Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava strechy

Najmite si skúseného odborníka na opravu strechy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava strechy

Potrebujete službu z oblasti oprava strechy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na vyhodnotenie typu poruchy, výmenu krytiny a lakovanie. Cena opravy prestrešenia sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: materiál, klampiarske kladivo a škridle, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16236 strechárov v danej kategórií.
Pozrite tiežOprava strechy cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

16236 poskytovateľov vo vašom okolí

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Roman B.
Živnostník
Žilina
5,0
Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa kompletnými renovaciami a stavebnými úpravami.

Zadať dopyt
Štefan Š.
Firma
Snina
5,0
Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

Zadať dopyt
Marek P.
Živnostník
Levice
5,0
Nerezové komíny

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie atď.

Zadať dopyt
Peter L.
Živnostník
Prešov
4,9
Elektroinštalácia

Snazim sa robit robotu na 100% a aby zakaznik bol spokojny.

Zadať dopyt
René Š.
Firma
Nitra
4,9
Zateplenie, izolácia

Dobrý deň sme malá rodinná stavebná firma zaoberajúca sa celou škálou stavebných prác ako sú zatepľovanie RD a BD, murárske práce, šikmé a ploché strechy .... Tel. 0 9 0 3 7 1 6 4 7 2

Zadať dopyt
Artur T.
Firma
Bratislava
4,8
Elektrikár

Mám skúsenosti v - oprava elektronického náradia, montáž bytovej elektriky a jej oprava, práce so sadrokartónom, ( mám vyštudované 3 roky-elektrikárska špecializovaná škola)

Zadať dopyt
Branislav H.
Firma
Bratislava
4,8
Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Zadať dopyt
Ivan L.
Živnostník
Púchov
4,6
Oprava strechy

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na vyžiadanie pošlem ďalšie fotky konkrétnych prác .Za svoju prácu si ručím ! Tak asi neni čo viac dodať :)

Zadať dopyt
Michal B.
Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,6
Oprava strechy

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj stavebny izolacny material s lepsimi cenami ako v beznych stavebinach! Nevahajte sa nas opytat na cokolvek! Dakujeme SPODNE STAVBY NOVE PLOCHE STRECHY+OPRAVY STARYCH STRIECH TERASY BALKONY KUPELNE RADONOVA OCHRANA ISKROVE SKUSKY

Zadať dopyt
Milan P.
Živnostník
Pata
4,1
Strecha

Hydroizolácie

Zadať dopyt
Karol O.
Firma
Trnava
3,0
Strecha

Izolácie plochých striech syst.FATRAFOL. Vegetačné strechy. Spodné izolácie. Asfaltové pásy

Zadať dopyt
Zobraziť viac

Často kladené otázky

Prečo hľadať odborníka na oravu strechy na Wilio?
O strechu sa treba správne starať. Zatekajúca, alebo poškodená strecha je viac ako nepríjemnosť. Už pri prvých zrážkach a mrazoch môže pokazená strecha spôsobiť poškodenie majetku a ohroziť bezpečie obyvateľov domu. Opravu strechy by ste nikdy nemali odkladať, ani odďaľovať provizórnymi riešeniami. Či už potrebujete strechu úplne vymeniť, opraviť jej časti, alebo ju poriadne vyčistiť, postačí pár kliknutí na to aby ste našli kvalitného odborníka na opravu strechy vo vašom okolí. Wilio vám pomôže nájsť odborníka na opravu strechy, ktorý pomôže vyriešiť problémy zapríčinené vetrom, víchricou, opotrebovaním a nedostatočnou údržbou.
Aké zručnosti má odborník na opravu strechy?
Každý typ strechy (sedlová, valbová, polvalbová, stanová, manzardová, oblá, pilová, kužeľová, plochá, a iné) si vyžaduje osobitný prístup a individuálne riešenie výstavby, pokládky a ďalších detailov. Pokrývači a klampiari vedia ako opraviť strechu pomocou odborných nástrojov, materiálov a postupov. Vedia vám poradiť ako zvoliť vhodnú konštrukciu strechy a strešné materiály. Odstránia starú strešnú krytinu, vymenia poškodené difúzne fólie, poškodené časti strechy, inštalujú nové strešné krytiny, a utesnia škáry. V prípade potreby, vymenia alebo zafixujú poškodené konštrukčné prvky ako napr. krokvy. Ovládajú aj bezpečnostné postupy, ktoré treba dodržiavať pri výškových prácach a pri oprave a montáži strechy.
Moja strecha zateká - čo sa dá robiť kým príde pokrývač či klampiar, ktorý mi strechu opraví?
Ak voda preniká cez strop, zachytávaj ju do vedier alebo iných veľkých nádob. Premiestni akýkoľvek nábytok, alebo osobné veci, aby sa nenamočili. Pokiaľ je to bezpečné, môžeš dočasne na poškodené miesto v streche umiestniť nepriepustnú fóliu alebo igelit s dostatočnou hrúbkou tak, aby si zamedzil prenikaniu vody do miestnosti pri slabých dažďoch. Nikdy však nevstupuj priamo na strechu sám, bez dostatočného istenia a potrebných ochranných prvkov.
Koľko stojí oprava strechy?
Cena práce bude závisieť od množstva práce, rozsahu poškodenia, použitých materiálov a od typov prác, ktoré bude treba vykonať. Cenu ovplyvní aj to či sa daná práca oceňuje podľa metráže napr. montáž krovu, montáž krytiny, debnenie krovu, montáž zvodov, žľabov, a ďalších prác, alebo výkonu ako celku, napr. montáž strešného okna, alebo montáž lemu komína. Cenu môže ovplyvniť aj to či je pokrývač či klampiar nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti.
Mám strešné krytiny a náradie dodať ja, alebo si dodávateľ prinesie svoje vlastné?
Pokrývači a klampiari si obvykle prinesú všetky potrebné nástroje a vybavenie, ale strešné krytiny a ďalší stavebný materiál musíte po konzultácii s odborníkom uhradiť alebo dodať vy. Uisti sa, že máte všetkého potrebného materiálu dostatok. Najlepšie je dohodnúť sa aké materiály bude potrebné zakúpiť, ešte pred potvrdením cenovej ponuky na opravu či inštaláciu strechy.
Ako vznikajú poškodenia strechy?
Poškodenia strechy môžu vzniknúť z rôznych príčin: nesprávna inštalácia strechy, poškodenie vetrom, víchricou, drobnými škodcami ako sú vtáky, či myši, a nedostatočnou údržbou. Navyše niektoré strešné materiály majú životnosť iba 15 až 20 rokov, preto môže byť načase strechu vymeniť, ideálne tesne predtým ako sa začne unavený materiál rozpadať.
S akými opravami strechy mi môžu odborníci pomôcť?
Najbežnejší problém s ktorým vám môže pokrývač strechy, alebo klampiar pomôcť je zatekajúca strecha. Dôvodom môžu byť prasknutá či odpadnutá krytina, poškodená hydroizolačná strešná fólia, alebo problém s povrchovým tmelom. Ďalším častým problémom bývajú upchaté, prasknuté, alebo zlomené žľaby a odtokové potrubia, čo môže spôsobiť zatekanie vody zo strechy.
Ako nájdem dobrého odborníka na inštaláciu, alebo opravu strechy?
Vytvorenie dopytu na Wilio je rýchly a jednoduchý spôsob, ako nájsť skúseného a ochotného odborníka na klampiarske a pokrývačské práce vo vašom okolí. Wilio vám pomôže nájsť odborníka ktorý sa vám dokáže časovo prispôsobiť a robí všetky práce ktoré požadujete.
Ako dlho potrvá oprava strechy?
Oprava strechy môže trvať aj niekoľko dní, závisí to od veľkosti strechy a rozsahu poškodenia. Priebeh opráv bude závisieť aj od počasia, pretože väčšinu opráv striech je možné robiť iba v priaznivom počasí, keď neprší.
Aké práce robí odborník na opravu strechy?
Pokrývači a klampiari opravujú a inštalujú nové strechy tak, aby zabezpečili ich nepriepustnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pracujú pritom aj s ďalšími strešnými prvkami, ako sú odkvapové žľaby a zvody, alebo solárne panely.

Aké služby môžu byť súčasťou opravy strechy?

Údržba a čistenie strechy
Či už potrebujete strechu očistiť a preventívne skontrolovať, alebo potrebujete urobiť pravidelnú údržbu, Wilio vám pomôže nájsť vhodného odborníka. Ten skontroluje vašu strechu, identifikuje akékoľvek problémy a navrhne postup, aby strecha opäť vyzerala ako nová. Strechu treba pravidelne kontrolovať a udržiavať pomocou ochranných náterov a tesnenia, aby sa predĺžia jej životnosť.
Inštalácia strechy
Či už ide o inštaláciu strechy nového domu, alebo výmenu strechy staršieho domu, odborník na opravu a inštalácie strechy zabezpečí, že váš domov bude suchý, bezpečný a odolný voči všetkým vplyvom počasia.
Oprava strechy
Každé poškodenie strechy by sa malo opraviť skôr než dôjde k zatekaniu, poškodeniu majetku vodou a plesniam. Odborník na opravu strechy posúdi poškodenie a navrhne ako postupovať. Oprava môže byť jednoduchá aj zložitá a môže zahŕňať výmenu strešných krytín, odstránenie hrdze a opravu kovových častí, alebo výmenu tesniaceho materiálu alebo upevňovacích prvkov.
Inštalácia a opravy žlabov
Systém na odvádzanie vody zo strechy, ktorý tvoria žlaby a odtokové potrubia je dôležitý pre dlhú životnosť strechy. Ak sú odkvapy zanesené, hrdzavé, poškodené, potrhané od mrazu alebo presakujúce môžu spôsobiť rôzne problémy. Odborník na opravu strechy môže pomôcť s inštaláciou nových odkvapov, opravou poškodených odkvapov a zvodov, alebo vyčistením odkvapov.

Aké práce môžu byť súčasťou opravy strechy?

Typy opráv

Odstraňovanie alebo oprava rozbitých bridlíc, plechov, asfaltovej či plastovej krytiny, alebo zastrešení z iných materiálov a latovania

Pokrývanie striech krytinami, šindľami, škridlami, plechmi, bridlicami, aj s rezaním a s doplnkami

Kontrola drevených konštrukcií, trámov, a krokiev

Montáž záveterných listov na strechy

Montáž krovu

Debnenie krovu doskovaním

Montáž fólii a kontralát

Rezanie a oplechovanie komínov a stien

Montáž lemu komína

Montáž zvodov a žľabov

Utesnenie strešných škár maltou

Montáž strešného okna

Rady a tipy

Nezabúdajte na starostlivosť

Pokrývači pre teba môžu urobiť oveľa viac ako len inštaláciu novej strechy. Môžu opraviť časti strechy, vymeniť staré strešné krytiny, opraviť žlaby a odtoky a skontrolovať celú strechu či nie je nevyhnutná údržba aby sa zabránilo ďalším problémom v budúcnosti.

Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Oprava strechyAdam A.
Oprava strechyEmil K.
Oprava strechyJán C.
Oprava strechyMiloš M.
Oprava strechyPavol M.
Oprava strechyPeťo V.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS