Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava bojlera

Najmite si skúseného odborníka na opravu bojlera z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava bojlera

Potrebujete službu z oblasti oprava bojlera? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na diagnostiku, revíziu a opravu bojlera. Cena opravy ohrievača vody sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: výjazd, náradie, výmena jednotlivých častí, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15848 kurenárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality
Zobraziť viac
Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Oprava bojlera: Často kladené otázky

Prečo hľadať opravu bojlera na Wilio?

Každá domácnosť sa pri výrobe teplej úžitkovej vody (TUV) spolieha na jeden spotrebič – je ním bojler. Toto zariadenie nám ohrieva studenú vodu do požadovanej teploty a po ohriatí ju naďalej udržuje na úrovni, akú si nastavíme. Porucha bojlera je preto nepríjemná záležitosť, s ktorou sa najmä v zimných mesiacoch potrebujeme vysporiadať čo najrýchlejšie. Neriskujte úraz elektrickým prúdom alebo ešte väčšie poškodenie bojlera a vyhľadajte profesionálnu opravu na stránke Wilio. Získajte cenové ponuky od viacerých opravárov a vyberte si tú, ktorá vám bude vyhovovať. Skúsený odborník problém odstráni v krátkom čase a bez rizika.

Aké práce si vyžaduje oprava bojlera?

Každý nefunkčný spotrebič si na začiatku opravy vyžaduje diagnostiku problému. Skúsený profesionál sa dostaví k vám domov a po krátkej konzultácii sa pustí do práce. Ako prvé sa skontrolujú elektrické komponenty bojlera aj s napájaním. Tu sa odborník zameriava na prívod elektrickej energie do spotrebiča a následne preveruje jednotlivé komponenty vo vnútri bojlera. Druhým krokom je kontrola vodovodných potrubí, ktoré privádzajú vodu do spotrebiča a tiež aj z bojlera smerom k jednotlivým vodovodným batériám. Po dôslednej diagnostike sa určený problém odstráni a opravený bojler sa odskúša. 

Prečo hľadať opravu bojlera na Wilio?

Oprava bojlera nie je práca pre amatéra. Jedná sa o vysokorizikový úkon, lebo opravár spolu s elektrinou prichádza do styku aj s vodou, ktorá je vodičom elektrickej energie. Následky neodbornej manipulácie môžu skončiť smrteľným úrazom ihneď a pri nesprávnom zapojení elektrických a vodovodných častí môže dôjsť k úrazu elektrickým prúdom aj neskôr – pri umývaní a sprchovaní. Zasahovať do bojlera neodporúča žiadny súčasný výrobca aj z dôvodu straty záruky na spotrebič. Zadajte svoj dopyt na stránke Wilio a získajte certifikovaného profesionála, ktorý vám bojler skontroluje a opraví bezpečne a rýchlo. 

Ako dlho trvá oprava bojlera?

Oprava bojlera nie je náročná na čas. Čím je spotrebič modernejší, tým je jeho diagnostika a aj následná oprava jednoduchšia a rýchlejšia. Zručný profesionál opraví pokazený bojler za 1 – 2 hodiny. Závažnejšie poruchy znamenajú demontáž a odvoz. Na stránke Wilio nájdete dostatok profesionálov, ktorí vám celý priebeh vysvetlia a odporučia vám najvhodnejšie riešenie akéhokoľvek problému s bojlerom.

Ako nájdem kvalitnú opravu bojlera?

Získať skúseného opravára bojlera je jednoduché. Stačí na stránke Wilio zadať dopyt a vybrať lokalitu, kde sa pokazený bojler nachádza. Následne vám obratom budú prichádzať cenové ponuky na opravu od profesionálov z vášho okolia. Odporúčame pozrieť si hodnotenia jednotlivých odborníkov a vybrať toho, ktorý bude vyhovovať najviac vašim požiadavkám a rozpočtu. 

Mám pred opravou bojlera dodať materiály a vybavenie?

Novo zakúpený bojler môže v balení obsahovať aj sadu na opravu a demontáž. V prípade opravy treba odborníkovi túto sadu nástrojov poskytnúť. Skúsení profesionáli majú svoje vlastné náradie aj materiál. Vo väčšine prípadov majiteľ bojlera nemusí poskytnúť opravárovi žiadny materiál ani vybavenie.

Koľko stojí oprava bojlera?

Cena za opravu bojlera bude závisieť od závažnosti chyby, množstva materiálu, ktorý sa pri oprave spotrebuje a času potrebného na diagnostiku a odstránenie poruchy. 
Cena práce sa pohybuje v rozmedzí 15 – 25 €/ hod. Nová špirála do bojlera stojí od 15 – 100 €. Nový termostat stojí 10 – 40 €. Ostatné elektrické časti (kontrolky, poistky, indikátory a pod.) nie sú drahé a ich cena sa pohybuje od 5 – 20 €.
V niektorých prípadoch je na zváženie kúpa nového bojlera. Neustále poruchy a dlhodobá nespoľahlivosť spotrebiča je jasný signál na výmenu. Získate tak nový spoľahlivý bojler, ktorý vďaka modernej výrobnej technológii ohreje vodu rýchlejšie a spotrebuje menej energie. Bežný elektrický bojler stojí v rozmedzí 100 – 500 €.

Typické práce

servis bojlera, zapojenie a výmena termostatu, servis kotlov, zapojenie bojlera

Postup práce

Akákoľvek práca na oprave bojlera sa začína príchodom na miesto, rozhovorom s majiteľom a diagnostikou poruchy vizuálnou kontrolou a meraniami. Každý profesionál sa najprv dôkladne oboznámi s podmienkami, v ktorých je bojler používaný. Kontrolujú sa aj všetky vstupy a výstupy, ktorými bojler disponuje. 

Opravár najprv odpojí zariadenie z elektrickej siete a vykoná optickú kontrolu prípadných priesakov a netesností. Ak sa problém odhalí v systéme distribúcie vody, nasleduje výmena komponentov za nové. Takýto postup výmeny sa odporúča vždy. Získame tak istotu, že nové diely budú svoju funkciu plniť ďalšie roky dopredu. Typická porucha na systéme distribúcie vody je spôsobená poškodeným tesnením, zlým upevnením tesnenia, prasknutou hadicou alebo koncovkou. 

Poruchy elektroinštalácie bojlera sa najčastejšie prejavujú nefunkčnosťou termostatu. Tú zistíme tak, že nastavovaním rôznych teplôt na bojleri termostat necvaká. Riešením je výmena termostatu za nový. Ďalšou typickou poruchou je nefunkčná anóda bojlera alebo špirála. Anóda chráni vnútro bojlera pred koróziou. Nefunkčná anóda sa vždy mení za novú. V prípade poruchy špirály je riešenie rovnaké – výmena za novú.

V niektorých prípadoch je nefunkčnosť bojlera spôsobená chybným pripojením do elektrickej siete alebo poruchou v elektroinštalácii bytu/ domu. Profesionálny opravár kontroluje aj túto možnosť a v prípade odhalenia nedostatkov je možné menšie chyby odstrániť ihneď, závažnejšie problémy vyžadujú zásah iného odborníka – elektrikára. Aj odborníka na elektroinštalácie získate jednoducho na stránke Wilio.

Po diagnostike a následnom odstránení poruchy na bojleri sa na záver vykoná skúška celého systému a majiteľ tak vie, že celý systém po oprave riadne funguje.

Rady a tipy:

1.    Bojler nedemontujte a neodvážajte
V prípade akejkoľvek poruchy bojlera ho nikdy nedemontujte svojpomocne a ani ho neodvážajte preč na opravu. Čakajte na príchod certifikovaného technika, ktorý opravu vykonáva vždy na mieste. Odmontovaním, najmä väčších – stojacích bojlerov, majiteľ automaticky stráca záruku a ďalšie benefity poskytované výrobcom zariadenia.

2.    Zvažujte výmenu za nový
Po istom čase, a najmä mnohých poruchách a investíciách, je dobré uvažovať o kúpe nového bojlera. Výrobcovia uvádzajú životnosť svojich výrobkov o dosť väčšiu ako je tá skutočná. Optimálne je vymeniť bojler za nový každých 10 rokov. Získate tak moderný spotrebič s vyššou účinnosťou ohrevu a ušetríte náklady na jeho prevádzku. 

3.    Bojler pravidelne kontrolujte
Či je bojler nový alebo starší, odporúča sa pravidelná kontrola miesta, kde sa nachádza. Kontrolujeme miesto pod bojlerom, za ním aj v miestach, kde je napojený do elektrickej siete. Cieľom kontroly je zachytiť netesnosti a priesaky hneď na ich začiatku, prípadne zle zhotovenú elektrickú prípojku, ktorá sa prejavuje napríklad obhorením. Pravidelná kontrola je vždy lepšia, než nárazová strata funkčnosti.

4.    Nerobte nič amatérsky /provizórne
Vyhýbajte sa amatérskym a provizórnym riešeniam aj v prípade, že pracujete s bojlerom. Amatérske znamená chybné a nebezpečné, provizórne znamená, že to tak ostane navždy. Aj keď sa nachádzate v časovej tiesni, vyčkajte na príchod certifikovaného profesionála – na stránke Wilio ich nájdete dostatok. Amatérskou prácou vystavujete seba aj svoju rodinu riziku (smrteľného) úrazu, škôd na majetku a značných finančných strát pri opakovanej realizácii.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS