapojte tím

Na začiatku procesu projektovania vytvorte projektový tím zahŕňajúci všetky príslušné stavebné remeslá vrátane výrobcov rámov, izolátorov, inštalatérov, elektrikárov a dodávateľov solárnych článkov. Tím by mal v rámci návrhu určiť nákladovo najefektívnejšie opatrenia na zvýšenie energetickej účinnosti a najúčinnejšiu postupnosť ich implementácie