Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Plastové ploty
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 517 profesionálov na Slovensku
92 218 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Plastové ploty

Potrebujete službu z oblasti plastové ploty? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmeru objektu, výrobu plotu, osadenie plotu, lakovanie. Cena oplotenia z plastu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lak, farba, štetec, výkopové práce, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,8
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

František M.

Firma
Dvorníky
4,2
Obklady, dlažby

Vykonávame stavebné práce veľkého rozsahu pracujem sa s otcom ja mam 9 rokou skúsenosti otec 30+ 2 pomocníci podľa potreby . Vykonávame stierky malovky rôzne štukove omietky sadrokartóny obklady dlažby, drobné inštalatérske práce, zamkova dlažba rôzne druhy oplotenia ci už Betónovy alebo pletivo, plávajúce podlahy betonárske prace, salovacie práce, viazanie armatúr, práca s technickým vykresom, zateplovanie , fasády , prístrešky altánky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť
Plastové ploty

Aj keď v záhradách stále môžete vidieť veľa domov s tradičným dreveným oplotením, plastové oplotenie je stále veľmi populárnou alternatívou. A prečo nie, plastové ploty sú vysoko kvalitné a bezúdržbové. 

Sme tu, aby sme vám pomohli vybudovať dokonalý obvod pre váš dom a záhradu.Čím to však je, že toľko domácností volí oplotenie PVC pred tradičným drevom? Je to nákladovo efektívne? Poskytuje požadovanú ochranu? Aké ľahké je udržiavať plastový plot?
Predtým, ako sa zamyslíte nad typom oplotenia, ktoré pre svoj pozemok potrebujete alebo chcete, pouvažujte nad možnosťou, ktorá je cenovo dostupná a nevyžaduje údržbu.

Prečo kupovať plastové oplotenie?

Tento typ oplotenia existuje už dlho. Od konca 70. rokov prechádzajú domácnosti na celom svete z dreva na plast, a to z dobrého dôvodu. Tu sú niektoré z fantastických výhod, ktoré si ihneď všimnete.

Plastové oplotenie je prakticky bezúdržbové

Sú to bezpochyby jedny z najodolnejších, ktoré na trhu nájdete. Ak nevybudujete okolo svojej záhrady kovový obvod, plastový plot vydrží počasie a roky používania. Po nainštalovaní je tu tak dlho, ako chcete. Moderné plastové ploty sú tiež pevnejšie ako kedysi. Toto nie sú chatrné plastové fólie!

PVC oplotenie nebude erodovať

Hlavným problémom dreveného plotu je, že ho môže veľmi ľahko pokaziť počasie. Ako už bolo spomenuté, plastový plot sa časom nerozbije. Aj keď môžete drevo natierať a chrániť, všetko, čo sa vám páči, nevydrží roky tak, ako to robí robustný plastový systém oplotenia.

Plast je nákladovo efektívny

Tu je ďalšia zaujímavá časť, ktorá je pre nás jednoznačne pozitívna. Plastové ploty vám v skutočnosti ušetria peniaze v nasledujúcich rokoch! Ostatné plotové systémy budú vyžadovať pravidelnú údržbu, povrchovú úpravu a dokonca, aj výmenu. Pretože naše ploty sú takmer bezúdržbové, nebudete musieť platiť za opravy. Stojí za to cena inštalácie - vezmite si ju od nás!

Je tu obrovská rozmanitosť

Naše plastové ploty prichádzajú v obrovskej škále farieb, štýlov a prispôsobenia. Pracujeme s rôznymi profesionálnymi povrchovými úpravami, aby sme všetkým zákazníkom mohli ponúknuť ploty na mieru. Bez ohľadu na štýl, farbu alebo tvar, vám pomôžeme nájsť ten pravý vzhľad vašej záhrady. Koniec koncov, budete chcieť plot, ktorý nielen odvádza skvelú prácu, ale ktorý tiež vyzerá fantasticky každú sezónu.

Plastové oplotenie splýva

Niektorí sa obávajú, že plastové ploty môžu vyzerať trochu lacno. Robustné, moderné ploty sú navrhnuté odborne a sú inštalované s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou. Cenovo dostupný systém oplotenia s dlhou životnosťou tiež dokonale splynie s vašou záhradou. 

Je vinylové oplotenie to pravé pre vás?

Skúmate alternatívy k tradičnému drevenému oploteniu? Potom by pre vás mohol byť vinylový plot odpoveďou. Vinylové oplotenie má niekoľko výhod a nevýhod. Tento materiál na báze plastu vyrobený z polyvinylchloridu (PVC) je všeobecne nenáročný na údržbu a nepraská ani sa nerozštiepi ako drevo. Kupujúcim sa páči, že nehnije, nemá problémy s hmyzom alebo to, že nepotrebuje často povrchovú úpravu. Navyše má niekoľko farieb a štýlov, od krátkych plotov až po vysoké ploty. Môže byť dokonca štruktúrovaný pre vzhľad podobný drevu. Počiatočné náklady na inštaláciu však môžu byť vysoké a extrémne počasie môže materiál zdeformovať alebo inak poškodiť. Napriek tomu pre mnohých ľudí výhody tohto materiálu prevažujú nad negatívami.

Výhody v skratke:

  • Nízka údržba
  • Vysoko kvalitný vinyl môže pripomínať tradičné drevo
  • Neštiepi sa a nehnije
  • Ľahko sa čistí

Zápory v skratke:

  • Extrémne počasie môže materiál poškodiť
  • Nie je prírodný materiál
  • Vysoké počiatočné náklady
  • Riasy a plesne môžu spôsobiť zafarbenie
Náklady na vinylové oplotenie

Priemerné náklady na vinylový plot sa pohybujú okolo 3000 eur. Za približne 15 eur za štvorcový meter môžete získať kvalitný plotový štýl. A za zhruba 31 eur za štvorcový meter môžete postaviť vyšší plot na ochranu súkromia. Mzdové náklady sú v priemere od 29 do 40 eur za hodinu. Na porovnanie, priemerné náklady na drevený plot sa pohybujú okolo 2330 eur, pričom materiál a pracovná sila sa pohybuje od 12 do 37 eur za lineárnu stopu.

Niektoré doplnky, ktoré cenu ešte zvýšia, zahŕňajú čiapky plotových stĺpikov, textúry, mriežkové efekty a brány. Plus, samotná hrúbka materiálu ovplyvní cenu. Lacné vinylové ploty sú spravidla tenké a dajú sa ľahko prepichnúť alebo inak poškodiť. Spravidla stojí za to investovať do hrubšieho vinylu, aby ste dosiahli stabilný plot, ktorý si časom vyžaduje menšiu údržbu. Ak chcete ušetriť peniaze, choďte radšej cestou jednoduchšieho dizajnu ako zvoliť nekvalitnejší materiál.

Údržba a opravy

Vinylové ploty sa zvyčajne veľmi ľahko udržiavajú. Nikdy nevyžadujú maľovanie ani morenie, ich povrch sa ľahko nepoškriabe a ľahko sa čistia. Vinyl je neporézny, takže ak sa váš plot niekedy zašpiní, môžete ho jednoducho postriekať hadicou a vyčistiť tak povrch. Je to tiež vynikajúci produkt, ak máte domáce zvieratá alebo deti, pretože sa nebudete musieť starať o štiepky, ako to robíte s dreveným plotom.

Na vinylovom plote občas začnú rásť riasy alebo plesne, najmä ak máte plot v blízkosti postrekovača, ktorý udržuje oblasť vlhkú. Spravidla však nie je ťažké vyčistiť toto sfarbenie. Jednoducho opláchnite plot, aby ste vyčistili väčšinu škvŕn, a potom ho vydrhnite roztokom vody a mydla. Opláchnite plot hadicou a škvrna by mala byť preč.

Opravy môžu byť pri vinylovom plote trochu zložité, aj keď by to s týmto robustným materiálom nemalo byť bežné. Ak sa časť plotu niekedy zlomí, možno budete musieť vymeniť celý panel plotu podľa toho, ako jednotlivé diely do seba zapadajú. S dreveným plotom môžete zvyčajne namiesto celého panelu vymeniť iba jednu rozbitú dosku alebo stĺp. Náklady na opravy sa veľmi líšia v závislosti od toho, čo je poškodené. Napríklad jeden piket môže stáť iba okolo 4 eur, ale nákladnejšia inovácia, pri ktorej je potrebné opraviť celé panely, môže v priemere stáť 215 až 660 eur za materiál a prácu.

Dizajn

Vinylové ploty majú veľa dizajnov. Môžete získať vysoké ploty na ochranu súkromia s lamelami blízko seba, aby ste zabránili vyhliadkam. Existujú aj rôzne typy piketových štýlov s lamelami, ktoré sú od seba viac vzdialené. Môžete tiež pridať zvýraznenie, napríklad mriežku v hornej časti plotu, vrúbkovanú hornú časť alebo ozdobné čiapky na stĺpiky. Existujú dokonca aj vinylové ploty, ktoré vyzerajú ako ozdobné železné ploty s úzkymi zaoblenými lamelami, ktoré majú špičkové vrcholy. Väčšina ľudí sa rozhodne pre plot v rozmedzí 4 až 6 stôp, aj keď zvyčajne sú k dispozícii vyššie aj kratšie možnosti.

Vinylové oplotenie má navyše zvyčajne niekoľko farebných prevedení. Existujú neutrálne farby, napríklad biela, krémová, hnedá, šedá a čierna. Niektoré štýly majú výraznejšiu farbu, napríklad zelenú, modrú a červenú. Okrem toho môže byť vinyl často štruktúrovaný tak, aby vyzeral ako iné materiály, vrátane prírodného dreva a štrku.

Vinylové oplotenie je možné inštalovať všade, kde potrebujete rozdeliť časť dvora. Napríklad môžete použiť vysoký plot na zabezpečenie a súkromie okolo vášho dvora, alebo iný kvôli bezpečnosti umiestniť okolo bazéna. Navyše môžete použiť krátke vinylové oplotenie okolo záhradných záhonov alebo iných častí trávnika, ktoré chcete zdôrazniť. 

Inštalácia vinylového plotu

Je možné inštalovať vinylový plot svojpomocne zvyčajne to vyžaduje strednú úroveň zručností. Vinylové oplotenie sa zvyčajne dodáva v súprave zámkových kusov. Krátke ploty sa inštalujú ľahšie ako vysoké ploty. U tohto typu plotov musíte obyčajne kladivom búchať kotviace rúry do zeme, nad rúrky pridať stĺpiky plotu a potom do seba zafixovať koľajnice a kolíky. Pre vyššiu inštaláciu potrebujete často špeciálny bager a rýchlo tuhnúci cement, ktorý drží stĺpiky na danom mieste. Túto prácu je často najlepšie nechať na profesionálne plotové spoločnosti.

Pretože budete kopať do pôdy, nejde o projekt, ktorý je potrebné robiť, keď je pôda zamrznutá. Všeobecne by projekt mal trvať jeden až dva dni, v závislosti od oblasti, ktorú oplotíte. Uistite sa, že ste získali správne povolenia a aby ste najskôr označili potrebné nástroje. Jednou z najväčších výziev pri stavbe plota je obchádzanie inžinierskych sietí a iných existujúcich štruktúr vrátane stromov. Preto je dôležité skôr, ako začnete, zmapovať presnú čiaru, ktorú váš plot urobí.

Neexistujú žiadne skratky ani k inštalácii vinylového plotu. Budete najefektívnejší, ak si urobíte čas a skontrolujete, či sú súčasťou súpravy všetky komponenty, a potom postupujte podľa pokynov. Pri improvizácii s materiálmi sa môžete dostať do problémov a spôsobiť nestabilný plot.

Je vinyl rovnaká vec ako PVC? 

Vinyl a PVC sa často môžu navzájom zamieňať, ale pravdou je, že tieto dva materiály nie sú rovnaké. Vinyl je radikál etánu, ktorý označuje mnoho rôznych zlúčenín na báze etylénu, a PVC je polyvinylchlorid a polymér vinylchloridu. PVC je druh vinylu a je jedným z najpopulárnejších stavebných materiálov na trhu. PVC je skratka pre polyvinylchlorid a je relatívne lacný. Vinylový plot z PVC nájdete dokonca v krajinách tretieho sveta kvôli dostupným cenám. PVC je obľúbeným dodávateľom, pretože sa s ním ľahko pracuje a je odolný voči biologickým a chemickým poruchám. Pri inštalácii vinylového plotu je jediným použitým vinylom PVC, preto sa zvyčajne nazýva vinylové oplotenie. PVC bol vytvorený náhodne, keď boli banky vinylchloridu vystavené priamemu slnečnému žiareniu. PVC sa v súčasnosti vyrába v laboratóriu procesom nazývaným polymerizácia. Polymerizácia zahŕňa mnoho zložitých chemických reakcií. 

Medzi ďalšie typy vinylov patrí polyvinylidénchlorid, polyvinylacetát a polyvinylalkohol. Vinylové aj PVC ploty sú zvyčajne u zákazníkov obľúbenejšie ako drevené oplotenie, pretože sa ľahko udržiavajú a sú odolné. Plot sa dá tiež vyrobiť tak, aby vyzeral ako drevo, ale nerozpadá sa ako drevo. PVC a vinylové oplotenie je možné natrieť, vyžaduje to farbu na epoxidovej báze. Pred zakúpením je dôležité vykonať výskum všetkých druhov použitých materiálov. Môžete predpokladať, že vinyl skutočne znamená PVC, ale aby bol váš plot v 100% bezpečí, budete si musieť podrobnosti overiť u výrobcu. Ak chcete zo svojich peňazí vyťažiť maximum a mať krásnu prezentáciu pre váš predný alebo zadný dvor, výber vinylového plotu z PVC by mal byť prioritou 

Vinylové oplotenie súťaží s dreveným oplotením už viac ako 20 rokov. Väčšina plotov z PVC alebo vinylu je zvyčajne v bielej farbe, pretože je to pre výrobcu najjednoduchší spôsob výroby. Typ prémiového vinylového plotu, ktorý nevyžaduje veľké čistenie, sa nazýva panenský vinylový plot. Investícia do vinylového alebo PVC plotu je šikovný krok, pretože vydrží dlho, na rozdiel od drevených plotov, ktoré si vyžadujú neustálu údržbu a môžu časom hniť. Tí, ktorí si vyberú PVC vinylový plot, zistia, že majú odolné riešenie, ktoré tiež vyzerá veľmi príťažlivo.