Oprava počítača

Najmite si skúseného odborníka na opravu počítača z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
4433 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať opravy počítačov vo vašom okolí cez Wilio?

Máte problémy s počítačom? Skúšali ste ho vypnúť a znova zapnúť, ale stále nefunguje? Musíte vyhľadať počítačovú opravovňu vo vašej blízkosti. Skúsený a profesionálny počítačový technik vám pomôže s odstraňovaním problémov, opravami počítačov, výmenou dielov alebo dokonca školením, aby ste s technikou mohli s istotou manipulovať sami. Týmto spôsobom bude váš počítač v prevádzke v čo najkratšom čase, takže sa môžete vrátiť do práce. Najlepšie miesto, kde nájdete dostupné ceny za opravu počítačov a opravára vo vašom okolí, je na Wilio. Bez ohľadu na to, aký malý alebo závažný je váš počítačový problém, nájdete tu šikovného technika, ktorý vám môže pomôcť.

Aké sú bežné problémy s počítačom a notebookom?

Medzi bežné problémy patria pomalé rýchlosti, vybitá batéria, problémy s napájaním, nezapínanie, prasknuté obrazovky, problémy s kompatibilitou softvéru a obávaná modrá obrazovka smrti. V prípade stolových a prenosných počítačov je toho veľa, čo sa môže pokaziť, najmä keď starnú vaše zariadenia a neustále sa rozširujú aktualizácie softvéru.

Potrebujete technika na opravu počítačov alebo si dokážete niektoré veci spraviť aj sami?

Existuje niekoľko úloh údržby počítača, ktoré si môžete urobiť sami. Napríklad spustenie antivírusovej kontroly, preinštalovanie operačného systému a inštalácia nového externého hardvéru - napríklad tlačiarne alebo myši. Ak to však spočíva v poškodení základných súborov alebo otvorení krytu počítača, či notebooku, je najbezpečnejšie rezervovať si dostupné opravy počítačov od skúseného technika.

Aké opravy môže vykonať počítačový technik?

Počítačový technik môže pomôcť s rôznymi opravami hardvéru a softvéru vrátane zálohovania počítača, aktualizácií systému, opráv kompatibility softvéru, aktualizácií hardvéru, obnovy dát a ochrany kybernetickej bezpečnosti.

Aké sú výhody vykonania opravy počítača doma v opravovni počítača?

Je nepríjemné a nepohodlné odpojiť počítačový systém a ísť do opravovne počítačov. Opravy domácich počítačov vám môžu ušetriť čas, námahu a často aj peniaze, pretože majú nižšie réžie.

Ako dlho zvyčajne trvá oprava počítača?

Niektoré jednoduché opravy počítačov (napríklad skenovanie a odstraňovanie vírusov) trvajú iba pár minút. Intenzívnejšie a zložitejšie opravy, ako napríklad oprava pevného disku alebo základnej dosky, môžu trvať dni alebo dokonca týždne, najmä ak čakáte na príchod nových dielov.

Koľko stojí oprava počítača?

Náklady na opravu počítača sa na Wilio pohybujú od 40 do 85 eur, ale mohlo by to stáť viac, či menej. Nastavenie tlačiarne alebo wifi je najlacnejšia oprava počítača (okolo 45 eur), zatiaľ čo oprava poškodených obrazoviek alebo zložité nastavenie počítačového systému stojí zvyčajne viac ako 150 – 170 eur.

Služby

Čo zahŕňa služba opravy počítačov?

Počítače sú zložité zariadenia, takže sa v nich môže pokaziť naozaj veľa. Presný proces, a to, čo môžete od technika opravy počítačov očakávať, bude závisieť od vášho problému a opráv, ktoré odporučí. Tu uvádzame niektoré bežné typy služieb a začlenenia do počítačov:

Všeobecné riešenie problémov a podpora

Všeobecné riešenie problémov a podpora Ak nemáte čas, znalosti alebo trpezlivosť na to, aby ste zistili, čo s vaším prístrojom je, má zmysel najať si počítačovú opravovňu vo vašej blízkosti. Riešenie problémov s počítačom a technická podpora sú zvyčajne prvým krokom k vyriešeniu akýchkoľvek problémov, ktoré máte. Váš technik položí niekoľko otázok na základe vašej úlohy, aby vyhodnotil zložitosť vášho problému. Potom navštívi váš domov či kanceláriu, alebo poskytne virtuálnu podporu, aby problém potvrdil a odporučil vhodné riešenie.

Inovácie a nastavenia

Veľké množstvo problémov s počítačom spôsobuje zastaraný softvér. Pri aktualizácii operačného systému môže niekedy dôjsť k problémom s kompatibilitou, ak sa neaktualizujú ďalšie programy súčasne. Našťastie, pre skúseného počítačového technika je to často ľahká oprava. Vykoná kontrolu a ubezpečí sa, že váš softvér a ovládače sú aktualizované. Potom v prípade potreby stiahne a nainštaluje akýkoľvek softvér, inovácie počítačov alebo dokonca novú inštaláciu systému Windows. Vďaka moderným programom a operačným systémom by malo byť všetko kompatibilné, malo by bežať hladko a minimalizovať vašu zraniteľnosť voči bezpečnostným hrozbám.

Opravy hardvéru

Väčšina počítačov nakoniec skončí s nejakým zlyhaním hardvéru, či už ide o grafický ovládač, vybitú batériu, alebo dokonca len pár uvoľnených klávesov na notebooku. Špecialista na počítačový hardvér diagnostikuje problémy, ako napríklad to, prečo sa váš počítač nezapína, problémy so zobrazením videa a problémy s batériou. Môže spustiť testy softvéru alebo rozmontovať notebook, alebo počítač, aby sa pozrel dovnútra. Môže tiež vymeniť náhradné hardvérové diely s vašimi existujúcimi dielmi, aby si overil, ktoré diely spôsobujú váš problém. Väčšina technikov bude schopná diagnostikovať váš problém do niekoľkých minút, jeho oprava však môže trvať niekoľko dní alebo týždňov, v závislosti od zložitosti alebo opravy hardvéru a od toho, či sú diely k dispozícii, alebo nie sú lokálne dostupné.

Antivírus a zálohovanie

V rámci vašich opravárenských služieb môže váš technik nastaviť antivírusový a opravný softvér, najmä ak potrebuje obnovenie súborov alebo odstránenie škodlivého softvéru v počítači. Pomôže zálohovať počítačové súbory pomocou cloudového softvéru, ako sú Dropbox, Disk Google a OneDrive alebo použije externý pevný disk. A pravdepodobne spustí softvér na odstránenie vírusov, ktorý skontroluje hrozby a ochráni váš počítač pred budúcimi vírusmi. Pripravte sa na nákup ďalšieho softvéru alebo hardvéru na triedenie antivírusovej ochrany a záloh. Sú dôležité na minimalizáciu rizika budúcich problémov a na ochranu vašich dôležitých súborov, fotografií, práce a osobných údajov.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia