Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oprava žalúzií, roliet

Hľadáte žaluziara na opravu žalúzií, roliet? V tejto kategórii máme 15 945 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 658 profesionálov na Slovensku

71 783 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Oprava žalúzií, roliet

Potrebujete službu z oblasti oprava žalúzií, roliet? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmenu silónu a roztrhnutej retiazky, opravu krivého chodu žalúzie. Cena opravy tienidiel sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: silón, retiazka, skrutky a náradie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15 945 opravárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 658 profesionálov na Slovensku

71 783 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako rýchlo a jednoducho opraviť poškodené alebo ohnuté žalúzie?  

Okenné žalúzie a rolety tvrdo pracujú na filtrovaní prirodzeného svetla, ochrane súkromia a ochladení domu v horúcich dňoch. Život s deťmi, domácimi miláčikmi alebo dokonca roztržitým manželom či manželkou však môže spôsobiť ich poškodenie. A nesprávne fungujúce rolety môžu byť príčinou narušenia vášho súkromia, pohodlia a toho, ako váš dom vyzerá. Dobrou správou je, že mnohé problémy so žalúziami môžete za pár minút vyriešiť sami. Na tomto mieste uvádzame niektoré z najbežnejších problémov a ich riešenie. 

Zlomená lišta na vertikálnej žalúzii 

Vertikálne žalúzie, ktoré sa nachádzajú na zvislých oknách alebo posuvných dverách, ktoré vedú von, bývajú často inštalované v oblastiach s vysokou premávkou a lákajú deti, aby ich chytali, a domáce zvieratá cez ne s obľubou preliezajú. Ako sa to končí? Strhnutou lištou. Riešenie: V hornej časti odtrhnutej lamely by ste mali vidieť štrbinu vedúcu do spony, ktorou je lamela pripevnená k rámu. Rýchlou opravou je otočenie rolety hore nohami a prevŕtanie diery na opačnom konci. Potom ju môžete zavesiť späť. Na opravu zlomenej štrbiny a zasunutie žalúzie späť do konzoly môžete tiež použiť pevnú pásku alebo dokonca kancelársku sponku. 

Lamela prasknutej alebo ohnutej žalúzie 

Okenné rolety môžu prasknúť alebo sa ohýbať v prípade že s nimi nešetrne zaobchádzajú majitelia, domáce zvieratá alebo deti – dokonca aj vtedy, keď deti či domáce zvieratá bez zlého úmyslu roztiahnu zatvorené žalúzie, aby sa pozreli von. Jedna poškodená lamela si našťastie nevyžaduje vymenenie okennej žalúzie za novú – tento problém dokážete vyriešiť sami. 

Ako? Ak máte lištu navyše, vymeňte ju v rolete za tú prasknutú. Ak žiadnu extra lištu nemáte, vyberte jednu zo spodnej časti žalúzie a posuňte ju do polohy poškodenej lišty. 

Tu je postup, ako to opraviť: 
● Pomocou plochého skrutkovača uvoľnite skrutky v spodnej časti žalúzií, ktoré držia fixačné silóny. 
● Pretiahnite povrázok cez otvor a rozviažte uzol. (Buďte opatrní, pretože po oprave budete musieť túto šnúrku opäť zviazať alebo zauzliť.) Odstráňte zdvíhaciu šnúrku.
● Vyberte zlomenú lištu a vložte novú. Potom znova prevlečte zdvíhaciu šnúru tak, aby ste sa uistili, že lamely sú uložené v rovnakom smere . 
● Struny pretlačte späť cez základňu a obe strany zaviažte tak, aby boli rovnako dlhé. Zátky zasuňte späť. 
● Môžete ich zaistiť kladivom alebo gumovou paličkou. 

Roztrhla sa retiazka na okennej rolete

Zdvíhacia šnúra je nevyhnutnou súčasťou mechaniky rolety. Ak sa pokazí, nie je možné rolety otvárať a zatvárať. 

Riešenie: Zdvíhaciu šnúru môžete vymeniť sami. Nájdete ju v miestnom železiarstve. Ak nenájdete takú, akú potrebujete, môžete sa obrátiť na výrobcu okenných žalúzií alebo kúpiť šnúru v obchode s remeselníckymi potrebami. Keď sa nám roztrhne retiazka žalúzie, stačí ju jednoducho spojiť spojkou. Keď je však retiazka roztrhnutá mimo spojku alebo ma vylomené guľôčky, je potrebné vymeniť ju celú. Budete na to potrebovať novú retiazku, spojku a skrutkovač. Retiazku si odmerajte a skráťte na potrebnú dĺžku. Vytiahne vodiace silóny, odstráňte krytky a odskrutkujte skrutky. Žalúziu položte na rovnú plochu, vytiahnite plastové puzdro a rozoberte ho. Novú retiazku prevlečte cez konzolu a nasaďte naspäť ozubené koliesko. Retiazku spojte spojkou, žalúziu roztiahnite a spojku pretiahnite tak aby zostala približne 3cm pod puzdrom na pravej strane. Potom plastové puzdro zasuňte späť na osku do profilu žalúzie. Skontrolujte funkčnosť retiazky a žalúziu namontujte späť. Zaskrutkujte skrutky, upevnite a napnite silóny a nasaďte krytky.

Zaseknuté vertikálne žalúzie 

Zažili ste už, že ste chceli otvoriť svoje vertikálne žalúzie a tie sa ani o kúsok nehli? Dobrá správa – existuje jednoduchý spôsob, ako problém odstrániť: 

Riešenie: Ak sa vám zdá, že žalúzie sú zaseknuté, neotvárajte ich nasilu. Namiesto toho vyhľadajte miesto, v ktorom sa zasekli, a snažte sa s citom problém odstrániť. 
• Dbajte na to, aby boli lišty v častiach, ktoré ich držia, správne zarovnané. Dohliadnite takisto na to, aby všetky lišty boli umiestnené rovnomerne a neboli zastrčené jedna za druhou. (Ak je to tak, stačí ich iba otočiť na mieste prekrytia.)
• V mieste, kde sú vertikálne žalúzie zafixované, naneste silikónový sprej.
      • Žalúzie niekoľkokrát úplne otvorte a zatvorte, aby ste zaistili ich rovnomerné pokrytie silikónovým sprejom. 
      • Do pár minút by mali byť opäť pripravené na používanie. 

Neprepadajte panike, ak vaše spoľahlivé žalúzie potrebujú trochu láskyplnej starostlivosti. S vynaložením istého úsilia a pri použití niekoľkých jednoduchých nástrojov im prinavrátite spoľahlivé fungovanie.