Oprava televízora a satelitov Bratislava

Najmite si skúseného odborníka na opravu televízora, satelitov z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
3057 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Služby

Riešenie problémov s TV

Základná služba, ktorá zahŕňa kontrolu vášho televízora a určenie príčiny problému. Ten môže byť spôsobený niekoľkými faktormi, ako je napríklad chybné vedenie, nedostatočné napájanie alebo zlé/nefunkčné diely. Opravár sa pokúsi zistiť podstatu problému a informuje vás o potrebných opravách a dieloch, ktoré budete musieť kúpiť.

Oprava televíznych obrazoviek

Väčšina opravárov televízorov dokáže rýchlejšie opraviť novšie LCD alebo LED televízory. Pri starších modeloch bez plochej obrazovky môže byť oprava komplikovanejšia a náhradné diely drahé alebo ťažko dostupné. Ak má váš LCD alebo LED televízor prasknutú alebo rozbitú obrazovku, v niektorých prípadoch sa dá opraviť alebo vymeniť. Opravár posúdi poškodenie a informuje vás o cene a trvaní opravy.

Inštalácia inteligentných televízorov

Inteligentné televízory s pripojením na internet sú v dnešnej dobe štandardom, ale ich pripojenie do siete Wi-Fi môže byť komplikovaná záležitosť. Ak máte problém s pripojením, opravár problém nájde a vyrieši ho. Vykoná tiež všetky kroky potrebné na pripojenie Smart TV k Wi-Fi a skontroluje bezdrôtové pripojenia a káble k routeru a televízoru. Opravár skontroluje aj silu signálu Wi-Fi a v určitých prípadoch môže odporučiť presunutie routera alebo televízora na zlepšenie signálu.

Mám problémy s televíznym signálom. V čom môže byť problém?

Anténa mohla byť poškodená pri búrke, vtákmi alebo zvieratami na vašej streche. Problémy so signálom môžu nastať aj v dôsledku blokovania šírenia signálu vysokými budovami, stromami či inými objektmi. Pre dôkladnú diagnostiku a odstránenie problému si rezervujte inštalatéra antény.

Ako dlho vydrží satelit?

Väčšina televíznych satelitov je navrhnutá tak, aby vydržala najmenej 10 rokov. Funkčnosť závisí od poveternostných podmienok (silné búrky, vietor alebo sneh). Ak spozorujete horšiu funkčnosť, možno bude potrebná jeho oprava alebo výmena.

Ako dlho trvá inštalácia satelitu?

Inštalácia satelitu trvá približne 2 hodiny. Ak je váš dom viacpodlažný alebo je potrebná aj inštalácia doplnkového vybavenia, tento čas sa môže predĺžiť.

Koľko stojí inštalácia televízneho satelitu?

Inštalácia satelitu inštalatérom rezervovaným cez Wilio stojí od 60 do 180 eur. Cena sa môže meniť v závislosti od toho, čo potrebujete nainštalovať, aký vysoký je váš dom alebo či sú potrebné aj nejaké opravy.

Čo zahŕňa inštalácia satelitu?

Inštalatéri satelitov dokážu uplatniť svoje technické znalosti v celom rade služieb. Tu sú niektoré z najbežnejších, s ktorými vám vie inštalatér antény pomôcť.

Inštalácia satelitu

Inštalatér vám pomôže s výberom správneho satelitu antény pre váš domov. Satelit budete musieť nainštalovať vonku, zvyčajne na strechu. Inštalatér zistí umiestnenie vášho vysielača a nasmeruje satelit správnym smerom. Váš signál otestuje a nastaví tak, aby sa dosiahol najlepší a najspoľahlivejší príjem. Keď bude satelit na svojom mieste, inštalatér povedie kabeláž zo satelitu cez domácnosť (stenu) až k televízoru. Postará sa o správne zapojenie a umožní vám sledovať obľúbené televízne programy.

Oprava satelitu

Funkčnosť televíznych satelitov je zvyčajne desať rokov. V prípade, že satelit nefunguje tak, ako má, môže byť potrebná jeho oprava alebo nové nastavenie. Sú prípady, kedy časté a prudké zmeny počasia, poškodené stromy, ale aj vtáky alebo divoká zver spôsobia, že sa satelit pohne zo správneho miesta, ohne alebo zlomí. Oprava satelitu vám môže ušetriť peniaze a problém so signálom viete vyriešiť rýchlejšie ako kúpou novej. Opravár zvyčajne vykoná vizuálnu kontrolu zo zeme a zo strechy, aby zistil, v čom je problém. Vyskúša príjem signálu a umiestni satelit späť na miesto s najlepším signálom. Ak problémy spôsobuje počasie a vonkajšie vplyvy, môže vám odporučiť aj iné riešenie, napr. inštaláciu zosilňovača, ktorý pomôže zvýšiť prijímací signál.

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať miestneho opravára televízorov cez Wilio?

Máte problém s televízorom a hľadáte opravára vo vašej blízkosti? Rezervácia opravy televízora je správna voľba z dvoch dôvodov. Po prvé sa neodporúča, aby ste elektrické komponenty televízora opravovali vy – je to nebezpečné a môžete spôsobiť ešte viac škody. Po druhé, dať televízor do servisu na diagnostiku problému (s nádejou, že sa odstráni) je často lacnejšie ako kúpa nového televízora. Vďaka kvalitne vykonanej oprave si svoju obľúbenú reláciu budete môcť za krátky čas užiť znova v pohodlí svojej obývačky. Najlepším miestom na rezerváciu opravy televízora a vyhľadanie technika vo vašom okolí je Wilio. U nás nájdete skúsených odborníkov, ktorí vám okamžite pomôžu.

Aké sú najčastejšie problémy s televízorom?

Medzi bežné problémy patria poruchy obrazovky, vypínanie zvuku, problémy so zapínaním, zobrazovanie čiar a čiernych tieňov cez obrazovku, nefunkčné vstupy HDMI a problémy s pripojením k Wi-Fi pri inteligentných televízoroch.

Čo by som mal urobiť predtým, ako sa obrátim na opravára televízorov?

Pred rezerváciou opravy televízora vykonajte základné kontroly, aby ste zistili, či viete problém vyriešiť alebo diagnostikovať sami. Môžete, okrem iného, vypnúť a znova zapnúť televízor, skontrolovať zapojené káble, zapojiť televízor do inej elektrickej zásuvky, kde nie je zapojený iný komponent, skontrolovať nastavenia a vstupy a pomocou diaľkového ovládača obnoviť výrobné nastavenia.

Mám si dať televízor opraviť alebo kúpiť nový?

Ak váš televízor nie je starý, je dobré rezervovať si opravára, aby ste zistili, ktorá možnosť je finančne výhodnejšia. Informácia o cene opravy vám pomôže rozhodnúť sa, či si kúpiť nový alebo opraviť svoj súčasný televízor.

Mám vziať svoj televízor do servisu alebo si objednať mobilného opravára televízií v mojej blízkosti?

Najvýhodnejšia voľba je rezervácia mobilného opravára televízorov. Opravu si budete môcť zarezervovať skôr, ako v servise televízorov. Mobilný opravár so sebou prinesie najbežnejšie náradie na opravu a náhradné diely. V prípade, že problém nie je možné vyriešiť na mieste, odvezie váš televízor a po objednaní a doručení špeciálnych náhradných dielov dokončí svoju prácu.

Potrebujú opravári televízorov nejakú kvalifikáciu?

Aj keď sa od opravárov televízorov všeobecne nevyžaduje špeciálna kvalifikácia, mnohí z nich majú ukončené učňovské vzdelanie alebo sú držiteľmi certifikátov v odbore elektronika.

Koľko stojí oprava televízora?

Náklady na opravu televízora opravárom z Wilio sa zvyčajne pohybujú od 40 do 130 eur. Cena bude závisieť od typu televízora, poruchy, zložitosti a od času potrebného na jej odstránenie a nákladov na všetky potrebné náhradné diely.

Potrebujem na opravu a inštaláciu televízora licencovaného špecialistu?

Určité zásahy vyžadujú licencovaného špecialistu. Pred prijatím ponuky sa vždy uistite, že opravár disponuje príslušnými oprávneniami na danú opravu a inštaláciu televízora.

Čo zahŕňajú služby opravy a inštalácie televízora?

Služby opravy a inštalácie televízora pozostávajú z rôznych úkonov, počnúc posúdením problému a nájdením príčiny, riešením problémov so zvukom, obrazom, kvalitou obrazu, výmenou chybných alebo poškodených dielov a nastavením pripojenia k Wi-Fi pri inteligentných televízoroch. Komplikovanejšie opravy si môžu vyžadovať, aby opravár vzal váš televízor do svojej dielne.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia