Oprava strechy

Najmite si skúseného odborníka na opravu strechy z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15429 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Najlepšie hodnotení

profesionáli na opravu strechy

Zadať dopyt
Roman B.

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa kompletnými renovaciami a stavebnými úpravami.

ŽivnostníkŽilina, Slovensko
Štefan Š.

Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

FirmaSnina, Slovensko
Marek P.

Nerezové komíny

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie atď.

ŽivnostníkLevice, Slovensko
Peter L.

Elektroinštalácia

Snazim sa robit robotu na 100% a aby zakaznik bol spokojny.

ŽivnostníkPrešov, Slovensko
René Š.

Zateplenie, izolácia

Dobrý deň sme malá rodinná stavebná firma zaoberajúca sa celou škálou stavebných prác ako sú zatepľovanie RD a BD, murárske práce, šikmé a ploché strechy ....
Tel. 0 9 0 3 7 1 6 4 7 2

FirmaNitra, Slovensko
Artur T.

Elektrikár

Mám skúsenosti v - oprava elektronického náradia, montáž bytovej elektriky a jej oprava, práce so sadrokartónom, oprava strechy, inštalácia a oprava strešných žľabov a zvodov odtoku vody.
( mám vyštudované 3 roky-elektrikárska špecializovaná škola)

FirmaBratislava, Slovensko
Michal P.

Nerezové komíny

Výškové práce -práce vykonavané pomocou horolezeckej techniky (práce na fasáde ,opravy striech ,malovanie ,umývanie okien...)

ŽivnostníkBratislava, Slovensko
Brano H.

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov

Kreativny pristup

Kvalita

FirmaBratislava, Slovensko
Ivan L.

Pokládka dlažby a obkladov

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na vyžiadanie pošlem ďalšie fotky konkrétnych prác .Za svoju prácu si ručím !
Tak asi neni čo viac dodať :)

ŽivnostníkPúchov, Slovensko
Michal B.

Oprava strechy

sme izolaterska firma s realnymi referenciami.
Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii.
Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj stavebny izolacny material s lepsimi cenami ako v beznych stavebinach!
Nevahajte sa nas opytat na cokolvek!
Dakujeme

SPODNE STAVBY
NOVE PLOCHE STRECHY+OPRAVY STARYCH STRIECH
TERASY
BALKONY
KUPELNE
RADONOVA OCHRANA
ISKROVE SKUSKY

FirmaNové Mesto nad Váhom, Slovensko
Milan P.

Strecha

Hydroizolácie

ŽivnostníkPata, Slovensko
Karol O.

Strecha

Izolácie plochých striech syst.FATRAFOL. Vegetačné strechy.
Spodné izolácie. Asfaltové pásy

FirmaTrnava, Slovensko

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo hľadať odborníka na oravu strechy na Wilio?

O strechu sa treba správne starať. Zatekajúca, alebo poškodená strecha je viac ako nepríjemnosť. Už pri prvých zrážkach a mrazoch môže pokazená strecha spôsobiť poškodenie majetku a ohroziť bezpečie obyvateľov domu. Opravu strechy by ste nikdy nemali odkladať, ani odďaľovať provizórnymi riešeniami. Či už potrebujete strechu úplne vymeniť, opraviť jej časti, alebo ju poriadne vyčistiť, postačí pár kliknutí na to aby ste našli kvalitného odborníka na opravu strechy vo vašom okolí. Wilio vám pomôže nájsť odborníka na opravu strechy, ktorý pomôže vyriešiť problémy zapríčinené vetrom, víchricou, opotrebovaním a nedostatočnou údržbou.

Aké zručnosti má odborník na opravu strechy?

Každý typ strechy (sedlová, valbová, polvalbová, stanová, manzardová, oblá, pilová, kužeľová, plochá, a iné) si vyžaduje osobitný prístup a individuálne riešenie výstavby, pokládky a ďalších detailov. Pokrývači a klampiari vedia ako opraviť strechu pomocou odborných nástrojov, materiálov a postupov. Vedia vám poradiť ako zvoliť vhodnú konštrukciu strechy a strešné materiály. Odstránia starú strešnú krytinu, vymenia poškodené difúzne fólie, poškodené časti strechy, inštalujú nové strešné krytiny, a utesnia škáry. V prípade potreby, vymenia alebo zafixujú poškodené konštrukčné prvky ako napr. krokvy. Ovládajú aj bezpečnostné postupy, ktoré treba dodržiavať pri výškových prácach a pri oprave a montáži strechy.

Moja strecha zateká - čo sa dá robiť kým príde pokrývač či klampiar, ktorý mi strechu opraví?

Ak voda preniká cez strop, zachytávaj ju do vedier alebo iných veľkých nádob. Premiestni akýkoľvek nábytok, alebo osobné veci, aby sa nenamočili. Pokiaľ je to bezpečné, môžeš dočasne na poškodené miesto v streche umiestniť nepriepustnú fóliu alebo igelit s dostatočnou hrúbkou tak, aby si zamedzil prenikaniu vody do miestnosti pri slabých dažďoch. Nikdy však nevstupuj priamo na strechu sám, bez dostatočného istenia a potrebných ochranných prvkov.

Koľko stojí oprava strechy?

Cena práce bude závisieť od množstva práce, rozsahu poškodenia, použitých materiálov a od typov prác, ktoré bude treba vykonať. Cenu ovplyvní aj to či sa daná práca oceňuje podľa metráže napr. montáž krovu, montáž krytiny, debnenie krovu, montáž zvodov, žľabov, a ďalších prác, alebo výkonu ako celku, napr. montáž strešného okna, alebo montáž lemu komína. Cenu môže ovplyvniť aj to či je pokrývač či klampiar nablízku, alebo musí prísť z väčšej vzdialenosti.

Mám strešné krytiny a náradie dodať ja, alebo si dodávateľ prinesie svoje vlastné?

Pokrývači a klampiari si obvykle prinesú všetky potrebné nástroje a vybavenie, ale strešné krytiny a ďalší stavebný materiál musíte po konzultácii s odborníkom uhradiť alebo dodať vy. Uisti sa, že máte všetkého potrebného materiálu dostatok. Najlepšie je dohodnúť sa aké materiály bude potrebné zakúpiť, ešte pred potvrdením cenovej ponuky na opravu či inštaláciu strechy.

Ako vznikajú poškodenia strechy?

Poškodenia strechy môžu vzniknúť z rôznych príčin: nesprávna inštalácia strechy, poškodenie vetrom, víchricou, drobnými škodcami ako sú vtáky, či myši, a nedostatočnou údržbou. Navyše niektoré strešné materiály majú životnosť iba 15 až 20 rokov, preto môže byť načase strechu vymeniť, ideálne tesne predtým ako sa začne unavený materiál rozpadať.

S akými opravami strechy mi môžu odborníci pomôcť?

Najbežnejší problém s ktorým vám môže pokrývač strechy, alebo klampiar pomôcť je zatekajúca strecha. Dôvodom môžu byť prasknutá či odpadnutá krytina, poškodená hydroizolačná strešná fólia, alebo problém s povrchovým tmelom. Ďalším častým problémom bývajú upchaté, prasknuté, alebo zlomené žľaby a odtokové potrubia, čo môže spôsobiť zatekanie vody zo strechy.

Ako nájdem dobrého odborníka na inštaláciu, alebo opravu strechy?

Vytvorenie dopytu na Wilio je rýchly a jednoduchý spôsob, ako nájsť skúseného a ochotného odborníka na klampiarske a pokrývačské práce vo vašom okolí. Wilio vám pomôže nájsť odborníka ktorý sa vám dokáže časovo prispôsobiť a robí všetky práce ktoré požadujete.

Ako dlho potrvá oprava strechy?

Oprava strechy môže trvať aj niekoľko dní, závisí to od veľkosti strechy a rozsahu poškodenia. Priebeh opráv bude závisieť aj od počasia, pretože väčšinu opráv striech je možné robiť iba v priaznivom počasí, keď neprší.

Aké práce robí odborník na opravu strechy?

Pokrývači a klampiari opravujú a inštalujú nové strechy tak, aby zabezpečili ich nepriepustnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pracujú pritom aj s ďalšími strešnými prvkami, ako sú odkvapové žľaby a zvody, alebo solárne panely.

Aké služby môžu byť súčasťou opravy strechy?

Údržba a čistenie strechy

Či už potrebujete strechu očistiť a preventívne skontrolovať, alebo potrebujete urobiť pravidelnú údržbu, Wilio vám pomôže nájsť vhodného odborníka. Ten skontroluje vašu strechu, identifikuje akékoľvek problémy a navrhne postup, aby strecha opäť vyzerala ako nová. Strechu treba pravidelne kontrolovať a udržiavať pomocou ochranných náterov a tesnenia, aby sa predĺžia jej životnosť.

Inštalácia strechy

Či už ide o inštaláciu strechy nového domu, alebo výmenu strechy staršieho domu, odborník na opravu a inštalácie strechy zabezpečí, že váš domov bude suchý, bezpečný a odolný voči všetkým vplyvom počasia.

Oprava strechy

Každé poškodenie strechy by sa malo opraviť skôr než dôjde k zatekaniu, poškodeniu majetku vodou a plesniam. Odborník na opravu strechy posúdi poškodenie a navrhne ako postupovať. Oprava môže byť jednoduchá aj zložitá a môže zahŕňať výmenu strešných krytín, odstránenie hrdze a opravu kovových častí, alebo výmenu tesniaceho materiálu alebo upevňovacích prvkov.

Inštalácia a opravy žlabov

Systém na odvádzanie vody zo strechy, ktorý tvoria žlaby a odtokové potrubia je dôležitý pre dlhú životnosť strechy. Ak sú odkvapy zanesené, hrdzavé, poškodené, potrhané od mrazu alebo presakujúce môžu spôsobiť rôzne problémy. Odborník na opravu strechy môže pomôcť s inštaláciou nových odkvapov, opravou poškodených odkvapov a zvodov, alebo vyčistením odkvapov.

Rady a tipy

01.
Dobré zadanie je základ

Napíšte do zadania čo najpresnejší popis aké práce potrebujete vykonať a v akom rozsahu aby odborník presne vedel, aká je vaša predstava.

02.
Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

03.
Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Aké práce môžu byť súčasťou opravy strechy?

Odstraňovanie alebo oprava rozbitých bridlíc, plechov, asfaltovej či plastovej krytiny, alebo zastrešení z iných materiálov a latovania

Pokrývanie striech krytinami, šindľami, škridlami, plechmi, bridlicami, aj s rezaním a s doplnkami

Kontrola drevených konštrukcií, trámov, a krokiev

Montáž záveterných listov na strechy

Montáž krovu

Debnenie krovu doskovaním

Montáž fólii a kontralát

Rezanie a oplechovanie komínov a stien

Montáž lemu komína

Montáž zvodov a žľabov

Utesnenie strešných škár maltou

Montáž strešného okna

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia