Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Plávajúca podlaha

Najmite si skúseného odborníka na plávajúcu podlahu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Plávajúca podlaha

Potrebujete službu z oblasti plávajúca podlaha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na odstránenie pôvodnej podlahy, zameranie, vyrovnávanie podkladu pomocou nivelizácie, montáž a servis plávajúcej podlahy. Cena laminátovej podlahy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizačný materiál, tmeliace a tesnice produkty, gumené kladivo, ochranné rukavice, ktoré vám poskytne niektorý z našich 20467 podlahárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Plávajúca podlaha

Klady a zápory tvrdého dreva a laminátových podláh vám dávajú do úvahy niekoľko aspektov. Iste, pri porovnaní nákladov na laminát a tvrdé drevo je laminát zvyčajne dostupnejšou voľbou. Musíte sa však tiež zamerať na trvanlivosť, opravy a typ miestnosti, v ktorej bude podlaha. Tento článok porovnáva niektoré faktory laminátu a tvrdého dreva a pomáha vám rozhodnúť sa, ktoré sú pre váš domov najlepšie:

Tvrdé drevo

PLUS - Podlahy z tvrdého dreva majú krásnu, prírodnú textúru, ktorá vytvára príťažlivosť pre mnohých majiteľov domov. Môžete si vybrať z rôznych druhov dreva, moridiel a povrchových úprav, ktoré vytvárajú množstvo možností.

MÍNUS - podlahy z tvrdého dreva sa dajú ľahko poškriabať, ak nie sú správne udržiavané. Niektoré typy podláh z tvrdého dreva môžu byť navyše zafarbené, ak sú dlhodobo vystavené slnku.

Laminát

PLUS - Laminátové podlahy sa nepoškriabu tak ľahko ako podlahy z tvrdého dreva, takže sa ich vzhľad časom až tak nezmení.

MÍNUS - Laminátová podlaha je syntetická a aj keď svojim dizajnom často kopíruje vzhľad dreva, nepôsobí originálne.

Najlepšie na vzhľad: drevené podlahy

Náklady na laminát vs. tvrdé drevo

Realita nákladov na podlahy a to, čo si môžete dovoliť, môže byť na míle vzdialené. Zohľadnite náklady na laminátové a drevené podlahy, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie.

Tvrdé drevo

Masívna drevená podlaha môže stáť 4 - 8 eur za štvorcovú stopu vrátane inštalácie. Majte však na pamäti, že podlaha z tvrdého dreva je vyrobená z vyťažených stromov. Cena teda závisí od druhu dreva, ktoré si vyberiete. Všeobecne je tvrdé drevo pri kúpe a inštalácii cenovo podstatne vyššie.

Laminát

Laminátové drevené podlahy sú vyrobené z kompozitného dreva lisovaného za vysokých teplôt. Obrázok z tvrdého dreva sa potom umiestni na zložené drevo a zakryje ho, aby vytvoril laminát. Nielenže sú samotné materiály lacnejšie, ale náklady na inštaláciu z laminátového dreva sú v priemere o 50 percent nižšie ako náklady na inštaláciu z tvrdého dreva.

Laminátová podlaha môže stáť 2 -5 eur za štvorcovú stopu vrátane inštalácie. Presné ceny sa opäť budú líšiť v závislosti od typov použitých materiálov a veľkosti vášho domu.

Najlepšie z hľadiska nákladov: laminátové podlahy

Trvanlivosť laminátu a tvrdého dreva

Posúďte dopravné zaťaženie a opotrebenie podláh vo vašej domácnosti. Odolnejší povrch sa ľahšie udržuje a bude vyzerať skvele aj po ďalšie roky. Aké odolné sú však laminátové podlahy v porovnaní s tvrdým drevom?

Tvrdé drevo

PLUS: Tvrdé drevo je skutočná záruka, je nádherné a v závislosti od druhu dreva môže vášmu domovu dodať značnú hodnotu.

MÍNUS: Je aj náchylné na poškriabanie, môže sa poškodiť nadmernou vlhkosťou a bude vykazovať opotrebenie, najmä v oblastiach so silným a častým zaťažením.

Laminát

PLUS - Pretože laminát je vyrobený z lisovaného dreva, je odolnejší a odoláva poškriabaniu, vlhkosti a opotrebovaniu. Laminátová podlaha sa tiež ľahšie čistí.

MÍNUS - Aj keď je laminát odolnejší, nie je tak vizuálne príťažlivý. Nižšie kvality laminátu môžu mať umelo vyzerajúce textúry dreva. 

Najlepšie pre životnosť: Laminátové podlahy

Oprava laminát vs. tvrdé drevo

Podlahy vášho domu budú zvyčajne niekedy potrebné opraviť. Od ľahkých nehôd po nadmerné opotrebovanie majú laminát a tvrdé drevo výhody a nevýhody.

Tvrdé drevo

Tvrdé drevo je možné opraviť prebrúsením nedokonalostí a povrchovou úpravou. To mu dáva výhodu nad laminátom v tom, že vydrží roky.

Laminát

Laminátové podlahy sa neopravujú ľahko. Ak kupujete podlahovú krytinu, ktorá sa dodáva v jednotlivých kusoch a zapadá do seba, je možné, že budete môcť vymeniť jednotlivé dosky - aj keď v závislosti od slnečného žiarenia a veku sa nový kus nemusí správne zhodovať.

Najlepšie na opravu: drevené podlahy

Najlepšie izby pre tvrdé drevo vs. laminátové podlahy

Okrem ceny, trvanlivosti a opráv by ste mali zvážiť aj najlepšie (a najhoršie) miesta v domácnosti pre oba typy podláh.

Tvrdé drevo

Drevená podlaha je krásna a pomerne trvanlivá, najmä v miestnostiach s nižšou prevádzkou, ako sú spálne a jedálne. Ak však máte domáce zvieratá, môžu sa vaše drevené podlahy časom poškriabať a opotrebovať. Suterény a kúpeľne s vysokou vlhkosťou tiež nie sú dobrým miestom pre podlahy z tvrdého dreva. Na druhej strane, nepretržité slnečné žiarenie môže nadčasovo vyblednúť aj vašu podlahu z tvrdého dreva.

Laminát

Pretože laminátová podlaha je taká odolná, je menej náchylná na opotrebenie domácimi zvieratami a na pešiu premávku. Aj keď odoláva vlhkosti lepšie ako tvrdé drevo, nemal by sa nachádzať na pravidelne mokrom mieste v domácnosti. Vďaka svojmu vrchnému náteru laminátové podlahy zvyčajne nevyblednú zo slnečného žiarenia tak rýchlo a zreteľne, ako podlahy z tvrdého dreva a dajú sa bezpečne použiť v miestnostiach s veľkými oknami.

Tvrdé aj laminátové podlahy majú svoje výhody a úskalia. Tvrdé drevo sa dodáva s vyššou cenou, ale ľahšie sa opraví a vydrží dlhšie ako laminát. Medzi klady a zápory laminátových podláh patrí, že nevyblednú alebo nepoškriabu tak ľahko ako tvrdé drevo, ale opravy môžu zahŕňať prerobenie celej podlahy. Pri rozhodovaní, ktorá možnosť je pre váš domov najlepšia, zvážte výhody a nevýhody každého z nich a zvážte svoj životný štýl. Mať domáce zvieratá, malé deti alebo oblasti s vysokou premávkou môže mať vplyv na vaše rozhodnutie.

Často kladené otázky

Poznáte rozdiel medzi laminátom alebo tvrdým drevom?

Áno, ale na prvý pohľad to nemusí byť vždy zrejmé. Laminátové podlahy majú často opakujúci sa vzor a tvrdé drevo vykazuje ľahšie sfarbenie a ľahšie sa poškriabe.

O koľko je drahšie tvrdé drevo ako laminát?

Náklady na inštaláciu laminátu a tvrdého dreva sa veľmi líšia v závislosti od typu každého z nich, ale v priemere je tvrdé drevo asi dvakrát až trikrát drahšie ako laminát. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS