Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nízkoenergetické domy Bratislava

Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 19564 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40273 profesionálov na Slovensku

72209 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Nízkoenergetické domy Bratislava

Hľadáte nízkoenergetické domy Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Novom Meste, Rači. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Stupava, Dunajská Lužná, Ivanka pri Dunaji. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: stavebné povolenie, zapojenie do elektrickej a kanalizačnej siete. Zabezpečia pre vás návrh a vizualizáciu, cenovú ponuku, konzultáciu, výrobu jednotlivých prvkov, montáž a servis a použijú pri tom ťažké stroje a materiály, stavebné konštrukcie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre nízkoenergetické domy Bratislava z našich odborníkov.

40273 profesionálov na Slovensku

72209 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Nízkoenergetické domy

Stavba domu, od základov. Mám záujem o vypracovanie cenovej ponuky jednotlivých častí domu (základy, strecha....)

Lenka B.
Nová Ves nad Žitavou
Nízkoenergetické domy

Hľadám zhotoviteľa na stavbu 5x murovaný dvojpodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, v štandarde holodom, s pripojením na inžinierske siete....Zobraziť viac

Hľadám zhotoviteľa na stavbu 5x murovaný dvojpodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, v štandarde holodom, s pripojením na inžinierske siete. Dôraz na kvalitné spracovanie detailov a vzduchovú neprievzdušnosť obvodových konštrukcií.

Lubos C.
Lutila
Novostavba

Dobrý deň, hľadáme firmu na výstavbu garáže - miesto realizácie Dunajská Lúžna. Projekt pošlem na vyžiadanie Ďakujem pekne Fencíková

Gabriela V.
Dunajská Lužná
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové...Zobraziť viac

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo...Zobraziť viac

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

 
 Tipy na stavanie nízke energetického domu

Nízkoenergetické domy sú čoraz populárnejšie, pretože majitelia domov chcú ušetriť na zbytočných výdavkoch. Tu je 5 kľúčových tipov, ako si ho zostaviť. Všetci chceme šetriť peniaze. Pozreli ste sa zblízka na to, kde žijete? Viete, že budete môcť ušetriť milióny výberom inteligentnej konštrukcie? Možno sa chystáte postaviť svoj vysnívaný dom. Existuje veľa možností, ktoré je potrebné urobiť pred dosiahnutím konečného produktu, a spotreba energie by mala byť úplne jedným z nich. Ste pripravení znížiť svoju spotrebu energie? Ďalej čítajte päť užitočných tipov na stavbu nízkoenergetického domu.

1. Plánujte dopredu

Dobre navrhnutý dom uľahčí dosiahnutie vašich energetických cieľov. Uistite sa, že vaši architekti a stavitelia vedia, že energetická účinnosť je pre vás dôležitá. Plánovanie tohto cieľa od začiatku zabráni zbytočným zmenám, ktoré môžu byť neskôr nákladné a časovo náročné. V rámci procesu plánovania sa snažte uvedomiť si, ako môže slnko v zime zohriať váš dom, ale v lete sa vyhýbajte prílišnému vykurovaniu domu.

2. Zaistite správnu izoláciu

Ak máte dostatočnú izoláciu, váš domov v lete absorbuje menej tepla a v zime menej stratí. To znamená, že celoročne budete potrebovať menej energie z vášho vykurovacieho / chladiaceho systému. Mnoho ľudí zabudne na svoje podkrovie, ale ak ho máte, skontrolujte, či je správne izolované. V opačnom prípade budú vaše účty za elektrinu stále vysoké. Existuje veľa kvalitných výrobkov na izoláciu. Váš dodávateľ bude mať vedomosti, aby vám pomohol vybrať najlepšiu voľbu pre váš dom.

3. Okná sú dôležité pre každý nízkoenergetický dom

Výmena alebo výber energeticky efektívnych okien je často prvou vecou, na ktorú ľudia myslia, keď pracujú na nízkoenergetickom dome. Premenlivé počasie môže ovplyvňovať staré okná, ktoré sú netesné alebo prievanové. Používanie búrkových okien môže tiež pomôcť zvýšiť energetickú efektívnosť vášho domu. Inokedy je najlepšie vymeniť celé okno. To môže zvýšiť hodnotu vášho domu. Niektoré štáty a kraje ponúknu daňové stimuly na výmenu vašich okien za energeticky efektívne.

4. Vyberte si Inteligentné osvetlenie

Neprehliadnite vplyv osvetlenia vo vašej domácnosti. Ak používate bežné žiarovky, niekedy pri použití elektrickej energie zaplatíte desaťnásobok kúpnej ceny. Fluorescenčné osvetlenie je bežné, ale LED osvetlenie sa stáva preferovanou voľbou pre ľudí s vedomím ako ušetriť veľa energie. Prepnutie na LED osvetlenie vám môže ušetriť stovky eur. Je to jeden z najjednoduchších spôsobov, ako ovplyvniť vašu spotrebu energie.

5. Solárna energia

Bez ohľadu na to, ako veľmi znížite svoju spotrebu energie, stále za ňu platíte. Jednou z možností, ako sa tomu vyhnúť, je použitie solárnej energie. Používanie solárnych panelov pre potreby domácnosti znamená, že pri búrkach alebo výpadkoch prúdu nestratíte energiu.

Solárna energia je prospešná aj pre životné prostredie, pretože predstavuje čistý zdroj energie. Vyhľadajte renomovaných odborníkov, ktorí vám solárne panely nainštalujú. Môže to byť ťažká práca aj pre šikovných majiteľov domov. 

Ako spraviť váš hotový dom viac nizkoeneregetickým

Dajte si pozor na zlé návyky

Denné zlé návyky, ako napríklad nechať rozsvietené svetlá, keď nie ste v miestnosti, alebo uvariť plnú kanvicu, keď si pripravujete iba jednu kávu, sa môžu rýchlo ukázať. Venujte pozornosť energii po celom dome a čoskoro uvidíte úsporu na účtoch za energiu.

Investujte do izolácie

Najlepším spôsobom, ako udržať svoj domov v príjemnej teplote, je investovať do izolácie stropu, podláh a stien. Znižovanie vašich účtov za energiu po celý rok, izolácia vám pomôže zostať v zime v teple a v lete chladiť bez toho, aby došlo k nadmernému zaťaženiu klimatizácie alebo vykurovacieho systému.

Modernizujte svoj systém teplej vody

Zastarané systémy teplej vody môžu byť veľkým únikom zdrojov. Váš systém teplej vody zvyčajne spotrebuje viac energie ako všetky ostatné elektrické spotrebiče dohromady, takže určite preskúmajte moderné systémy šetriace energiu.

Využite slnko

S intenzívnym slnkom by ste si mohli pomôcť aj vďaka inštalácií solárnych panelov. Využitie slnka môže drasticky znížiť vaše účty a prepracované systémy majú plynovú alebo elektrickú podporu, vďaka ktorej budete mať istotu, že budete krytí aj počas zamračených dní.

Myslite na svoje okná

Neefektívne okná môžu byť veľmi nákladné záležitosti. Zvýšte efektivitu inštaláciou dvojitého zasklenia alebo okenných fólií. Problém môžete tiež znížiť namontovaním žalúzií alebo roliet.

Skontrolujte svoj dom

Existuje mnoho ďalších záludných spôsobov, ako teplo z vášho domu uniká, a krátkodobá kontrola stavu vášho domu môže mať trvalé výhody. Počkajte na veterný deň, potom skontrolujte okraje všetkých svojich okien a dverí - budete počuť ako aj cítiť prievan .