Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Pilotáž

Hľadáte staviteľa na pilotáž? V tejto kategórii máme 18422 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40273 profesionálov na Slovensku

72209 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Pilotáž

Potrebujete službu z oblasti pilotáž? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie objektu a výkopové práce, osádzanie pilótov do zeme. Cena osadenia pilótov - veľkých betónových alebo kovových stĺpov do základov stavby sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: stavebné povolenie, náklady na pilóty, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18422 stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40273 profesionálov na Slovensku

72209 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako nájsť odborníka na pilotáž pomocou Wilio?

Nájsť šikovného odborníka na vykonanie pilotáže vo vašom okolí je veľmi jednoduché. Stačí si zadať dopyt. Wilio následne informuje odborníkom vo vašom blízkom okolí a majú zručnosti potrebné na vykonanie vami požadovanej služby. Túto službu budú schopní vykonať vo vami stanovenom čase na základe dohody. Potom je len na vás, ktorú z ponúk si vyberiete. Vďaka Wilio máte istotu, že získané služby budú vykonané kvalitne a za primeranú cenu, ktorú si s odborníkom vopred vyberiete. O kvalite prác jednotlivých odborníkov na pilotáž sa môžete presvedčiť na základe zákazníckych hodnotení a recenzií. Za vykonanú službu zaplatíte až po jej dokončení.

Kedy je potrebná pilotáž?

Pilotáž je osadenie hĺbkových základov. Takýto typ základov sa využíva v takom prípade, keď je vrchná vrstva terénu nedostatočne nosná alebo sa na tejto vrchnej vrstve objavuje príliš veľké a nerovnomerné sadanie pôdy. Takéto základy na pilótach prenesú hmotnosť celého objektu na nižšie alebo lepšie povedané hlbšie ležiace vrstvy. Tie sú viac kompaktné a lepšie nosné ako vrchná časť pôdy. 

Aké pilóty sa najčastejšie používajú?

Pilóty zabudované do zeme na podporu základov sa delia podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené na drevené, betónové alebo oceľové. Na základe obhliadky odborníka vám určite rád poskytne informáciu, aký typ bude pre vašu stavbu najlepší a najvhodnejší. 

Podľa spôsobu zabudovaniu pilotov do zeme sa delia nasledovne. Pilóty, ktoré sú zabudované v rozstupe zeme sa nazývajú vtĺkané alebo vtláčané pilóty. Vŕtané pilóty sú tie, ktoré sa vkladajú do vopred pripraveného, vyvŕtaného vrtu. Ďalej poznáme pilóty, ktoré sú do zeme zabudované tryskovou injektážou. 

Na základe mobilizácií zariadenia sa pilóty delia na opreté a plávajúce. Opreté pilóty sú také, na ktorých prevláda zaťaženie na päte pilótu. Čo sa týka plávajúcich pilótov, tak tu prevláda zaťaženie na plášti pilóta.

Koľko ma bude pilotáž stáť?

Cena za pilotáž môže byť rôzna a záleží od viacerých faktorov. Medzi nich patrí materiál, z ktorého sú pilóty vyrobené, tak isto cena závisí aj od spôsobu ich osadenia do zeme a cenu tiež ovplyvňuje aj fakt či budú potrebné pilóty opreté alebo plávajúce. Cena tak isto závisí aj od veľkosti objektu, ktorý bude na pilótových základoch stáť a od hĺbky, do ktorej bude potrebné pilóty osadiť. Vo všeobecnosti sa cena za pilotáž pohybuje v rozmedzí od 4000 do 10000 €, samozrejme to môže byť aj viac.

Dá sa však povedať, že cena za pilotáž rodinného domu sa bude pohybovať niekde okolo 6000 €. Táto cena zahŕňa kompletné pilótovacie práce s pilótmi z dreva, ktoré budú siahať až po stabilný podklad.

Je potrebná obhliadka pred samotnou realizáciou?

Určite áno.  Odporúčame vám sa so zhotoviteľom spojiť vopred telefonicky alebo mailom a dohodnúť si osobné stretnutie, najlepšie na mieste, kde je potrebné pilóty osadiť. Odborník si obzrie pozemok a zhodnotí, aký typ pilótov bude na danú realizáciu potrebný. Na základe obhliadku bude schopný urobiť vám aj cenovú ponuku, vďaka ktorej budete mať jasno v tom, koľko bude takýto projekt stáť. Pri potvrdzovaní cenovej ponuky si ujasnite aj možnosti zmeny ceny v prípade nepredvídaných udalosti, ktoré môžu počas realizácie nastať. Po doručení a odsúhlasení cenovej ponuky si s odborníkom na pilotáž dohodnite začiatok a ukončenie realizácie samotnej pilotáže. 

Bude odo mňa odborník potrebovať náradie alebo materiál?

Odborník si materiál potrebný na pilotáž zabezpečí určite sám. Vy sa postarajte najmä o to, aby sa k miestu realizácie bez problémov dostal aj s ťažkou technikou.

Ako dlho trvá pilotáž?

Pilotáž a čas jej realizácie je veľmi ťažké odhadnúť. Všetko záleží na viacerých faktoroch, ktoré ovplyvňujú samotnú realizáciu. Medzi tieto faktory patrí napríklad hĺbka. Tú je potrebné vopred určiť, aby sa zistilo, ako hlboko sa nachádza pevné podložie, o ktoré sa môžu pilóty oprieť. Tak isto je potrebné určiť typ podložia, aby odborník vedel, aký typ vrtu bude potrebné použiť, Tak isto bude potrebné vopred vedieť, z akého materiálu majú byť pilóty vyrobené. Čas potrebný na pilotáž ovplyvňuje aj počasie a typ pôdy, ktorá sa môže vplyvom vŕtanie zosúvať a tým zakopávať už vyvŕtaný vrt.

Čo je pilóta?

Pilóta je pilier, ktorý sa vkladá do vopred pripraveného vrtu. Jej hlavnou úlohou je udržanie základov aj na nespevnenom povrchu a to tým, že sa osadí dostatočne hlboko na to, aby základ vybudovaný na nej bol stabilný a pevný. Používa sa najmä v prípadoch, kedy je pôda nepevná a nestabilná na unesenie ťažkých základov na postavenie domu, bytového domu alebo skladu. 

Pilóty majú vo všeobecnosti tvar ihlana. Ten sa môže v prípade potreby alebo v prípade špeciálnych požiadaviek meniť. Pilóty sa vyrábajú v dĺžkach 3,4,5 alebo 6 metrov tak, aby zabezpečili aj základy, ktoré majú spevnené podlažie hlboko. Hlava pilóty má rozmer 500 x 500 milimetrov a jej päta 12 v 12 centimetrov. Pre ich priame kotvenie k oceľovým konštrukciám sa vyrábajú aj také pilóty, ktoré majú zámok ale kotevný rošt. Keďže sú pilóty vystavené drsným podmienkam ako napríklad spodnej vode, tak musia byť vyrobené z látok, ktoré dokážu takýmto vplyvom odolávať. Na ich povrchu je špeciálny náter. Pilóty nie sú len duté ale sú aj vystužené. Ich výstuž je prispôsobená prenosu pôsobiacich vertikálnych, horizontálnych síl a pohybovým momentom.

Aké pilóty poznáme?

CFA pilóta
Zhotovenie takéhoto druhu pilótov je založené na vŕtaní otvoru pomocou špeciálneho špirálového vrtáku až do požadovanej hĺbky. Takáto špirála je vyhotovená tak, aby zavŕtaní sa do zeminy roztláčala zeminu do strán, aby sa nestalo, že sa zemina zosype do vyvŕtaného otvoru. Po dosiahnutí potrebnej hĺbky sa súčasne vyťahuje špirála a do otvoru sa pod tlakom vtláča betón. Do vtlačeného betónu sa následne osadí oceľová výstuž pilóty vibrovaním alebo prostredníctvom tlaku.

FDP pilóta
V tomto prípade sa zavŕtanie realizuje špeciálnym spôsobom jednorazovo a bez vyberania náradia. V tomto prípade je všetka prebytočná zemina roztláčaná do okolitého prostredia  čím sa chráni otvor a okolité prostredie pred uvoľnením. Po dosiahnutí požadovanej hĺbky sa vrtná hlavica začne pomaly vyťahovať za súčasného vtláčania špeciálnej betónovej zmesi cez vrtné tyče. Rýchlosť vyťahovania náradia je závislá od rýchlosti dodávok zmesi. Tu je potrebné zabezpečiť požadovaný tlak, vďaka ktorému je priestor pod hlavicou dôkladne vypĺňaný. Po vytiahnutí hlavice sa do ešte čerstvej zmesi osádza výstuž rovnakej alebo menšej dĺžky, ako je hĺbka vrtu.

Mikropilóty
Miktopilóty sú štíhle stavebné prvky, ktoré slúžia podobne ako pilóty. Ich priemer je menej ako 300 mm. Mikropilóty slúžia podobne ako pilóty na prenášanie účinku zaťaženia z konštrukcie alebo zo zemného tlaku. Používajú sa v prípadoch, keď je ich využitie vplyvom technických obmedzení vhodnejšie ako použitie pilóty. Rovnako ako pilóty, aj tieto mikropilóty sa zhotovujú vŕtaním, kedy sa vrt vyplní betónovou zmesou, ktorá sa vystuží injektážnou trubkou. Mikropilóty v pozemnom staviteľstve sú bežnou a efektívnou metódou stabilizácie stavebných objektov a nahrádzajú klasické zaužívané spôsoby podchytávania. Výstuž mikropilótov tvoria injekčné zavrtávacie kotevné tyče. Mikropilóty sa skladajú z niekoľkých častí, ktoré sú spojené špeciálnymi spojníkmi. Ich dĺžka môže byť akákoľvek.

Rady a tipy

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas, hľadaním odborníkov na pilotáže po známych a pýtaním si ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných majstrov pilotáži priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za pilotáž môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov na pilotáže.
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na pilotáže z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.