Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava bojlera Košice

Hľadáte inštalatera na opravu bojlera v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 16 154 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 906 profesionálov na Slovensku

73 190 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Oprava bojlera Košice

Hľadáte oprava bojlera Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Modlava nad Bodvou, Valaliky, Bukovec. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:diagnostiku, revíziu a opravu bojlera. Zabezpečia pre vás pozáručný servis a použijú pri tom náradie a náhradné diely. Vyberte si najlepšiu ponuku pre oprava bojlera Košice z našich kurenárov.

29 906 profesionálov na Slovensku

73 190 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Oprava bojlera

Plynový kotol Immergas Victrix Zeus 2007 rok vyriby hádže chybu 1 , pravdepodobne nezapaľuje horák nezapali sa plamen. Potrebujeme opravit....Zobraziť viac

Plynový kotol Immergas Victrix Zeus 2007 rok vyriby hádže chybu 1 , pravdepodobne nezapaľuje horák nezapali sa plamen. Potrebujeme opravit.

Stanislav S.
Košice
Oprava bojlera

Prosím o kontakt na kurenára, ktorý by mohol prísť pozrieť + hneď opravovať kúrenie v staršom rodinnom dome (radiátor +...Zobraziť viac

Prosím o kontakt na kurenára, ktorý by mohol prísť pozrieť + hneď opravovať kúrenie v staršom rodinnom dome (radiátor + plyn/tuhé palivo, padá tlak a treba nájsť chybu v systéme...).

Jane T.
Košice
Oprava bojlera

Priblem s kurenim sa tyka pravdepodobne pokazenych ventilov na radiatoroch v 2 miestnostiach. V jednom je radiator studeny, pricom privodne...Zobraziť viac

Priblem s kurenim sa tyka pravdepodobne pokazenych ventilov na radiatoroch v 2 miestnostiach. V jednom je radiator studeny, pricom privodne potrubie je teple, v druhej miestnosti aj po uzavreti ventilu stale velmi kuri. Radiator sme skusali odvzdusnit. V ostatnych miestnostiach funguju dobre. Dakujem za ponuky.

Katarina O.
Košice
Oprava bojlera

Potrebujem urobiť ročnú prehliadku plynového kotla. Plynový kotol vydáva “zvuky” ráno pri zapnutí, keď v noci bol vypnutý. Potrebujem nastaviť...Zobraziť viac

Potrebujem urobiť ročnú prehliadku plynového kotla. Plynový kotol vydáva “zvuky” ráno pri zapnutí, keď v noci bol vypnutý. Potrebujem nastaviť podlahové kúrenie, lebo slabo kúrí...

Ernest C.
Košice
Oprava bojlera

pre nášho zákazníka z Nováčan potrebujeme kúrenára na vyčistenie kotla na tuhé palivo, je to treba čo najskôr nemajú iný...Zobraziť viac

pre nášho zákazníka z Nováčan potrebujeme kúrenára na vyčistenie kotla na tuhé palivo, je to treba čo najskôr nemajú iný spôsob vykurovania (OV 5000095912)

innogy S.
Nováčany
Oprava bojlera

Dnes vecer pri sprchovaní sme si vsimli, ze voda je len vlazna i ked bola nastavená na batérií na maximum....Zobraziť viac

Dnes vecer pri sprchovaní sme si vsimli, ze voda je len vlazna i ked bola nastavená na batérií na maximum. Kontrolka nesvieti , voda nehreje sa. Skusili sme istice vyzerá byt o.k.

Marta P.
Slanec
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí bojler? 

Cena bojlepra závisí od jeho typu a veľkosti. Pri väčšej domácnosti budete potrebovať silnejší kotol s väčším objemom, aby dokázal pokryť potreby všetkých členov rodiny. Bojler sa dá kúpiť aj na splátky, čo využijú majitelia nehnuteľností s obmedzeným rozpočtom.

Prečo v mojom kotly prichádza k neustálemu znižovaniu tlaku?

Tento problém môže nastať z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa môže jednať o zlé tesnenie alebo chybný ventil na uvoľňovanie tlaku. Odporúčame vám obhliadku technika.

Prečo sa môj bojler stále vypína?

Ak prichádza k vypínaniu bojlera, váš dom nebude efektívne vykurovaný. Hlavným problémom môže byť nízky tlak vody alebo prítomnosť vzduchu v systéme. 

Aký je rozdiel medzi kotlom a elektrickým ohrevom?

Plynové kotly kombinované s radiátormi sú oveľa efektívnejšie pri vyhrievaní domu ako elektrické ohrievače. 

Prečo kotol neustále vypína elektrinu? 

Ak váš kotol neustále vypína elektrinu, môže to byť znak netesnosti vášho kotlového systému. Odporúčame vám kontaktovať technika, aby ste zistili miesto úniku a minimalizovali ďalšie poškodenie vášho kotla. 

Prečo môj bojler vydáva rušivé zvuky? 

Môže to byť spôsobené vysokou hladinou tlaku v nádrží, ktorá je zapríčinená hromadením vodného kameňa vo vnútri. Pri čistení by ste mali odstrániť tieto usadeniny a tak dosiahnete stíšenie bojlera.

Prečo sa najčastejšie opravujú a kontrolujú kotle v zime? 

Väčšina ľudí si myslí, že zimné obdobie je najvhodnejšie na opravu a obhliadku kotla. Z toho dôvodu je zima pre kúrenárov a technikov najrušnejším obdobím roku, pretože si ľudia zapnú kotol pri príchode chladnejšieho počasia a vtedy zistia, že nefunguje. Práve preto sa odporúča kontrola a údržba kotla vykonať práve počas letných mesiacov. Vďaka tomu sa vyhnete problémom so zháňaním technika.

Ústredné kúrenie 

Kedy by ste mali vymeniť radiátory?

Životnosť radiátorov zvyčajne trvá v rozmedzí od 8 do 12 rokov. Ak zistíte, že nekúria tak dobre ako predtým, stačí ich odvzdušniť a prepláchnuť systém. V prípade, že tieto opatrenia nepomôžu, je potrebné ich vymeniť. 

Ako opravíte radiátor, ktorý nehreje?

Zvyčajne stačí odvzdušniť radiátor, pretože sa v ňom hromadí vzduch, ktorý mu bráni správne fungovať.

Aké sú výhody inteligentného termostatu? 

Vďaka inteligentnému termostatu môžete vykurovanie vo vašej domácnosti ovládať pomocou telefónu (cez aplikáciu) alebo počítača, čo výrazne uľahčuje sledovanie. Existuje viacero spoločností, ktoré sa orientujú na výrobu a inštaláciu inteligentných termostatov. Takisto vám dokážu poskytnúť údržbu vodoinštalácie, kúrenia a ich opravy. 

Ako fungujú bojlery?

Bojler ohrieva v nádrži vodu a tá sa potom prečerpáva cez potrubie, prechádza do radiátorov alebo systému podlahového vykurovania, aby zabezpečila vo vašom domove komfortnú teplotu. Na trhu existujú aj kombinované kotly, ktoré vám umožnia sledovať a nastaviť celkovú spotrebu vody v domácnosti. 

Ako zistím, či mám doma kotol? 

Budete musieť zistiť, či vykurovací systém vášho domu používa namiesto prieduchov potrubie a radiátory. Ak máte potrubie a radiátory, váš dom má hydronický vykurovací systém, to znamená, že máte kotol. 

Ako sa líšia kotly od pecí na zemný plyn? 

Kotle používajú na ohrev vody a sériu potrubí efektívne čerpadlo na prenos tepla vo vašej domácnosti. Pece ohrievajú vzduch, ktorý je distribuovaný do celého domu, prostredníctvom potrubného systému a ventilátora. 

Aké rôzne typy kotlov sú k dispozícii?

S rôznymi typmi kotlov na trhu môže byť pre vás ťažké určiť, ktorý typ najlepšie uspokojí vaše potreby. Jednou z populárnych možností je kombinovaný kotol, čo znamená, že kombinuje ohrievač vody aj systém ústredného kúrenia do jedného balenia, čo eliminuje potrebu externého zásobníka vody. Medzi ďalšie typy kotlov patrí systémový kotol alebo štandardný kotol. 

 

 


Ako často musím vymeniť kotol?

Výborná otázka. Odpoveď závisí od rozsahu údržby, ktorú ste kotlu poskytli počas rokov jeho využívania. Pri správnom prístupe môžu kotly vydržať od 10 do 15 rokov.