Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava notebookov

Najmite si skúseného odborníka na opravu notebookov z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava notebookov

Potrebujete službu z oblasti oprava notebookov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na opravy mechanického poškodenia, výmenu klávesnice a chladenia, opravu mechaniky. Cena opravy laptopov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nákup nového operačného systému, náhradných dielov a diagnostika, ktoré vám poskytne niektorý z našich 1530 opravárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Kedy opraviť počítač a kedy ho vymeniť - vyberte si nákladovo efektívnu voľbu.

Opraviť alebo vymeniť? To je otázka. 

Žiadny počítač nevydrží večne, ale aby ste zo svojej investície vyťažili maximum, pravdepodobne budete chcieť predĺžiť jeho životnosť tak dlho, ako to len pôjde. Inovácie a opravy môžu váš stroj uniesť slušne dlho, ale v určitom okamihu vám môže byť lepšie investovať do nového počítača namiesto toho, aby ste dali peniaze za ďalšiu údržbu.

Každý počítač sa nakoniec spomalí - a to aj v prípade, že ho používate na presne to isté, čo pred piatimi rokmi.

Postupom času získate aktualizácie pre Windows alebo novú verziu systému macOS a tieto veci môžu mať na PC veľkú váhu. Aj niektoré z vašich aplikácií sa budú časom aktualizovať a webové stránky, ktoré navštívite, môžu vyžadovať i viac zdrojov ako kedysi. 

Predtým, ako sa pustíte do novej sady RAM, mali by ste zistiť, čo vlastne spôsobuje spomalenie. Dozviete sa, či skutočne potrebujete výmenu, alebo sa vám oplatí venovať viac času oprave alebo aktualizácii.

Diagnostikujte problém

Váš počítač sa skladá z viacerých komponentov, z ktorých každý má svoj vlastný špecifický účel. Ktorýkoľvek (alebo viacero) z nich môže spôsobiť vaše spomalenie alebo iné problémy. Aby ste minuli peniaze na správnom mieste, musíte diagnostikovať zdroj problému.

Najskôr sa uistite, že nejde o problém so softvérom. Vždy je dobré vykonať test na prítomnosť vírusov alebo malvérov a ubezpečiť sa, že na pozadí nie sú žiadne infekcie, Môžete tiež skontrolovať využitie zdrojov programov: Na PC otvorte Správcu úloh systému Windows (stlačte Ctrl + Shift + Esc) a kliknite na Viac podrobností; na Macu otvorte Spotlight (stlačte Command + Space) a vyhľadajte radšej Activity Monitor. Ak uvidíte, že jeden program hltá všetky CPU alebo RAM, odinštalovanie a nahradenie alternatívou to môže urýchliť.

Skontrolujte aj operačný systém - niekde môže dôjsť k poškodeniu. Ak ste operačný systém nepreinštalovali päť rokov, môže to byť koreň problému.

Ak nemôžete problém zúžiť iba na jeden program - alebo problém spočíva v základnom, napríklad vo vašom webovom prehľadávači -, možno bude potrebné inovovať hardvér. Počas nasledujúceho spomalenia otvorte toho istého Správcu úloh, prejdite na kartu Výkon a pozrite sa na využitie procesora a pamäte. Ak niektorý z týchto grafov zobrazuje mimoriadne vysoké a trvalé využitie, viete, ktorá časť pravdepodobne vyžaduje inováciu.

Je tiež možné, že niektorý z vašich komponentov úplne zlyháva. Vykonajte test pevného disku s programom, ako je HD Tune, ktorý má bezplatnú skúšobnú verziu. Dá vám vedieť, aké pomalé alebo abnormálne sú niektoré činnosti čítania a zápisu a či váš pevný disk zlyháva.“ Tiež sa mi páči CrystalDiskInfo, ktorý nie je taký dôkladný ako HD Tune, ale zadarmo vám poskytne základnú a jasnú predstavu o zdraví vášho pevného disku.

Keď prechádzate potenciálnymi problémovými oblasťami, skontrolujte tiež svoju pamäť RAM. Zlyhanie pamäte RAM by mohlo spôsobiť spomalenie, ale môže tiež zabrániť zapnutiu vášho počítača alebo sa môže náhodne vypnúť. Spustite teda test pamäte RAM ako Memtest, ktorý skontroluje každú páčku a zistí, či je dobrá alebo nie. Ak máte zlú páčku, mali by ste ju vymeniť.

Len čo zúžite problém na konkrétny komponent alebo dva, budete môcť lepšie zamerať svoje opravy.

Aktualizácia dielov, bohužiaľ, stojí peniaze - a niektoré náhrady sú hodnotnejšie ako iné.

RAM môže určite zvýšiť výkon a aktualizácia z mechanického pevného disku na disk SSD alebo SSD je pravdepodobne najlepším spôsobom, ako zrýchliť počítač. Ako bonus, môžete obe tieto vylepšenia vykonať aj sami. Neodporúčame vylepšovať základnú dosku ani procesor, pretože to bude nominálna rýchlosť. Keď vymieňate procesor za novší model, musíte často vymeniť iné komponenty, aby ste zabezpečili kompatibilitu.

Ak chcete zistiť, či sa vám aktualizácia oplatí zaplatiť, pozrite sa, koľko bude stáť, a porovnajte ju s vekom počítača. Ak má počítač sedem alebo viac rokov a vyžaduje opravu, ktorá predstavuje viac ako 25 percent nákladov na nový počítač, neodporúča sa počítač opravovať. Ak je váš počítač starý tri až štyri roky, je lepšia možnosť začať s hľadaním inovácie, pretože si môžete kúpiť ešte jeden až tri roky. V tom veku sa pravdepodobne zaobídete s opravou, ktorá stojí 50 percent nového stroja. 

Bolo by skvelé, keby sme vám mohli presne povedať, čo máte robiť, keď bude mať vaša oprava alebo výmena konkrétne náklady. Ale je ťažké dať tvrdé čísla, ktoré platia pre všetkých. Preto pomáha vykonať diagnostiku.

Všeobecne platí, že ak viete, že za spomalenie vášho počítača nesie vinu jediný komponent, jeho aktualizácia pravdepodobne predĺži životnosť vášho zariadenia o niekoľko rokov. Ak sa veľa komponentov snaží udržať krok, beží vám požičaný čas. V takom prípade by ste si pravdepodobne mali radšej kúpiť nový počítač. 

Výmena základnej dosky notebooku

Výmena základnej dosky notebooku je príliš častým problémom strojov. Počítače môžu potrebovať výmenu základnej dosky z rôznych dôvodov vrátane poškodenia tekutinami, vyhoreného grafického čipu, nadmerne poškodeného napájacieho konektora alebo z akýchkoľvek iných dôvodov.

Základné dosky sú jednou z najdrahších častí stroja, ale veľa notebookov sa stále oplatí opraviť! 

Aké drahé to je?

Cena výmeny systémovej dosky notebooku sa líši. Náhrada základnej dosky môže byť lacnejšia ako 120 eur, alebo drahšia ako úplne nový stroj. Aby sme vám poskytli presnú cenovú ponuku, museli by sme vidieť laptop a pozrieť sa na základnú dosku vo vašom počítači.

Ak je to príliš drahé, môžete získať moje údaje?

Samozrejme! Dobrou správou o mŕtvej základnej doske je, že vaše údaje môžeme získať takmer vždy! Neváhajte a kedykoľvek sa zastavte a my vám dáme cenovú ponuku na získanie údajov.

Oplatí sa vymeniť základnú dosku?

Toto záleží od konkrétnej situácie. Podľa našich skúseností sme zistili, že asi polovica ľudí sa rozhodne pre výmenu základnej dosky, zatiaľ čo druhá polovica si myslí, že je výmena základnej dosky príliš drahá. Všetko závisí od vášho notebooku a vašej situácie. 

5 bežných problémov s notebookmi a ich odstránenie

Obrovská časť podnikového sveta je mobilná a potrebujú výkon, ktorý by ich dokázal uspokojiť. V priebehu rokov sa notebooky zmenili z objemných a ťažkých, na štíhle a ľahké. Aj napriek všetkým vylepšeniam v oblasti výkonu, veľkosti, kapacity a pamäte, však problémy s notebookmi stále vznikajú pravidelne. Tu je zoznam piatich najbežnejších problémov, o ktorých počujeme, a o tom, ako ich môžete vyriešiť sami.

Problém: Hlasný ventilátor alebo zahriatie, po ktorom nasleduje vypnutie. 

Notebooky sa vnútri veľmi rýchlo pohybujú. To môže viesť k obmedzeniu prívodu vzduchu do ventilátora. Poskytuje im tiež veľa príležitostí na vtiahnutie prachu a cudzích častíc do ich chladiaceho systému.

Riešenie: Používajte laptop na tvrdom a rovnom povrchu. Nedávajte ho na mäkký povrch, ktorý by mohol blokovať priechod vzduchu. Vyčistite ventilátor. Obmedzte tiež počet spustených programov naraz, pretože čím viac ich máte spustených, tým ťažšie to pre notebook je.

Problém: Notebook beží pomaly. 

Stáva sa to pomerne často a môže to súvisieť s miestom na pevnom disku, malvérom alebo prvými známkami zlyhania zariadenia.

Riešenie: Existuje mnoho spôsobov, ako sa pokúsiť vyriešiť problémy s rýchlosťou, niektoré sme spomenuli aj v tomto článku.

Problém: Batéria nevydrží. 

Jednou z najlepších vlastností notebooku je, že je bezdrôtový. Ale žijeme v neustálom strachu z vybitia batérie a vyčerpania šťavy, takže svoju batériu neustále používame, čo vedie k jej prepracovanosti.

Riešenie: Najskôr skontrolujte všetky pripojenia kábla nabíjačky, aby ste sa ubezpečili, že sú pevné. Ďalej batériu úplne vybite a nabite ju tak, že necháte laptop zapnutý, kým nezomrie. Jedným z najväčších riešení celej technológie je jednoducho z nej úplne vyčerpať energiu a skúsiť to znova, čo je ekvivalent pre počítač, ako dobrý spánok. Ak stále zlyháva oveľa skôr, ako by mala, bude pravdepodobne potrebné vymeniť samotnú batériu.

Problém: Žiadny internet. 

Notebooky sú známe tým, že prerušujú pripojenie k internetu, čo môže byť veľkým problémom. Pred predpokladaním nejakej poruchy zariadenia vyskúšajte niekoľko základných krokov.

Riešenie: Na väčšine notebookov je skutočné bezdrôtové tlačidlo alebo prepínač, ktorý aktivuje pripojenie, vyhľadá ho a skontroluje, či je v polohe ZAPNUTÉ. Potom reštartujte smerovač a znova použite taktiku vybíjania napájania. Odpojte smerovač, nechajte 10-20 sekúnd odtekať všetku šťavu a potom ho znova zapojte. Ak problémy pretrvávajú, odstráňte problémy so sieťovým pripojením v ovládacom paneli. Nakoniec svoju sieť znovu zostavte od začiatku, aby ste sa ubezpečili, že sú všetky vaše pripojenia správne nastavené.

Problém: Čierna obrazovka. 

Otvoríte notebook, zapnete ho, počujete, ako beží, ale obrazovka je čierna.

Riešenie: Odpojte napájanie, vyberte batériu a potom podržte tlačidlo napájania 30 až 60 sekúnd. Znovu pripojte napájací kábel a reštartujte počítač. Potom znova vypnite, vložte batériu a reštartujte počítač.

Ak vyskúšate niektorú z týchto opráv svojpomocne a stále máte rovnaký problém, je načase prizvať odborníka na opravu notebookov. Ponúkame niekoľko úrovní služieb, od hodinovej až po zmluvnú údržbu. Kontaktujte nás ešte dnes a vyriešte problémy s počítačom a laptop znova postavte na nohy.  

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS