Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Obklady do kúpeľne

Najmite si skúseného odborníka na obklady do kúpeľne z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Obklady do kúpeľne

Potrebujete službu z oblasti obklady do kúpeľne? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh, zameranie potrebného množstva, výrobu a lepenie obkladov do kúpeľne. Cena dlaždíc do kúpeľne sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lepidlo, náklady na dopravu, drobné opravy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19072 obkladačov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Všetko, čo potrebujete vedieť o výbere dlaždíc do kúpeľne

Pokiaľ ide o výber obkladov do kúpeľne, rozhodovanie o tom, aký vzhľad a dojem chcete dosiahnuť, je diktované výlučne obkladom, ktorý vyberiete. Kúpeľňa je jedným z najdôležitejších priestorov v domácnosti pre rodinu i hostí. Môže z nej byť príjemný zážitok s nekonečným výberom farieb, veľkostí, štýlov, tvarov, povrchových úprav a materiálov, z ktorých si môžete vybrať. Vďaka našim rozsiahlym skúsenostiam a znalostiam v priemysle dlaždíc a kameňa vás prevedieme všetkým, čo potrebujete vedieť o výbere kúpeľňových dlaždíc.


TIP Č. 1: ROZHODNITE SA PRE MATERIÁL

Pri výbere obkladov do kúpeľne je dôležité poznať rôzne druhy materiálov a to, na čo sa najviac hodia. 

Tu sú najbežnejšie typy dlaždíc používaných v kúpeľniach:

Keramické dlaždice

Keramické alebo neporcelánové dlaždice sú dokonalým povrchom dlaždíc pre kuchyne, kúpeľne, suterény, verandy, práčovne a ďalšie miestnosti náchylné na vlhkosť. Keramické dlaždice sa zvyčajne vyrábajú z červenej, hnedej alebo bielej hliny, ktorá sa vypaľuje v peci a zakončuje sa odolnou glazúrou, ktorá vytvára farbu a vzor na povrchu dlaždice. Vďaka glazovanému povrchu sú dlaždice husté a neporézne, čo zaisťuje charakteristiku odolnosti voči škvrnám, ohňu a šmyku. Keramické podlahové dlaždice sú vhodné pre kúpeľne, ktoré majú ľahkú až strednú premávku a môžu byť pomerne náchylné na opotrebovanie a odštiepenie. Keramické dlaždice majú všeobecne vysokú mieru absorpcie vody, vďaka čomu je povrch nepriepustný pre vodu a škvrny. Existujú dnes v matnom, saténovom, lesklom a leštenom prevedení, čo vám dáva nepreberné množstvo možností pre steny a podlahy vašej kúpeľne. Veľmi ľahko sa čistia a udržiavajú. Pri dobrej starostlivosti sú keramické podlahové dlaždice jedným z najdlhšie trvácnych produktov na súčasnom trhu.

Porcelánové dlaždice

Porcelánové dlaždice ponúkajú veľké výhody, pokiaľ ide o dizajn. Jeho silná povaha umožňuje nekonečné nápady pre interiérové a exteriérové aplikácie. Celotelová porcelánová dlaždica nesie farbu a vzor po celej hrúbke dlaždice, čo z nich robí oveľa tvrdšiu a hustejšiu dlaždicu. Sú vhodné na akékoľvek aplikácie na steny alebo podlahy v komerčných priestoroch s najvyššou prevádzkou i v domácnosti. Vynikajúco sa hodia do kúpeľní z hľadiska opotrebenia v oblastiach s vysokou premávkou, od rodín po domáce zvieratá. Majú povrch odolný voči škvrnám, poškriabaniu a ľahko sa čistí a udržiava.

Kamenné dlaždice

Ak sa chystáte získať prírodnejší zemitý vzhľad, je tu veľa možností, pokiaľ ide o dlaždice z prírodného kameňa. Dlaždice z prírodného kameňa majú množstvo farieb a štýlov. Najčastejšie sa používajú mramor, vápenec, travertín, bridlica a žula. Je dôležité si uvedomiť, že dlaždice z prírodného kameňa sú pórovité, čo znamená, že sú náchylné na absorpciu vody, mazív a škvŕn, ktoré zostávajú po dlhú dobu. Utesnenie dlaždice po položení a pravidelná údržba, t. j. utesnenie, zaistí, aby váš kameň vyzeral bezchybne a zabránil vzniku škvŕn alebo poškodeniu povrchu. Tesnenie pomáha vytvárať bariéru medzi vodou a kameňom, aby sa zabránilo absorpcii tekutín do povrchu a zaistila sa životnosť. Samotná Zem je jedným z najlepších výrobcov materiálov, takže zaručene budete mať drsný povrch, ktorý je navyše esteticky príjemný. Krása jedinečného vzoru prírodného kameňa sa u jednotlivých dlaždíc líši, takže majte na pamäti, že žiadne dva povrchy dlaždíc z prírodného kameňa nebudú rovnaké. Je dôležité vyhýbať sa bieliacim prostriedkom alebo iným agresívnym chemikáliám na prírodnom kameni, pretože majú sklon poškodiť povrch. 

Mozaikové dlaždice

Mozaikové dlaždice sú vynikajúce pre vytvorenie jedinečnej vlastnosti v každom dizajne kúpeľne. Vďaka nekonečným možnostiam vo farbe, štýle a veľkosti budete skutočne očarení. Nedá sa poprieť, ako skvele vyzerá mozaiková dlažba, ale za mokra môže mať tendenciu byť dosť klzká. Pri výbere mozaikových dlaždíc pre podlahu v kúpeľni nezabudnite skontrolovať štandardy sklzu a záruku. Sklenené mozaikové dlaždice sa čistia pomerne ľahko, ale pamätajte, že čím viac škárovacích línií máte, tým viac bude potrebné čistenie!


TIP Č. 2: ZHODNOTENIE PRAVDEPODOBNÉHO OPOTREBENIA

Môže to byť ohromujúci výber z radu možností, pokiaľ ide o dlaždice pre mokré oblasti. Farby, veľkosti a povrchové úpravy sú nekonečné! Kľúčové však je zvoliť dlaždicu, ktorá má vysoké hodnotenie sklzu. Dlaždice sú podrobené testu sklzu, ktorý hodnotí treciu charakteristiku povrchu s cieľom zistiť, čo je najvhodnejšie pre rôzne podmienky prostredia. Skúška meria dlhodobé opotrebenie počas celej životnosti podlahy, pričom zohľadňuje proces aplikácie, charakteristiky opotrebenia, údržbu čistenia a predpokladanú premávku. Nasledujúca tabuľka vám pomôže pri výbere dlaždíc pre rezidenčné alebo komerčné použitie.

Hodnotenie PEI triedy 1 (žiadna premávka) - odporúča sa na použitie na stenu iba v obytných a komerčných miestach.
Hodnotenie PEI triedy 2 (slabá premávka) - odporúčané pre použitie na stenu aj na podlahu v kúpeľni.
Hodnotenie PEI triedy 3 (ľahká až stredná premávka) - odporúčané pre dosky, steny a podlahy, kde sa očakáva bežná premávka.
Hodnotenie PEI triedy 4 (stredná až veľká premávka) - odporúčané pre všetky rezidenčné miesta, ako aj pre stredné komerčné a ľahké inštitúcie.
Hodnotenie PEI triedy 5 (veľká až príliš veľká premávka) - odporúčané pre všetky bytové, ako aj ťažké komerčné a inštitucionálne miesta. Väčšina porcelánových dlaždíc má PEI hodnotenie 5, čo z nich robí najodolnejšie dlaždice na trhu.

TIP Č. 3: VÝBER VEĽKOSTI OBKLADU

Pravidlom pri navrhovaní kúpeľne je zohľadniť najskôr veľkosť miestnosti. Veľkoformátové dlaždice vyzerajú úžasne na oboch stenách a podlahách, aby poskytli veľkej kúpeľni bezchybný povrch. Pre menšie kúpeľne však odporúčame napríklad okrúhle penny alebo mozaikové dlaždice. Ak máte obmedzený priestor, naddimenzovaný diamantový vzor na podlahe v kúpeľni môže vytvárať diagonálne čiary, ktoré vytvoria čiaru z jednej strany miestnosti na druhú, takže sa miestnosť bude zdať väčšia, než v skutočnosti je. Mohlo by sa to zdať rozporuplné, ale výber väčších dlaždíc pre malú kúpeľňu funguje, pretože máte menej injektovaných škár, ktoré vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru.

Veľkoformátové dlaždice sú vynikajúce na zdôraznenie veľkosti kúpeľne, aby vyzerala predĺžene. Pri výbere sprchových obkladov musíte brať do úvahy typ odtoku inštalovaný vo vašej kúpeľni. Ak si v kúpeľni s obmedzeným priestorom vyberiete veľkú dlažbu, zistíte, že v sprchách je potrebných viac škárovacích šnúr, ktoré vyzerajú neupravene a chaoticky. Ak vo svojej sprche používate odtokové lišty, nájdete akékoľvek dlaždice, veľké alebo malé, nepravidelné, štvorcové alebo obdĺžnikové, a dokonca aj veľkoformátové dlaždice budú ladiť a môžete si udržať svoj štýl! Pásové odtoky sú obľúbenou voľbou pre diskrétnosť a vyžadujú minimálne množstvo dlaždice, čo znamená menšie čistenie škárovacej hmoty. Predtým, ako si vyberiete dlaždicu, ktorá nemusí byť vhodná pre vašu kúpeľňu, odporúčame vám porozprávať sa s vašim obkladačom. 

TIP Č. 4: PRAVIDLÁ FARBY

Jednou z najvzrušujúcejších častí pri výbere dlaždíc je výber farby, ktorá vyhovuje vášmu štýlu a osobnosti. Pravidlom však je, že farba hrá dôležitú úlohu pri navrhovaní príjemného prostredia alebo chladnej a pokojnej oázy.

Tmavé farby nielen dodávajú teplo a skrývajú stopy nečistôt v kúpeľni, ale môžu tiež pôsobiť dojmom uzavretého priestoru. Je preto dôležité, aby ste v tmavších farbách boli opatrnejší. Zvážte pridanie lesklej obkladačky na stenu, aby ste vylepšili a vytvorili ilúziu priestoru. Lesklá dlaždica má reflexný charakter a pri spárovaní s tmavšími farebnými schémami má tendenciu vyzerať jasnejšie a svetlejšie.

Neutrálne farebné tóny sú vynikajúce pre udržanie jednoduchého a základného dizajnu, vďaka ktorému bude vaše príslušenstvo základom vašej kúpeľne. Svetlejšie neutrálne farby sa skvele hodia do malých kúpeľní, vďaka ktorým je úzky priestor priestrannejší a otvorenejší.

Pri hľadaní dlaždíc pre vašu kúpeľňu môžu mať všetky rovnaký vzhľad, je však dôležité, že mierny rozdiel v odtieni môže mať vplyv na celkový vzhľad (alebo dokonca katastrofálny výsledok!). Naši skúsení konzultanti v oblasti interiérového dizajnu vám poskytnú odborné technické poradenstvo a pomôžu vám získať dokonalý výsledok pre svoju kúpeľňu.

TIP Č. 5: PRED NÁKUPOM SI VEZMITE DOMOV VZORKU

Jedna vec, ktorú chceme odporučiť, je vziať si domov vzorku dlaždice. Aj keď si myslíte, že ste dlaždicu vybrali na 100% správne, vždy je dobré vziať si vybranú dlaždicu domov k sebe a zistiť, ako bude vyzerať farba, veľkosť a povrch dlaždice. Farba dlaždice môže vyzerať úplne odlišne v závislosti od typu svetiel v kúpeľni, či už ide o prirodzené svetlo, spodné svetlo alebo žiarivky. Zložitou časťou je svetlo, ktoré nie je nikdy konzistentné a môže závisieť aj od denného svetla a okolitého prostredia. 

TIP Č. 6: PORIADNE MERAŤ 

Nie je nič horšie, ako si vybrať dlaždice pre svoj domov a potom, keď dôjde na položenie dlaždice, nemá správnu veľkosť! Pri rekonštrukcii domu zvážte tvar a usporiadanie miestnosti a to, ako priestor ladí so zvyšnými priestormi.

Všeobecným pravidlom pri kladení podlahovej dlaždice 300 × 600 je stáť vo dverách kúpeľne a zadnú stenu nechať položiť vodorovne. Odporúča sa položiť hranu 600 mm vodorovne tak, aby bola zarovnaná s podlahovou dlažbou. Každá kúpeľňa je však iná veľkosťou a usporiadaním.

Vertikálne kladenie obkladov 

Ak je vaša kúpeľňa malá a úzka s nízkymi stropmi, odporúčame obklady položiť vertikálne, aby ste jemne zvýraznili výšku priestoru. Namiesto obkladov s malými rozmermi sa rozhodnite pre rozmery 300 × 600 alebo väčšie obklady - čím viac injektážnych línií bude vidieť, tým viac to môže pôsobiť obmedzene a neprehľadne. 

Horizontálne kladenie obkladov

Ak má vaša kúpeľňa obmedzený podlahový priestor s vysokými stropmi, vodorovné položenie podlahovej dlaždice v kúpeľni vytvorí ilúziu šírky, vďaka ktorej bude priestor pôsobiť otvorenejšie. Akákoľvek obdĺžniková dlaždica zvýrazní priestor, pretože vaše oči sú priťahované k vodorovným čiaram, vďaka čomu sa priestor javí širší a dlhší, ako je v skutočnosti!

Ak použijete rovnakú dlaždicu na steny a podlahy vašej kúpeľne, vyvolá to ilúziu priestoru, ktorý vyzerá širšie a otvorenejšie.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS