Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Panelové ploty

Najmite si skúseného odborníka na panelové ploty z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Panelové ploty

Potrebujete službu z oblasti panelové ploty? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie a návrh, výkop na základy plotu, montáž a osadenie plotu. Cena plotových dielcov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na výkopové práce, prenájom ťažkej techniky, stavebné povolenie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18268 stavbárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Betónové prefabrikované steny

Betónové prefabrikované steny sú nákladovo najefektívnejšou možnosťou murovania. Sú inštalované napríklad medzi nehnuteľnosťami. Taktiež sa často používajú na ohradenie vybavenia a iných štruktúr na pozemku. Prefabrikované betónové steny sú inštalované rýchlejšie ako akýkoľvek iný typ múru a poskytujú okamžité zabezpečenie a súkromie. 

Náš atraktívny sortiment prefabrikovaných stien má výšku od 1,4 do 3,0 m. Je k dispozícii v rôznych prevedeniach, tvaroch a veľkostiach. Prefabrikované betónové steny sú prakticky bez údržby, ak sú ponechané v pôvodnom stave. Niektorí majitelia domov ich však radšej maľujú, vďaka čomu ľahko splynú s okolitou architektúrou. 

Hlavné rysy 

Prefabrikované steny sa inštalujú rýchlo. Štandardný produkt s pevnosťou približne 20 MPa. Na výber sú rôzne výšky, vzory, sú bezúdržbové, jednoducho opraviteľné.  

Výhody prefabrikovaných múrov 

Bezpečnosť 
Prefabrikované obvodové steny zvýšia bezpečnosť i súkromie. Môžu byť postavené štyrikrát rýchlejšie ako akákoľvek murovaná stena. 

Konzistentná kvalita 
Pretože prefabrikované betónové výrobky sa zvyčajne vyrábajú v kontrolovanom prostredí, vykazujú vysokú kvalitu a jednotnosť. 

Sila a kvalita 
Vďaka mimoriadne robustnej povahe betónových stenových panelov sú odolné voči útoku. Poskytujú majiteľom ďalšiu úroveň zaistenia bezpečnosti 

Odolnosť voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu 
Prefabrikované betónové steny sú vhodné do akýchkoľvek poveternostných podmienok. 

Jednoduchá a rýchla údržba 
Prefabrikované betónové steny vyžadujú malú alebo žiadnu údržbu, čo z nich robí ideálnu voľbu pre takmer akékoľvek riešenie muriva. 

Betónové palisádové oplotenie 

Prefabrikované betónové palisádové oplotenie je vysoko kvalitný bezpečnostný systém vhodný pre akékoľvek použitie na steny. 

Estetika: Robustné betónové palisády sú vyrobené tak, aby vydržali mnoho, mnoho rokov a poskytovali bezúdržbovú bezpečnosť. Jednou z mnohých výhod tohto produktu je konfigurácia otvorených lamiel. Produkt úplne nezakrýva oplotený priestor a zároveň umožňuje viditeľnosť aj zvonka areálu. Tri strany všetkých betónových prvkov majú uzáver alebo povrchovú úpravu formy, a preto sú hladké. Štvrtá strana má povrchovú úpravu z dreveného plaváka. 

Technické údaje: Všetky betónové prvky z palisád sú navrhnuté a vyrobené podľa presných špecifikácií inžiniera a sú vystužené oceľou a odliate betónovou zmesou, ktorá po 28 dňoch dosiahne pevnosť 30 MPa. Takto je neustále zabezpečená silná a robustná bezpečnostná bariéra. Každá sekcia je 2 metre široká, meraná od stredu stĺpika k nasledujúcemu stredu stĺpika. Úsek sa skladá z dvoch stĺpikov, 9 bledých a dvoch priečnych nosníkov alebo koľajníc, ku ktorým sú bočné skrutky priskrutkované. Skrutky sa používajú na pripevnenie deviatich nosníkov k hornej a dolnej koľajnici. Skrutky sú zapustené, čo umožňuje injektovanie otvorov. Každý hlavný stĺp je zasadený do základov s hĺbkou 600 x 600 x 600 milimetrov a pozostáva zo zmesi cementu a drveného kameňa, ktorý by mal za 28 dní dosiahnuť pevnosť 15 MPa. 

Inštalácia: Inštalácia betónového oplotenia z palisád môže byť pomerne rýchla. Metre dokončené týždenne budú závisieť od počtu pracovníkov pridelených na projektu, dostupnosti zásob, počasia, prevládajúcich pôdnych podmienok a niekoľkých ďalších faktorov, ako napríklad hotovostný tok klienta. 

Ako vysoko by ste mali postaviť svoj prefabrikovaný plot? 

Odpoveď na to trochu závisí od toho, aký účel bude mať plot. Ak chcete blokovať hluk z cesty alebo od susedov, nezabudnite na pravidlo, že ak vidíte zdroj hluku, budete ho tiež počuť. Ploty je možné stavať kdekoľvek od výšky 1 do 4 metrov. 

Existujú však ďalšie tri otázky, ktoré musíte zodpovedať, aby ste našli ideálnu výšku prefabrikovaného plotu: 

1)    Aké sú miestne nariadenia? Budete musieť poznať miestne nariadenia, aby ste dostali jednoznačnú odpoveď na to, ako vysoko môžete stavať. Ak chcete zistiť, čo presne hovoria miestne nariadenia, musíte sa obrátiť na oddelenie plánovania a výstavby miestnych samospráv. 

2)    Kde sa nachádza váš dom? V závislosti od toho, kde sa váš dom nachádza, môžu na neho platiť ďalšie alebo iné zákony. Tieto zákony môžu vyžadovať, aby boli vaše ploty kratšie, alebo vám umožňujú stavať vyššie. Obráťte sa na miestnu obec. Tu je niekoľko situácií, ktoré môžu zmeniť vašu maximálnu výšku: Je váš dom na rohu? Ak je váš dom na rohovom pozemku, vodiči budú musieť byť schopní vidieť za roh. Je váš dom pri diaľnici alebo rušných cestách? Kvôli nadmernému hluku pochádzajúcemu z diaľnice alebo iných frekventovaných ciest umožní mnoho obcí majiteľom domov postaviť pozdĺž týchto ciest vyššie ploty, ktoré pomôžu hluk blokovať. Je váš dom vedľa obchodnej alebo priemyselnej zóny? Rovnako ako pri domoch v blízkosti rušných ciest, aj domy pri obchodných alebo priemyselných zónach môžu mať nárok na vyšší plot. Ide o blokovanie hluku a škaredého priemyselného pozemku z domu. Maximálna výška môže závisieť od toho, aký druh komerčného alebo priemyselného podniku vlastní pozemok vedľa vášho domu. 

3)    Aký je váš rozpočet? Pri stavbe plotu akéhokoľvek druhu je užitočné postupovať podľa rozmerov plotu, ktoré sú najbežnejšie. Panely s neštandardnými výškami budú musieť byť vyrobené na mieru. Táto zákazková práca zvyšuje náklady na plot. S prefabrikátom to však nie je až taký veľký problém. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS