Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Osvetlenie, ozvučenie

Najmite si skúseného odborníka na osvetlenie, ozvučenie z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Osvetlenie, ozvučenie

Potrebujete službu z oblasti osvetlenie, ozvučenie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na prenájom svetelnej a zvukovej techniky, odborný dohľad, profesionálne zapojenie a prevádzku. Cena zvukových systémov a videoprojekcie sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: napájanie, kabeláž, predlžovačky, zosilovače, akustická pena, ktoré vám poskytne niektorý z našich 353 technikov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

5 tipov pre lepšie osvetlenie a ozvučenie  

Pri plánovaní udalosti je potrebné vziať do úvahy veľa prvkov – od kvetov a dekorácií až po catering a zoznamy hostí. Jednou z najdôležitejších častí, ktorej je potrebné venovať pozornosť, je audiovizuálny aspekt. Hostia by mali byť schopní všetko jasne vidieť a počuť, aby si vychutnať udalosť naplno. Existuje niekoľko jednoduchých vecí, ktoré treba skontrolovať, aby sa zaistilo, že všetko beží hladko. Tieto veci sme pre vás spísali do piatich bodov nižšie. Veríme, že vám pomôžu k organizácií skvelej udalosti a spokojnosti klienta.

1. Zaistite, že hostia nájdu jednoducho všetko, čo potrebujú 

Uľahčite vašim hosťom nájsť dôležité miesta v rámci udalosti, ktoré môžu hľadať. Osvetlite bar, pódium a východy, aby všetci vedeli, kde sa nachádzajú. Pomocou osvetlenia zvýraznite javisko. Ak ide o konferenciu, je nesmierne dôležité, aby každý videl, čo sa deje na pódiu. Ak sa jedná o vonkajšie podujatie s barom a bufetom, potom pomocou malých LED svetiel alebo vyznačte miesto, kde hostia nájdu jedlo a pitie. 

2. Pomocou svetiel vytvorte atmosféru a zvýraznite podrobnosti 

Správne osvetlenie môže pomôcť vytvoriť atmosféru a nastaviť tón udalosti. Použite farebné svetlá, ktoré dobre doplnia tému udalosti. Modrá, fialová a červená sa dobre hodia na večerné udalosti alebo obrady, zatiaľ čo žltá a biela sú vhodné na stretnutia a konferencie. Existuje veľa svetiel, ktoré môžete použiť v závislosti od toho, aký druh efektov chcete vytvoriť. Ak sa jedná o konferenciu alebo firemné stretnutie, pomocou svetiel môžete premietať logo alebo slogan spoločnosti. Špeciálne svetlá môžu byť tiež použité na premietanie vzorov na steny a stropy. Kvetinové a geometrické vzory môžu dodať miestu romantický dojem a na hostí určite zapôsobia. Bodové svetlá možno použiť na osvetlenie pódia, ozdôb a stien.

3. Umiestnite obrazovky na pódium a okolo miesta udalosti 

Ak sa konferencie zúčastňujú stovky ľudí a na pódiu vystupuje rečník, potom by stálo za to rozmiestniť po celej miestnosti obrazovky, aby mohli pódium sledovať všetci hostia. Obrazovky sú tiež užitočné na prehrávanie videí a prezentáciu snímok, aby boli diváci stále zaujatí. Pri konferenciách alebo veľkých stretnutiach môžete ako pozadie použiť veľkú LED obrazovku alebo projektor na premietanie loga. 

4. Skontrolujte, či je zvuk čistý 

Pokiaľ ide o audiovizuálny aspekt, zvážte veľkosť miesta konania, účel podujatia, veľkosť publika a to, či je v interiéri alebo exteriéri. Väčšinou budete potrebovať kvalitné zosilňovače, mikrofóny a reproduktory, aby ste dosiahli zvuk čistý. Ak sa jedná o veľkú oslavnú udalosť, možno by stálo za to najať tím, ktorý sa bude zaoberať výhradne audiovizuálnymi aspektmi. 

5. Vykonajte zvukové kontroly a skúšky 

Aby ste sa uistili, že noc prebehne bez problémov, urobte si niekoľko dní vopred test. Ak si necháte extra čas medzi skúškou a udalosťou, bude možné vyriešiť všetky problémy. Nechajte svoj tím stáť po miestnosti a skontrolujte, či vás všetci počujú, keď hovoríte do mikrofónu. Skontrolujte, či je hlasitosť dokonalá, pretože zvuk by nemal byť príliš hlasný. Nechcete predsa, aby hostia odchádzali s bolesťou hlavy. Môže to znieť ako samozrejmosť, ale uistite sa, že všetky svetlá fungujú správne, pretože nie je nič horšie ako blikajúci reflektor alebo prepálená poistka. Skontrolujte, či je projektor zaostrený, pretože nechcete hosťom predstavovať neostrú prezentáciu. Pri vytváraní nezabudnuteľnej udalosti je dôležité venovať pozornosť detailom, aby všetko prebehlo hladko a hostia odchádzali so skvelým dojmom. Pred výberom kvetov a cateringu sa teda uistite, či je osvetlenie a zvuk v poriadku. 


Dôležitosť zvuku a osvetlenia na vašom podujatí 

Koľkokrát ste už boli na nejakom neinšpiratívnom podujatí alebo udalosti. Príliš fádne, príliš svetlé alebo tmavé, príliš veľa dreva, vysoké alebo nízke stropy. Toto podujatie je nudné a nie je dostatočne moderné! Znie to povedome? Všetky tieto problémy je možné vyriešiť pomocou zvuku a osvetlenia. Osvetlenie je už roky bezprostredným prostriedkom na okamžitú a jednoduchú zmenu vzhľadu a dojmu miestnosti. Ak je miestnosť príliš tmavá, jednoducho pridáte farbu, ak je miestnosť príliš svetlá, použijete na odrážanie osvetlenia umelé povrchy. 

Spoločnosti zaoberajúce sa udalosťami a produkciou používajú „maľovanie svetlom“ ako prvý bod rozhodovania o tom, ako bude miestnosť vyzerať v ďalších fázach. Osvetlenie je rýchla a jednoduchá služba a dodáva sa v rade balíkov, ktoré vyhovejú malým miestnym udalostiam aj veľkým akciám v skladoch a hangároch. Čím väčšie miesto, tým viac osvetlenia – je to jednoduchý vzorec. Osvetlenie môže okamžite zmeniť vzhľad a atmosféru miestnosti, o to viac, keď máte k dispozícii osvetľovací kontrolný panel a obsluhu. Operátor môže meniť  farbu miestnosti, presmerovať pohybujúce sa svetlá a splniť všetky požiadavky DJa.

Osvetlenie však nie je len o pridaní farieb. Môže sa použiť na projekciu, môže sa použiť na zvýraznenie dôležitých miest, môže byť architektonické a môže sa použiť na celkové zvýraznenie daného miesta konania. Všetko je možné pri vnútorných aj vonkajších udalostiach. Farby, vzhľad a efekty je možné meniť počas celej akcie s využitím pohybu a projekcie, ktoré dodávajú hravejší vzhľad a zlepšujú celkovú atmosféru. 

Aby sa hostia cítili na podujatí skvele, je okrem osvetlenia nutné vyladiť tiež zvuk. Ten je pravdepodobne jednou z najdôležitejších súčastí udalosti. Ak nie je dobrý a jasný, môže to pokaziť celkový dojem. Reproduktory sú v dnešnej dobe oveľa menšie a majú širší rozsah, takže aby bol zvuk vyladený skvele, nepotrebujete veľa mať všade naokolo veľa čiernych „škatúľ“. Časy veľkých reproduktorov, ktoré bránili pohľadom na pódiu sú preč. 

Správne nastavenie zvukového systému pre dané miesto znamená, že do úvahy beriete aj to, čo sa ešte bude vyžadovať počas nočnej párty. Zvukový profesionál, ktorý sa zúčastní podujatia, si prezrie program a technické požiadavky každého moderátora, účinkujúceho alebo výkonného umelca a určí ozvučenie, ktoré je vhodné pre dané miesto konania a veľkosť publika. Zvuk a osvetlenie sú veľmi dôležité pre každú udalosť, bez ohľadu na veľkosť a miesto konania. Vylepšia náladu a vždy dopomôžu k lepšiemu celkovému zážitku.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS