Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava potrubia

Najmite si skúseného odborníka na opravu potrubia z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava potrubia

Potrebujete službu z oblasti oprava potrubia? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmena pôvodného potrubia za nové, čistenie potrubia, výmena inak poškodených častí, krtkovanie. Cena opravy odpadového vodovodu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: diagnostika, spriechodnenie potrubia a náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17538 opravárov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Oprava potrubia cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Oprava potrubia 

Údaje a informácie o potrubí 

Aby bolo možné vykonať efektívne opravy a práce na potrubí, je nevyhnutné porozumieť prevádzkovým podmienkam potrubia. Mali by ste si naštudovať údaje o potrubí, vrátane prevádzkového tlaku, teploty, veľkosti potrubia a média v potrubí. 

Všetky účinné techniky opravy a rehabilitácie potrubí by sa mali riadiť medzinárodnými normami a smernicami v súlade s normami a požiadavkami. Na základe zhromaždených údajov o potrubí navrhne a poskytne výrobca podrobný technický výpočet a aplikačnú techniku pre opravy a sanáciu potrubí. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby bol inštalatér dobre vyškolený na aplikáciu baliacich výrobkov na opravu potrubí, ako aj pred vykonaním práce bolo vykonané posúdenie rizika na mieste. 

Mali by ste nosiť vhodné ochranné pracovné prostriedky a mali by ste podniknúť kroky na zmiernenie / zníženie rizika, aby ste minimalizovali alebo zabránili všetkým zbytočným rizikám. 

Príprava povrchu postihnutého potrubného úseku

Všeobecne by povrch rúr mal byť pripravený podľa noriem SA2.5, kedykoľvek je to možné. Aby sa zabezpečilo dobré spojenie medzi epoxidovými opravnými zlúčeninami a povrchom potrubia, je potrebné zabezpečiť, aby povrchový profil dosahoval drsnosť minimálne 60 mikrónov. Potom by sa malo s opravami potrubí začať hneď po dokončení povrchových prác na potrubí. 

Prestavba postihnutého potrubného úseku

Prvým krokom pri všetkých sanačných prácach je zabezpečiť, aby boli všetky povrchy rúr prestavané na rovnomerný povrchový profil. Epoxidová živica alebo REPAIR PUTTY by mali byť dobre zmiešané v súlade s pokynmi výrobcu a nanášané na postihnuté povrchy tak, aby nedošlo k zachyteniu vzduchu. Nanesená hrúbka a dĺžka povlaku by mali byť v súlade s technickým výpočtom za predpokladu, že je to špecifické pre požiadavky na opravu.

Ovíjanie potrubí 

Posledným krokom je použitie PÁSKY NA OPRAVU POTRUBIA. Omotajte opravnú pásku (napr. Opravnú pásku zo sklenených vlákien) približne 200 mm pred začiatkom chybného umiestnenia. Rúru zabaľte čo najtesnejšie a rovnomerne a pri každej vrstve balenia potiahnite s dostatočnou silou. Naneste celý valec na povrch potrubia s minimálne 50% prekrytím pre celý úsek opravy potrubia. 

Obal opakujte pre konkrétny počet vrstiev opravnej pásky a nakoniec zúžte s približne 25 mm nad každou obalovou vrstvou. Smer balenia sa môže striedať medzi nasledujúcou vrstvou balenia, aby sa zvýšila jeho mechanická pevnosť v rôznych smeroch. 

Kontrola opráv a obnovy potrubí

Skontrolujte opravené potrubie, či nevykazuje vizuálne chyby. Skontrolujte, či hrúbka a dĺžka opravy zodpovedajú požiadavkám, uvedeným v technickom výpočte. Opravené miesto nechajte niekoľko hodín vytvrdiť a oprava potrubí je dokončená. 

5 dočasných opráv pre únik z potrubia. 

Zatiaľ, čo čakáte na opravu potrubia inštalatérom, môžete únik z potrubia napraviť pomocou niekoľkých jednoduchých metód. 

Poškodenie únikom 

Dočasné zastavovacie opatrenie môže minimalizovať škody, kým inštalatér nedokáže vyhodnotiť situáciu. Vo vodovodnej núdzi sa počíta každá sekunda. Prasknutie potrubia môže v krátkom čase zaplaviť dom a spôsobiť značné škody, takže by ste mali mať naplánovaný plán na zvládanie škôd, kým na miesto nepríde inštalatér. 

Nasledujúce opatrenia týkajúce sa prerušenia môžu pomôcť obmedziť škody, kým inštalatér nedokáže vyhodnotiť situáciu. 

Rúrkové svorky

Tieto svorky sa používajú na lietadlových lodiach a ponorkách, takže určite budú dostatočne pevné, aby udržali vašu rozbitú rúrku na chvíľu pohromade. Problém nevyriešia, ale dobre ho zvládnu, kým vám inštalatérsky profesionál nepomôže. Získajte ponuky od inštalatérov Wilio! Inštalatéri, zadajte svoje nižšie a priraďte sa k najlepším profesionálom vo vašom okolí.

Epoxidové zlúčeniny

Táto zmes je vhodná pre liatinové rúry a bude odstraňovať netesnosti, kým nebude možné rúrku vymeniť. V prípade starších potrubí je ich výmena niekedy najlepšou voľbou, bude to však závisieť od vašej situácie. Opravy môžu byť niekedy lacnejšie, ale nie vo všetkých prípadoch. 

Konektory z gumovej rúry

V prípade netesností na kĺbe alebo v strede potrubia je možné ich utesniť pomocou gumových spojok. Môžu pomôcť zabrániť tomu, aby sa okolo netesnosti zhromažďovala toaletná voda, použitá voda na bielizeň alebo iné drenážne materiály. Vyžadujú si určité strihanie, takže je najlepšie, keď viete, čo robíte. 

Rúrkové zábaly

Tieto obaly, ktoré sú dostupné vo väčšine obchodov domácich potrieb, stvrdnú okolo potrubia, aby odstránili únik. Sú podobné epoxidu v tom, že ich treba jednoducho umiestniť na správne miesto. Pracujú kdekoľvek na potrubí pre všetky druhy netesností a prasklín. 

Opravné objímky

Sú ideálne na opravy kĺbov alebo dierok. Sú podobné svorkám a môžu poskytnúť silnú fixáciu na obmedzené množstvo času. Opravné objímky fungujú dobre aj pri menších trhlinách, nezabudnite však, že problém sa môže rozšíriť, ak zostane príliš dlho bez dozoru. Museli ste niekedy rýchlo opraviť netesné potrubie? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS