Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Obklad na krb

Najmite si skúseného odborníka na obklad na krb z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Obklad na krb

Potrebujete službu z oblasti obklad na krb? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh a vizualizáciu, dopravu a obkladanie krbu. Cena obloženia na krb sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pozáručný servis, šparovanie, lepidlo, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17974 obkladačov v danej kategórií.
Pozrite tiežObklad na krb cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Obklady na krb – často kladené otázky

Aké materiály sú najvhodnejšie na obklad krbu?

S chladnejším obdobím trávime oveľa viac času v interiéroch, ideálne v kruhu blízkych a okolo ohňa. Ak patríte k tým, ktorí si potrpia na tú pravú atmosféru sálajúcu z domáceho krbu, určite viete, že len oheň nestačí. Krb má plniť aj estetickú funkciu, má pôsobiť moderne a samozrejme byť plne funkčný a poskytovať veľa tepla.

Zásadným faktorom pre všetky tieto aspekty je materiál, ktorým je krb obložený. Existuje niekoľko možností a variácií, z ktorých si môžete vybrať. Prinášame vám stručný prehľad vhodných materiálov a ich výhod či obmedzení.

Oceľ.

Ide o jeden z najobľúbenejších obkladových materiálov. Oceľ sa dodáva v mnohých rôznych povrchových úpravách, takže sa hodí do mnohých interiérov. Oceľový rám krbu dáva miestnosti často moderný a priemyselný ráz.

Drevo.

Menej zrejmou voľbou pre obloženie krbu, vzhľadom na to, čo spaľujete, je drevo. Pri stavbe krbu – pokiaľ je telo správne navrhnuté – nebude problém s dreveným rámom, pokiaľ to vzhľadom na umiestnenie dovolia príslušné predpisy.

Betón.

Betónový krb s čistými líniami a prírodnými povrchovými úpravami vnáša do interiéru moderný dojem a efektívnejšie ohrieva priestor, pretože zadržiava teplo. Ide o odolný materiál, ktorý je ideálny pre krby a vďaka veľkému množstvu dostupných farieb a textúr môže vo vašom priestore vytvoriť jedinečný dizajnový prvok.

Kameň.

Kamenné obloženie dodáva interiéru rustikálne kúzlo. Kamene poskytnú zaujímavú textúru a zahrievajú sa spolu s krbom, pomáhajú vyžarovať teplo, rýchlejšie zahrejú interiér a udržia ho v teple po dlhší čas. Vďaka širokej škále povrchových úprav môžete váš krb prispôsobiť rôznym štýlom a typom dizajnu.

Tehla

Tehlový obklad nájde svoje využitie aj v moderných interiéroch, pôsobí hrejivo a štýlovo. Tehly majú veľa farieb a veľkostí a môžu byť usporiadané do rôznych vzorov, aby vytvorili rozmanitý vzhľad, ktorý dodá priestoru ten pravý štýl.

Dlaždice.

Dlaždice sú dostupné v rôznych materiáloch, farbách, veľkostiach a textúrach, možno ich teda použiť v akomkoľvek interiéri. Podľa typu zvolených dlaždíc je možné dosiahnuť atraktívny a luxusný vzhľad za relatívne nízke vstupné náklady.

Škridla.

Kladenie škridle na váš krb vyžaduje určitú dávku zručností. Pre tento druh existujú jednak špeciálne stavebné predpisy a tiež montážne techniky, ktoré je potrebné dodržiavať.

Keramika.

Keramický obklad sa používa na obloženie krbov a ohnísk odnepamäti. Ozdobné dlaždice boli obzvlášť populárne na konci 19. storočia. Keramika dobre odoláva teplu a je dostatočne odolná, aby vydržala požiadavky krbu. Pre krb sú vhodnejšie dlaždice s väčšou hrúbkou.

Porcelán.

Porcelán je tiež skvelou voľbou do krbu. Vypaľuje sa pri vyššej teplote, čo mu dáva trochu odlišný vzhľad; obstojí aj pri vysokých teplotách rovnako ako keramika a pre svoju popularitu má často k dispozícii viac dizajnových možností. Obzvlášť veľké porcelánové dosky si získavajú čoraz väčšiu obľubu, pretože ponúkajú unikátny vzhľad.

Na čo treba dbať pri obkladaní krbu?

Samotné miesto, v ktorom sa predpokladá otvorený oheň, musí byť obložené príslušnými materiálmi, ktoré vyhovujú stavebným predpisom. Dlaždice sa neodporúčajú pre teplotu nad 80 °C, takže ich použitie na vnútorné obloženie nie je odporúčané, sú však ideálne na vonkajší obklad. Výborne sa hodia aj na okolie krbu, keďže dokážu chrániť priestor pred krbom, ktorý je vystavený iskrám či uhlíkom. Existuje veľa rôznych druhov dlaždíc, tak ktoré môžete použiť. Vždy však pre istotu skontrolujte, či sú odporúčané pre vysokoteplotné nanášanie. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS