Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Obklad schodov

Najmite si skúseného odborníka na obklad schodov z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Obklad schodov

Potrebujete službu z oblasti obklad schodov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh a vizualizáciu, výrobu a montáž dreveného a dlažobného obkladu schodov. Cena dlaždíc na schody sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, lepidlo a drobné opravy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18031 obkladačov v danej kategórií.
Pozrite tiežObklad schodov cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Obklady schodov – často kladené otázky

Prečo je potrebné uvažovať o správnom výbere povrchu schodov?

Schodisko a jeho využívanie si síce častokrát ani neuvedomujeme, no schody v každej domácnosti sú používané doslova každý deň. Kedy ste naposledy zvažovali možnosti podlahových krytín pre schodisko vo vašej domácnosti? Podlaha vašich schodov môže zatraktívniť váš domov a môže dokonca zvýšiť bezpečnosť v domácnosti.

Schody sú zvyčajne jednou z prvých vecí, ktoré uvidíte pri vstupe do domu, a ako všetci vieme, na prvom dojme skutočne záleží. Ak vaše schody potrebujú revitalizáciu, vynikajúcim riešením je obloženie schodiska drevom. Okrem vylepšenia vzhľadu schodov môže tento krok posilniť štruktúru schodiska a urobiť ho bezpečnejším.

Čo všetko je potrebné zvážiť pri schodiskových obkladoch?

Výber obkladu pre schody závisí od mnohých faktorov. Do hry vstupujú umiestnenie a veľkosť schodiska, ale tiež konkrétne potreby danej domácnosti, resp. danej nehnuteľnosti a susedstva. K najzásadnejším aspektom patria bezpochyby bezpečnosť a úroveň hlučnosti schodiska.

Hluk. Ak sa schody nachádzajú v blízkosti obytných priestorov, ako sú napríklad obývacie izby, určite treba uvažovať o povrchoch, ktoré tlmia hluk a ktoré zvuk pohybu osôb po schodisku obmedzia na minimum.

Bezpečnosť. Ide nepochybne o jeden z najdôležitejších aspektov. Primárne vyhľadávajte povrchy, ktoré nie sú klzké. Ak v domácnosti žijú deti alebo osoby so zníženou pohyblivosťou, poobzerajte sa po materiáloch schodiskových podláh, ktoré ponúkajú zvýšené protišmykové vlastnosti.

Údržba. Ak je schodisko frekventovanejšie, bude potrebovať odolný a ľahko čistiteľný povrch, ktorý vydrží roky.

Dizajn. Zvážte priestor v okolí schodiska a štýl a veľkosť samotných schodov. Široké schodisko v tradičnejšom či rustikálnom štýle bude určite vyžadovať drevené prevedenie, prijateľný je tiež klasický dlaždicový obklad. Pokiaľ sa v interiéri nachádzajú koberce, možno ich použiť tiež na pokrytie schodiska.

Aké sú najlepšie typy podlahových krytín pre schody?

Každý z materiálov na schodiskové podlahy má svoje výhody a prednosti.

Tvrdé drevo. Schody z dreva ponúkajú klasický vzhľad a ladia s takmer akýmkoľvek dekórom. Schody z tvrdého dreva sú veľmi odolné a môžu byť bezpečné, ak na ne nalepíte protišmykové nášľapné plochy alebo iné preventívne opatrenia, aby leštený povrch nekĺzal.

Kobercový povrch. Schody s kobercami ponúkajú vyššiu úroveň bezpečnosti ako tvrdé povrchy a sú príjemnejšie pre chodidlá. Kobercové podlahy môžu tiež poskytnúť viac možností, pokiaľ ide o farbu a dizajn schodiska.

Dlažba. Dlaždice sú ideálne pre malé a úzke schodiská a tiež pre schodiská v exteriéri, keďže sa dajú ľahko čistiť  a udržiavať. Ich výhodou je tiež možnosť využitia unikátneho  vzhľadu a vzorovania.

Laminátový povrch. Laminát je voľba vhodná aj pre obmedzený rozpočet. K dispozícii sú rôzne druhy a vzory. Laminátové schody sa ľahko čistia a povrch je možné jednoducho vymeniť, pokiaľ podlieha zvýšenému opotrebovaniu.

Ako správne obložiť schodisko?

Montáž drevených podláh na schody je už niekoľko rokov mimoriadne populárna a považuje sa za veľmi štýlovú možnosť. Stále viac ľudí si vyberá drevené podlahy pre obývacie izby, kuchyne i jedálenské priestory a tento trend sa prirodzene prenáša aj na schodiská.

V prípade nových nehnuteľností je možné naplánovať schodisko takpovediac „od piky“. Ak však chystáte renováciu, bude potrebné súčasné schodisko obložiť – je to jediná možnosť, ak chcete, aby vaše schodisko bolo pokryté masívnym alebo technickým drevom.

Opláštenie je proces, ktorý spočíva v pokrytí existujúcej konštrukcie novým materiálom, čím sa vytvorí úplne nový vzhľad bez potreby hlbšej rekonštrukcie schodiska. V prípade podláh tento proces spočíva v položení umelých drevených podláh na existujúce alebo pôvodné schody, čím môžete úplne zmeniť ráz a štýl schodiska.

Ak ste sa na obklad schodov rozhodli použiť umelé drevo, budete musieť dosky prilepiť k pôvodnému schodisku. Aj napriek tomu, že existuje mnoho metód montáže drevených podláh, ktoré by dobre fungovali v iných interiéroch (napríklad plávanie, klincovanie, zošívanie), v prípade schodiska je potrebné podlahu prilepiť k existujúcim schodom. To zaručí požadovanú stabilitu. Iba tak môžete zabezpečiť, aby nové schody vydržali dlho, vyzerali dobre a boli bezpečné.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS