Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Parkety

Najmite si skúseného odborníka na parkety z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Parkety

Potrebujete službu z oblasti parkety? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na odstraňovanie starej podlahy, vyrovnávanie podkladu, niveláciu, výmeru priestoru a výpočet materiálu, pokládka parkiet. Cena parketovej podlahy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizačný materiál, gumené kladivo, tmel, lišty, pílka, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19058 podlahárov v danej kategórií.
Pozrite tiežParkety cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Je drevená parketová podlaha pre vás to pravé? 

Drevené parketové podlahy - dlaždice vytvorené usporiadaním malých kúskov tvrdého dreva v opakujúcich sa vzorkách - boli kedysi v domácnostiach bežné. Počas 60. rokov sa zdalo, že takmer každý dom má kuchyňu, jedáleň, dennú miestnosť alebo miestnosť na oddych s týmto typom podlahy. Neskôr tento štýl postupne upadol do nemilosti, keď sa objavili novšie a lacnejšie možnosti, ako napríklad lamináty a luxusný vinyl. Tí, ktorí aj tak chceli drevené podlahy, si vyberali hlavne kvalitu. 

Zúžený výber

Maloobchodníci s drevenými podlahami postupne zredigovali svoj výber a dnes mávajú len niekoľko druhov drevených parkiet. Niektorí z významných výrobcov predávajú obmedzené množstvo parkiet alebo ukončili výrobu svojich produktových radov, aj keď v niektorých predajniach nájdete zásoby ponúkané na predaj. Väčšia je však ponuka vinylových podláh s dizajnom drevených parkiet. Drevené parkety sa stále vyrábajú, aj keď možno budete musieť trochu loviť, aby ste našli požadovaný štýl. Ak si ich vyberiete, budete mať doma jedinečnú podlahu. 

Výhody
Odvážny štýl 
Ľahká inštalácia 
Nie je potrebné žiadne počiatočné dokončovanie 
Ideálne pre moderné štýly 
Možná povrchová úprava 

Zápory 
Dlhšie a náročnejšie hľadanie
Štýl sa môže zdať zastaraný
Možnosti povrchovej úpravy obmedzené 
Náchylné na poškriabanie 

Dejiny parketových podláh 

Najstaršie skutočné parketové podlahy z tvrdého dreva sa datujú do 16. storočia, keď ho bohatí aristokrati začali inštalovať na mramorové podlahy remeselníkmi, ktorí tento efekt vytvorili starostlivým usporiadaním malých kúskov tvrdého dreva do geometrických vzorov. Drevené podlahy rôznych typov boli základom celé storočia, ale v povojnovom období, keď vládol koberec, ich v domoch začali zakrývať. Zmenilo sa to, keď výrobcovia podláh začali v 60. a 70. rokoch hromadne vyrábať tenké parketové dlaždice. Vytvorením drevených dlaždíc s kúskami dýhy z tvrdého dreva usporiadaných do geometrických vzorov výrobcovia oživili vzhľad drahých parketových podláh za rozumnú cenu. Majitelia domov začali s odstraňovaním kobercov, aby si dali urobiť podlahy z parkiet. Ale krátko nato sa do módy dostali lamináty, vinylové parkety a porcelánové dlaždice ako preferovaný podlahový materiál.

Údržba a opravy 

Starostlivosť o drevené parketové podlahy je podobná starostlivosti o každú podlahu z tvrdého dreva. Denná starostlivosť by mala zahŕňať zametanie a suché vysávanie mopom z mikrovlákna. Mokré škvrny by sa mali nasávať papierovými utierkami a následne ich otrieť vlhkou žinkou. Raz za mesiac by sa podlaha mala vyčistiť prostriedkom určeným na drevené podlahy. Nepoužívajte vosky, pretože podlahy budú klzké a poškodia povrchovú úpravu. Nikdy nepoužívajte parný mop na parketové podlahy (alebo na akékoľvek drevené podlahy), pretože by to mohlo vtlačiť vlhkosť do dreva. Novšie typy parkiet sú často vyrobené skôr z masívneho tvrdého dreva ako z dýhy. Aj keď je možné brúsenie a povrchová úprava, komplikuje to skutočnosť, že sa strieda smer dreviny. Hlavné úpravy týchto podláh by mali robiť skúsení odborníci. 

Dizajn 

Parketové podlahy sa hodia k moderným štýlom. 

Inštalácia parketových podláh 

Inštalácia parketových podlahových dlaždíc je jednoduchá. Stačí ju len položiť. Dlaždice sú pomerne tenké, takže sa dajú ľahko rezať. Väčšina parketových podlahových dlaždíc je vopred hotová, čo znamená, že ju nebudete musieť moriť ani lakovať. Tenkosť dlaždíc však znamená, že je nevyhnutné, aby bol podklad dokonale plochý a rovný. Ak dôjde k ohybu podkladu, povrchová podlaha sa viditeľne ohne pod nohami. Dbať treba aj na vzory a ich správne rozloženie, aby boli po okrajoch rovné a symetrické. Mať parkety v kúpeľni sa neodporúča, pretože je to miesto s vysokou vlhkosťou. 

Pohodlie a komfort

Parketové podlahy fungujú podobne ako podlahy z tvrdého dreva. Akákoľvek drevená podlaha bude pod nohami o niečo mäkšia a teplejšia ako tvrdé podlahové materiály. Keramické alebo kamenné dlaždice bývajú chladnejšie a tvrdšie ako koberec, korok alebo luxusný vinyl. Rovnako ako iné drevené podlahy, aj parkety môžu byť hlučné. Ľudia ich často časom zakrývajú kobercami, aby si zvýšili comfort a znížili hluk. 

Parkety vs. tvrdé drevo 

Niektorí odborníci na štýl naznačili, že parketové podlahy sa majú vrátiť do módy. A vylepšené výrobky pomáhajú obnoviť záujem o parkety. Namiesto dýhových konštrukcií väčšina dnešných parketových dlaždíc používa masívne drevo. Zdroje pre parketové dlaždice z tvrdého dreva sú však obmedzené. Ak uvažujete o drevenej parketovej podlahe, pravdepodobne zvažujete jej prednosti oproti tradičnej podlahe z tvrdého dreva. Výhody parkiet oproti tvrdému drevu spočívajú v jeho dramatickom vzhľade, ľahkej inštalácii a vhodnosti pre moderné domáce vzory. Dosky z tvrdého dreva budú lepšou voľbou, ak hľadáte podlahy s väčšou flexibilitou dekoru. Niektorým ľuďom sa môžu zdať parkety zastarané, zatiaľ čo podlahy z tvrdého dreva sú univerzálnejšie.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS