Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava počítača

Najmite si skúseného odborníka na opravu počítača z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava počítača

Potrebujete službu z oblasti oprava počítača? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na opravy mechanického poškodenia, výmenu disku, chladenia a RAM. Cena opravy PC sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: čistenie a výmena chladičov, oprava poškodených konektorov, ktoré vám poskytne niektorý z našich 4826 opravárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Služby

Čo zahŕňa služba opravy počítačov?
Počítače sú zložité zariadenia, takže sa v nich môže pokaziť naozaj veľa. Presný proces, a to, čo môžete od technika opravy počítačov očakávať, bude závisieť od vášho problému a opráv, ktoré odporučí. Tu uvádzame niektoré bežné typy služieb a začlenenia do počítačov:
Všeobecné riešenie problémov a podpora
Všeobecné riešenie problémov a podpora Ak nemáte čas, znalosti alebo trpezlivosť na to, aby ste zistili, čo s vaším prístrojom je, má zmysel najať si počítačovú opravovňu vo vašej blízkosti. Riešenie problémov s počítačom a technická podpora sú zvyčajne prvým krokom k vyriešeniu akýchkoľvek problémov, ktoré máte. Váš technik položí niekoľko otázok na základe vašej úlohy, aby vyhodnotil zložitosť vášho problému. Potom navštívi váš domov či kanceláriu, alebo poskytne virtuálnu podporu, aby problém potvrdil a odporučil vhodné riešenie.
Inovácie a nastavenia
Veľké množstvo problémov s počítačom spôsobuje zastaraný softvér. Pri aktualizácii operačného systému môže niekedy dôjsť k problémom s kompatibilitou, ak sa neaktualizujú ďalšie programy súčasne. Našťastie, pre skúseného počítačového technika je to často ľahká oprava. Vykoná kontrolu a ubezpečí sa, že váš softvér a ovládače sú aktualizované. Potom v prípade potreby stiahne a nainštaluje akýkoľvek softvér, inovácie počítačov alebo dokonca novú inštaláciu systému Windows. Vďaka moderným programom a operačným systémom by malo byť všetko kompatibilné, malo by bežať hladko a minimalizovať vašu zraniteľnosť voči bezpečnostným hrozbám.
Opravy hardvéru
Väčšina počítačov nakoniec skončí s nejakým zlyhaním hardvéru, či už ide o grafický ovládač, vybitú batériu, alebo dokonca len pár uvoľnených klávesov na notebooku. Špecialista na počítačový hardvér diagnostikuje problémy, ako napríklad to, prečo sa váš počítač nezapína, problémy so zobrazením videa a problémy s batériou. Môže spustiť testy softvéru alebo rozmontovať notebook, alebo počítač, aby sa pozrel dovnútra. Môže tiež vymeniť náhradné hardvérové diely s vašimi existujúcimi dielmi, aby si overil, ktoré diely spôsobujú váš problém. Väčšina technikov bude schopná diagnostikovať váš problém do niekoľkých minút, jeho oprava však môže trvať niekoľko dní alebo týždňov, v závislosti od zložitosti alebo opravy hardvéru a od toho, či sú diely k dispozícii, alebo nie sú lokálne dostupné.
Antivírus a zálohovanie
V rámci vašich opravárenských služieb môže váš technik nastaviť antivírusový a opravný softvér, najmä ak potrebuje obnovenie súborov alebo odstránenie škodlivého softvéru v počítači. Pomôže zálohovať počítačové súbory pomocou cloudového softvéru, ako sú Dropbox, Disk Google a OneDrive alebo použije externý pevný disk. A pravdepodobne spustí softvér na odstránenie vírusov, ktorý skontroluje hrozby a ochráni váš počítač pred budúcimi vírusmi. Pripravte sa na nákup ďalšieho softvéru alebo hardvéru na triedenie antivírusovej ochrany a záloh. Sú dôležité na minimalizáciu rizika budúcich problémov a na ochranu vašich dôležitých súborov, fotografií, práce a osobných údajov.

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať opravy počítačov vo vašom okolí cez Wilio?
Máte problémy s počítačom? Skúšali ste ho vypnúť a znova zapnúť, ale stále nefunguje? Musíte vyhľadať počítačovú opravovňu vo vašej blízkosti. Skúsený a profesionálny počítačový technik vám pomôže s odstraňovaním problémov, opravami počítačov, výmenou dielov alebo dokonca školením, aby ste s technikou mohli s istotou manipulovať sami. Týmto spôsobom bude váš počítač v prevádzke v čo najkratšom čase, takže sa môžete vrátiť do práce. Najlepšie miesto, kde nájdete dostupné ceny za opravu počítačov a opravára vo vašom okolí, je na Wilio. Bez ohľadu na to, aký malý alebo závažný je váš počítačový problém, nájdete tu šikovného technika, ktorý vám môže pomôcť.
Aké sú bežné problémy s počítačom a notebookom?
Medzi bežné problémy patria pomalé rýchlosti, vybitá batéria, problémy s napájaním, nezapínanie, prasknuté obrazovky, problémy s kompatibilitou softvéru a obávaná modrá obrazovka smrti. V prípade stolových a prenosných počítačov je toho veľa, čo sa môže pokaziť, najmä keď starnú vaše zariadenia a neustále sa rozširujú aktualizácie softvéru.
Potrebujete technika na opravu počítačov alebo si dokážete niektoré veci spraviť aj sami?
Existuje niekoľko úloh údržby počítača, ktoré si môžete urobiť sami. Napríklad spustenie antivírusovej kontroly, preinštalovanie operačného systému a inštalácia nového externého hardvéru - napríklad tlačiarne alebo myši. Ak to však spočíva v poškodení základných súborov alebo otvorení krytu počítača, či notebooku, je najbezpečnejšie rezervovať si dostupné opravy počítačov od skúseného technika.
Aké opravy môže vykonať počítačový technik?
Počítačový technik môže pomôcť s rôznymi opravami hardvéru a softvéru vrátane zálohovania počítača, aktualizácií systému, opráv kompatibility softvéru, aktualizácií hardvéru, obnovy dát a ochrany kybernetickej bezpečnosti.
Aké sú výhody vykonania opravy počítača doma v opravovni počítača?
Je nepríjemné a nepohodlné odpojiť počítačový systém a ísť do opravovne počítačov. Opravy domácich počítačov vám môžu ušetriť čas, námahu a často aj peniaze, pretože majú nižšie réžie.
Ako dlho zvyčajne trvá oprava počítača?
Niektoré jednoduché opravy počítačov (napríklad skenovanie a odstraňovanie vírusov) trvajú iba pár minút. Intenzívnejšie a zložitejšie opravy, ako napríklad oprava pevného disku alebo základnej dosky, môžu trvať dni alebo dokonca týždne, najmä ak čakáte na príchod nových dielov.
Koľko stojí oprava počítača?
Náklady na opravu počítača sa na Wilio pohybujú od 40 do 85 eur, ale mohlo by to stáť viac, či menej. Nastavenie tlačiarne alebo wifi je najlacnejšia oprava počítača (okolo 45 eur), zatiaľ čo oprava poškodených obrazoviek alebo zložité nastavenie počítačového systému stojí zvyčajne viac ako 150 – 170 eur.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS