Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava záchodu

Najmite si skúseného odborníka na opravu záchodu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oprava záchodu

Potrebujete službu z oblasti oprava záchodu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmenu tesnenia, oprava poruchy splachovača, opravu napájania vody a odpadu. Cena opravy toalety sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: tesnenie, obloženie geberitu, toaletná doska, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18871 opravárov v danej kategórií.
Pozrite tiež:Oprava záchodu cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Bežné problémy s toaletou a ich oprava

Skúste to bez inštalatéra. Problémy so splachovaním, hlučnou a neustále tečúcou vodou viete bez veľkej námahy vyriešiť aj sami. Základom je vedieť, ako vlastne toaleta funguje a čo sa v jej útrobách ukrýva. 

Ako funguje toaleta?

Chcete lepšie pochopiť celý proces splachovania a fungovania toalety? Otvorte nádržku na vodu a niekoľkokrát spláchnite. Keď zatlačíte za rukoväť, reťaz zdvihne klapku (nazývanú tiež zátka alebo guľa nádrže), ktorá zakrýva otvor preplachovacieho ventilu. Voda v nádržke preteká cez vyplachovací ventil otvorom do záchodovej misy. Zároveň voda z nádrže tlačí odpadovú vodu v záchodovej miske cez lapač až do hlavného odtoku. Akonáhle je nádržka prázdna, klapkový ventil sa zatvorí a voda preteká cez plniaci ventil.  Keď je nádrž plná, plavákový mechanizmus na plniacom ventile zastaví prietok vody. 

Oprava toalety 

Aj keď sú mnohé opravy toaliet pomerne jednoduché, na pamäti majte niekoľko vecí, aby ste sa vyhli problémom. Postupujte podľa priloženého návodu a uistite sa, že vami zakúpené náhradné diely korešpondujú s typom toalety. Matice, skrutky ani iné komponenty príliš neuťahujte. Nadmerné utiahnutie kovového kovania môže zapríčiniť prasknutie taolety. Plastové spojovacie prvky s nadmerným dotiahnutím sa poškodia. Pri demontáži veka nádrže ho opatrne nadvihnite a odložte na bezpečné miesto, aby nedošlo k jeho prasknutiu. 

Neviete si rady, máte pochybnosti či otázky týkajúce sa opravy? Obráťte sa na autorizovaného inštalatéra. 

Pozor! Niektoré opravy, nastavenie a výmena zostáv plniaceho a preplachovacieho ventilu, odpojenie prívodného potrubia od nádrže a demontáž nádrže vyžadujú zastaviť prívod vody a vyprázdnenie nádržky. 

Najčastejšie problémy s toaletou

•    Voda neustále preteká – ak voda v toalete prúdi cez plniaci problém je zvyčajne v plniacej nádrži. 
•    Hladina vody v nádrži klesá - skontrolujte klapku. Ak netesní otvor preplachovacieho ventilu, voda z nádrže bude neustále unikať do misy. Podľa potreby vymeňte klapku. Ak je klapka v dobrom stave alebo ak jej výmena nevyrieši problém, bude pravdepodobne potrebné vymeniť celú zostavu preplachovacieho ventilu.
•    Nádrž netesní alebo je hladina vody dostatočne vysoká na to, aby sa vyliala do prepadovej trubice – pravdepodobne bude potrebné vyčistiť alebo vymeniť plniaci ventil. Nečistoty v ňom môžu brániť správnemu fungovaniu uzatváracieho mechanizmu vody. 
•    Úniky tam, kde prívodné vedenie vstupuje do nádrže na toaletu - skontrolujte pripojenie prívodného vedenia k toalete a v prípade potreby ho dotiahnite. Uistite sa, že zostava plniaceho ventilu je správne pripevnená k spodnej časti nádrže. Rovnako skontrolujte prívodné vedenie. Ak vidíte poškodenie alebo je staršie ako 5 rokov, vymeňte napájacie vedenie. 
•    Úniky z miesta, kde sa nádrž spája s toaletnou misou - skontrolujte skrutky, ak sú utiahnuté a netesnosť pretrváva, vymeňte skrutky a tesnenie medzi nádržou a základňou toalety. Skontrolujte praskliny v nádrži. Ak je nádrž prasknutá, bude nutné ju vymeniť, ak nie, vymeňte celú toaletu.
•    Toaleta nesplachuje dostatočne - záchod je upchatý. Vypnite ventil prívodu vody, akonáhle zistíte, že záchod nesprávne spláchne. Skontrolujte zapustenú rukoväť a podľa potreby ju upravte, ak je príliš voľná alebo príliš utiahnutá. Zapustené rukoväte majú zvyčajne opačný závit, čo znamená, že maticu otočíte v smere hodinových ručičiek, aby ste ju uvoľnili, a proti smeru hodinových ručičiek, aby ste ju utiahli. Skontrolujte zdvíhacie rameno splachovacej páky a podľa potreby ju upravte alebo vymeňte.
•    Toaleta je hlučná, keď sa nepoužíva -  uistite sa, že je ventil prívodu vody úplne otvorený. WC sa spláchne, keď sa nepoužíva. Skontrolujte, či plniaca trubica vychádzajúca z plniaceho ventilu nie je vložená do prepadovej trubice. Uistite sa, že klapka utesňuje otvor preplachovacieho ventilu. Vyčistite usadeniny, ktoré by mohli brániť dobrému utesneniu, a ak je to potrebné, vymeňte klapku. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS